Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zosia21

kto zna sposób na opuchnięte nogi?

Polecane posty

Gość bettycu
dokładnie, pianki chłodzące jak veno spray albo żele typu lioton nie wchodzą w interakcje z lekami. służą do stosowania zewnętrznego, więc śmiało można stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie kto zna? zaczęły się upały i moje nogi sa jak balony :/jakieś żele chłodzące mogą pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tnuva
pseudo-reklama veno-spray'u jest tak rażąca, że aż strach - przestańcie to robić, bo to nie forum reklamowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stópki do wsadzić do np miski z chłodną wodą a jeśli chodzi o całe nogi to proponuję prysznic na przemian ciepła - zimna woda.Może pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmorfozja
Niestety przy wysokich temperaturach często nogi puchną. Dobrze jest wymoczyć stopy, nogi w chłodnej wodzie z dodatkiem szałwii. Fajny i niedrogi jest żel do zmęczonych, opuchniętych nóg z miłorzębem z flos-lek. Czasem można dostać żel z mentolem, chłodzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w aptece pani poleciła mi herbatę z pokrzywy, wiec kupiłam i piję, a do tego znalazłam jeszcze żel na opuchnięte i zmęczone nogi w rossmannie, evree, tani, więc kupiłam, zobaczymy czy zadziała, bo póki co upały się skończyły, więc chwilowo problemu nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysienka80
Na opuchnięte nogi polecam masaż wodą na zmianę zimna i ciepła ale nie gorąca. Przyjemne z pożytecznym. No i obcasy z nóg, niestety, albo rzadziej. Przetestowałam nogi nie są tak zmęczone jeśli nie chodze codziennie w obcasach. Niestety kobiecość cierpii zel na opuchnięte nogi-do wyboru, w aptekach jest ich mnóstwo. Ja stosuje diosminex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten żel do zmęczonych, opuchniętych nóg z miłorzębem z flos-lek jest rewelacyjny. Cale lato sie nim ratowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 15-115 SPA Warszawa
Na problem opuchniętych nóg dobrze działają drenaże np manulane bańką chińską , również godne polecenia jest zabieg endermologi gdzie nadmiar wody jest usuwany z organizmu. Serdeczenie zapraszamy na bezpłatne konsultacje gdzie będzie mogła Pani więcej dowiedzieć się o dolegliwości i uzyskać fachowej porady na temat zabiegów skutecznie zwalczajacych opuchliznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jano
Janusz -Ja raczej potrzebuje pomocy moja mama ma bardzo opuchniete nogi i niewiem jak moge jej pomoc, jest juz w podeszlym wieku ma okolo osiemdziesiatki wiec musze uwazac na rozne specyfiki.Nogi sa opuchniete jak banki i to jest stala opuchlizna jeszcze zeszlego lata byly opchniete lydki dzisiaj sa opuchniete tez gory stop,martwie sie co bedzie dalej obawiam sie najgorszego.Przeczytalem wszystkie wasze komentarze i zgadzam sie to moze byc niewydolnosc nerek lub zle krazenie.Slyszalem od znajomych omoczeniu nog w maslance ale to dobry sposob na zmeczone nogi wiec to odpada moze ktos zna sposob na bardziej zaawansowana opuchlizne prosze o pomoc janusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola211
Myślę, że wieczorem powinna myć same nowi w soli imbirowej, następnie smarować Liotonem 1000 lub żelem z kasztanowcem. Ja może nie mam 70/80 lat, jednak mimo wszystko, gdy wracam do domu po całym dniu pracy, tym sposobem przynoszę swoim nóżkom wielką ulgę. :) Sól imbirową i żel z kasztanowca (Floslek). Możesz kupić obie rzeczy w aptece z rozsądną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8765
Puchnięcie nóg czy rąk (u mnie występowało i to i to) to okropna dolegliwość. W moim przypadku było to związane z niewydolnością układu krążeniowego i problemami z sercem. Byłam u różnych lekarzy, ale wszyscy to bagatelizowali i twierdzili że jak zrobią mi się żylaki to wtedy będziemy myśleć. Wyobrażacie to sobie? na szczęście znalazłam lekarza, który pracuje niedaleko mnie, w med pro w zgierzu. dopiero on potraktował moj problem poważnie i zaczął robić badania, a nie czekać na dalszy ciąg wydarzeń. Niestety, trzeba samemu dbać o zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, problemów z krążeniem nie można bagatelizować. Pytałaś lekarza o badanie USG Doppler (to badanie żył)? Badanie pomogłoby zdiagnozować problem, zanim pojawią się żylaki, a następnie zdecydować, jak go leczyć. Nie twierdzę, że się na pewno się pojawią, ale przy słabym krążeniu i puchnących nogach jest to prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate05
ja na zmęczone nogi stosuję żel (konkretnie LiotoMax). nie wiem jak to się ma do bardzo opuchniętych nóg, ale myślę że spróbować można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj kluczowe znaczenie ma dieta.sama choruje chorobe wiencowa .nadcisnienie...i wiem dobrze jaki wplyw ma zdrowe odzywianie ,ktore zapobiega opuchliznom,nog i calego ciala,,nie wolno jesc potraw solonych.,smazonyc tlustych zup,miies kielbas...wiem po sobie ze jak zjem tego typu potrawy to jestem cala spuchnieta.od poniedzialaku jak ostawilam pieczywo.maslo smazone ,jem warzywa to zauwazylam ze ubrania ktore opinaly mi brzuch sa luzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa77
Jest taki aparat jak VENOWAVE i działa ogólnie na poprawę krążenia żylnego przy obrzękach nóg, zakrzepicy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pijawki świetnie poprawiają krążenie zarówno w naczyniach krwionośnych jak i w limfatycznych. Miałam do czynienia z takimi przypadkami i wg mnie są nieocenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszszszka
ja jak zaczęłam pracę, gdzie moje nogi są narażone na silniejsze zmęczenie, od razu zastosowałam profilaktykę, tzn tabletki z diosminą. jest to składnik (ta diosmina) który działa przeciwko żylakom i zwalcza obrzęk nóg. zaopatrzyłam się w liotomax diosminę i nie miałam problemów z nogami, a koleżanki w pracy często narzekają, na szczęście mnie się to nie zdarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michella99
ja używam żelu liotomax i przynosi mi to ulgę, innych sposobów nie znam, no ewentualnie masaż, ale też żel jest naprawdę super, polecam wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opuchniete nogi sa od nadmiaru soli w organizmie.Trzeba jesc duzo warzyw,w starszym wieku nalezy sie skonsultowac z lekarzem,bo opuchlizna sama nie zejdzie.Dobre sa tabletiki na bazie detlarexu,diohespan,diosminex.bez recepty,z ziol kozlek lekarski ma dzialanie moczopedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majamajamaja
mnie się wczoraj przydał liotomax żel. przedwczoraj moja mama narzekała na swoje nogi i nie rozumiałam z czego ją tak bolą, ale wczoraj sama spędziłam kilka godzin w kuchni i... zrozumiałam. nogi bolały tak, że jak raz usiadłam, to potem nie umiałam wstać. ruszyłam się do apteczki, bo nie było opcji żebym doszła do łóżka, a tym bardziej poszła spać. ale posmarowałam nogi tym żelem i po chwili było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Tani i skuteczny lek na obrzęki stóp i opuchliznę brzuszną -wywar z korzenia pietruszki.Płyny popijać łykami a nie szklankami.Ograniczyć spożycie soli .Wyrzucić z kuchni biały proszek (miałką sól) ,która powoduje obrzęki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała_Mi_33
ja na opuchnięte nogi używam żelu liotomax. świetnie działa na obrzęk, i chroni też przed żylakami. dla mnie to idealne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiaBC
A ja stosuje krem VeinCare. Miałam duże problemy z nogami, na co dzień wykonuję pracę stojącą. Od kiedy stosuję krem VeinCare oraz C 300 Plus with Rose Hips and Bioflavonoids już po tygodniu stosowania poczułam zdecydowaną poprawę. Preparaty można kupić tutaj: witaminabcde.mycali.biz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
postanowiłam podzielić się swoim doświadczeniem w sprawie spuchniętych stóp. Mój problem zaczął się w wieku 25 lat, zaczęły mi w lato puchnąć stopy, zrobiłam setki badań, przeszłam kilkunastu specjalistów i nic. Zero przyczyny. Wszystko dobrze. przepisywali mi jakieś proszki na żyły i skarpetki uciskowe. Pan Profesor stwierdził nawet "słoniowatość" nóg. W najgorszym momencie opuchlizna w ogóle nie schodziła, i w nocy traciłam czucie w nogach. Zupełnie przez przypadek mój ginekolog zlecił mi badanie witaminy D3. Okazało się że mam niedobór i zaczęłam przyjmować witaminę w kropelkach. Mój problem opuchniętych stóp zniknął, ale całe lato biorę witaminę D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie chodzi po takich specjalistach to sie nie dziwie,a witamine D masz latem w słoneczku,jest najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi puchły nogi jak brałam tabletki antykoncepcyjne i paliłam papierosy. Moja mama zmarła przez zakrzepnice, wówczas zaczełam o tym czytać i dowiedziałam się, że taki zestaw przyczynia się właśnie do zakrzepnicy. Moja mama też paliła i brała tebletki antykoncepcyjne. Odstawiłam tabletki, później przestałam palić. Problem opuchniętych nóg zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzisz,no widzisz,jak to jest,sami sobie robimy pod górke a pozniej sa problemy,nas organizm jest w stanie sam sie wyleczyc z kazdej jednej choroby tylko nie nalezy mu w tym przeszkadzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fenila
Opuchnięte nogi są przemęczone, dlatego muszą odpocząć. Najlepsze będą pod tym względem kliny ortopedyczne. Dzięki nim rehabilitacja jest skuteczna i znacznie szybciej ta opuchlizna schodzi. Szczególnie efektywne są kliny Venosoft Sissel, które można kupić w https://comfortpoint.pl Mogą także zapewnić komfortowy wypoczynek po ciężkim dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×