Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zainteressowanaBB

Instrumenty wspólnotowe dot. alimentów 2009 rok

Polecane posty

Gość zainteressowanaBB

Pozwoliłam sobie przekopiować fragment artykułu który ukazał się na stronie inforu. Pełny teks pod poniższym linkiem. Czy ktoś z Was wie cokolwiek na temat tych POMOCNYCH urzedów?? Czy coś faktycznie się tworzy czy tylko w zamysle??? http://www.infor.pl/temat-dnia-prawo/82930,Jak-skutecznie-egzekwowac-alimenty.html Łatwiejsza egzekucja z zagranicy Już w styczniu 2009 r. osobom ubiegającym się o alimenty z zagranicy przyjdzie z pomocą rozporządzenie Rady w sprawie właściwości, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń sądowych oraz współpracy w zakresie zobowiązań alimentacyjnych. Ma ono zastąpić wcześniej przyjęte instrumenty wspólnotowe dotyczące alimentów. Przewiduje m.in., że: • w każdym z krajów UE powstanie specjalny urząd, który będzie pomagał ustalać miejsce zamieszkania osób niepłacących alimentów, • urząd ten będzie określać pracodawcę, szacować majątki dłużników i środki finansowe, którymi dysponują, • organy te będą mogły korzystać z urzędowych informacji podatkowych, także pochodzących z zabezpieczeń i ubezpieczeń społecznych oraz rejestrów ludności, własności i pojazdów silnikowych, • wierzyciele alimentacyjni będą mieli możliwość zaspokojenia swoich roszczeń z wynagrodzenia za pracę lub z rachunków bankowych dłużników przez polecenie miesięcznego automatycznego pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama mamaa
super informacja! Widywałam Cię na moim topiku - przeklej te informacje równiez tam, mpoze sie komus przydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteressowanaBB
Do Sama mamaa: zaraz przeklejam:-)))) sama mam twojego posta w ulubionych i często do niego zaglądam:-)) Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzięki wielkie za powyższy link do artykułu; dzięki niemu dowiedziałam się kolejny raz, jaką naiwną idotką jestem; w sierpniu zadzwoniłam do miejscowego ośrodka, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne, także i najnowsze zaliczki alimentacyjne; spytałam czy dochód do starań o zaliczki jest taki sam jak do rodzinnego - usłyszałam tak; odpuściłam sobie jakiekolwiek dalsze sprawdzanie; a tu z artykułu wynika że górny próg to 725 zł ! ! ! szlag noooooo:o zastanawiam się nad źródłem informacji dot. tego, czy alimenty zasądzone na mnie tak samo podlegają pod ten fundusz;o echh, człowiek uczy się przez całe życie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteressowanaBB
Dziewczyny! Napisałam w tej sprawie do europosła i otrzymałam odpowiedź, którą wklejam. Widać coś się dzieje, lepsze to niż nic. Czekałam rok, poczekam jeszcze trochę:-)))) Szanowna Pani, W imieniu Pani Prof. Genowefy Grabowskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego serdecznie dziękuję za Pani wiadomość. Pani Profesor złożyła obecnie drugie sprawozdanie nt. rozporządzenia w sprawie transgranicznej egzekucji zobowiązań alimentacyjnych w UE, które będzie przyjęte na najbliższej sesji plenarnej tj. w przyszłym tygodniu w Brukseli. W sprawozdaniu tym, Pani Poseł zwraca się do państw członkowskich o możliwie szybką i sprawną implementację tego rozporządzenia do prawa krajowego. Tak, aby jak najszybciej Obywatele UE mogli z niego korzystać. Jednakże, w związku z tym, iż stosunkowo niedawno tj. w październiku państwa Unii osiągnęły ostateczny kompromis w sprawie tego rozporządzenia, jego ostateczna wersja oraz wytyczne dot. wprowadzenia w życie powinny zostać przekazane do poszczególnych państw z początkiem przyszłego roku, kiedy to rozporządzenie wejdzie w życie. Ze względu na istotny charakter tego rozporządzenia i duże zagazowanie Pani Poseł w prace nad nim, na pewno będziemy w przyszłym roku w kontakcie z Komisją Europejską, w sprawie monitorowanie prac związanych z jego implementacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteressowanaBB
Witam, parlamet europejski uchwalił to rozporządzenie (i całe szczęscie). teraz pozostaje poczekać na wejście przepisów w życie:-))) Czekałam 10 miesięcy, mogę poczekać jeszcze trochę:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×