Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paaulina

Sprawdzona, super sałatka!

Polecane posty

Gość cetrizini
najszybsza sałatka z tuńczykiem jaką znam : -puszka tuńczyka (ja daje nei ten w oleju tylko w sosie własnym (?)) -puszka kukurydzy -słoik selera -jajka (na oko, ja daje 3-4) Puszki odsączamy, jajka kroimy, mieszamy wszystko razem. Doprawiamy. Banalna tylko nie za dużo jej wychodzi i druga moze juz nie tak banalna ale robi się ją zdecydowanie szybciej niz tradycyjną jarzynową proporcje tez nie tak dokładne bo zawsze na oko robię -papryka (daję 2 czerwone i jedną zółtą)-w kosteczkę -por (dwa mniejsze, część biała i troche zielonej)-w półtalarki, kroję je nieco wczesniej, odstawiam na telerz i dodaję sporo soli zeby zmiękły -jajka(ostatnio dałam 9)-w kosteczkę -jakaś wędlinka (hmm... z 7cm długości kawałek szynki drobiowej takiej w kształce prostokąta.- też kosteczka -kukurydza (moim zdaniem najlepiej duza puszka) Mieszamy, dodajemy majonez, sól pieprz do smaku Z zupek chińskich, ja za nią nie przepadam ale ludziom smakuje: -3 rosołki łagodne i 3 pikantne -2-3 pomidory -duży ogórek makaron z zupek delkatnie kruszymy, zalewamy wrzątkiem (0,5 szkl. na jedną zupke czyli 3 szklanki) zostawiamy do wystygnięcia. Kroimy pomidory i ogorka, dodajemy do makaronu, mieszamy z majonezem, przyprawiamy (można mieszankami z zupek albo swoim ulubinym zestawem przypraw) i wlewamy 3 olejki z zupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatki mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytasz
Mniam! Pychotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytasz
Ja mam takie dwa pewniaki (w zasadzie nie tylko...). Pierwsza sałatka, skład: * pierś z kurczaka * ryż * ogórek śweży * ogórek konserwowy * puszka kukurydzy Pierś kroimy drobno, odtaczamy w DELICIE KNORR do mięs (czerwony) i smażymy. Do miski wsypujemy drobno pokrojone ogórki, ugotowany ryż, kukurydzę i mięsko. Bez tłuszczu! Mieszamy z niewielką ilością majonezu. W zasadzie nie trzeba doprawiać (jak kto woli), ponieważ przejdzie wszystko dzięki mięsku i temu delikatowi-przyprawie. PYCHOTKA!!!!! A to druga sałatka, skład: * cebulka marynowana (biała lepsza-jak dla mnie), mały słoik * pieczarki marynowane, mały słoik * ogórek konserwowy (powiedzmy niecały mały słoik) * puszka kukurydzy * papryka świeża czerwona * por * fasola czarwona, puszka Paprykę, ogórki i por kroimy, wszystko łączymy w misce z niewielką ilością majonezu. Kolejna PYCHOTKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytasz
A tu moim zdaniem tania i szybka: * puszka kukurydzy * 6jaj na twardo * pieczarki marynowane, mały słoik Jaja nie muszą być jakoś szczególnie krojone, pieczarki, gdy są malutkie, nie muszą być wcale krojone. Łaczymy z majonezem, sól, pieprz. To nawet na Wielkanoc. Robię jeszcze takie jajka-też nie za drogo i szybko! Gotujemy tyle jajek ile nam trzeba. Potem i tak kroimy je na połówki. Żółtka dajemy do miseczki A do żółtek dajemy posiekany koperek, duuuuuuuużo chrzanu, trochę majonezu i śmietany-musi być czuć smak chrzanu. Mieszamy tę masę. Nawet nie trzeba doprawiać. Masę układamy do połówek jaj. Mówię Wam, mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytasz
A jak ułożycie jaja na półmisku, połóżcie na każdą połóweczkę jaja maluśką gałązeczkę koperku. Wiecie jak cudnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy już było, ale napiszę ;) -puszka kukurydzy -2-3 pomidory -świeży ogórek -jeden filet z kurczaka -por -kapusta pekińska -mały majonez Filet z kurczaka pokroić w kostkę. Obsypać przyprawą do GYROS następnie usmażyć na oleju. Posiekać kapustę pekińską; ogórek, pomidory w kostkę. Wrzucić kukurydzę i pokrojony drobno por i przestudzony filet. Wszystko razem zmieszać. Ilość majonezu zależy od upodobania. Przyprawiać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotletka
najlepsza do grilla: 40 dkg ostrego, twardego, słonego, żółtego sera zetrzeć na grubych oczkach. ananas z dwóch puszek pokroić w kwadraty. sól, pieprz, majonez, wycisnąć 5 ząbków czosnku. wymieszać doprawić do smaku. wstawić do lodówkna parę godzin, a tuż przed podaniem wycisnąć jeszcze ze dwa, trzy ząbki czosnku. rewelacyjnie smakuje z pieczystym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotletka
najlepsza do grilla: 40 dkg ostrego, twardego, słonego, żółtego sera zetrzeć na grubych oczkach. ananas z dwóch puszek pokroić w kwadraty. sól, pieprz, majonez, wycisnąć 5 ząbków czosnku. wymieszać doprawić do smaku. wstawić do lodówkna parę godzin, a tuż przed podaniem wycisnąć jeszcze ze dwa, trzy ząbki czosnku. rewelacyjnie smakuje z pieczystym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tindada
jako, że nie znalazłam tu własciwie sałatki dla osób na diecie podam swoja : kilka pomidorów pokrojonych w 8 lub wręcz w 16, dwie cebulki pokrojone w piórka i do tego sos - gęsty jogurt naturalny, sól i duża ilośc pieprzu. To się musi przegryźć ale wystarczy 15 minut. Wersja z wiekszą ilościa kalorii zawiera oczywiscie smiettane i amjonez. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobreńka
Witam Nie wiem czy sens jest pisac bo widze ze ruch skończył sie tutaj już w grudniu ale ... Potrzebuje sałatki dobrej sprawdzonej najlepiej bez świeżych warzyw bo teraz są nie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Kapusta pekińska ma taki sam smak przez cały rok tak więc: Kapusta pekińska/połowa/ Pierś z kurczaka ugotowana Ananas z puszki/możesz dać 3/4 / Kukurydza rodzynki/wcześniej namoczone jak do ciasta/ Kapustę kroisz w grube plastry, dodajesz pokrojoną w kostkę też dość dużą pierś, pokrojonego w kostkę ananasa, kukurydzę i rodzynki , dosypujesz odrobinę soli i mieszasz z majonezem/można dodać jogurtu bałkańskiego/.Jest pyszna można ją jeść samą bez chlebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrenka
wszystko super tylko że ja nieznosze rodzynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
To nie dawaj chodzi o to, że ma być na słodko ale od ananasa i kukurydzy będzie słodka a rodzynki duże i ciemne oprócz słodyczy dają fajny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszna sałatka z cieciorką
Składniki: paczka makaronu dobrej jakości (żeby ładnie się ugotował, np. lubella, ja daję świderki), paczka cieciorki (do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością), majonez, dużo świeżego szczypioru, sól, pieprz do smaku. - cieciorkę (ilość na oko, ja kupuję paczuszkę i tak sypię pół :P ) namoczyć na kilka godzin (najlepiej zostawić zalaną wodą na noc) - ugotować cieciorkę (po namoczeniu gotuje się szybko) - ugotować makaron - wymieszać razem - po wystygnięciu dodać majonez (lub pół na pół z jogurtem, jak ktoś lubi wersję light) - dodać sporo pokrojonego szczypiorku lub szczypioru, doprawić do smaku ewentualnie solą i pieprzem (ja solę makaron i cieciorkę przy gotowaniu) - OBOWIĄZKOWO wstawić do lodówki na kilka godzin, żeby się przegryzła, od razu nie jest dobra, a najlepsza jest na następny dzień - koleżanka robi ją w wersji z podsmażoną cebulką i papryczką zamiast szczypioru Sałatka może brzmi dziwinie, ale jak ludzie spróbują, to nie potrafią przestać jeść :) Dla linii - zabójstwo, ale jakie pyszne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberal girl
wykopałam temat, bo potrzebuję natchnienia sałatkowego za to dam coś od siebie mięso z kurczaka pokorojne w kostkę smażymy z przyprawą do kurczaka (generalnie nie używam tego typu wynalazków, ale tu pasuje) zdejmujemy z patelni, odsączamy na tłuszczu który został smażymy posiekane niezbyt drobno migdały - do zrumienienia też odsączamy i dajemy do mięsa usmażonego dodajem pokrojone w połówki ciemne winogrona bez pestek, i łyzkę majonezu przepyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
ciekawe przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gahgsajksdkljd
DIABELSKA SALATKA :) pol glowki kapusty pekinskiej puszka czerwonej fasoli wedzony kurczak ( ja kupuje plaster wedzonego indyka i kroje w kostke ) 1 lyzka majeranku pol GLOWKI czosnku kilka kropel tabasko lub jakiegos ostrego sosu sol pieprz majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o sałatki, to na polecam takie wekowane na zimę: Piewsza z ogóków - słodko-kwaśna \4 kg juz obranych ze skóry ogórkow gruntowych 6 zabków czosnku (przeciśniętego przez praskę) 1,5 - 2 szklanki cukru (ogólnie do smaku) 1 szklanka octu 10 % , można mniej jeśli któś nie lubi za kwaśno. 1 szklanka oleju 4-6 łyżeczek soli (też trzeba smakować) Ogórki pokroić w cieniutkie plasterki. Dodać pozostałe składniki i wymieszać. Odstawić na 1-2 godz. Wkładać do wyparzonych słoików i pasteryzować 10-15 minut. Pasteryzacja: Zakęcić słoiki tak do połpwy (nie całkiem dokęcone) wstawić do piekanika nagzanego do 170 st, gdy zaczną "bulkać" zmniejszyć temp. do 120 st i pozostawić na 10-15 min. (ja pasteyzuję 15 i nic się z sałatką złego nie dzieje). Następnie wyciągnąć słoiki z piekanika i ustawić do góry denkami do całkowitego wystygnięcia, następnie pzenieść do spiżarni/piwniczki. Następna godna polecenia sałatka na zimę to sałatka z buraczków z cebulką i papryką:) pycha. 6 kg buraków zetrzeć na średnich oczkach i gotować w zalewie przez godzinę. ZALEWA 1 szklanka cukru 1 szklanka octu 6 szkalnek wody 5 liści laurowych 30 ziaren ziela ang. Po godzin ie gotowania dodać: 1 kg cebuli (krojonej w kostkę lub zmielonej) 1 kg papryki (pokrojonej w kostkę lub zmielonej) gotować przez10-15 min. Włożyć w słoiki i odwócić do góy dnem do wystygnięcia , następnie do spiżani lub piwniczki. P.S. Sorki za brak "r" w niektóych słowach - Synuś mój Ukochany uwielbia mi ozbieać klawiaturę:) a laptopa umie otwierać od czasu kiedy zaczął chodzić;) "R" mam na wykończeniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobreńka
dziewczyny mam mały problem potrzebuje fajnej sałatki tylko postawie pare warunków goście nie lubia słodkich sałatek i nie zrobie z ogórkami kiszonymi czy konserwowymi bo ewidentnie nie smakuja mi kupne a do domu jade dopiero na imieniny ojczulka za 2 tygodnie. Może macie coś fajnego he? Z jakimś kurakiem albo czu cuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobreńka
Juz widze tutaj nie zaglądacie, a ja jestem wierna i zaglądam robie każdą sałatke z tego forum dopiero zaliczyłam pierwsza strone sałatki rewelka spróbujcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy taka juz była, ale jest super. Poza tym szybka i łatwa. Goście na początku patrzyli podejrzliwie, ale jak juz spróbowali to zostali jej fanami... Puszka tuńczyka w sosie własnym, słoik selera, pół paczki orzechów włoskich. Orzechy rozdrobnić. Wszystko razem wymieszać z odrobiną majonezu i to wszystko. Nie trzeba niczym przyprawiać. Nie jest może barwna, ale naprawdę pyszna! Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś odświeżył, ja przeczytałam i dorzucam coś nowego. ***Sałatka z kalafiora*** kalafior ugotowany w osolonej wodzie 3-4 średnie marchewki - ugotowane w osolonej wodzie pęczek koperku posiekanego, kilka łyżek majonezu, pieprz Kalafior podzielić na różyczki, marchewkę pokroić w kostkę. Wszystko wymieszać, doprawić, schłodzić. Uwielbiam te sałatkę, zrobię jutro (już zakupiłam kalafiora za całe 8zł!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupupup
:) czekam na dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojnych Swiat
--------------- ---------------------- -------------- ---------------------- -------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sałatka z "Frytkami"
Składniki: -Kapusta biała - kapusta czerwona (mozna bez) - ogórek świeży - marchewka świeża - burak świeży - Ziemniaki smażone - Majonez Kapustę drobno pokroić; ogórek, marchewkę i burak pokroić w cienkie paski. Ziemniaki obrać, pokroić w paski (jak frytki) i dobrze usmażyć. Wyłożyć wszytko na duży talerz : pośrodku majonez a wokół niego wszystkie składniki małymi kupkami (w formie kwiatka). Tak można podać do stołu i jak już wszyscy zobaczą i skończą się zachwycać wszystko wymieszać. Najlepiej smakuje do mięsa . Ja lubię dodawać też do tej sałatki gotowanego kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×