Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy on ma rację

Ciąza....bolący kręgosłup... to za mało ruchu????

Polecane posty

Gość czy on ma rację

Witam:) jestem w 5mscu ciąży i boli mnie strasznie kręgosłup. Te bóle mam po pierwszej ciąży (jestem szczupłą osobą i jednak przez całą ciąże miałam strasznie obciążony kręgosłup).....no i wczoraj jeszcze naschylałam się przy wannie robiąc pranie....i mówię do męża że strasznie boli mnie kręgosłup..a on że TO Z BRAKU RUCHU a nie wina pierwszej ciąży i że kobiety w ciąży przesadzają z tym bólem kręgosłupa bo nie ćwiczą?!?? nie wiem czy się śmiać czy płakać,zwłaszcza,że nie leżę całymi dniami (chodzę po zakupy, noszę ciężkie siatki i wchodzę na IV piętro, podnoszę córkę,kiedy wyjmuję ją z wanny...zmiatam,sprzątam itd więc cały czas jestem w ruchu.....) A on twierdzi,że powinnam ćwiczyć czyli: skłony do stóp, przysiady, skręty boczne itd Powiedziałam mu że chyba takie ćwiczenia nie są wskazane w ciąży..zwłaszcza w 5mscu ciąży...,ale on twierdzi że powinnam ćwiczyć...postanowiłam z Wami porozmawiać na temat tych ćwiczeń,bo do lekarza dopiero idę w przyszłym tygodniu:) CZY ON MA RACJĘ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma czesciowo rację
bo by kregoslup nie bolal potrzeba ciwczen, są nawet specjalne na tę czesc ciala. wzmocnione miesnie--->mniej obciazony kregoslup;) no ale w ciazy trudno o takie ciwczenia jak w normalnym stanie...niemniej jakies rozciagajace, wzmacniajace kregoslup jak najbardizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu cos masz
poczytaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu cos masz
tylko potrzeba systematycznosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarchewaEwa
Powinnaś dobrze wypoczywać - postaw na dobry materac. Ja w pierwszej ciąży kupiłam z polecenia położnej materac Viscotherapy i specjalną poduszkę i mogłam spokojnie dociągnąć bez bóli do końca ciąży. Ruch jest ważny, ale obciążać też się nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że takie ćwiczenia można wykonywać! Skłony, ćwiczenia rozciągające z elementami jogi nie mają prawa zaszkodzić! Nie mówię o ciąży zagrożonej itp. po prostu kobiety w ciąży traktują się jak ciężko chore. sama jestem w 7 miesiącu i ćwiczę bo inaczej ból kręgosłupa nie dał by mi żyć. I to nie chodzi o codzienną aktywność taka jak zakupy czy chodzenie ale o pobudzanie mięśni które jesteśmy w stanie pobudzić tylko podczas ćwiczeń. Są specjalne programy na yt dla ciężarnych i zapewniam cię ze nic ci się po nich nie stanie. Oczywiście wszystko z głową i w miarę rozsądku. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×