Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nibytaknibynie...

OTRĘBY i ODCHUDZANIE ?!

Polecane posty

Gość nibytaknibynie...

czy otreby [pmagaja w odchudzaniu o słyszałam ze tak ale czy omus pomogły i ile jak i ikiedy je jesc? :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula
rób sobie chleb z otrąb owsianych jest bardzo dobry mało kaloryczny: 5dkg drożdży 5 żółtek 3-4 łyżki mąki szczypta soli 2 paczki otrąb owsianych wymieszaj to bez obaw i czekania na wyrośnięcie na koniec dodaj ubite na sztywno białka .Foremkę wyściel papierem do pieczenia i upiecz ok.45 min.Foremka jak na mały piernik lub na pieczeń rzymską(rynienka).Jeśli będziesz uważała że jest za gęste to dodaj wody jeśli za żadkie to mąki.SMACZNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibytaknibynie
dziekuj bardzo a moze jeszcze ktos COŚ wie...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsw
Same w sobie nie mają właściwości odchudzających-mają natomiast dużo witamin potrzebnych podczas diety. Zaletą jest to,że danie z otrębami jest bardzo pożywne i zdrowe.Przede wszystkim po takim śniadanku (np otręby.mleczko lub jogurt naturalny+suche owoce)będziesz miała uczucie sytości bardzooo długo!!! Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsw
Same w sobie nie mają właściwości odchudzających-mają natomiast dużo witamin potrzebnych podczas diety. Zaletą jest to,że danie z otrębami jest bardzo pożywne i zdrowe.Przede wszystkim po takim śniadanku (np otręby.mleczko lub jogurt naturalny+suche owoce)będziesz miała uczucie sytości bardzooo długo!!! Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzma
Mozesz je dodawac do salatek, jogurtow, kefiru itp... One nie odchudzaja, wspomagaja jedynie prace zoladka i jelit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezacz
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzacaaa
a czy słonecznik tuczy? taki do łuskania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano własnie//
ano własnie ta maka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale warto pamiętąć o jednym. Nie należy jeść ich zbyt dużo, nie każdy ma na tyle dobrze funkcjonujący układ trawienny, żeby poradził sobie z większą ilością otrębów. One w 95% wogóle nie są trawione przez organizm, a za duże spożycie może grozić długotrwałym zaparciem i zbyt dużym obciążeniem dla układu wydalniczego. Najlepsze są otręby owsiane, tym bardziej, że owies ma zdolność pochłaniania tłuszczu, a że otręby nie są trawione cześciowo wydalany jest również ten tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmm
a czy mozna było miec diete oparta tylko na otrebach tzn otreby + jogurt+jakies owoce (banany jabłka truskawki) i to raz lub 2 razy dziennie ? na sniadanie nic i po 18 tez nic ?aha i jeszcze zcerwona cherbata czy to byłaby dobra dieta? otreby owsiane oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgawrt
polecam otreby granulowane ze sliwkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznika
......a czy ktos dzieki otrebpom schudł ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmm Dieta fatalna :) Po pierwsze trzeba jeść śniadanie, mówię serio. Malutkie chociaż, ale trzeba, żeby nie spowalniać drastycznie przemiany materii. Jak nie jesz od 18 a potem be śniadania, to masz 100% gwarancji, że po miesiącu przybędzie Ci tyle samo albo więcej kg. ! Jedz co 3 godziny malutkie posiłki, ostatni o 18. Jogurt + otręby+owoce= przyjemne i zdrowe śniadanie. Może być też np. wczesna kolacja. Ale w ciągu dnia, to polecam warzywa gotowane na parze z ew. dodatkiem kaszy. Bardzo napełniają żołądek, a są mało kaloryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już rzygam tymi otrębami :P ale to nie przawda, że zatwardzenie może po nich być. Właśnie dzięki temu, że nie są trawione, przespieszają \"wędrówkę\" pokarmu w \"rurze\" trawiennej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypadkowa
ja dzięki nim robię kupę codziennie, bez nich co 3, 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm
no ale ja slysząłłam ze jak sie rano nie je to szybciej sie spala tłuszcz i szybsza przemiana matreii na pusty zoładek i wogule...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmTFmmmmmmm
no ale ja slysząłłam ze jak sie rano nie je to szybciej sie spala tłuszcz i szybsza przemiana matreii na pusty zoładek i wogule...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejjj noooooo
ejjj noooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhy
a potem ma się wrzody na zolodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do hmmmmm >>>> w takim razie jesteś bardzo młodą osóbką. śniadanie trzeba jeść w przeciwnym wypadku skurczy Ci się mózg jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalla
ale co z tymi otrębami?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko wiedzaca
otreby nic nie daja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupuppupu
???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuuszek
Otręby nie odchudzają, one tylko dostarczają błonnika i wspomagają prace organizmu w przemianie materii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrębuska
nie odchudzają. sprawdziłam. za to miałam ogromne problemy w wypróżnianiem. podobno na 1 łyżeczkę otrębów trzeba wypić szklankę wody, bo inaczej zakneblują jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klops w pomidorach
Bardzo dobre, na figure i na cere!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eremka
otręby to powinna być podstawa każdej diety odchudzającej!!! wypełniają żołądek i jelita a przez to chce się mniej jeść. Ponadto działają ja takie naturalne szczoteczki w jelitach wyczyszczając wszystkie złogi zalegajace w zakamarkach jelita grubego (i nie tylko ) od lat!!! zasada nr przy spożywaniu otrąb to PICIE!!! otręby aby zadziałać muszą się naciągnąć mnóstwo wody i spęcznieć!!!! bez tego mogą zawtkać jelita!!! takiego katharsis jak po szklance otrąb z jogurtem popite 2 litrami wody (nie na raz ale pite w trakcie i po zjedzeniiu małymi łyczkami) nie ma się nawet po najsilniejszych lekach przeczyszczających. Szklaneczka rano szklaneczka wieczorem i efekt murowany!!!!! pozatym otręby jak ktoś już napisał praktycznie się nie wchłaniają więc nie są kaloryczne , natomiast same chłoną na tłuszcze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eremka - dokładnie tak :) Bardzo wspomagają pracę metabolizmu, napędzają go, czyszczą jelita. A słyszałyście cokolwiek o amarantusie - podobno jeszcze lepsze niż otręby - mnóstwo błonnika, białka, witamin, minerałów, w tym żelaza - ważne dla wegetarian!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe22222
Ja dzięki otrębom przestałam mieć kłopoty z wypróżnianiem. A miałam ogromne (chodziłam na kibelek raz na 3-4 dni). Tak więc w ten sposób można powiedzieć, że sprzyjają odchudzaniu, bo poprawiają przemianę materii. Dodaję je głównie do owsianki (ale nie można przesadzić, bo robi się gorzka) i posypuję nimi chlebek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×