Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika1976

Duphostan -kto brał?

Polecane posty

Gość Monika1976

Hej! Wczoraj byłam u gina, bo od dwóch miesięcy nie mam okresu. Ciąża wykluczona, więc wszystko zwalono na hormony. Gin przepisał mi Duphostan, który biorę od dziś 2 razy dziennie. Ma to wywołać okres. Zobaczymy. Mam pytanko: biorąc ten lek mogę zajść w ciążę? Bardzo bym chciała ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duphoston-ja brałam .Też nie miałam okresu przez -7 miesięcy. Ginekolog zalecił mi je ,ale pierw wykonał mi badania hormonalne. No i bralam je raz dziennie prze 2 tygodnie .Potem gdy przestałam ,po tygodniu dostalam okres, bardzo silny! Ten lek to wiazka silnych hormonów, dlatego dziwie sie troche ,ze zalecił Ci az 2x dziennie.Ja mie miałam prawie wcale kobiecych hormonów a przydzielajac mi dawke mówił,ze raz dziennie w 100% wystarczy...bo wiecej lepiej nie brać. Nie wiem jak było z Tobą ,ale czy lekarz robił ci badania?Przeciez takie tabletki przepisuje się każdemu indywidualnie. Chcesz mieć dzieci ,wiec lepiej bądz ostrożna...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika1976
Wybaczcie błąd. Chodzi o Duphaston oczywiście. Miałam robione usg dopochwowe i stwierdzili, że trzeba wspomóc hormonami. Biore 2 razy dziennie przez 10 dni. Potem ma się pojawić okres. A w następnym cyklu od 16 do 25 dnia tez 2 razy dziennie. No cóż. Mam nadzieję, że iwedzą co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wienna
Ja go brałam z powodu bardzo bolesnych miesiączek, razem z Cataflamem. Widocznie ten lek ma różne zastosowanaia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 28
ja bede brac tez ten lek!dlaczego -kliknij na forum na monika 28 P.S Mamy ten samo rocznik ;-) i mamy te same imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-23
Moja siostra jest w 8 tygodniu ciąży. Lekarz przepisał jej ten lek: ma pomóc w chłonięciu torbiela. Zastanawiam się na co w końcu jest ten lek: na wywołanie miesiączki, na menopauzę, dla kobiet w ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam Duphaston chyba ponad rok (od 16 dc do 25 dc) . Miesiączki były nadal nieregularne i na dodatek wystąpiły krwawienia w połowie cyklu. :( Od roku nie łykam nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam Duphaston chyba ponad rok (od 16 dc do 25 dc) . Miesiączki były nadal nieregularne i na dodatek wystąpiły krwawienia w połowie cyklu. :( Od roku nie łykam nic . Do ja 23- tak! ten lek jest zarówno na uregulowanie miesiączek jak i dla ciężarnych ! Jest to progesteron, więc ma za zadanie "ułatwienie "zajścia w ciążę (jeśli są problemy) i utrzymanie jej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie555
Duphaston to lek o działaniu takim jak hormon progesteron.Jest on produkowany przez ciałko żółte po jajeczkowaniu i przygotowuje błonę śluzową macicy) do przyjecia zarodka. Jeżeli nie ma miesiaczki lekarze zazwyczaj podejrzewają brak jajeczkowania w danym cyklu co jednoczesnie wiąze się z brakiem progesteronu (śluzówka nie jest \"przygotowana\" i nie ma z czego lecieć krew mówiąc wprost; dlatego tez przerywa sie po kilku dniach stosowanie Duphastonu i wtedy ta błona powinna się złuszczyć i występuje krwawienie). Na podtrzymanie ciązy też to się zażywa (chcemy żeby zarodek miał odpowiednie \"łóżeczko\"-śluzówkę i dobrze wszczepił się w scianę macicy:). W czasie menopauzy zażywamy to bo kobietom w tym okresie po prostu brakuje hormonów żenskich, m.in. progesteronu. Ja dostałam Duphaston na wywołanie miesiączki-czekam już tydzień i nic...Piersi urosły, brzuch pobolewa...A okresu nie mam już ponad 60 dni.Dwa testy ciązowe negatywne.Może ktoś miał podobne doświadczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktosia36
Ja dziewczyny też mam brać ten lek od dziś..Okres spóżnia mi sie ponad dwa tygodnie...a zawsze był regularny,miałam robiene 3 tety wyszły negatywne.Dziś miałam robione USG dopochwowe żeby wykluczyć lub potwierdzić ciąże ,no i na moje szczęście w ciąży nie jestem! Przepisano mi ten lek i czekam cierpliwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E-24
Też brałam Duphaston przez 10 dni po 2 tabletki. Lekarka przepisała mi to na wywołanie miesiączki, bo wyjeżdżam i chciałam ją przyśpieszyć.Brałam regularnie od 16 dc, dokładnie tydzień temu skończyłam opakowanie i w ciągu 4 dni miałam dostać okres. Tymczasem czekam już 7 dni i nadal nic!Do wyjazdu zostało mi 6 dni i zaczynam żałować, że w ogóle zażywałam te tabletki, bo normalnym trybem już od dwóch dni powinnam mieć miesiączkę. Na forum dowiedziałam się, że tabletki wspomagają zajście w ciąże, więc teraz się zastanawiam czy czasami nie "przesunęłam" sobie okresu o całe 9 miesięcy??? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja24
Czesc mam ptanie, czy ktoras z dziewczn brala duphaston przez dluższy czas i czy miala podobne objawy do moich??ja biore duphaston od 9 miesięcy na wyregulowanie cyklu(od 16 dc do 25dc 2x1tabl).na początku zle sie po nim czulam bylam strasznie senna,przez pierwsze dwa miesiace brania duphastonu mialam plamienia na 3 - 4 dni przed skonczeniem brania tabletek.Potem przestalam miec plamienia i miesiaczki mialam jak w zegarku co 28 dni.po 7 miesiacu brania tych tabletek czekalam na okres 14 dni po odstawieniu duphastonu(cykl byl wtedy 40 dni??)po tym dlugim cyklu dzwonilam do gin i ona pow.ze to sie zdarza i normalnie brac tabletki jak zawsze,czyli od 16dc do 25 dc 2x1.no to bralam i znowu czekalam tym razem ponad dwa tygodnie(cykl 42 dni!!!) i bl bardzo skąpy trwał 4 dni,a zawsze 5 dni.Na usg wszlo mi pco.Czy ktoras z was miala podobny problem????Prosze o odpowiedz,moze ktoras umialaby cos poradzic??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba666
ja biere DUPHASTON od 2 tyg. okes w miare regularny ale to dopiero pierwszy odkad lykam tabletki ale za to bardzi bolesny, taki ze szok, niewiem czy to ma zwiazek z braniem duphastonu:( grzebcio przepisal mi je bo podejrzewano u mnie PCO ale okazalo sie ze jednak nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosaneczka
akurat wrócilam od gin. mam brac duphoston od 16 do 25dnia cyklu wraz z mężem staramy sie o dzidziusia i własnie ten lek ma mi ułatwić zajscie w ciąze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie555, ja mam podobnie... odstawiłam ponad 2 m-ce temu Cilest i okresu brak... brałam 5dni po 2 razy dziennie Luteinę ale nic - dalej brak okresu... pojutrze idę do gin i pewnie mi przepiosze Duphaston... fajnie by było jakby przy okazji pomóhgł mi zajść... b. bym była HAPPY bo m.in. dlatego zaprzestałam Cilest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efiaa
Ja też mam podobny problem. Po Duphastonie czekam na @ parę dni po terminie i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika...
Hejka dziewczyny. Ja właśnie 4 dni temu przestałam brać Duphaston. Ginekolog przepisał mi go na wywołanie miesiączki, teraz cierpliwie czekam na miesiączkę, mam nadzieję że jej dostanę, bo bardzo pragniemy z mężem dziecka a w tej sytuacji kiedy nie mam miesiączki nie mam jajeczkowania nie mogę zajść w ciążę. Po ilu dniach po odstawieniu Duphastonu mogę dostać miesiączki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojezusicku
okres nadejdzie do 10 dni od odstawienia, a jeśli nie , to test i do lekarza (obojętnie jaki wynik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika...
"nie masz miesiączki bo nie masz jajeczkowania a nie odwrotnie!!!!!!!!!" - zgadza się! Badania i testy w moim przypadku już nic nie pomogą. Przed wzięciem Duphastonu byłam u ginekologa, który wykonał usg - nie wykrył ciąży, ale na wszelki wypadek dal jeszcze skierowanie na badanie krwi, które również nie potwierdziło ciąży - a szkoda. Bardzo z mężem chcemy dzidziusia. Najprawdopodobniej mam zaburzenia hormonalne po poronieniu w październiku zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sporo czasu minęło od października. Dlaczego uważasz, że badania w Twoim przypadku już nic nie pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika...
odnosze się do wypowiedzi: "ojezusicku, że przed każdorazowym odstawieniem duphastonu należy wykonać test ciążowy bo mogło się tak "niefortunnie" zdarzyć, że doszło do owulacji przed rozpoczęciem brania leku i w przypadku ciąży możesz ją zwyczajnie stracić..."- w moim przypadku ciąża została wykluczona. Nie miałam jajeczkowania więc nie mogłam zajść w ciąże a szkoda. Chyba, że się mylę... doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika...
a Duphaston brałam tylko przez 7 dni 2x1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, rozumiem tyle, że chodzi tu o wykonanie badań hormonalnych w celu znalezienia przyczyny. Bo poronienie to jedno a rozregulowana gospodarka hormonalna to drugie. Trochę długo to po prostu trwa. Uważam, że badanie poziomu hormonów mogłoby u Ciebie po prostu wiele wyjaśnić (mogła np nie spaść prolaktyna która teraz skutecznie blokuje owulację). I tak dalej. czy Twój lekarz wysłał cię na jakiekolwiek badania hormonalne?Ciąża mogła zostać wykluczona ale póki nie dojdzie do zagnieżdżenia, to nic nie da się powiedzieć. Jeśli np od zapłodnienia minęło, dajmy na to 2-3 dni to ginekolog choćby wróżył z fusów - nic na tym etapie na obrazie USG nie wyłapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego zawsze dla bezpieczeństwa trzeba wykonać test ciążowy przed odstawieniem, bo jeśli owulacja była na 2-3 dni przed badaniem USG, to byłoby zdecydowanie za wcześnie na wykrycie ciąży a mogło być wystarczająco, by Duphaston ciążę podtrzymał.To oczywiście możliwość rzadka, ale nie skrajnie rzadka (żeby tak sę "trafiło"). Natura lubi płatać figle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika...
W moim przypadku brak ciąży wykluczyły badania krwi, które wykrywają ciążę nawet kilkudniową. Po poronieniu brałam Cilest 4 opakowania po odstawieniu takie hocki klocki wyszły. Mój ginekolog mówił, że po Duphastonie (wywołaniu miesiączki) mogę starać się z mężem o dziecko. Jeśli przez pół roku nie zajdę w ciążę to dopiero będzie kierował mnie na inne badania. Jak do tej pory nie mialam żadnych problemów z jajeczkowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corcordis
Witam Mam pyt. czy jeśli odstawi sie Duphaston to jest to jednoznaczne z poronieniem? Piszecie żeby robic sobie test, no ale sam test nie zawsze wykrywa wczesna ciążę- jesli do niej w ogóle doszło! a skoro mam przepisany ten lek a regulacje cyklu i zaszłabym w którymś to jak odstawie po 10 dniach to znaczy, że na pewno poronię tak? Czyli co mam robic, jak czasami mogło dojść do syt. teoretycznie powodujacych ciążę, co miesiąc kupować sobie test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika...
Wydaje mi się, że nie doprowadzi do poronienia po odstawieniu Duphastonu. To jest leki, który podtrzymuje ciążę, ale jeśli płód będzie za słaby to i Duphaston nic nie pomoże. Lek ten działa w ten sposób, że jeśli doszło do zapłodnienia to zażywając go będzie on wspomagał płód a jesli nie doszło do zapłodnienia - wywoła miesiączkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris31
i mam takie pytanie nie mam okresu juz ponad miesiac i le3karz mi powiedzial jak dostane to ok a jak nie to jestem w ciazy chcialabym barzdo czy to mozliwe jak mi badania wyszly ze mam progesteronu za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny...mam pytanie odnośnie tego leku.Właśnie wróciłam od lekarza przepisał mi duphaston.Robił mi usg.podejrzewa mięśniaka w okolicy macicy a ten lek podobno ma pomóc w \"zmniejszeniu\"tego mięśniaka.Mam go brać od pierwszego dnia cyklu przez 20 dni po jednej tabletce.Czy któraś z was miała podobny problem do mojego czy lek faktycznie pomógł?Bardzo proszę o odpowiedzi i o pomoc.Dziękuję serdecznie i pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emma....
hej...ja od dziś biorę ten lek duphaston.Jestem w ciąży i mam krwiaka a lekarz mi go przepisał bo ma mi pomóc..... poradzcie mi czy to grozi poronieniem....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×