Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zosia21

kto zna sposób na opuchnięte nogi?

Polecane posty

Gość corratec
Znam jedno wyjście. Jest to malutki podręczny stymulator pompy łydkowej Veinoplus. Bardzo opłacalny aparacik. Całość trwa około 2 x 20 minut dziennie w południe i wieczorem. Stymuluje mięsień łydki przez co pompuje krew z nóg do góry. Veinoplus nie tylko zapobiega ale i chroni przed nadciśnieniem żylnym w konczynach, likwiduje wieczorny obrzęk. Dla nas kobiet ( nawet w ciąży ) idealny przyrząd. W dodatku krew jest wypychana do góry, gdzie jest bardziej potrzebna płodowi. Nie raz nie mam siły chodzić w podkolanówkach - bo ciepło itd. W dodatku Veinoplus zalecił mi mój lekarz ginekolog w porozumieniu z naczyniowcem. Sprawdziłam przyrząd i ma nawet przychylność Polskiego Towarzystwa Flebolicznego czy Naczyniowego. Moje obrzęki ustały. Jedyną rzeczą co kupuje raz na 40 dni to elektrody wymienne to ok 35 zł. Dodam od Siebie że bardzo dziękuje za Veinoplus. Nie muszę się lekami faszerować na zakrzepice. Można kupić w Polsce w internecie. marita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxee
Witam, też mam od kilku lat problem z opuchniętymi nogami mam dopiero 24 lata,,, myślę że to jest też genetyczne moja-babcia i mama mają takie same problemy,,,byłam ostatnio u lekarza i przepisał mi Diosminex i Lioton 1000,,szczerze mówiąc ulga na chwilę,,,a nie chcę faszerować się tabletkami,tym bardziej że one nie są takie tanie,,,czy zna ktoś jakieś inne sposoby na tą uporczywą dolegliwość,,,Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyl1215
a kto zna cos na opuchniete stopy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola3
Jeżeli przyczyną puchnięcia nóg jest niewydolność żylna, to doskonałym rozwiązaniem będzie tu pompa żylna VenoWave, która jest już dostępna w Polsce. Działa mechanicznie wspomagając perystaltyczny przepływ krwi. venowave.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMysia123
@ zosia21 "a jeśli nie używam soli, zdrowo się odżywiam, jem dużo owoców i warzyw?" Zmagałam się z tym problemem przez długie lata. Stosowałam łagodną gimnastykę i elewację nóg, o czym piszą babki na początku wątku. Dopiero niedawno odkaryłam, że właśnie ten sposób odżywiania w dużej mierze pogarszał sprawę - dużo owoców i warzyw. Dużo nie potrzeba niczego, a owoce i warzywa w większej ilości wzmagają zatrzymywanie wody przez organizm. Do tego bardzo źle wpływa na większość osób jedzenie mąki zawierającej gluten. Stwierdziłam na własnym przykładzie, że tak naprawdę potrzeba mi tylko paru jajek na śniadanie, sałatka z mięsem na II śniadanie albo jeden mały owoc, kawałek mięsa z surówką i jakimś warzywkiem na obiadokolację, a na kolację owoc i koktajl z ziarnem na lepszą perystaltykę. Trzeba jeść konkretnie a niedużo, unikać byle serków, byle jogurtów i gotowych wędlin, żadnych badziewiastych słodyczy, unikać "niskokalorycznie" bo w ten sposób człowiek się tylko oszukuje. Białko to budulec, dobry tłuszcz jest potrzebny i dla mózgu, i układowi hormonalnemu, i nawet do budowy tego wyklętego niesłusznie cholesterolu. Jadam tak od ponad pół roku, obrzęki odpłynęły, zresztą razem z 10 kg żywej wagi. A jestem po menopauzie, więc samo się nie zrobiło. Z ruchu tylko spacery, trochę tańca czy gimnastyki, jak czuję potrzebę. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMysia123
@ zosia21 "a jeśli nie używam soli, zdrowo się odżywiam, jem dużo owoców i warzyw?" Zmagałam się z tym problemem przez długie lata. Stosowałam łagodną gimnastykę i elewację nóg, o czym piszą babki na początku wątku. Dopiero niedawno odkryłam, że właśnie ten sposób odżywiania w dużej mierze pogarszał sprawę - dużo owoców i warzyw. Dużo nie potrzeba niczego, a owoce i warzywa w większej ilości wzmagają zatrzymywanie wody przez organizm. Do tego bardzo źle wpływa na większość osób jedzenie mąki zawierającej gluten. Stwierdziłam na własnym przykładzie, że tak naprawdę potrzeba mi tylko paru jajek na śniadanie, sałatka z mięsem na II śniadanie albo jeden mały owoc, kawałek mięsa z surówką i jakimś warzywkiem na obiadokolację, a na kolację owoc i koktajl z ziarnem na lepszą perystaltykę. Trzeba jeść konkretnie a niedużo, unikać byle serków, byle jogurtów i gotowych wędlin, żadnych badziewiastych słodyczy, unikać "niskokalorycznie" bo w ten sposób człowiek się tylko oszukuje. Białko to budulec, dobry tłuszcz jest potrzebny i dla mózgu, i układowi hormonalnemu, i nawet do budowy tego wyklętego niesłusznie cholesterolu. Jadam tak od ponad pół roku, obrzęki odpłynęły, zresztą razem z 10 kg żywej wagi. A jestem po menopauzie, więc samo się nie zrobiło. Z ruchu tylko spacery, trochę tańca czy gimnastyki, jak czuję potrzebę. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy obrzękach nóg, pierwsze co bym sprawdziła to nerki .. obrzęki to woda zatrzymywana w organizmie, a jej wydalanie,tak jak i jonów, wiąże się głównie z nerkami, więc ich dysfunkcja może być przyczyną .. Na własną rękę, bez badań albo konsultacji z lekarzem czy farmaceutą, żadnych preparatów łykać nie należy, ale można pic zioła moczopędne (skrzyp, pokrzywa, bratek, zielona herbata), ograniczyć sól i ostre przyprawy, i ruszać się, zwłaszcza że większosć dnia zwykle spędzamy przed komputerem, siedząc w biurze,jadąc samochodem ,to też nie pomaga ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppppppp
nerki sa ok raczej bo badanie moczu bylo dobre.poza tym raczej czesto chodze do wc wiec woda sie mi nie zatrzymuje opuchniete mam tylko kolo zewnetrznych kostek. mysle ze w przypadku zatrzymywania wody cala stopa byl by spuchnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska21
dziewczyny ja polecam lioven w tabletkach.przyjmuje sie 1tabl dziennie. Ja mam pajaczki na nogach i po tym widze duze efekty a stosowalam mnostwo rzeczy ktore nie pomagaly. Polecam. Koszt ok 17zl za 30tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylllaa
Ja w sumie nie za bardzo wierzę w działanie takich tabletek wole jakieś inne metody. Z tego co wiem to maści i żele z dodatkiem kamfory czy aloesu pomagają zmniejszyć ból. Warto jednak zająć się przyczyną takiego stanu rzeczy tutaj wydaje mi się, że można pomyśleć nad jakimś zabiegiem czy masażem. W tym warszawskim iq medispa znalazłam Frigi thalgo, który usuwa wodę z tkanek i polepsza krążenie tym samym niwelując opuchliznę i uczucie ciężkości z nóg. Jak dla mnie jest to rozsądne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja często jak leże na plecach to kładę wyżej nogi to poprawia krążenie, usuwa zmęcznie, podobnie jak na przemian zimny i ciepły prysznic, a czasami stosuje veno spray np. na imprezach lub w pracy fajnie chłodzi a efekty odczuwa się od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar.Wi
Ja biorę Diosminex firmy Lek-am i jestem bardzo zadowolona. Działa szybko i skutecznie. Nareszcie pozbyłam się problemu obolałych i spuchniętych nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na opuchniete nogi polecam maśc z wyciągiem z kasztanowca, w aptece mozna znaleźc kilka, stosowałam tez venospray, bardzo przyjemnie chłodzi, podobnie działa lioven. ale zawsze warto zapytać lekarza o taka opuchliznę to to mogą być problemy z krążeniem albo nerkami, a to juz gorsza sprawa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viooolka
Hej, odgrzebałam ten topik bo też miałam ten problem, wieczorem nogi jak balony :O w pracy prawie cały czas siedzę, mam mało ruchu i ciągle mnie bolały łydki. Łykam Vitaleg i dodatkowo smaruje nogi żelem (też Vitaleg) i jest dużo lepiej, już wieczorem można wyjść do ludzi :P bo do tej pory nogi były strasznie opuchniętę i nie mogłam chodzić, pomagały jakieś masaże, teraz w sumie też robię takie masaże ale jednocześnie wklepuję ten żel i jest ok , także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio odkryłam fajną maść na opuchnięte nogi kasztanowy żel z rutyną , na prawdę usuwa opuchliznę podobnie jak veno spray o którym już kiedyś pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pax1234
jeśli opuchlizna nie jest efektem choroby to najlepszym sposobem jest zmiana trybu zycia na bardziej aktywny. bieganie i basen naprawde pomagają. jesli do tego stosuje się preparaty typu venospray powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia125
witam ja miełam podobny problem koszmar brałam Detralex nic nie pomogło i inne specyfiki nic nie dało, smarowałam wcierałam kremy balsamy było lepiej ale bez rewelacji. Myślę że najlepiej pomaga mi kostka lodu (duża kostka lodu) mam pojemniczek w którym zamrażam wodę i masuję nią nogi i całe ciało codziennie wieczorem , czuję się po nim świetnie a moje nogi są coraz w lepszej kondycji nie puchną i nie czuję takiej ciężkości na nich polecam mi pomogło :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie na opuchnięte nogi najlepszy jest veno spray fajnie chłodzi, znosi uczucie zmęczenia, szybko się wchłania, nie brudzi ubrań, stosuje go zawsze w pracy i przynosi znaczną ulgę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
ja tez stosowałam venospray, ale latem, bo kiedy robi sie chłodniej nogi juz mi tak nie dokuczają. wiem, zemozna go stosowac na rajstopy i nie robi sladów.poza tym na bolace, cięzkie nogi pomaga ruch, o ile oczywiście opuchlizna nie jest efektem choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedruk ze strony http://www.dr-kwasniewski.pl/ pozwoliliśmy sobie zacytować część artykułu Żywienie Optymalne najszybciej leczy z otyłości. Średni spadek wagi wynosi ponad 6 kilogramów miesięcznie bez żadnych ograniczeń ilościowych pożywienia, bez uczucia głodu i pragnienia. Wyjątkami bywają otyli reagujący na stres żarłocznością, którzy „zgubili enzym uwalniający kwasy tłuszczowe z własnej tkanki tłuszczowej, którzy chudną wolniej lub też wcale nie ubywają na wadze. Ale tych ludzi bywa kilka do kilkunastu procent. Oni też chudną w końcu tylko wolniej i muszą stosować pewne modyfikacje w diecie. Żywienie Optymalne leczy i „WYLECZA z neurastenii, choroby wieńcowej, choroby Buergera, gośćca przewlekłego postępującego, choroby zwyrodnieniowej stawów, łuszczycy, osteoporozy, astmy i innych chorób alergicznych, choroby wrzodowej, nadkwasoty, choroby Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, powoduje rozpuszczanie kamieni w woreczku żółciowym czy w drogach moczowych, przyczynowo leczy miażdżycę, nadciśnienie, chroni przed zawałami i udarami mózgowymi, uniemożliwia zachorowanie na chorobę nowotworową czy białaczkę. Jeśli jest czas leczy przyczynowo i wylecza również nowotwory, nawet już nieoperacyjne. Gdy choroba jest bardzo zaawansowana nie ma czasu na to, aby organizm wzmocnił się na tyle, aby mógł nowotwór zlikwidować, występuje poprawa jakości życia, zmniejsza się lub ustępują bóle, zawsze przedłużeniu ulega życie. Żywienie to jest również bardzo skuteczne w stwardnieniu rozsianym i bocznym zanikowym często następują wyleczenia choroby, poprawa zawsze. Wielokrotnie powoduje wyleczenie w chorobie Alzheimera, bardzo często pomaga. Przed kilkoma laty kobieta chora na tę chorobę mocno zaawansowaną po dwóch miesiącach Żywienia Optymalnego pozbyła się choroby wyjechała do pracy do USA. Zadzwoniła do mnie mówiąc: „Panie doktorze, niech pan ratuje prezydenta Reagana. On jest chory na to, na co ja byłam chora. Mogłem, ale niby jak miałem go ratować skoro medycyna w USA jest już na tak wysokim poziomie, że chorych nie zauważa... i wszystko wie najlepiej. Nawet nie wie tego, że nic nie wie, co wie zdecydowana większość tych lekarzy w Polsce, którzy zapoznali się z moją wiedza potrafili ją zrozumieć i zastosować dla siebie i swoich chorych. Żywienie Optymalne szybko leczy paradontozę, zatrzymuje postępy próchnicy zębów, poprawia słuch u niedosłyszących, poprawia wzroku u gorzej widzących o 1-2 dioptrie, maksymalnie o 4 dioptrie, powoduje cofanie się zaćmy. Optymalnym nie trzeba wycinać migdałków, wyrostka robaczkowego, woreczka żółciowego, żołądka, nie trzeba odcinać nóg w chorobie Buergera czy w miażdżycy; szybko usuwa objawy niedotlenienia mięśnia sercowego z EKG, po dłuższym czasie usuwa objawy niedokrwienia w miarę ustępowania zmian miażdżycowych; szybko leczy chorobę wieńcową i niewydolność krążenia; likwiduje większość zaburzeń rytmu serca; usuwa niewydolność oddechową- Bywa, że czyni zbędną operację tętniaka mózgu czy wymianę stawu biodrowego na sztuczny. Optymalnym nigdy nie brakuje powietrza, nawet przy dużych wysiłkach, nigdy nie bolą ich mięśnie po wysiłku, nie mają skurczów mięśni. Optymalnego od razu można poznać po cerze: jest zdrowa i piękna. U młodzieży cierpiącej z powodu łojotoku i wykwitów ropnych na skórze usuwa przyczynę choroby i samą chorobę. Wybitnie poprawia sprawność mózgu i zdolność uczenia się. U zwierząt zwiększa objętość mózgu o średnio 8% w jednym pokoleniu, a zdolność uczenia o 40%. Najszybciej Żywienie Optymalne usuwa choroby i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego- nadkwasota znika po l-2 dniach; choroba wrzodowa ustępuje po kilku dniach podobnie jak dolegliwości wątroby, trzustki czy jelit. Leczy skutecznie marskość wątroby, a także marskość zastoinową u chorych na przewlekłe zapalenie wątroby spowodowane infekcją wirusową, powoduje ustąpienie choroby i normalizację prób wątrobowych Szybko leczy stłuszczenie wątroby. Żywienie Optymalne jest najlepszym modelem żywienia dla wątroby, która przy nim jest najmniej obciążona pracą i szybko potrafi się regenerować i reperować to, co zostało uszkodzone poprzednim modelem żywienia. Bywa, że po 3-5 tygodniach wracają dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Przyczyną przeważnie bywają pasożyty, najczęściej są to lamblie. Wówczas należy zbadać, potwierdzić, wytruć i dolegliwości ustąpią. U chorych na kamicę woreczka czy dróg żółciowych i kamicę nerkową Żywienie Optymalne prawie zawsze powoduje szybkie rozpuszczenie kamieni, które gdy się zmniejszą na tyle, że zmieszczą się w przewodzie żółciowym czy moczowym mogą spowodować kolkę. Nie należy panikować, należy przyjąć leki rozkurczowe i przeciwbólowe, a prawie zawsze kamień zostanie wydalony i choroba ustąpi. Kamienie rozpuszczają się zwykle już po 3-5 tygodniach przy kamieniach w woreczku, a przy kamicy dróg moczowych chorzy zaczynają siusiać piaskiem zwykle po 2-3 tygodniach diety. Łuszczycowe zmiany najszybciej cofają się ze skóry owłosionej głowy, z innych okolic ciała przy wieloletniej łuszczycy trzeba poczekać dłużej. Nie zdarza się, aby Żywienie Optymalne nie spowodowało szybkiej poprawy zdrowia najczęściej zauważalnej już po tygodniu, a wyraźniej po dwóch tygodniach. Chorób jest bardzo dużo i nie jest możliwe opisanie wpływu Żywienia Optymalnego na każdą z nich. Organizm na diecie optymalnej potrafi czasem bardzo dużo- nawet niemożliwe do wyleczenia wypadanie macicy często ustępuje bez operacji. U dziewcząt, które już miesiączkują miesiączka zanika na kilka lat i tak być powinno. U kobiet, które już przekwitły, miesiączka bardzo często powraca nawet po 6-8 tatach. Kobiety optymalne najczęściej przekwitają dopiero po 60-tym roku życia, a sam okres przekwitania przechodzą bez większych zaburzeń. Żywienie Optymalne nie pomaga w chorobie Parkinsona, natomiast pomaga w parkinsonizmie miażdżycowym, polekowym, pozapalnym. Nie pomaga w niektórych chorobach uwarunkowanych genetycznie, ale pomaga w depresji i chorobach psychicznych. Zmiany miażdżycowe, nadciśnieniowe, cukrzycowe występujące w układzie nerwowym, możliwe do obserwacji i oceny przy badaniu dna oka, ustępują powoli, u starszych nawet do 2-3 lat. Ustąpienie tych zmian z dna oka świadczy o ustąpieniu ich w tętnicach mózgu. U chorych na miażdżycę zawsze może wystąpić zawał czy udar mózgu spowodowany oderwaną blaszką miażdżycową. U optymalnych takie powikłania nie są częste i przebiegają łagodniej. Po wyleczeniu się z miażdżycy zagrożenie mija. Krzepliwość krwi jest niska i chorzy stosujący uprzednio leki przeciwkrzepliwe powinni badać krzepliwość krwi, ograniczać leki, a następnie odstawić, gdy staną się zbędne. Większość leków trzeba stopniowo odstawiać, gdyż nie będą potrzebne, a zaszkodzić mogą. Najlepiej robić to w porozumieniu z lekarzem mającym zasady optymalnego żywienia i zalecającym je chorym. U chorych na nadciśnienie leki przeciw tej chorobie można odstawić po 1-3 dniach u ponad 90% chorych. Oczywiście trzeba mierzyć ciśnienie i w razie potrzeby przyjmować leki jeszcze przez pewien okres w mniejszych dawkach, a gdy ciśnienie będzie niskie - odstawić je. W wielu chorobach znacznie przyspieszają ustępowanie tych chorób stosowane dodatkowo prądy selektywne, które wprowadziłem do leczenia ponad 30 lat temu i które są praktycznym wykorzystaniem teoretycznej wiedzy prof. Włodzimierza Sedlaka, uczonego, który wyprzedził epokę o wiele lat. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Bractw Optymalnych nosi imię prof. Włodzimierza Sedlaka i powoli przekształca się w ogólnoświatowe. Działa również w Chicago. Uwaga: chorzy na cukrzycę typu I (insulinozależną) i typu II prowadzonej na lekach doustnych lub na insulinie mogą sami wyleczyć się z tej choroby, ale koniecznie muszą dużo wiedzieć. Muszą znać zagrożenia, które w początkowym okresie mogą się pojawić i muszą umieć im zapobiegać. Konieczne jest, aby znali dokładnie skład chemiczny produktów spożywczych zwłaszcza tych zawierających węglowodany, aby potrafili wyliczyć dawkę spożywanych węglowodanów w każdym dniu. Wystarczające informacje zostały zamieszczone w II wydaniu książki pt. „Żywienie Optymalne z maja 1999 roku. Na razie książka ta jest dostępna tylko w języku polskim i angielskim. Bez dokładnej wiedzy podejmowanie samemu leczenia cukrzycy tak, aby się wyleczyć może nieść pewne zagrożenie, które łatwo można ominąć, gdy się wie, jak to zrobić. Po wyleczeniu cukrzycy trzeba stale już stosować Żywienie Optymalne, a cukrzyca nie powróci. http://www.miischa.user.icpnet.pl/Dieta/Kwa%9Cniewski%20Jan%20-%20%AFywienie%20optymalne.pdf "z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby"HERODOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hera17
jeśli spuchniete nogi to norma to trzeba iść po rade do lekarza. to moga być problemy z nerkami albo krążeniem. nie wolno tego lekceważyć. jeśli natomiast to wynik stojacej lub siedzącej pracy warto mieś preparat typu venospray czy lioven i po pracy albo wdrożyć ruch albo wiecej wypoczywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czesto miewam ten problem ale jakoś się tym nie przejmuję, nigdy nie wpominałam lekarzowi że bola mnie nogi, sama znalazłam w aptece veno spray, to pianka chłodząca z mentolem która szybko niweluje to nieprzyjemne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mohito1980
venospray faktycznie może pomóc przy uczuciu zmeczonych, ciężkich nóg, ale jeśli nogi puchną cały czas trzeba iśc do lekarza, bo to może być objaw jakiejś choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na opuchniete nogi najlepszy sposob to wejsc do lodowatej masakrycznie lodowatej wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaCotta
Floslek ma tez fajny krem na zmeczone nogi z kasztanowcem i cynamonem, na opakowaniu sa kasztanki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albercikowa
mnie maść z kasztanowca akurat nie pomogła, mam tez venospray, pomaga wieczorami na zmeczone nogi, ale opuchlizny nie mogę zlikwidować. do tego pojawiaja mi się pajączki na udach. dostałam skierowanie do naczyniowca, więc jesli macie spuchniete nogi i nie przechodzi poradzcie się lekarza rodzinnego co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mario;a
no ok, mozna brac rozne leki na opuchlizne, ale ja biore psychotropy bo mam depresje i nie moge mieszac lekow , no i co mam robic bo naprawde nie wiem, nie chce sluchac madrych wywodow bo jestem dorodla, niech ktos mi powie na chlopski rozum co mam robic bo jestem bezsilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniaod marii
na ulotkach sa zawsze wypisane interakcje z innymi lekami, wiec to chyba nie taki znowu problem, poza tymzawsze mozna zapytać rodzinnego czy mozna dany lek na opuchlizne stosować. poza tym pozostaja jeszcze masci jak lioton albo pianki chłodzace jak venospray, które raczej nie zaszkodzą, nie zjada sie ich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×