Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamadrama21

Jakie potrawy robicie na Wielkanoc?

Polecane posty

Gość mamadrama21

Za nie długo Święta Wielkonocne i w tym roku chciała bym zrobić jakieś inne potrawy niż zwykle albo chociaż coś "dołozyć" więc proszę o propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadrama21
Hej no co z Wami dziewczyny napiszcie coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadrama21
Wiem,że to trochę za wcześnie ale napiszcie coś bo mi się mogą przydać Wasze rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadrama21
Halo ludzie co Wy Świąt nie robicie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię karpia, barszcz z
z uszkami, kapustę z fasolą, rybę po grecku i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadrama21
Ale na Wielkanoc robisz barszcz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię karpia, barszcz z
tak a co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marita...;p
swojska kiełbaska swojskie piwko sałatka z warzyw i z majonezem kaczka z pomarańczach zrazy dewolaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię karpia, barszcz z
tak... Gotujecie barszcz z uszkami tylko w święta BN? bo ja robię go raz w miesiącu, gdzie jest napisane że barszcz z uszkami robi sie tylko raz w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby nigdzie ale jak tak zajadasz co mc taki barszcz to potem na wigilię nie ma już tej radości ja cały rok czekam bo tylko na bn. jest cała radość z tego barszczu jak moi chca barszcz to robię ukraiński a na wilkanoc to raczej biały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Ja robię paschę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzisz, i chrzan też sobie zrobię, taki korzeniasty, wykopany z ziemi, a do tarcia zapędzę męża:) mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na śniadanie -święconka - biały barszcz - biała kiełbasa pieczona w piekarniku - jajka w majonezie - jajka w sosie tatarskim -sałatka makaronowa -szynka , schab pieczony -3 rodzaje ciast - i to wszystko kiełbasa zapasowa bo jak będzie ładnie to oczywiście grill Wszystkiego robie niewiele bo i tak nie ma kto jeść i będzie też wypad do rodziców - dużo spaceru . - a tyle jaj dlatego że to święta z jajami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledzie w oleju sledzie z cebula biala czerwona pietruszka zielona i odrobina cytryny w oleju zurek z biala kielbasa i jajkiem schab gotowany do tego cwikla salatka mazurska jajka faszerowane -zoltka groszek zielony szprotki sol pieprz papryka ostra zoltka drobno posiekana cebula drobno posiekany ogorek miszony zoltka cebula kukurydza sardynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa oczywiscie do schabu sos chrzanowy na zimno lub na goraco i jeszcze cwikla ale po nia jade dmojej babci tylko Ona robi najlepsza cwikle na swiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Będzie kiełbasa , własny wyrób, trochę zostawię białej, resztę uwędzę, szynka wędzona, żurek , sałatka jarzynowa z wędzonym udkiem kurczaka,roladki ze szpinakiem,jajka w sosie tatarskim i mnóstwo ćwikły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaciaaa
śledzie??? przecież to potrawa Wigilijna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przygotowuję śledzie w oliwie... Ponadto jajka zwykłe, faszerowane - w skorupkach sałatka jarzynowa tradycyjna, mięsa pieczone - schab w ziołach, rolada z boczku, szynka pieczona z goździkami, schab nadziewany wocami lub pieczarkami - coś z tego szynka/baleron wędzone, własnej produkcji pasztet kiełbasa biała parzona, pieczona w żurawinie/piwie Żurku nie mamy na śniadanie wielkanocne - w moim regionie nie ma takiej tradycji, ale czasem robimy na obiad - na wodzie z gotowania kiełbasy i z resztkami kiełebasy. ćwikła, chrzan, musztarda i majonez, sos tatarski. to tak mniej więcej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasekpomarańczowy
Ale debilna jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Ktoś tu musi do psychiatry!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja trochę pozostając w temacie wielkanocnym, ale o nieco innej kwestii. Czy u Was też jest tradycja prezentów wielkanocnych? U nas co roku wręczamy sobie drobiazki, to znaczy prezenty są rozłożone w ogrodzie, a dzieciaki biegają i szukają pod krzaczkami co zostawił królik wielkanocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie nie ma takiego zwyczaju
-Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam zupełnie nie rozumiem tego zdziwienia ze jak to śledź i barszczyk na Wielkanoc :D Bo niby uroku nie ma :o Ja akurat uważam że urok to nie JEDZENIE ale choinka,śnieg za oknem,wspólna kolacja z osobami którymi kocham i tak mogłabym wymieniać :) A co do tematu to: święconka sałatka ale jeszcze nie wiem jaka biała kiełbasa gotowana i pieczona jajka w sosie tatarskim jaja faszerowane pieczarkami schab w galarecie schab i szynka pieczona swojska kiełbasa ciasta owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni:-))))))))
Mniaam już czuje zapach świąt : - D - święconka : D - żurek z jajem i białą kiełbaską (pycha) - jaja w majonezie ze szczypiorkiem - jaja w sosie tatarskim - jaja faszerowanie pieczarkami - pieczarki faszerowane serem żółtym i szynką - sałatka warzywna z majonezem - sałatka z ananasem i selerem - tatar - wędliny swojskiego wyrobu: kiełbaska, szynka, słoninka, boczek, baleron i szynka gotowana. - kiełbaska pieczona - różne dodatki: chrzan z ćwikłą, musztarda, korniszony. - pomidory i ogórki na surowo. - pieczeń rzymska. - z ciast to: sernik z brzoskwiniami, babka snikersowa, babka jogurtowa, jabłecznik i 3 bit. Zawsze u nas święta są bardzo bogate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×