Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

synek nie chce jesc zupki

Polecane posty

Gość gość

Moj syn ma roczek i od dwoch miesiecy wszystko co mu daje wypluwa. Zje piec lyzek "zupy" czyli rozdrobnionych warzyw z miesem lub ryba i reszte wypluwa. To samo z deserkami. Gotuje mu sama. Chetnie je tylko mleko i chleb z maslem, konfitura czy serkiem. Czasami banana. Wazy malo, bo ok. 10kg. Niewiem co robic. Chociaz ma tylko dwa zeby to lubi gryzc, wiec na dzisiaj mu nie rozdrabniam tylko dam ugotowane kawalki, moze to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dawaj mu czegoś w zamian. Nie zje zupy trudno przetrzymaj go te 2 h i postaraj się znowu dać mu zupę. Moja ma 2 lata i 7 miesięcy i waży 12 kg więc nie powiedziałabym, że 10 kg to niewiele. I ogranicz ilość mleka do 2 butelek w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos jeszcze cos poradzi? Bo przetrzymywac probowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do jakich butelek.. roczniak i butelka???? mleko dawaj dziecku góra 2 razy dziennie.. daj mu normalnej zupy albo obiad ( np. ziemniaki, pulpety, mizeria).. pieczywo dawaj z serkami, wędlinami, jajkiem.. do tego jakieś warzywa.. zrób mu kisiel, np. na bobofrucie, albo kompocie, budyń, jogurt naturalny z dodatkiem np. truskawek... a może mu dajesz mdłe jedzenie? przyprawiasz w ogóle te dania? a co do wagi... moje dziecko na rok ważyło 9,5kg, teraz skończone ma 2 ( w styczniu), waży równo 11kg, ale przy jego wzroście spokojnie mógłby ważyć o kg mniej.. więc wagę zawsze się patrz w stosunku do wzrostu,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 kilo to dobra waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robilam mu budyn z bananem, kieiel, jogurt z bisskoptami. Piec lyzeczek i koniec. Jak mam mu ograniczyc mleko jesli zje piec lyzek zupy i domaga die mleka, wrzeszczy okropnie dopoki nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy karmieniu zabawiaj dziecko pokazuj mu ptaszki za oknem w książeczce zwierzaczki pokazuj to działa może nie u każdego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to karm go tylko mlekiem jak nie umiesz dziecku odmówić. To jak Ty go niby przetrzymałaś jak się domaga i mu dajesz ? Dawaj mu co innego niż tylko na słodko. Dawaj mu na słono, na ostro, a nie tylko słodkie. Mam taką sąsiadkę 'niejadka' i nie raz słyszę 'godzinę czasu się męczyłam i zjadł 5 łyżeczek to mu chociaż budyń zrobiłam' to gdzie tu sens? Jak dziecko wie, że za godzine dostanie słodkości. Siostra za to narzeka, że nic jej syn nie chce jeść, a ona mu po 2 butelki na raz mleka wciska bo już duży chłop ponad 2 lata ma, a kanapek nie jada, jajek nie jada, zupek nie jada. Tylko mleczko pije. Sama sobie robisz kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak pisałam.. mleko tylko 2 razy dziennie.. raz możesz dać do picia W KUBKU, a raz na kolację jako kaszka do jedzenia ( czy to z gotową np. bobovitę bez cukru, czy ugotować mannę), a poza tym schowaj mleko z widoku, dawaj inne rzeczy i już.. i kupuj mu tylko budynie bez cukru, sama dodaj go mniej niż zalecają na opakowaniu i do tego żadnych owoców wtedy, nie dawaj do jogurtu biszkoptów, więcej dawaj normalnego jedzenia.. nie reaguj na krzyki i już.. mleko w kubku tylko do śniadania i koniec.. potem inne posiłki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aj tam moje dziecko ma 17mcy pije mleko i kaszki z butelki (2x kaszkę, 150ml mleka) dodatkowo coś tam skubnie innego i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jk bnedize chcial jesc tylko nutelle to tez mu dzasz? 10 kg to normalna waga. Roczne dziecko powinno potroic swoja wage urodzeniowa. Na pseudo- niejadkow rada jest jedna: regularne, zdrowe posilki co 4 godziny. Mleko rano i na kolacje. POranna butle traktujesz jako sniadanie. Nastepny posilek: drugie sniadanie, albo od razu obiad podajesz 4 godzinty po butli. Male ilosci, ale normalnego jedzenia. Moze to byc np zupa. Nie zmuszaj, nie zabawiaj, niech zje ile chce. Nastepny posilek za kolejne 4 godziny- drugie danie. Potem kolacja: moze byc butla z kasza przed snem. Na pewno bedize prostetowal, ale w koncu to dla jego dobra. roczne dizecko powinno jesc podobnie jak rodzice: warzywa owoce, mieso... Do picia przez caly dzien tylko woda. Zero sokow, slodyczy, zapychaczy. Najpozniej po 3 dniach sie przyzywczai do normalngeo rytmu jedzenia i bedzie ok. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez problemu nie ma z jedzeniem, a sprobuj mu do tych zupek dodac warzywo, ktore naturalnie jest slodkie, polecam buraczka i zielony groszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mam mu ograniczyc mleko jesli zje piec lyzek zupy i domaga die mleka, wrzeszczy okropnie dopoki nie dostanie. x Dlatego nie je innych rzeczy. Albo zadziałasz konsekwentnie, albo będzie pił głównie mleko przez następne parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajcie spokój z tą butlą u rocznego dziecka.. przegięcie... roczniak to nie małe dziecko i butelka do niczego nie jest mu potrzebna... a już kasza z butelki to w ogóle przesada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie daje mu tylko na slodko. Budyn robie sama, przeciery owocowe tez, bez cukru, najwyzej miod czasami. Chetnie je kanapki z maslem i serkiem, ale dzisiaj np. Mial zupke i twarozek z owocami (bialy ser ze smietanka) i zupy zjadl 3 lyzki, owocow wcale. Byl strasznie zmeczony, ale bez mleka nie chcial usnac tylko placz. Ale ok, wymyslilam juz nowa metode, zobaczymy, jak to bedzie. Pije mleko trzy razy dziennie w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I na poczatku grudnia jeszcze sie zajadal warzywami. Czesto daje mu buraczka albo dynie, bo kiedys bardzo lubil. Szpinak kiedys tez. Teraz nie i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"roczniak to nie małe dziecko" - nie no roczniak to nastolatek :D ale karmicie niby cycem do 2 roku zycia :D i jak można karmić piersia tak duże dziecko, no jak? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mozecie podac przyklady jadlospisow dla 11 miesiecznych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań... i butelka, i piersć to jest przesada przy rocznym dziecku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja roczna corka tez tak ma.Do tej pory jadla super,ale jak tylko zaczela raczkowac i chodzic to zapomniala o jedzeniu. POdaje zarcie.Jk nie chce,probuje za godzine. Nie zmuszam i nie wciskam. Zje 5 lyzek to zje. trudno.Ostatno nie jadla 5h-byla zajeta bieganiem.Na widok obiadu az sie trzesla z radosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
corka wazy 11kg i ma 78cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roukola
Mleko dla roczniaka dwa razy??? Wy macie w ogole jakies pojecie o zapotrzebkwaniu tak malego dziecka na mleko?1 :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy, do 3 roku zycia dziecko moze pic i pol litra mleka dziennie. Wazne zeby tes jadlo inné pokarmy. Jesli nie pije mleka, to produkty mleczne nalezy podawac przy kazdym posilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka pije 150ml mleka z kleikiem (czasem 300ml) i 2x po 150ml kaszki plus obiad i inne przekąski. Chudy szczypiorek z niej. Oczywiście mleko z butelki, a kaszka czasem z łyżki. Czemu nie miałabym podawać jej butelki? Z kubka też pić umie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wolę moje dziecko pijące mleko i kaszki mleczne niż syna koleżanki co po roczku nie pił, je byle co i jest blady i miał anemię. Jej wina bo nie przekonała go do mleka (jak moja mała nie chciała zwykłego mm to kupiłam jej smakowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj dalam mu ugotowane kawalki. Zjadl cwierc ziemniaka malego i plasterek buraka. Reszta na podlodze. Dzisiaj zrobilam mu zupke ze swiezymi ziolami, maselkiem, dodalam troche smietany i zrobilsm drobne kluski lane. Nie zjadl ani jednej lyzeczki, nie pozwolil mi wlozyc nic do buzi. Gdy dalam mu lyzeczke rozrzucil wszystko na mnie i podloge. Nic lyzeczka. Jogurt nie kisirl nie kompot nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze to co gotujesz jest poprostu mdle? Moj 11 miesieczniak zajada sie glownie tym co jest intensywne w smaku uwielbia ryby i drobiowa watrobke z cebulka marchewka jablkiem i ziemniakiem uwielbia az sie trzesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak pomyslalam, wiec dodalam ziola, troszke slonego maselka, no probiwalam i dla mnie nie bylo mdle. A on nawet sprobowac nie chcial. Dokladnie ma 11 miesiecy i kirdys tez uwielbial ryby. Pije mleko trzy razy dziennie wg zalecen czyli 500ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj "roczniak to nie małe dziecko" - nie no roczniak to nastolatek  ale karmicie niby cycem do 2 roku zycia i jak można karmić piersia tak duże dziecko, no jak?  No dokładnie :) roczne dziecko to już prawie dorosły przecież i jak może pić z butelki :D ale dwulatek przy piersi to normalne, przecież to małe dziecko i potrzebuje bliskości :D cała kafeteria :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dwulatek przy cycku to już w ogóle .. bez komentarza... a co do ilości mleka dziecka 12-14 miesięcznego.. pewnie, że 2 razy wystarczy.. raz jako mleko, do picia w kubku, dwa jako kaszka.. przecież dziecko w tym wieku powinno jeść ok 5 posiłków.. jeśli zje 2 mleko i kaszkę, to już dwa odpadają.. do tego śniadanie lub drugie śniadanie ( zależy którym będzie mleko), obiad i podwieczorek lub obiad z dwóch dań w odstępach... jak dziecko będzie piło mleko 3-4 razy dziennie to jak ma jeść inne posiłki.. poza tym na drugie śniadanie czy podwieczorek może być budyń, jogurt czy twarożek, więc kolejna porcja nabiału.. nie dziwię, się, że niektórzy mają problem z karmieniem 15 miesięcznego dziecka, jeśli podają mleko i mleko.. dziecku się nei chce gryźć, nie chce mu się żuć.. po co, skoro i tak mama da mleko.. a warzywa, mięso, ryż, ziemniaki, makaron, kasze też są potrzebne.. mleko nie jest podstawą żywienia ponad rocznego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×