Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8507

Za mały zarodek w 8 tyg

Polecane posty

Gość 8507

Dziewczyny proszę was o pomoc. Byłam na wizycie u lekarza, jestem w 8 tygodniu ciąży od ostatniej @. Lekarz dzisiaj stwierdził, że zarodek ma 5 mm i jest za mały, ponieważ powinien mieć 12 mm. Mam przyjść na wizytę za tydzień i dał leki na podtrzymanie. Ja mam długie cykle, ponieważ 31 dni, a ostatni 34 dnia. Czy któraś z Was miała taką sytuację i wszystko było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz normalne cykle
a na tym etapie to nie am co wyrokować trzeba przeczekać po prostu każde dziecko rozwija się w innym tempie na pewno wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Nikt więcej się nie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym czasie zarodek rosnie ok 1mm na dzien. Spokojnie mozesz byc w 7 tc i wtedy zarodek ma wlasnie taka dlugosc jak na usg. Zwlaszcza, ze masz dosc dlugie cykle ( prawdopodobnie owulacje mialas ok 18 - 20 dc a nie jak sie potocznie przyjmuje 14 dc) . Sadze, ze wszystko jest w porzadku i ciaza jest mlodsza niz to wynika z OM, ze wzgledu na twoje dluzsze cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Dziękuję bardzo za Twoją wypowiedź. Uspokoiłaś mnie. Wg kalendarzy ciąży w necie wychodzi, że to jest niecały 6 tydzień z podanych przeze mnie informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Dzięki dziewczyny. Bardzo mnie uspokoiłyście. Bo siedziałam i ryczałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerknęłam do swojej karty ciąży i mój maluch w 7 tygodniu ciąży miał 6mm!! Potem mam wpis z 12 tygodnia i miał 4.5 cm. Nawet mi wtedy nie przyszło do głowy, że jest za mały, tym bardziej że lekarz mowił, że jest wszystko ok. Teraz jestem w 32 tygodniu i mam takiego pulpecika, że aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Dziękuję. Teraz się uspokoiłam. Byłam tak spanikowana, że siedziałam i ryczałam. Bardzo pragniemy dziecka. Jest planowane i już kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Może ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj malutki zarodek mial 5,5mm w 7-8tc ale mialam zagrozona ciaze, na zdj byla fasola moja i cos obok, albo druga fasola albo zlepek krwi powstalej przy ksztaltowaniu sie pecherzyka. dostalam duphaston, mnie tez strasznie brzuch bolal, jak nie masz dolegliwosci zadnych to nie denerwuj sie, obserwuj, chodz regularnie do lekarza itd teraz moj Paczek ma prawie 16mcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lobelia
hej, u mnie z usg wyszło ze ciąża jest młodsza o 2tygodnie niż wynikało to z terminu miesiączki. Lekarz powiedział że ważniejsze jest żeby płód rozwijał się we właściwym tempie do swego wieku. A różnica wynika z opóźnionej owulacji. I tak właśnie było u mnie. :) Teraz moje szczęście ma ponad 1,5 roku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Jak dobrze słyszeć pozytywne wiadomości. Dziękuję dziewczyny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja sobie pomyślę iloma rzeczami niepotrzebnie zamartwiałam się na początku ciąży....każde minimalne odstępstwo od normy było powodem do paniki - zupełnie niepotrzebnie! Każda ciąża jest inna, dzieciaczki rozwijają się w różnym tempie, a na koniec najczęściej okazuje się, że wszystko idzie jak w zegarku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 7 tc zarodek miał 4 mm, co odpowiadało 5 tc, lekarz powiedział że najbliższe tygodnie są roztrzygające i trochę mnie nastraszył. W 9tc zarodek miał 16 mm (norma). Teraz jestem w 27 tc i moja córeczka rozmija się prawidłowo. Brałam duphaston do 13 tc. Teraz gdy o tym myślę to wydaje mi się że przy takich maleństwach duży wpływ ma niedokładnośc pomiaru. Jeden milimetr w tą lub w tą i od razu panika, a przecież usg nie jest aż takie dokładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
hop do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Hop, może ktoś jeszcze. W czwartek mam wizytę u lekarza. Nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
do autorki:nie przejmuj się kochana.Sama napisałaś że masz długie cykle.W takim przypadku rozbierzność może być :) mnie raz badał lekarz ginekologicznie-nie mój i powiedział że macica wskazuje na 12-14 max tygodni to nie przyjęłam tego do wiadomości i powiedziałam,że dziecko ma bynajmniej 16 tygodni to zrobił mi usg i wyszło na moje :) bo akurat wyszło,że odpowiada 15w6d :) dzieci rosną własnym tempem,to że teraz jest malutki nie oznacza,że źle będzie się rozwijał maluszek :) może to nadgonić ja miałam cykl 37 dniowy,w dniu okresu dzidzia wg ma przecież gdzieś 2 tygodnie ;) mój nie dosyć,że dogonił wzrostem te 2 tygodnie jakbym miała cykl 28 dni to jeszcze 2 dni z ponad normy i różnica u mnie OM a usg to 7 dni i ani jeden lekarz nie powiedział,że dziecko jest za małe bo jest różnica,zawsze mi mówią ze to wina dłuzszych cykli ;) a masz skończony 8 tydzień ? bo ja byłam na usg w 8w6d wg OM i dzidzia miała 11mm i wskazywało to na 6w6d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
teraz jestem w 17w5 dniu i moja kruszynka rośnie i rośnie,chociaż brzuszek jego mamusi jest maluteńki i lekarze i tak patrzą na mnie z niedowierzaniem,że to już ponad 4 miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam rocznego synka
dowiedzialam sie w 6 tyg.ze jestem w ciazy. lekarz wredna baba zrobila mi usg i stwierdzila ze zarodek ma 3 mm jest za maly obumarl i po prostu trzeba usunac i spuscic w kiblu ! po tym co uslyszalam siadla mi psychika od razu do innego lekarza najlepszego jaki sie da a on ze nie ma potrzeby ze wszystko ok i w ogole nie ma co sie denerwowac. pozniej zaczol na wadze przybierac i urodzil sie 4.kg i 57 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Witam. Dzisiaj mam wizytę u lekarza. Jestem ciekawa co powie. Bardzo sie denerwuję. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam rocznego syka
no i jak po badaniu daj znac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopsa
hopsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1986
jest tu ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1986
jak po wizycie "8507"?? mam bardzo podobna sytuacje... :(:( to moja druga ciąza, pierwszą poroniłam w styczniu(moje malenstwo sie nie rozwijało :(:( usówali mi :(. teraz jestem w ciazy wg miesiaczki w 8tc, miałam 34 dniowe cykle. byłam u ginekologa w poniedziałek (15.06) i (nie daj boże) sytuacja potwarza sie z poprzedniej ciąży. duży pęcherzyk płodowy, maleństwo wielkości zaledwie 4 mm :(:( czekam do poniedziałku (22.06) na kolejna wizyte. byłam tez wczoraj u innego lekarza gin. żeby sprawdzic diagnoze mojego lekarza i niestety potwierdziło sie :(:( mały zarodek :(:(!! co jeszcze odkrył ten lekarz wczoraj, że jest bardzo duże ciałko żółte co może świadczyc o wadach rozwojowych, tak on powiedział. wiecie cos o tym ciałku żółtym??? prosze pomóżcie, bo ja już na głowe dostaje, nie radze sobie sama z tym. miał ktos podobna sytuacje??? prosze piszcie!!! pozdrawiam WAS wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja z jeziorem w ręku
spokojnie, nie ma się zym martwic póki co. Ja też miałam podobną sytuację, i tez był to dokładnie 8 tc, ammaluszek był wielkosci jakby na 7 tydzień. Lekarz twierdził, że wszystko jest ok, ale owszem, dał mi 5 zastrzyków kaprogestu, po którym maluch miał pieknie rozkwitnąć :) dziś jestem w 6 miesiacu ciąży, maluch jest zdrowy, wzorowo się rozwija, jest ruchliwy, silny (juz w 17 tygodniu czułam wyraźnie jego kopniaczki) i jest duzy jak na wiek ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja z jeziorem w ręku
nie wiem dokładnie jakie to były wymiary, ale zaraz zerkne - jak znajdę ten zapis, to Ci napisze, jaki był w tym 7, a niby 8 tygdoniu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja z jeziorem w ręku
no niestey nie znalazłam, ale nie masz się czym martwić - wszystko może się jeszcze wyrównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1986
to gratuluje i trzymam kciuki. no ja sie strasznie boje, po 1 złym dośwadczeniu... :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1986
szkoda że jednak nie znalazłas, jakby gdzies Ci w rece wpadło jednak to poprosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synek
w 3 miesiacu ciazy mierzyl i wazyl tyle co plod na poczatku ciazy...juz myslalam ze bedzie po wszystkim ;( lekarz chcial dac tabletki na poronienie...stwierdzil,ze nie ma nozek...dal mi te tabletki,ale mnie cos tknelo...wydalam az 200 zl u najlepszego lekarza w miescie,az tyle bo blagalam go by mnie przyjal,mial kalendarz zajety na 2 miesiace :( Zrobil mi wszystkie badania i moj syn ma teraz 9 miesiecy.urodzil sie wazac 4 kg mierzac 57 cm...teraz ciesze sie ze jednak nie wzielam tych tabletek...i ty sie nie lam.jak ci gin podpada to zmien go;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×