Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdziwiona kobieta

CO OZNACZA LITERKA D PRZY GRUPIE KRWI? POMOCY !

Polecane posty

Gość zdziwiona kobieta

Witam serdecznie , zastanawiam się co oznacza duża literka D przy grupie krwi? Nigdy przedtem nie spotkałam się z czymś takim więc może ktoś zechce mi wytłumaczyć? Chodzi konkretnie o grupę krwi 0 Rh+ D ? Nierozumiem tego D:( nie wiem czy Dobrze zrozumiałam Ale słyszałam że jeżeli występuje D to Rh jest dodatnie a jeżeli nie występuje to oznacza że Rh jest ujemne. Czy to prawda? Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic. D to oznaczenie laboratoryjne. Masz RH+ i żadnych filozofii W mojej pracy bardzo wiele osób o to pyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tutuyaaa
Ja chodziłam w liceum na biol-chema to mając rozszerzony program, uczyłam się o tym na zajęciach. Niestety w szkołach uczą totalnych pierdół nieprzydatnych w życiu i później osoby (m.in. które chodziły na inny profil lub do innego rodzaju szkoły) nie znają np. podstawowych oznaczeń z badania krwi. Choć nie powiem, wielu rzeczy nie wiem a musiałam wkuwać masę innych). Masakra. xx Nie ma co panikować, nic się nie dzieje że masz to "D" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D nie oznacza dodatki tylko antygen inteligentna faustynko :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiona kobieta
tak właśnie myślałam że , to nic nie oznacza :) ludzie opowiadają różne brednie:) jedna pani Powiedziala że to D to nowa grupa krwi ha ha ha ludzie to wymyślają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgadzam się z osobą twierdzącą, że D nie występuje u osób z Rh -. Akurat mam grupę krwi ARhD- :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oznacza to obecnosc antygeny Rh plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oznacza, że krew była pobierana z d**y :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oznacza d-dimery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyszukaj sobie na wikipedii o grupach krwi. Tam masz wyjaśnione czym jest antygen D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A R że z ręki :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie wszystkich ja mam na grupe Krwi BRHD- A pytałem się lekarza i ten mi wyjaśnił tą kwestię literka D przy grupie Krwi to jest oznaczenie antygenu który jak sie okazuje jest najmocnieszym atygenem Nie wiem do czego sie to odnosi z tym najmocniejszym ale tak mi wyjasnil Lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×