Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paaulina

Sprawdzona, super sałatka!

Polecane posty

Gość patyczak
Do hanaaao2.pl podaje przepis na sałatke z ananasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
SALATKA Z SZYNKI I ANANASA Puszka ananasa 20 dag sera żółtego 20 dag szynki 5 jaj Pokroic i połaczyc majonezem z jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
SAłATKA WARSTWOWA 1 warstw seler ze słoika 2 warstwa kukurydza 3 warstwa majonez 4 warstwa por 5 warstwa ananas 6 warstwa majonez 7 warstwa 4 jaja 8 warstwa 3 jablka 9 warstwa majonez Na gore ser stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
SALATKA Z BRZOSKWINI Puszka brzoskwini kukurydza 1 szklanka sera zoltego startego na grubych oczkach zabek czosnku(zgnieciony) Polaczyc majonezem z jogurten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka warstwowa 1.ogórki kiszone pokrojone w kosteczkę 2.jajka na twardo pokrojone w kosteczkę 3.zblanszowane pieczarki 4.zblanszowane brokuły Każdą warstwę \"oddzielam\" odrobiną majonezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Przenosze sie na topikk z przepisami na ciasta,tam dalej bede sie realizowac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
I druga sałatka też super,ale mnie się już przejadła -1 mała czerwona cebulka pokrojona w kostkę -5 ogórków kiszonych(obranych ze skóry i pokrojonych w kostkę) -puszka czerwonej fasoli(wylać sos) -3 ziemniaki ugotowane w mundurkach i potem pokrojone w kostkę) -oliwki zielone 1 mały słoiczek -majonez według uznania -sól,pieprz Proporcje można zmieniać oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny topik:) Nie zdążyłam Was przeczytać, nie wiem czy się nie powtórzę, ale polecam swoją ulubioną i sprawdzoną sałatkę Gyros ! Piersi kurczaka kroimy w średnią kostkę i zalewamy \"marynatą\" sporządzoną z połowy kubka wody i 3 łyżeczek przyprawy gyros. Mięsko niechaj postoi w tej zalewie z 20 min. Następnie smażymy je wraz z ową zalewą, aż będzie miękkie. Gdy się będzie studzić w międzyczasie kroimy na małe części/kostkę: cebulkę, pomidory, paprykę najlepiej w dwu, trzech kolorkach, ogórek kiszony, szatkujemy kapustę pekińską. Wybieramy najlepiej przezroczystą misę by mieć też doznania estetyczne przystępujemy do komponowania sałatki, tj. cienkimi warstwami układamy poszczególne składniki: cebulę, ogórek, mięso, kapustkę, pomidorki, paprykę itd. na przemian. Co jakieś 3 warstwy kładziemy kleksy ketchupu ( ja daję pikantny ) + kleksy majonezu i rozsmarowujemy je razem. Przyprawy ( sól, pieprz, ew. zioła ) wg gustów, ale gyros jest już dosyć pikantna, stąd z przyprawianiem dalszym musimy zachować umiar Sałatka najlepsza jest następnego dnia po przyrządzeniu, gdy składniki się \"przegryzą\". Jesli ktoś nie znał to polecam, bo jest i smakowita, i dość elegancka ( spokojnie można podac gościom ) i pożywna:) pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa
Naturalnie nie jest to kucharski majstersztyk a jadynie tania i szybka sałatka. Oto przepis na "szybkie żarcie": - 2 pory pokrojone w cieniutkie półtalarki, - 6 jaj na twardo w dużą kostkę, - 6łyżek majonezu. Wszystko wymieszac i gotowe. Ja kroję pora wcześniej i zostawiam na desce ok. godziny. -odparuje i odgazuje się, ma łagodniejszy smaczek, ale nie jest to konieczne. Uwaga - nie dodajemy soli ani pieprzu ani niczego innego! Smacznego:-D Sałatki wychodzi sporo, więc dla 2 osób porcję można zmniejszyć o połowę i dowolnie zmieniać proporcje. Powyższe proporcje przeznaczone są dla "niespodziewanych" lub zgłodniałych gości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaulina
hej! cieszę się lila25 że sałatka smakowała, nie wiem tylko o której z 3 podanych przeze mnie pisałaś- mój faworyt to numer 1 więc myślę że o tej ;) podaję przepis na kolejną, moim zdaniem pyszną sałatkę ziemniaczaną SAŁATKA ZIEMNIACZANA Z BOCZKIEM około 1 kg ziemniaków, 1/2 kg wędzonego, chudego boczku, 5 dużych cebul, 1 jabłko, pęczek szczypiorku, mały majonez ( 200 g ), 2 łyżki musztardy, 3 łyżki śmietany lub jogurtu naturalnego, sól, olej ziemniaki szorujemy i gotujemy ( w lekko osolonej wodzie ) w mundurkach, tak aby się nie rozgotowały. Póżniej je studzimy, obieramy i kroimy w półplasterki. Boczek, cebulę i obrane jabłko kroimy w drobną kostkę i smazymy na odrobinie oleju.Najpierw podsmażamy boczek i cebulę, pod koniec smażenia dodajemy jabłko.Kiedy wszystko będzie miękkie i przysmażone na złoto odstawiamy i dodajemy do ziemniaków, mieszamy. Należy uważać aby wraz z boczkiem i cebulą nie wlać tłuszczu do ziemniaków.Chwilę czekamy aż wszystko ostygnie. Całość posypujemy drobno posiekanym szczypiorkiem i mieszamy. Z majonezu, musztardy i śmietany sporządzamy sos( mieszając te składniki ). Sosem zalewamy sałatkę i jeszcze raz mieszamy.Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze zaproponujecie cos z kapustą pekinska i kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pekińską robię jako surówkę do obiadu:marchewka na tarce,por lub cebula w kostkę,może być rzodkiew lub rzodkiewka,kukurydza .Zalewam jogurtem bom na diecie:) Kiedyś robiłam taką:pekinka,kukurydza,jajko na twardo,tuńczyk w sosie własnym,papryka konserwowa i bodajże ogórki kiszone.Sól,pieprz i jogurt z majonezem.Może być sam majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z kapusty pekińskiej 1 kapusta pekińska 1 por majonez BABUNI (łagodny) lub KIELECKI (ostry) sól pieprz oregano papryka 3-4 jajka Pokroić kapustę pekińską i lekko posolić, poczekać z 10 minut, aż puści soki. Następnie pokroić w kosteczkę por (świeży lub lekko sparzony - w zależności jak, kto lubi). Ugotować jajka. Doprawić przyprawami i wszystko delikatnie wymieszać z majonezem. Dla smaku można dodać koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: - kapusta pekińska, - puszka kukurydzy, - puszka groszku, - por, - majonez - sól,pieprz Kapustę posiekać,dodać groszek,kukurydzę,drobno pokrojony por.Przyprawić i wymieszać z majonezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki zrobiłam wczoraj na szybko kapuste pekinską z papryka kukurydzą dużą ilością kopru i majonezem pycha. kiedys gdzies wyczytałam że do pekinskiej z majonezem daje się wegete tzn posypac wegeta kapuste, potem odcisnąć .... i naprawde smak jest ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaulina
Hej Robiłam wczoraj sałatkę z cebuli podaną przez patyczaka. Sałatka jest bardzo dobra- polecam. :) W przepisie brakowało mi paru informacji- np. czy marchewka ma być gotowana czy np. starta surowa (ja gotowałam) i czy sałatkę doprawia się do smaku (ja jako wielki miłośnik pieprzu doprawiałam oczywiście solą i pieprzem)- ale generalnie jest dobra- polecam!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Paaulina-dobrze zrobilas marchew ma byc gotowana Ciesze sie ze smakowało-to moja ulubiona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Czy ma ktoś może przepis na sałatke z zupek chińskich.Słyszałam ze takowy istnieje ale ja jeszcze nie natrafiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z zupki chińskiej jest na poprzedniej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Czlowiek szuka po swiecie a ma pod nosem.Zrobie jutro surowke z marchewki na poprawe wzroku;-)Dziekuje!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do MARTAANNY- podaj ile dajesz do tej sałatki gyros mięsa, pomidorów i innych składników i czy może być papryka konserwowa - z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATYCZAK => super mi się wydaje ta sałatka warstwowa i mam ją zamiar spróbować tylko prosze napisz mi czy ty tam dajesz jakieś przyprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
marika1-ja osobiście uznaje tylko majonez kielecki,jest on pikantny i wtedy nic juz nie przyprawiam ale to rzecz podniebienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super topic naprawde :) Podaje przepis na moja ulubioną sałetke:) naprawde warto spróbowac :) SAłATKA MEKSYKAńSKA Skład : czerwona fasolka z puszki , kukurydza z puszki , 3 kiszone ogórki , 2 duże ziemniaki , pół cebuli- kto chce , majonez , pieprz , papryka , sól jak ktos chce moze dodac odrobinkę ketchupu:) najlepiej z tortexu-pikantny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze super dip do sałatek i do róznych potraw z grilla:) DIP CZOSNKOWY:) Proporcje według gustu Czosnek Śmietana majonez - najlepiej kielecki:) pychotka sól pieprz ja zawsze go dodaje jako dodatek to pieczonych kartofelków;) mniam Smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Macie cos z selera?Bo to podobno bomba witaminowa i niskokaloryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: słoiczek selera, 0,25 kg sera żółtego, 0,25 kg szynki, 1 puszka kukurydzy, majonez. Jak przyrządzić? Ser i szynkę pokroić w kostkę. Seler włożyć na durszlak i polać przegotowaną wodą. Wszystkie składniki zmieszać w salaterce i polać majonezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 jajek puszka ananasa 20 dag szynki seler konserwowy kukurydza konserwowa 2 duże jabłka 1 por majonez Jajka ugotować na twardo, ostudzić i pokroić w kostkę. Szynkę, ananas i jabłka pokroić w kostkę. Jabłka można lekko skropić sokiem z cytryny, aby nie ściemniały. Do naczynia przełożyć ananas, kukurydzę, seler, jabłka, jajka i szynkę, wymieszać i zostawić na noc. Na drugi dzień dodać pokrojonego w plasterki pora, dodać majonez i wymieszać. Tej nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Dzieki She71 za przepisy :-) Nie macie cos jeszcze z selera ale surowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam surówkę z selera surowego: seler umyć ,obrać i zetrzeć na drobnej tarce,do tego utrzeć jabłko i marchew na grubej tarce,doprawić do smaku solą i cukrem,dodać majonez-i pycha-bomba witaminowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×