Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zosia21

kto zna sposób na opuchnięte nogi?

Polecane posty

Gość zosia21

Cześć. Od dłuuuuugiego już czasu mam pewien problem z nogami. Rano gdy na nie patrzę to fajne zgrabne nóżki, a po południu to już nawet nie patrzę bo wiem że zobaczę nie moje nóżki ale jakieś balony,są strasznie opuchniete. Dodam że mam dopiero 21 lat, jestem szczupła i mam zdrowe żyły( byłam na specjalistycznym badaniu ) Ten problem dokucza mi tak długo że już nie wiem co robić. Nie mogę nawet pomyśleć o założeniu spódniczki ...no bo jak... Za rady z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MASAZ WARSZAWA MASSAGE WARSAW
to nie zyly tylko limfa/chlonka. nogi do gory - w pracy czy domu i gdy sisz, gdy siedzisz to je cwicz (tak jak w samolocie), pij duzo wody zeby oczyscic organizm ze zlogow, pod przysznicem/w wannie szczotkuj malymi szybkimi okreznymi ruchami od stop w kierunku bioder. na dodatek zdrowa zywnosc (unikaj chemikaliow w jedzeniu), slonce i czwiczenia/sport dla wzmocnienia twojego systemy immunologicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość killllllo
Escevan gel- jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmodrama
Jeszcze dodam od siebie (poza tymi masażami i unoszeniem nóg - bo to na pewno bardzo ważne), że jeszcze zależy czym to może być spowodowane. Czy bierzesz tabletki antykoncepcyjne? Bo jesli tak to może być przyczyna. Drugim powodem moze być zatrzymanie wody w organizmie poprzez nadużywanie soli. Spróbuj z niej zrezygnować albo ograniczyć do minimum (pamiętaj, że w żywności też jest zawarta sól, nie jest to tylko ta sól którą sypiesz na pomidorka czy do jajecznicy ;-) Mnie pomogły własnie masaże nóg (taki rolerek sobie kupiłam), zrezygnowałam z soli i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia21
a jeśli nie używam soli, zdrowo się odżywiam, jem dużo owoców i warzyw? jeśli chodzi o masaże to przecież trzeba mieć sporo czasu, jeśli się prowadzi zabiegany tryb życia to nie ma czasu, owszem w weekend można poleżeć i wyciągnąć kopytka do góry, ale w tygodniu...:( Może zażywal ktoś jakieś tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyza z omastą
No i nie odpowiedzialaś na pytanie, czy bierzesz tabletki anty. Pewnie tak, bo inaczej byś napisała,że nie. Masz odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MASAZ WARSZAWA MASSAGE WARSAW
zoska - 5 minut masowania pod prysznicem albo plasko na lozku nie zmarnuje ci dnia. chodzi o to zeby systematycznie stymulowac krazenie krwii i limfy przez szczotkowanie i cwiczenia/gimnastyke. wszystkie chemikalia, wlaczajac leki, sol i cukier - szkodza raczej niz pomagaja. Trzeba pic dziennie okolo 3 litrow wody (nie, nie herbaty czy napojow) zeby oczyscic organizm od nich i od produktow przemiany materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaasia
Ja mam co jakis czas problemy z chlonka.Ortopeda przepisal mi tabletki Detralex i Aescin.Zel Lioton1000 i Aescin do smarowania nog.Oprocz tego bardzo wazne jest unoszenie nog do gory w kazdej wolnej chwili i masaze.Ja oprocz puchniecia nog odczuwam tez bol w lydkach.Pomagaja mi na to ultradzwieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia21
dzięki za odpowiedzi,zaczęłam stosować te masaże , zobaczymy czy pomoże, choć niestety jestem strasznie leniwa:( Ale na razie się nie zniechęcam ... no i znajoma poleciła mi drażetki venescin a jeśli chodzi o anty, to nie odpowiedziałam bo po prostu przeoczyłam ,a do tej pani, ktora wszystko wie (czytaj 'pyza z...') : NIE , NIE BIORĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala21
.........a juz myslalam ze tylko ja majac 21 lat mam problem z nogami!!!jestem dokladnie w takiej samej sytuacji jak zosia rano jest wszystko w porzadku a popoludniu nie moge sie patrzec na moje spuchniete nogi szczegolnie w kostkach!!to naprawde jest straszne i wogole nie przechodzi a zaden z lekarzy nie wie co mi jest.jestem wegetarianka ale nie sadze zeby to mialo jakis wplyw na nogi pozatym zdrowo sie odzywiam...juz sama nie wiem co mam robic???/mam pytanie do Zosii czy dlugo juz ci tak puchna nogi???a jezeli ci przeszlo to co robilas??i jakie tabletki zazywalas??pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaga
to może być spowodowane płaskostopiem, spróbuj nosić wkładki ortopedyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timbim
Opuchlizny mogą też być od chorób serca (niewydolność krążenia)lub nerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia89
ja też mam spuchnięte nogi a w szczególności jedną i to nie tylko popołudniu ale cały czas i zastanawiam się do jakiego lekarza powinnam się z tym zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 23
Mam ten sam problem wypróbuj Detralex jest drogi ok. 50 zł , ale bardzo pomaga, żele są skuteczne na obrzęki tylko takie jak się jednego dnia nastoisz w pracy i Ci spuchną, a nasz problem jest poza tym. Ja na przykład mam poważne problemy z wątrobą ( nie pobiera całej krwi ,która jest do niej wysyłana, część tej rzadkiej substancji wraca do nóg i stąd właśnie biorą się opuchnięcia, poza tym tworzy się ucisk od góry kończyny ). Poproś lekarza o skierowanie do specjalisty chorób wewnętrznych, powinien Ci powiedzieć coś więcej. Zrób to szybko, bo póżniej nie będziesz miała zgrabnych nóżek nawet rano ! Aha i zaniedbanie prowadzi do trwałej "słoniowatości nóg" więc nie zwlekaj. Pozdrowiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia34
witam.Ja bym uważała na wszelkiego rodzaju żele.Sama zaczęłam stosować żel KETONAL bo często miałam obolałe i spuchnięte noci.A teraz lecze się u dermatologa,bo dostałam takiego uczulenia na łydkach,że przeniosło mi się na całe nogi i ręce.Swędzi i nikt nie wiedział od czego,sama doszłam po którymś razie,Ze to ten lek mnie tak uczula. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiamec
ten problem mam i ja! coś okropnego!! mam kilka takich domowych sposobów. np moczcie sobie nogi w chłodnej wodzie z solą kuchenną, lub obłożyć je liściami zielonej kapusty na noc. ach ta okropna sól taka smaczna a taka niedobra! ale trzeba z niez zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika09
odpowiednikiem detralexu jest polski DIOSMINEX i jest b. dobry a pozatym sok z brzozy można kupić w aptece i pić według przepisu ,,, pomaga ale bardzo powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskoooooookaa22
dokąłdnie kupcoe sobie Diosminex tabl. ma zastos. przy neiwydolności żylnej, poza tym neizłe sa tabletki Cyclo-3fort... Aescin to wyciąg z kasztanowca, moze byc żel może Lioton 1000, albo Lioven żel, reszta to główne kasztanowiec raczej o delikatniejszym działaniu np. Aescin no nei wiem co bym mogła jeszzce doradzic... masaże,giry w górę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleve7
a ja mam taki problem ze nie mam opuchnietych tylko czje ucisk w lydce od miesiaca , odstawilam tabletki antykoncepcyjne i nic zero poprawy,zyl tez nie widac jako takich widocznych.... nie wiem co to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia241
czesc!!! ja mam ten sam problem od kilku lat ,cos okropnego wieczorme to nie moge patrzec na swoje opuchniete nogi wogole nie widac kostek czasami to mam wrazenie jakby skora miala mi zaraz peknac szczypie. moja rada jest taka zbadajcie sobie tarczyce!!!!!! ja mam chora i to jest przyczyna!!!! robilam sobie badania na serce, nerki oraz robilma badnaie zyl wszystko w jak najlepszym porzadku tlyko ta nieszczesna tarczyca!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolała
Wczoraj spuchła mi noga, którą przedtem nieźle obtarłam. Stopa okropnie mi spuchła i mam duuuży purchel na pięcie. Butów krytych napewno nie dam rady założyć. A jeśli chodzi o ten purchel to ma szaro-żóto-fioletowy kolor i jest czymś wypełniony. Co mam z Tym zrobić? Robiłam sobie okłady, ale nie pomogły ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moojgddf
a ja biorę tabletki na receptę POLFILIN i wreszcie nie mam opuchniętych nóg, na receptę i tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolała
Okazało się, że przez głupie obtarcie zakaziłam stope i wdało się zapalenie. Biore teraz antybiotyki i coś antybakteryjnego :/ Tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avenus
Mam identyczny problem i jestem w tym samym wieku. Jedną radę mogę Ci dać - abyś porobiła sobie badania na wydolność nerek - badania moczu. Z nich może wyniknąć co i ile tracisz w ciągu doby. U mnie okazało się, że jest to białkomocz - czyli moje nerki wydalają za dużo białka i muszę je uzupełniać dietą. Taki problem mam zazwyczaj kiedy jest ciepło. Pamiętaj, że nie chodzi o urodę, a zwłaszcza o zdrowie. Musisz porobić badania bo takie objawy mogą być przy uszkodzeniu nerek i serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupuuppupppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysqa16
Witam . Mam 16 lat i zmagam się z tym samym problemem co wy . Mam strasznie opuchnięte nogi .. Odżywiam się prawidłowo , uprawiam aktywny tryb życia, nie biorę zadnych leków . czy ktoś wie jaki może być tego powód. Pomocy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_000
Gdy sie naduzywa soli to ma sie nogi spuchnięte ja lubie dobrze doprawione potrawy i czasami mi puchną... Wypijam wtedy 3 litry wody(kto nie lubi specjalnie wody to nalewac do wiekszej szklanki i przed telewizorem albo komputerem rurką pic ... i nalewac nowa i to tak fajnie wtedy zleci)i przynajmniej jedna cherbate z bratka (jest moczopędny) i na nastepny dzien nóżki jak u modelki:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carba
Witam, po opalaniu bardzo spuchly mi nogi. Czy to efekt opalania czy siedzenia po opalaniu w podrózy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×