Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paaulina

Sprawdzona, super sałatka!

Polecane posty

Makaron sojowy lub ryżowy- nitki, opakowanie paluszków krabowych, długi zielony ogórek, 2 papryki ( 2 kolory) , kukurys\\dza z puszki,majonez, sól , pieprz do smaku Wszystko kroimy w kostkę i mieszamy :) PYCHA zajadam się bardzo tą sałatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 por (tylko biala i b. jasno zielona czesc) pokrojony w krazki 1 duze kwasne jablko starte dosc grubo 1 lyzka oleju 1 lyzeczka musztardy wszystkie skladniki mieszamy. ta surowka jest bardzo orzezwiajaca w smaku. swietnie pasuje np. do zapiekanek ziemniaczano-serowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do PAPIEROWYCH ....
Zrobiłam twoja sałatke - ananas , kukurydza ... peszna rodzina nie jadła tylko zarła :-D, tylko dla mnie jest jeden problem CZOSNEK, wiadomo zapach niestety nie taki, nawet ziarenko kawy nie pomogło :-D A ta sałatka z selerem naciowym - seler surowy czy podgotowany ? PS Nigdy nie jadłam selera naciowego, chociaz nie raz miałam ochote spróbować :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotująca
Robiłam pierwszą z podanych sałatek- super!!! Dzisiaj będę robić tą z kalafiorem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta pekińska, papryka konserwowa, kukurdza, majonez, sól, pieprz - banalna- a jaka pyyyyszna mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi 72
Do Papierowych .... Zrobiłam, zrobiłam sałatke z selera naciowego, jadłam 1-szy raz w zyciu, salatka smaczna Czytałam, że seler naciowy można obierać jak rabarbar, ja oczywiscie nie obrałam bo nic o tym nie pisałaś, ale pewnie mozna jeść i tak i tak :-D Sałatki są tak dobre, że chce się więęęęęęęęęęęcej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozon
Jeszcze jedna sałatka kalafiorowa - pycha: Kalafior podgotować, po wustudzeniu pokroić na chybił trafił 4 jajka na twardo, pokroić w kostkę 4 spore marchewki ugotować i też w kostkę puszka kukurydzy majonez + łyżeczka musztardy sól, pieprz Wszystko razem wymieszać i gotowe. Szukam sałatki z kurczakiem w przyprawie gyros... macie???znacie??? dacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agripa-
SAŁATKA Z KALAFIORA Mały kalafior odrobinke podgotowac,drobno pokroić,dodać puszke kukurydzy konserwowej,3,4 jajka na twardo,sól,pieprz i dość sporo natki pietruszki.Wymieszac z majonezem.Życzę smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaulina
Sałatka z kurczakiem gyros Filet z kurczaka-70dkg 1 puszka kukurydzy 4 ogórki korniszony 2 cebule(sparzone) 1 średnia kapusta pekińska pół cytryny Filet pokroić w kostkę i skropić sokiem z cytryny, oraz obficie posypać przyprawą GYROS smażyć w niewielkiej ilości oleju – ostudzić. Kapustę poszatkować i posypać (wegetą) UKŁADAĆ WARSTWAMI Filet –posmarować ketchupem Posypać cebulą Posypać ogórki Posmarować cienko ketchapem i majonezem Dodać kukurydze Posmarować cienko majonezem i na górę ułożyć kapustę pekińską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super sałatka
2 paczki zupki chińskiej łagodnej - makaron rozdrobnić, zalać 3/4 szkl. wrzątku. Ostudzić, odcedzić, dodać 2 puszki kukurydzy, puszkę czerwonej fasoli, puszkę groszku, jeden mały drobno pokrojony por, majonez wg uznania, przyprawić pieprzem czarnym świeżo zmielonym. Odstawić do "przegryzienia się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam wlasnie salatke fdf ta z makaronem- bardzo prosta i dobra :) bedąc w USA jadlam tam salatke, ktora stala się jedna z moich ulubionych (bardzo podobna zreszta do tek fdf): makaron kolanka tunczyk z puszki seler naciowy cebula majonez sól, pieprz makaron gotujemy, a seler naciowy ktoimy w drobniutką kostke (tak jak korniszony do salatek)- reszte wiadomo- wszystko mieszamy i podajemy mocno schłodzoną. jak nie damy makaronu to wyjdzie pyszna pasta na chleb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna wersja sałatki z ananasem ananas w puszce (polowa wystarczy) kukurydza wedlina pokrojona w kostke np. szynka tostowa lub szynka z piersi indyka 4 gotowane jajka sol pieprz majonez pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalafior zblanszowany - pokroić w różyczki 3-4 jajka na twardo - w grubą kostkę 2-3 pomidory - w grubą kostkę Do tego sos : 2 łyżki majonezu, pół kubka jogurty, 2 ząbki czosnku przez praskę, dużo posiekanego koperku (nawet cały pęczek), sól i pieprz. Można dodać jeszcze zblanszowany brokuł, albo zastąpić nim kalafiora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam temat dlamnie :) dzisiaj Wam zaserwuje moją ulubioną z pieczarkami:) pól kilo pieczarek pokroić w plastry i obgotować jak wystygnął dodać puszke kukurydzy, korniszony pokrojone w kostkę, świeżą czerwoną paprykę pokrojoną i majonez pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam trochę inny przepis na tą sałatkę z zupki chińskiej. Suchy makaron dodać do warzyw,aprzyprawy z tej zupki do majonezu. Sałatka z pieczarek 30 dkg pieczarek podsmażyć z cebulką na oleju. Gdy wystygną dodać pokrojoną w kostkę szynkę,posiekaną drobno zieloną pietruszkę (dużo),no i ugotowany ryż.Dodać majonez,przyprawy i wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaulina
Jedna z wielu sałatek ziemniaczanych- dla mnie pycha!!! Sałatka ziemniaczana z twarożkiem i szynką 50 dag ziemniaków, 15 dag cienko pokrojonej szynki, 20 dag twarożku, 1 świeży ogórek, 1 pęczek koperku, 3 łyżki śmietany, 1 ząbek czosnku, sok z cytryny, biały pieprz, sól. Ziemniaki umyć ugotować w łupinach, obrać, zimne pokroić w plasterki, a szynkę w paseczki. Ogórek umyć i wraz ze skórką poroić w cienkie plasterki. Składniki sałatki połączyć w misce, doprawić solą, pieprzem i sokiem z cytryny. Twarożek rozetrzeć ze śmietaną, dodać przeciśnięty przez praskę czosnek. Doprawić solą i pieprzem. Sałatkę przełożyć do salaterki, polać sosem, wymieszać. Posypać posiekanym koperkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka Królewska: 1 puszka kukurydzy 1słoiczek selera korzeniowego w paseczkach (najlepszy taki z ananasem firmy Rolnik) 3jaja na twardo w kosteczkę 1puszka ananasa w kawałeczkach 20dkg szynki w paseczki 1por(biała część) w 1/4 talarków - przelać wrzątkiem aby stracił ostrość sos z majonezu, jogurtu naturalnego, soli,pieprzu i cukru Całość ma mieć lekko słodki smak! PYCHA!!! Robi się ją w 10 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zrobiłam sałatkę wg przepisu She71 -z porow, jajek , pieczarek... wyszła smaczna taka inna niz zwykle ale bardzo nam posmakowało to połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzisiaj wam podam moją ulubioną i tania ja jestem miłośnikiem czosnku i uwielbiam taką: 2 torebki ryżu gotujesz, studzisz wsypujesz łyżkę curry, wymieszasz dokładnie. potem dodaj puszkę ananasa w kawałkach, puszkę kukurydzy, głowkę czosnku rozgniecionego, sól. połącz z majonezem. robi sie bardzo szybko i jest pyszna. tylko nie nadaje sie od razu do jedzenia. Najlepiej na całą noc do lodówy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralala_lala
a jakas niskokaloryczna salatke dla ludzi na diecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulina:) salatka byla bomba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!maz sie nie mogl nadziwic ze taka dobra jest....dzieki za przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
W zwiazku z tym ze pogoda paskudna rozwijam topik o sałatkach na poczatek suuuuuuuuuuuper SAŁATKA Z CEBULI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
SAłATKA Z CEBULI 2 szklanki wody 1 szklanka cukru 1/2 szklanki octu Zagotowac dodac 1 kilogram cebuli pokrojonej w kostke Gotowac do średniej miękkosci-odcedzic,dodac 1 kilogam marchewki 4 ogorki kiszone lub korniszon 4 jabłka 3 jaja na twardo Wszystko wymieszac i dodac majonez lub jogurt z majonezem Wychodzi duuuuuuuuuuuzo sałatki.PYCHA POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Warstwowa sałatka z tuńczykiem-pycha ciągle ją jem -1 cebula pokrojona w kosteczkę -6 białek (z jaj ugotowanych na twardo)pokrojonych w kosteczkę -cieniutka warstwa majonezu -tuńczyk w sosie własnym(ja odlewam sos) -cieniutka warstwa majonezu -ok 15dkg.sera żółtego startego na cienkich oczkach -cieniutka warstwa majonezu -żółtka z 6 jaj pokruszone na wierzch -cienki szczypiorek drobno pokrojony w między czasie sól pieprz Polecam jest pycha !!!! można dać mniej lub więcej jaj ja daję 6 bo lubię jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
SAłATKA KOLOROWA Puszka czerwonej fasoli puszka kukurydzy 2 pory(pokroic ) czerwona papryka(kostka) Wymieszac dodac majonez i jogurt ROBIłAM JA WCZORAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
SAłATKA Z BURAKóW Buraki z zalewy otowej kukurydza jaja ogorek kiszony lub korniszon Wszystko pokroic w kostke i połaczyc majonezem z jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanaaao2.pl
a salatka na slodko? z ananasem np? macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
SALATKA Z PAPRYKI 1 sloik papryki konserwowej(odsaczyc) 20 dag sera żółtego 3 ogórki kiszone 5 jaj 2 cebule(sparzyc) Ser zetrzec na grubych oczkach a reszte pokroic w kostke polaczyc majonezem z jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×