Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adelllll

kwas foliowy

Polecane posty

dziewczyny zastanawiam się jak najlepiej uzupełnić braki kwasu foliowego w organizmie, tylko proszę nie piszcie o jedzneiu dużych ilości zielonych warzyw i owoców, bo właśnie dlatego że nie jadam ich dużo to mam problem z kwasem foliowym, muszę to nadrobić, co mi polecicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie chcesz jeść warzyw zielonych to łykaj kwas foliowy bez recepty dawka 0,4 na recepte dawki 5 i15 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy taki kwas foliowy w tabletkach jest dobrym suplementem na uzupełnieni niedoboru kwasu foliowego, jaki kwas Wy łykałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlllena56
Ja brałam chyba najbardziej znany kwas foliowy Folik. W sumie ma on odpowiednią dawkę zalecaną wiec nie myslałam nawet o czyms innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli zalecasz proponujesz kupić folik? a jak dużó kosztuje opakowanie tego kwasu w aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to zdrowia
masz bana na google ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłam i wiem że 30 tabletek kosztuje między 8 a 10 zł, dostępny tylko w opakowaniach po 60,90 tabletek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to i tak wychodzi drożej niż folik, za który płacisz ok 3-5 zł za 30 tabletek, a jest polecany jako jeden z lepszych kwasów foliowych dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktojestmozliwe
adell: reklama, jesli w tabletce jest odpowiednia ilosc kwasu foliowego to moze nazywac sie i folik i srolik wszytsko to jest jedno i to samo. A ze folik jest najbardziej popularny- no coz firma musiala to jakos wypromowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgggt
ja płacę za Folik (30 tabl) dokładnie 8.90 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak się składa że folik jest dostępny na polskim rynku dobre kilkanaście lat, więc chyba trochę opóźniony zapłon miałaby firma , która promowałaby swój produkt dopiero po kilkunastu latach jego obecności na rynku, wiec Twoja teoria nie ma nic wspólnego z logiką. Poza tym ten kwas jest bardzo popularny ze względu na fakt, iż jest on bardzo dobrze tolerowany, kobiety nie odczuwają skutków ubocznych. I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattricka23
Folik jest jednym z najtańszych leków zawierajacych kwas foliowy i chyba taki najpopularniejszym. Ja go przyjmowałam równiez w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przyjmowalyscie folik ?? przed,w trakcie ,czy po posilku ? czy tak po prostu obojetnie nawet bez posilku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie rozumiem z tego
amanda ty zniknij z tego forum bo to kolejny idiotyczny topik ty masz problemy z głową,za dużo piłaś i nic ci juz nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie ma znaczenia to o jakiej porze łykasz kwas foliowy, najważniejsza jest systematyczność przyjmowania 0,4 mg kwasu na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki adelll za info ..pytalam ,bo np kidavit w trakcie posilku nalezy przyjmowac ,na foliku nie ma informacji kiedy i bylam ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annkkka
Jak kwas foliowy Waszym zdaniem najlepiej bedzie przyjmowac ? Macie jakiś swój polecony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że Femibion, który poza kwasem foliowym w ilości 800mcg ma inne składniki mineralne i witaminy też może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może folik, kwas jest dostępny na polskim rynku juz od 13 lat, więc cieszy sie duzym zaufaniem wśród pacjentów, jest bardzo dobrze tolerowany, kobiety nie odczuwają skutków ubocznych, ma też bardzo przystępną cenę 8-10zł kosztuje 30 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie z witaminami nie ma co przesadzać, lepiej brać tylko to co rzeczywiście jest nam potrzebne, wiadomo jak kobieta stara się o dziecko to kwas foliowy, a czy inne witaminy są potzrebne to trzeba się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaDddd26
mi w Niemczech lekarka poleciła kompleks witamin dla ciężarnych w których jest kwas foliowy GynVital, niestety kosztuje dwadzieścia kilka euro op. 30 tabletek, więc nie taki tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzeczywiście sporo, a nie możesz np. kupować tego taniego foliku w Polsce i prosić rodzinę o wysyłkę do niemiec, na pewno sporo byś zaoszczędziła, a uwierz później pieniądze też bardzo się przydadzą, a nie sądzę że rożnica między tym niemieckim a polskim kwasem foliowym w ogole jakaś istnieje, na pewno miałabyś dobrej jakości produkt za dużo niższą cenę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście folik jest bardzo tani i chyba z tych wszystkich suplementów najlepszy. Żadna kobieta nie powinna opierać się przyjmowaniu tego leku, bo ryzyko wystąpienia wad jakie niesie niedobór kwasu foliowego jest ogromne. Także bez dyskusji powinno się go brać niemal non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas jest niezbędny w ciąży to wiedza wszyscy i jest jedną możliwością uzupełnianie braków kwasów, którego niestety nie uzupełnimy jedząc jedynie zielone warzywa i owoce, ponieważ organizm człowieka przyswaja tylko około połowy folianów pochodzących z żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze przyjmowanie takich kompleksów witamin jest dobre, bo łatwo przedawkować niektóre witaminy i zrobić więcej krzywdy niż pożytku dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czasie ciazy bralam witaminy Prenatal i tam byly duze ilosci kwasu foliowego wiec dodatkowo nie bralam.polecil mi lekarz te witaminki bo na poczatku ciazy prawie nic nie jadlam tylko wymiotowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×