Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zazdrośc o 500 plus jak reagować

Polecane posty

Gość gość

Spotykam mnóstwo osób, również w rodzinie którzy zazdroszczą że mamy 500+, staram się ich unikać ale nie zawsze się da. Niektóre osoby uważa za życzliwe, i jakże się myliłam. Mamy dostające to świadczenie także u was w środowisku jest zazdrość to świadczenie.? jak reagujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co prawda nie mam 500+ na pierwsze dziecko,ale jestem w zaawansowanej drugiej ciąży wkurza mnie gdy ktos patrzy na mój brzuch i mówi o bedzie 500,czy ale ci na tym 500 zależało itd.drażni mnie to bo słyszę to od bezdzietnych lub od rodziców jedynaków i jest to wypowiadane prześmiewczo.Teraz odpowiadam,ze za rok robię kolejne i będę mieć tysiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie na wsi mieszkasz, bo tam kazdy wie wszystko o sąsiadach i zazdrości nawet jak na twoim polu większe buraki urosną niż na jego :D:D:D Niedługo przestaną ci zazdrościć bo kasy zabraknie. I wtedy będą cię palcami wytykać, że długo się nie nacieszyłaś tą jałmużną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest zazdrosc a ZLOSC ze pieniadze pracujacych ida na dzieci- czyli fanaberie doroslych - oraz na niepracujacace matki. to tak jakbys ty myla okna caly dzien, zarobila 100 zl i ktos kazal ci oddac 50 zl sasiadce tylko dlatego ze kupila sobie kanarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mów że no też się cieszysz że dostaniesz bo przy dzieciach jest masa wydatków a odłożyć też coś będzie można i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat mieszkam w mieście, mamy trójkę dzieci więc logiczne że dostajemy 500 +j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to nie. Nie pytam się koleżanek czy one to dostały. Nie wiem czy siostra juz złożyła wniosek nawet (ma 2 dzieci). Mnie też nikt o to nie pyta! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 plus razy 2 czyli 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w rodzonie jak usłyszeli że dostaniemy 1000 zł to o mało zawału nie dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jeszcze się wypowiem- moja koleżanka się mega cieszy bo dostanie 500 na jedno dziecko. ona nie pracuje- może ale nie chce już od paru lat. i się cieszy-pytam z czego??? że ona nie pracuje a mąż ma mniej niż 2400 na umowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To powiedz ze to i tak mało, bo chcecie kupić porsche :-) Albo znajdź coś co można wytknąć rozmówcy. Każdy ma jakieś trupy w szafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś to nie jest zazdrosc a ZLOSC ze pieniadze pracujacych ida na dzieci- czyli fanaberie doroslych - oraz na niepracujacace matki. to tak jakbys ty myla okna caly dzien, zarobila 100 zl i ktos kazal ci oddac 50 zl sasiadce tylko dlatego ze kupila sobie kanarka. x Coś w tym stylu. Złość. No i fajne porównanie he he. Może nie tyle co na fanaberie rodziców, co ogólnie jest to prezent dla patologii, a rodziny które sobie radzą czyt. szarpią się ze wszystkim, bo mają 900-1000 na osobę, nie dostaną, albo dostaną na jedno, a płacą uczciwie podatki od całego swojego dochodu. Bogatych się nie czepiam, bo płacą tyle kasy do wora, że dla samej zasady powinni wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego tematu nawet nie poruszam, bo wiem że niektórzy są zazdrośni, tylko czemu ja mam słuchać że ten czy tamten nie dostał, jak się wkurzyłam to powiedziałam żeby pani x zrobiła sobie drugie to tez dostanie. To ona że nie bo ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to tez zlosci, bo to jest tania demagogia. Za dwa lata cały kraj obudzi się z ręką w nocniku i wtedy będziemy zazdrościć tym, którzy w porę uciekli z tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogolnie moja dobra koleżanka sie ciagle dopytuje kiedy drugie bo na 500+ sie załapie.... Dla mnie to taka jałmużna od panstwa i raczej wstyd by mi było brać a o ludziach ktorzy to dostają utarła sie opinia "patola" wiec zazdrościć nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ogolnie moja dobra koleżanka sie ciagle dopytuje kiedy drugie bo na 500+ sie załapie.... Dla mnie to taka jałmużna od panstwa i raczej wstyd by mi było brać a o ludziach ktorzy to dostają utarła sie opinia "patola" wiec zazdrościć nie ma czego. Czemu się utarli opinia patola skoro 500 plus jest dla wszystkich rodzin z dwójką i więcej dzieci, nie tylko biednych czemu mama nie brać tych pieniędzy które daje państwo , bo inna rodzina mi zazdrości, bo maja jedno dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalna reakcja ty dostajesz oni nie ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie przecież to jest TYLKO 500 ZŁ !! wiec jaka zazdrosc? ludzi szlak trafia ze rozdaje sie kase (której nie ) i wszyscy bedziemy ten dlug spacac do usranej śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i o te 500 zł ludzie sa zazdrośni, bo ja nie dostawałam a ty dostajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo tak to juz jest w naszym pieknym kraju. Masz dwoje dzieci i dostaniesz 500, to zazdroszcza, jakby nie wiedzieli, ze przy dwojce dzieci jest o wiele wiecej wydatkow, niz przy jednym. Niech zrobia sobie drugie j zobacza, czy 500 starczy na wszystko. Chore. A l do samego pomyslu- jestem totalnie antypisowska, ale w kazdym cywilizowanhm kraju jest socjal na dzieci, a u nas nigdy nie bylo. Dlaczego wiec teraz nie skorzystac? Niebawem rodze drugie dziecko, nie widze powodu, zeby nie wziac tych pieniedzy. Panstwo tak nas doi, ze chociaz troche ske zrekompensuje, chociaz pewnie yak podniosa ceny, ze i tak jedno w drugie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:36 popieram chociaż rozumiem żal tych co mają jedno i nie dostaną .....mogli dać mniej a każdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z 21.36 rowniez uwazam, ze ta ustawa nie jest doskonala i lepiej byloby dac rodzicom jedynaka, ktorym srednio sie powodzi, niz rodzicom dwojki czy trojki, ktorzy maja kupe forsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
j****y rząd skłócił ludzi, oby ich szlag trafił, za prace dają jałmużnę a za leżenie sie pieprzenie rozdają pieniądze pracujących, to jest k***a po bożemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, tu chodzi o walkę z zapaścią demograficzną. Z tego problemu wyszedł ten pomysł. A jak ktoś ma tylko jedno dziecko to nie utrzymuje tendencji przyrostu nawet na tym samym poziomie co był, tylko na niżowym wobec czego wg mnie mu sie nie nalezy takie coś. Z góry zaznaczam, że posiadam dwójki ani więcej dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie posiadam miało być, a do tej co wyżej wyklina to ty jesteś jakaś niezrównoważona, powinnaś iść sie leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Może nie tyle co na fanaberie rodziców, co ogólnie jest to prezent dla patologii, a rodziny które sobie radzą czyt. szarpią się ze wszystkim, bo mają 900-1000 na osobę, nie dostaną, albo dostaną na jedno, a płacą uczciwie podatki od całego swojego dochodu." Acha czyli wg ciebie ludzie którzy maja dwójkę dzieci to są nierobami i patologią, a jak ktos ma jedno dziecko to jest normalny i "radzi sobie, czyt szarpie się ze wszystkim". Ciekawe, ciekawe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak za pieprzenie bo za 20 30 lat trzeba będzie nasz cudowny kraj który jest jeszcze nie zasyfiony innymi nacjami niestety zaludniać bo wszystko szlag trafi jak nas zabraknie , ale z kim tu dyskusja z matołami po zawodówkach .które nawet nie zdają sobie sprawy nic na temat ziarnka ekonomii . Poza tym w kraju dzieci są biedne nawet w rodzinach normalnych płace nie wystarczają rodziny muszą kombinować a tak niech będzie że marginalny procent to patologia , która tak będzie pod stałą obserwacją lecz większość osób to normalni ludzie którym to aż , albo tylko 500 zł mega pomoże i skłoni do posiadania większej ilości dzieci .J a rozumiem mamy bezdzietne i jedynaków , że wam inni ludzie nie są do niczego potrzebni liczycie się tylko wy i wasze podatki a nie podatki sprzątaczki w szkole która ma najniższą krajową i trójkę dzieci i dla niej te pieniądze mają mega wartość i dla wielu innych rodzin które ja znam również :-) A jak ktoś zazdrości to napieprzcie sobie dzieci i cheej prosty kawałek chleba co to jest wychować 5 czy 8 sama malina i miód ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedyś to bezdzietni bykowe musieli płacić a wy narzekacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj to nie jest zazdrosc a ZLOSC ze pieniadze pracujacych ida na dzieci- czyli fanaberie doroslych - oraz na niepracujacace matki. to tak jakbys ty myla okna caly dzien, zarobila 100 zl i ktos kazal ci oddac 50 zl sasiadce tylko dlatego ze kupila sobie kanarka. X Dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem że tu chodzi o podniesienie niżu demograficznego, ale rozumiem że jak ktoś ma jedno dziecko to może czuć zazdrość że czemu moje nie dostaje ale jak słyszę stare babki które zazdroszczą dzisiejszym kobietom tych 500 plus to dopiero jest czad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×