Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem tego

KIEDY Z PZU DOSTANE PIENIADZE ZA URODZENIE DZIECKA??

Polecane posty

Gość nie wiem tego

nie pomyslcie ze rodze dla forsy.. ale chce wiedziec czy jest takie ubezpieczenie? moze ktoras z was sie tak ubezpieczala? jaki jest okres karencji? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafarata
a dostaje sie?? nie slyszalam o tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw to musisz byc ubezpieczona, i musisz płacic składki przez chyba conajmniej pół roku, nie wiem jak jest w różnych firmach, wszystko tez zalezy od umowy jaka zostanie zawarta, w jednej firmie karencja bedzie 6 miesiecy a w innej 10, wiec jeżeli juz jestes w ciąży i nie jestes ubezpieczona to moze być troszke za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanka a gdzie jestes ubezpieczona??? czy do tej \"krotnosci\" wlicza sie ubezpieczenie chorobowe (albo moze one sie zwie szpitalne) bo 2 lata temu sie nie wliczalo a teraz nie wiem jak to jest. Placimy w chwili obecnej po 36zl i ja i maz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malymis hmmmm
a powiedzcie czy jak nie pracuje moge tez sobie to oplacac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymis hmmmm --------> no pewnie, indywidualni klienci tez są, tylko przeważnie indywidualni klienci maja mniej korzystne warunki, przewaznie w ubezpieczeniach grupowych masz duzo korzystniejsze i składki i kwoty do wypłaty, ale wiadomo jak sie podpisuje umowę hurtowo z grupą np. 300 osób to mozna ponegocjować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malymis hmmmm
a powiedzcie grupowe to musza byc osoby z jednej firmy? czy np obojetnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ubezpieczona w pracy w PZU i wiem ,że nie potrzebuje żadnej karencji.Jestem co prawda ubezpieczona od dawna tak samo jak mąż.Z tego co mi mówiła księgowa to nie trwa to dłużej niż kilka dni.Ja akurat nie dostane dużo bo 800 zł(tak samo mój mąż),ale zawsze to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackpot a jaka stawke placisz miesiecznie?? ja place 36zl w tym 6 jest tego szpitalnego i nie wiem w koncu jak to sie liczy... moze ty sie orientujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karencja jest wtedy jak sie podpisuje nowa umowę, a jak jestes juz ubezpieczona w danej firmie ubezpieczeniowej kilka lat to ciebie to nie dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yola - no to super kasa... zwlaszcza ze przy takiej malej kwocie miesiecznej a co do PZU z tego co wiem u mnie w miescie wszystkie firmy wlasnie korzystaja z ich oferty jedynie firmy ktorych przedstawicielstwa sa tutaj miewaja Commercial Union lub Nationale Netherlanden (czy jak to sie pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malymis hmmmm
yola a w jakiej firmie masz ta polise?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to nieweim jaką składke płace....hmmmm.A poza tym to w PZU jestem ubezpieczona od jakiegoś roku i wtedy też nie była potrzebna żadna karencja.A zgodze się ,że PZU mają najgorsze warunki.Ja dostane tylko 800zł ,ale za to za śmierć współmałżonka prawie fortune......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yola niemasz dokonca racji, ja akurat ubezpieczam w PZU i wiem jak jest i nadal jest okres karencji, bo wtedy kazdy jak sie dowie ze jest w ciazy to szybko sie ubezpieczy wiec PZU sie broni przed takim czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiem cz wycodzi 20 krotnosc, taka oferte dostalismy od PZU alejak placisz 36 to powinnas lekko dostac 1000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanka place 36zl z czego 6zl to jest to szpitalne i mowia ze wlasnie te szpitalne sie nie wlicza i 20krotnosc bedzie od 30zl... swoja droga to znajoma mi mowila ze PZU ustala sobie skladki w zaleznosci od rejonu, ja mam taka karte co to dali nam w pracy po spotkaniu z agentem (z poltora roku temu) i tam wlasnie napisane ze przy 30zl + szpitalne jest wlasnie 600zl wyplaty przy porodzie chyba ze to sie juz zmienilo bo i troche czasu minelo od tamtej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli idzie o okres karencji - musisz byc 6 miesiecy ubezpieczona zeby dostac pieniazki, jesli to poczatek ciazy to jeszcze mozesz sie ubezpieczac jesli pozniej to juz sie nie oplaci. Znajoma ubezpieczyla sie w w 10tc wybierajac ubezpieczenie indywidualne ale jaka stawka miesieczna i ile dostanie za urodzenie to nie wiem a teraz nie mam jak sie nawet dopytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupola
Jaka ja jestem głupia. 3 lata temu urodziłam dziecko i nawet nie wiedziałam, że coś takiego jak pieniądze z ubezpieczenia w ogóle przysługują. Zarówno ja i mąż o tym nie wiedzieliśmy i 3 tys. poszły sobie w długą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patinkaw
Z tego co wiem to przy ubezpieczeniu w PZU karencja wynosi 9 miesięcy ale dotyczy zmiany wysokości składki. Bo np. ja płace 36 zł miesięcznie i za urodzenie dostanę 800 zł, a mój mąz płaci 40 zł ale w jego pakiecie nie ma nic za urodzenie dziecka. W związku z tym chciałam zmienić, ale panie z kadr powiedziały że właśnie karencja wynosi 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mozna ubezpieczyc sie w kilku ubezpieczlaniach? wtedy mozna by dostac kupe kasy dla potomka... jak to jest z indywidualnhym ubezpieczeniem? ile wynosi? ile trwa karencja? i ile sie dostaje? kto wie niech pisze.. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzam
ja dostalam oferte ze jak bede placic po 50zl na m-c to jak urodze to wezme 500 zl wiec nieoplacala sie skorka za wyprawke bo tak to i w domu uskladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz wczesniej pisałam indywidualne umowy są średnio opłacalne, bo przewaznie jest wysoka składka a pieniadze potem żadne, ja dostanę 2000zł przy składce 32,20zł ale za to moge podziekować mojej firmie która wybrała naprawde niezłą ofertę, pracuję w firmie zatrudniajacej kilkaset osób, ubezpieczenia grupowe zawsze sa bardziej atrakcyjne od indywidualnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BROK
cze.. witam. dwa tygodnie temu urodzila mi sie coreczka..mam ubezpieczenie grupowe w PZU wyslalem juz papiery do firmy ....ile musze czekac na wplate na konto i jaka to bedzie kwota..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BROK ile to będzie masz napisane w certyfikacie/lub warunkach ubezpieczenia. Nikt Ci tego nie powie tu na forum, bo PZU ma prawo sobie uzgadniać z każdym zakładem jakie chce warunki i nie wiadomo jakie są u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekajcie nie kumam co to za ubezpieczenie? Moj pracodawca odciaga nam z pensji ok 50 zł na ubezpieczenie grupowe w zakłądzie pracy ( mojej kolezance np zmarła mama dostała wtedy z tego jakies pieniązki) czy ja dostane w momencie urodzenia dziecka czy to ubezpieczenie to obejmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze jest to własnie ubezpieczenie w PZU tylko nie znam szczegółow wypłącenia poza tym kt miał juz miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×