Odpowiedz na ten temat

Sprawdzona, super sałatka!

• paaulina 2006.09.30 [14:28]
    Dziewczyny, pewnie każda z nas ma przpis na taką sałatkę, którą często robi i wie że jest to "pewniak". Nie chodz mi o sałatki, które "wydają się" być smaczne ani o przepisy do eksperymentowania, ale o takie, które same robimy i lubimy. usmiech.gif
    Oto mój pewniak:

SAŁATKA WARSTWOWA Z TUŃCZYKIEM
    2 torebki ryżu- ugotować
    tuńczyk w oleju- odcisnąć
    puszka kukurydzy
    3-4 ogórki kiszone- pokroić w drobną kostkę
    ser żółty, sól, pieprz, majonez

Wystudzony ryż mieszamy z kukurydzą i majonezem- doprawiamy obficie solą i pieprzem (dzielimy na 3 części). Układamy w salaterce warstwami (od dołu):
    ryż
    tuńczyk
    ryż
    ogórki kiszone
    ryż
    Wierzch posypać tartym żółtym serem.
    Dla mnie super smaczna a do tego niedroga i sycąca.
    Podzielmy się swoimi typami. usmiech.gif

• Kły i Pazury 2006.09.30 [14:48]
    jeśli pewniak to:
    ryż, kukurydza, fasolka czerwona, tuńczyk w sosie własnym duże kawałki oczywiście + majonez

i druga:
    pomidory, cebulka, mozarella lub feta, oliwki, rukola, łyzka oliwy

a właśnie zrobiłam:
    ugotowane posiekane w drobne paseczki rydze, jako, starty na grubej tarce żółty ser, natka pietruszki, majonez, musztarda

Rzeczywiście tak jak Księżyc ludzie znają mnie tylko z jednej jesiennej strony
  • gotująca 2006.09.30 [17:09]
    dziewczyny, podawajcie proporcje składników do tych sałatek, wtedy łatwiej się kucharzy oczko.gif
  • jesienna slota 2006.09.30 [17:16]
    Ja mam dwie, niestety z proporcjami gorzej, bo ja na "oko" wszystko robieusmiech.gif

Pierwsza:
    Ryz, pokrojone w kostke mieso z wedzonego kurczaka, kukurydza, majonez, sol, pieprz (czasem robie te salatke na slodko, dodajac ananasa z puszki)

Druga:
    Ryz, kukurydza, starte i usmazone pieczarki (schlodzone) przecisniety przez praske czosnek, majonez, sol, pieprz.

Salatki sa pyszne i prosteusmiech.gif

Acha! Zawsze uzywam kukurydze bonduelle i majonez winiary!!!!
  • zuziaczek 2006.10.01 [19:33]
    A może ktoś z Was poda jakiś sprawdzony przepis na sałatkę ziemniaczaną? Ja ciągle z nimi eksperymentuję i nie mogę trafić na tę właściwą
  • jakąkolwiek 2006.10.01 [20:51]

• ---niepokonana 2006.10.01 [20:55]
    ja mam przepis
    sałatka jest prosta i wydaje się taka sobie ale spróbujcie i przkonacie się że jest cudna
    ziemniaki ugotowane w mundurkach
    świerze ogórki
    czosnek
    majonez+jogurt naturalny, pół na pół
    ziemniaki i ogórka pokroić w kostkę
    czosnek w kostczkę
    dodać majozen, jogurt, sól
  • blindzialindzia 2006.10.01 [22:00]
    kalafior, pare jajek na twardo, por, ogórki kiszone, majonez, pieprz i sól
    wszystko bardzo drobno kroimy, kalafior gotujemy na pół twardo i tez kroimy, dodajemy majonez i jest pychota po schłodzeniu
  • zuziaczek 2006.10.02 [19:15]
    Ta ostatnia jest bardzo smaczna- dzisiaj robiłam. Macie coś jeszcze z kalafiorem, bo teraz sezon na nie. oczko.gif
  • karol_ina 2006.10.03 [10:42]
    SAŁATKA GRECKA WARSTWOWA (b. duża porcja)
    ½ sałaty lodowej porwać w strzępy na dno
    6 pomidorów pokroić w ósemki
    4 ogórki szklarniowe. pokroić w grubą kostkę
    puszka tuńczyka
    cienka warstwa majonezu
    20 dag szynki pokroić w paski
    6 jaj pokroić w ósemki
    puszka kukurydzy
    ½ sałaty zielonej / lodowej porwać w strzępy na dno
    cienka warstwa majonezu
    drobno starty żółty ser posypać na wierzchu

Wstawić do lodówki na około 2 godziny, nie mieszać przed podaniem.
    Można użyć jogurtu naturalnego zamiast majonezu. pycha

(¨`·.·´¨) `·.(¨`·.·´¨) ` ·.¸.·´ Hania 17.03.2006
  • pomocy 2006.10.03 [22:33]
    kolejna wersja sałatki z tuńczyka:

-puszka tunczyka w sosie wlasnym
    -jedna puszka kukurydzy (ja daje taka sredniej wielkosci Bonduellle ale mozna jescze dolozyc malutka puszke , bo niektorzy uwazaja ze za malo czuc ta kukurydzeusmiech.gif )
    -kilka ogorkow konserwowych
    -ser żolty
    -majonez

tunczyka rozdrobnic, dodac kukurydze, dodac pokrojonego w kosteczke ogorka, zetrzec troche sera zoltego i wymieszac z majonezem. nie dodaje zadnych przypraw, salatka jest pysznai bardzo szybka, jak np mamy niespodziewanych gosci , jest dosc sycaca usmiech.gif

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4 ;10704;88/st/20050907/e/Jestesmy+razem+%3A%29/dt/6/k/4a4 e/event.png
  • amita 2006.10.03 [22:34]
    Ja lubię taką(mój mąż za to potem mnie nie lubiusmiech.gif -kalafior na półtwardo,czosnek przez praskę i dużo kopru.I majonez oczywiście.Nawet nie trzeba doprawiać jeśli woda do kalafiora jest dość słona.

• sisi72 2006.10.03 [22:38]
    SAŁATKA ZIEMNIACZANA - prosta , łatwa w przyrządzaniu, smaczna smiech.gif

Ugotowac ziemniaki w mundurkach, ostudzic, pokroic w drobną kostkę, dodać szczypiorek drobno pokrojony lub cebulkę drobno pokrojoną i majonez, wymieszać wszystkie składniki .

SMACZNEGO smiech.gif

• gotująca 2006.10.07 [09:16]
    Dzień dobry o poranku! Może ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy przepis na sałatke? Może coś z kalafiora? Kupiłam dziś pięknego i myślę jak go skonsumować. oczko.gif
  • takie pytanie 2006.10.07 [09:23]
    mam pytanie co pasuje do kapusty kiszonej oprócz jabłka i marchewki
  • MONKA82 2006.10.07 [09:28]
    makaron swiderki, 2 filety z kurczaka, puszka kukurydzy, pieczarki ,cebula,sol pieprz i majonez.

makaron ugotowac, najpierw podsmazyc kurczaka (pokrojony w kosteczke)z odrobina vegety,pozniej pieczarki i cebule.Wszystko wymieszac dodac kukurydze i majonez, doprawic do smaku sola i pieprzem.smacznego
  • fdf 2006.10.07 [10:34]
    makaron np swiderki,ogorek konserwowy,cebula ,majonez,pieprz,solusmiech.gif
    wszystko.ja to zawsze robie na grilla-wieeeelka miche i wszystkim smakuje.

salatka gyrosowa tez jest ok.
    ale nie mam teraz czasu na pisanie przepisu-pelno go na necieusmiech.gif .

a jak ktos lubi na slodko:kurczak wedzony pokrojony w paseczki,kawaleczki czy jak tam kto woli(ja robie z udka),ananas,kukurydza,rodzynki i majonez.
  • fdf 2006.10.07 [10:36]
    jeszcze moi goscie lubia "selerowa",czyli:
    sloiczek selera w zalewie(odcedzony oczywiscie!),jajka na twardzo(pokrojone),cebula pokrojona,kukurydza,kielbasa szynkowa(tez pokrojonaoczko.gif ,sol,pieprz....mozna dodac ananasa

mam nadzieje,ze o niczym nie zapomnialam...oki-spadam,milego gotowania
  • fdf 2006.10.07 [10:38]
    kalafior?podgotowywuje delikatnie i polewam to sosem:majonez,troche smietany,czosnek,i full pietruszki,sol,pieprz
  • Do Papierowe ... 2006.10.07 [22:42]
    A ten seler naciowy to musi byc ugotowany czy surowy ? smiech.gif
  • puszysta zajebista 2006.10.07 [22:50]
    DO >>>> takie pytanie >>> Do kiszonej... Marchew świeżą na tarce \"malutkie wiórki\" starkowaną dodaję zawsze, dość sporo. Jest przepyszne! Spróbuj, bo często te kiszone są po prostu niedokiszone a marchwi ilości śaldoweusmiech.gif

Z i e l o o o n o o m i !
  • konczita 2006.10.07 [22:54]
    salatka makaronowa - w sumie moze smialo sluzyc za caly obiad smiech.gif szczegolnie na upane dni, kiedy nie chce sie jesc nic cieplego:

makaron (najlepiej 3-kolorowy) gotujemy w dobrze osolonej wodzie i na dosc twardo. studzimy.

do ostudzonego makaronu wrzucamy garsc czarnych oliwek (marynowanych raczej niz puszkowych), spiorkowana mala czerwona cebule, papryke czerwona ze sloika pokrojona w paski, ser zolty i salami pokrojone w paski, mielimy do tego troche pieprzu i zalewamy sosem z oliwy i octu (mozna robic samemu, ale ja uzywam gotowca z butelki o smaku czosnkowym lub sezamowym). na koniec posypujemy ziolami suszonymi (np. bazylia) lub siwza zielenina (szczypior, pietruszka itp.)

• magda28w 2006.10.09 [11:49]
    Zrobiłam na szybko sałatkę - oto przepis:
    -puszka kukurydzy
    -puszka groszku
    -puszka czerwonej fasoli
    -puszka białej fasoli
    -4 ogórki kiszone
    -6 jajek na twardo
    - słoik majonezu
    -łyżka musztardy
    -pieprz, sól
    Wszystkie składniki z puszki odsączyć, wsypać do dużej miski, dodać pokrojone w kostkę jaja, ogórki, doprawić przyprawami i wymieszać z majonezem i musztardą.(Dla mięsożerców można dodać jeszcze szynkę lub kurczaka z rożna, makręlę wędzoną lub śledzia ))Życzę smacznego! :
  • k_a_j_a 2006.10.09 [12:06]
    ciekawy topikusmiech.gif proste w wykonaniu sałatki usmiech.gif
    ja ostatnio robię taką i bardzo mi smakuje:
    kapusta pekińska
    fasolka czerwona (lub kurczak- podsmażam na patelni drobno pokrojona piers kurczaka z przyprawami: wegeta, imbir, oregano,papryka)
    czerwona papryka
    pomidor
    nastepnie polewam to smietana z ziolami i zombkiem czosnkuusmiech.gif
    dla mnie pycha!
    sałatke jemy z frytkami lub sama
  • paaulina 2006.10.09 [17:58]
    Hej! A ma któraś z Was jakiś przepis na sałatkę z kalafiorem?? usmiech.gif
  • pimpek 2006.10.09 [22:35]
    blindzialindzia podała już wyżej na kalafiorową

• pimpek 2006.10.09 [22:35]
    blindzialindzia podała już wyżej na kalafiorową

• dadi 2006.10.10 [09:54]
    Teraz czas na pory -

2-3 pory drobno kroję dodaję starty ser żółty ok 10 dkg do tego 3-4 jajka na twardo też starte całość mieszam z majonezem i doprawiam pieprzem ziołowym

• She71 2006.10.10 [09:58]
    4 pory
    4 jajka ugotowane na twardo
    30 dag pieczarek
    puszka kukurydzy

Pieczarki podsmażyć na oleju.Gdy wystygną,dodać do nich posiekane białe części porów,jajka pokrojone w kostkę i kukurydzę.Sól,pieprz,odrobina majonezu.
    Szybka i smaczna usmiech.gif

Sempel scriptum,decies lectum!
  • gotująca 2006.10.10 [15:15]
    Por surowy czy się go blanszuje?
  • Bernadetka 2006.10.10 [15:20]
    Makaron sojowy lub ryżowy- nitki, opakowanie paluszków krabowych, długi zielony ogórek, 2 papryki ( 2 kolory) , kukurys\\dza z puszki,majonez, sól , pieprz do smaku

Wszystko kroimy w kostkę i mieszamy usmiech.gif

PYCHA zajadam się bardzo tą sałatką

...:::Malum est in necessitate vivere, sed in necessitate vivere necessitas nulla est:::... Źle jest żyć w okowach konieczności, żadna jednak konieczność nie zmusza nas do życia. Seneka Młodszy (Filozof, Lucius Annaeus Seneca, ok. 3 - 65 p.n.e.)

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...