Odpowiedz na ten temat

Żebromarchewka

• MożeJednakTu 2017.01.06 [19:53]
    hmm
    H-g
  • olivkaniebieska 2017.01.06 [22:18]
    Oki usmiech.gif W sumie będzie spokojniej usmiech.gif Dobry pomysł usmiech.gif
  • gość 2017.01.07 [13:41]
    Moze byc i tu oczko.gif hehe
    Ja tam wszedzie sie odnajde i wszedzie moge byc , zaraz spojrze na jakim dziale jestesmy oczko.gif
    Czyli tutaj mamy byc ale jakby cos dalej sie zmienilo to tez sie przeniose,
    K
  • gość 2017.01.07 [13:44]
    Czyli zjechalismy z ogólnego na kosmetyczny oczko.gif bedzie spokojnie .
    Meska decyzja a my sie dostosujemy oczko.gif
    K
  • gość 2017.01.07 [13:50]
    Moje chodzenie na piechote diabli wzieli, jestem bardzo objedzona smutas.gif boli mnie żeberko ( w tytule tematu jest żebro hehe)
    Zjadlam dwa Napoleony tluste i fawory tez tluste , wczoraj i dzisiaj i na tym sie nie skonczy , jeszcze bede jesc rybe i golonke na kolacje, żeberko chyba mnie zabije dziś oczko.gif
    K
  • gość 2017.01.07 [14:05]
    Dzis ciekawi mnie sprawa pasków na zeberce. Myslalam ze maja te paski by sie kamuflowac a obalono ta teorie, te paski odstraszają owady
    K
  • gość 2017.01.07 [18:04]
    Ubrałbym tych naukowców w ubranka w zeberkowe paski i wystawił na żer naszych rodzimych komarów jezyk.gif
    x
    Golonka na kolację?! usmiech.gif Zaczynasz mnie Kicia zadziwiać swoją dietą smiech.gifoczko.gif
    H-g
  • gość 2017.01.07 [19:44]
    Hehe Hg golonka jednak nie przeszła mi przez gardlo usmiech.gif
    A jak myslisz z tymi zeberkami? Dlaczego maja taką paskową siersc ? oczko.gif
    Krowa tez jest dwukolorowa a jednak muchy siadają na nia oczko.gif
    Masz racje, naukowcy glupoty gadaja, ostatnio ktos z nich tez wymyslil ze ziemia jest jednak płaska oczko.gif haha
    K
  • gość 2017.01.08 [00:21]
    Chcialam Wam życzyć milej nocy i fajnych snow.
    K
  • gość 2017.01.08 [00:23]
    " Ubrałbym tych naukowców w ubranka w zeberkowe paski i wystawił na żer naszych rodzimych komarów "
    Podoba mi sie ten tekst oczko.gif
    K
  • gość 2017.01.08 [00:26]
    Z pewnoscia ten pan ktory wymyslil ta teorie o paskach odstraszajacych bylby zezarty przez te komary. Paski by nie pomogły oczko.gif
    M
  • gość 2017.01.08 [08:02]
    Dzien dobry ludzikom. Dopiero teraz zobaczylam ze zamiast K weszło M.
    K
    Milej niedzieli usmiech.gif
  • gość 2017.01.10 [23:54]
    2017.01.06 [22:18]
    Oki usmiech.gif W sumie będzie spokojniej usmiech.gif Dobry pomysł usmiech.gif
    x
    Nasz Niebieski Promyku z oliwnego gaju ...
    W sumie to zrobiło się barrrdzo spokojnie oczko.gif
    Wiem, że walczycie tam u siebie ze smokami i masz problem, ale jakby co to przybędziemy z Kasią na odsiecz, a że oboje jesteśmy spod znaku barana, to tylko pozostanie wypchać się nam siarką, dać się posmakować i poszukać jakiejś rzeki coby smogi ją wypiły i ze złości popękały.
    DAMY RADĘ!
    H-g
  • gość 2017.01.11 [00:31]
    Wiecie ludziki co ogladalam teraz na youtube hehe
    Dziadek Mroz bajka rosyjska z 1964 r
    Hg opowiedział teraz bajke o dwoch wypchanych barankach i wyobrazilam sobie nas w tej opowiesci hahah
    Dzisiaj mam bajkowy dzień.
    Dziekuje Hg , ze wziąłes sobie mnie jako towarzysza do swojej baśni o wypchanych barankach usmiech.gifoczko.gif
    To mile
    K
  • gość 2017.01.11 [00:35]
    Niebieski Promyk z oliwnego gaju... usmiech.gif
    Piekne usmiech.gif
    K
    Fajny bylby z tego nick usmiech.gif
  • gość 2017.01.11 [09:49]
    Witajcie czlowieczki.
    Dzis obejrze" krolowa sniegu " usmiech.gif
    Pozniej" Jasia i Małgosie."
    Moja ulubiona jest "dwanaście miesiecy" ale nie moge nigdzie jej znalezc. Jesli komus z Was by sie udalo znalezc dla Kasi oczko.gif
  • gość 2017.01.11 [10:00]
    Orginalem jest bajka animowana z 1956 roku, pozniej powstał film ale nie jest tlumaczony a tak porzadnie rosyjskiego to ja nie umiem by filmy ogladac po rusku oczko.gif
    K
  • olivkaniebieska 2017.01.11 [22:19]
    gość dziś [09:49]
    Dla Kasi usmiech.gif proszę:
    http://www.cda.pl/video/57972868
    Najlepsze jest to, że nie pamiętam tej bajki. Ale... za tydzień dzieci siostry przyjeżdżają do mnie na ferie zimowe to przy okazji z nimi oczko.gif sobie ją zobaczę usmiech.gif
  • olivkaniebieska 2017.01.11 [22:50]
    gość wczoraj [23:54]
    Wiem, że walczycie tam u siebie ze smokami (...)
    x
    Dzięki Ci za wparcie usmiech.gif
    Każdy walczy ze swoimi smokami oczko.gif
  • gość 2017.01.12 [10:48]
    Dziekuje Oliwko z niebieskiego gaju za bajke usmiech.gif dziekuje, ze staralas sie odnaleźć usmiech.gif
    Tą akurat znam i myslalam ze jest tez nagrana z aktorami ale chyba nie została nagrana z ludzmi bo nigdzie jej nie ma. Bardzo lubie bajki z czlowiekami oczko.gif
    Bardzo polecam Tobie i dzieciom ta bajeczke, zobaczysz jaka piekna. Teraz sa takie durne bajki a ta jest piekna.
  • gość 2017.01.12 [12:23]
    olivkaniebieska wczoraj [22:50]
    Każdy walczy ze swoimi smokami
    x
    Te nasze nadmorskie są już oswojone, łaszą się do nóg i jedzą z ręki jezyk.gif
    Pewnie nie uwierzysz, ale u nas na dalekiej północy nawet niemowlaki bawią się już smoczkami oczko.gif
    A te wasze??? Jakieś ekologicznie nie wychowane, zieją dymem, pyłem i za nic mają ewropejskie standardy
    x
    Z dzieciństwa pamiętam bajkę o koniku garbusku. Może dlatego, że książka była ładnie oprawiona, ładnie ilustrowana, no i co najważniejsze była pierwszą pozycją drukowaną, samodzielnie przeczytaną w moim życiu. Na dzisiejsze czasy pewnie mało dydaktyczna oczko.gif „Postępowi” mogliby orzec, że promuje alkoholizm, rozwiązłość, lenistwo i niezdrowy tryb życia ( palenie machorki czy gotowanie cara we wrzącym mleku).
    Rosyjskie bajki na ogół spływały krwią, ale nie zauważyłem, żeby wzbudzały u młodego czytelnika, takiego jak kiedyś ja, jakieś mordercze instynkty oczko.gifoczko.gif
    H-g
  • gość 2017.01.12 [14:36]
    Konika garbuska nie znam tej bajeczki ale poczytalam o niej i glosu uzyczyl ten sam pan, ktory grał babe jage w dziadku mrozie i innych.
    K
  • gość 2017.01.12 [14:41]
    Akurat bajka " Dwanaście miesiecy" nie ocieka krwia mimo ze jest ruska oczko.gif inne tez nie ociekaja krwia hahaha ale wilk i zajac to bylo przemocy zbyt sporo jak dla mojego wrazliwego serduszka oczko.gif
    Ciagle byly tam przegięciowe akcje, naogladalam sie tego wszystkiego, ale tez nie weszło mi w krew zabijanie bicie i tym podobna przemoc hehe
    K
  • gość 2017.01.12 [14:44]
    A na Kreciku ciagle plakalam oczko.gif
    Lubilam Misia Uszatka bardzo. Nie moglam sie doczekac kiedy bedzie 19 i moj ulubiony Miś.
    A najbardziej nie lubilam Zwirka i muchomorka, bylo to we wtorki i nie cierpialam wtorkow dlatego oczko.gif
    K
  • gość 2017.01.12 [14:55]
    No moze nie ociekaja krwia wszystkie te bajki ale jak pomysle to w kazdej ruskiej jest przemoc i znęcanie sie psychiczne, np. gdy macocha wysyla pasierbice zima do lasu po jagody i bez nich nie miala wracac. Zla macocha chciala,by dzuewczyna umarla na mrozie, podla suka. A jak to sie skonczylo to Blekit oczu Oliwki zobaczy z dziecmi hehe usmiech.gif polecam , Hg tez moze obejrzec,ale raczej chyba nie bedzie ciekawy usmiech.gif
    As tez moglaby obejrzec z synkiem usmiech.gif
    K
    Mimo wszystko to wartosciowe bajki ,bo daja do myslenia usmiech.gif i ucza cennych rzeczy
  • gość 2017.01.13 [00:50]
    Witajcie usmiech.gif
    Mój romans z bajkami niestety nie trwał zbyt długo usmiech.gif Trochę rosyjskich, nieco dalekowschodnich i pełny Andersen. A dokładnie trwał do czasu, dopóki nie trafiłem na Cyberiadę - Bajki Robotów Lema, wtedy odbiłem w kierunku fantastyki naukowej. Lem był praktycznie nie do pobicia, ale trafiały się i takie kąski jak Stos Kłopotów Henry Kuttnera smiech.gif
    No to tyle w temacie baśni i bajek oczko.gif
    DOBRANOC
    H-g
  • gość 2017.01.13 [13:11]
    Wyższa szkola bajkowa Hg usmiech.gif
    Jesli o mnie chodzi to zatrzymalam sie na pszczółce usmiech.gif wtedy skończyły sie moj***ajkowe czasy.
    Pozniej czytalam corce cale stosy nowoczesnych bajek, chviala bym czytała jej codziennie wszystkie jakie miala a bylo ich z 50 albo lepiej oczko.gif i jeszcze 100 innych ktorych nie za bardzo lubila oczko.gif
    A misia Puchatka ogladala kilka razy dziennie, tak bardzo kochala ta bajke.
    Moich bajek z dzieciństwa nie uwazala, probowalam ja zachęcić ale nie wchodziło jej to, ani mis Uszatek ani Bolek i Lolek. No moze Krecik i tez smucila sie na Kreciku, Bonifacego tez lubila bo tez kocha kociaki.
    Wstyd przyznac ale Andrrsena nie lubie i znam moze kilka oczko.gif nie zaciekawil mnie on. Moze gdybym zajrzała to jego bajek to bym przypomniała sobie ,ale nie zachwycaly mnie. Niektore to jakby na sile stworzone , np o choince ktora chciala szybko urosnac a na koncu poległa na strychu i pod topór( nawet zajac jej przeszkadzał bo skakał przez nia)- glupie
    K
  • gość 2017.01.13 [16:41]
    W Andersenie pociągał mnie bardziej klimat tych bajek niż sama ich treść.
    Jakiś czas temu zatrzymałem się w jakimś podrzędnym słupskim hoteliku. Grudzień lub początek stycznia. Wieczór szybko zapadł, zrobiło się mglisto, z okien hotelu rozciągał się widok na przedmieścia. W oddali rząd latarni, żółta poświata wokół ... i poczułem się jak w baśni Andersena. To był właśnie ten bajkowy, tajemniczy andersenowski klimat, który mi zapadł w wyobraźnię w dzieciństwie.
    H-g
  • gość 2017.01.13 [20:17]
    Fajnie napisales usmiech.gif
    Zreszta zawsze fajnie piszecie z Modelka, ciekawy macie sposob przekazu. Czasem musze kilka razy analizować ,by zrozumiec oczko.gif Ja to wale prosto z mostu oczko.gif
    Czytalam na necie o stylu pisania Andersena i ktos super określił , tez ten ktos myslal jak ja, jak znajde to Wam skopiuje usmiech.gif
    K
  • gość 2017.01.13 [20:50]
    "Dla mnie baśnie Andersena to jedno z najbardziej przerażających czytelniczych wspomnień z dzieciństwa. Naprawdę, do dziś mnie otrząsa na wspomnienie tych ponurych horrorów. Chyba jedyna baśń, która nie wydawała mi się ani przerażająca, ani rozpaczliwie smutna, to "Krzesiwo" - ale tu zawsze żal mi było czarownicy, tak haniebnie oszukanej przez cwanego żołnierza. Nie sądzę (aczkolwiek mówię to głównie na podstawie własnych traumatycznych doświadczeń), żeby twórczość Hansa Christiana A. była odpowiednią lekturą dla dzieci. Znacznie lepiej, moim zdaniem, sprawdzają się w tej roli baśnie Grimmów, z ich ludowym poczuciem sprawiedliwości, przaśnym okrucieństwem i krzepiącym morałem"
    K
    Przytoczylam Wam ta opinie. Myslalam, ze tylko ja tak odbieram i nie cierpie jego baśni. Najbardziej nie lubilam dziewczynki z zapalkami, dlugo mialam dola po tej bajce a czarownice babajagi snily mi sie dlugo dlugo , nawet w liceum.
  • gość 2017.01.13 [21:02]
    Wiecie co pomyslalam? ze nie pamietam by mi mama chociaz jedna książeczkę przeczytała. Czy takie rzeczy pamieta sie z dzieciństwa ? Moja corka pamieta jak jej czytalam i pamieta, ze musialam kazdego wieczoru te same książeczki czytac i smieje sie z tego oczko.gif
    Gdy nastepnym razem pojade to przejrze je i napisze o czym to bylo, jest tego cala szafka dwupietrowa ; grube i chude, najbardziej lubiane to najbardziej wymietolone a te nielubiane wygladaja jak prosto z księgarni, sa tez takie duze grube albumy z bajkami.
    A jesli chodzi o moje książeczki to pamietam tylko " Rogasia" ( taki sobie bo smutny) i o misiu ale nie pamietam tytułu . Ten mis wlazil na szafę bo myslal ze to drzewo i chyba czesto spadał , tez bylo mi go bardzo żal ( chvialabym przypomnieć sobie tytul ) poszperam na necie. On byl brazowy a szafa chyba zielona , on bardzo marzył by byc w lesie i byl nieszczesliwy w pokoju. Moze Wy bedziecie wiedziec co to bylo, moze Hg by pamietal bo Modelka to za mloda jest by pamiętać usmiech.gif my starsi jestesmy chyba usmiech.gif
    K

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...