Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosia0123

test owulacyjny

Polecane posty

Gość Gosia0123

Witam, 15 maja wieczorem dostałam okres z mężem kochaliśmy się 18-19 maja był to już koniec okresu nie miałam dostępu do testu owulacyjnego (dni płodne plus owulacja wypadają u mnie prawie zawsze po okresie) dziś zrobiłam test owulacyjny dwie kreski mocne czy jest możliwość aby test był pozytywny po owulacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak długie masz cykle? test mógł być fałszywie pozytywny, ale wątpię. Hormon LH wytwarzany jest przed owulacją, a gdy do niej dojdzie testy wychodzą już negatywne (poziom hormonu lh drastycznie spada). Myślę, że raczej mało prawdopodobne jest to, że dni płodne wypadają ci zaraz po okresie, chyba że długość Twoich cykli to 2-3tyg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobno testy owulacyjne wczesną ciąże mogą wykryć. ale ja nie wiem czy lh się utrzymuje po zapłodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, znalazłam: Witam serdecznie! Jeżeli dojdzie do zapłodnienia hormon lutenizujący jest jak najbardziej wykrywalny w organizmie i nadal utrzymuje się w dość dużych stężeniach. LH jest bowiem hormonem pomagającym utrzymać wczesną ciążę. Zwiększa bowiem produkcję hormonów płciowych. Hormon lutenizujący jest również odpowiedzialny za przekształcenie pęcherzyka jajnikowego w tzw. ciałko żółte, produkujące progesteron niezbędny do prawidłowego rozwoju ciąży. Utrzymujący się przez dłuższy okres dodatni wynik testu owulacyjnego raczej nie jest wynikiem stosowania Clostilbegyt, gdyż lek ten zasadniczo nie wpływa na wydzielanie LH. W Pani przypadku rozsądnym rozwiązaniem wydaje się więc wykonanie testu ciążowego. Muszę jednak zaznaczyć, iż wykonany w tym momencie test może dać jeszcze wynik fałszywie ujemny. Dostępne w aptekach testy ciążowe można co prawda wykonywać nawet 6 dni od stosunku, najbardziej pewne wyniki dają jednak dopiero w dniu spodziewanej miesiączki. Starając się o dziecko proszę nie zapominać o doustnym przyjmowaniu witamin i minerałów dla kobiet w okresie prekoncepcyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem kwasu foliowego. Pozdrawiam https://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-poziom-lh-jest-tak-wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia0123
długość cyklu mam mniej więcej około 33 dni wcześniej okres dostałam 14 kwietnia i w zasadzie jak tylko okres się zakończył tzn była już tylko taka brązowa wydzielina razem z nią pojawiła się już ta płodna od mniej więcej 20 kwietnia dziś zrobiłam raz jeszcze test owulacyjny jest już negatywny koleżanka zaszła w ciążę 2 dnia okresu więc chyba wszystko jest możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No teoretycznie nasz organizm jest zdolny do zajścia w ciążę nawet podczas okresu ;) nie pisałam tego złośliwie ;) najlepiej obserwować kilka wskaźników: śluz, temperatura i testy owu. Testy można zastąpić mikroskopami owulacyjnymi. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia0123
no własnie z tym testem owulacyjnym to ja nie wiem ;/ robiłam w czwartek wyszły dwie grube kreski robiłam wczoraj wyszła jedna gruba jedna cienka, dzis robiłam to wyszły dwie grube hehe ale w poniedziałek ide do gina i jego bede pytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha. To jak będziesz wiedziała, dlaczego tak wychodzą to daj znać. Ja jedynie wiem, że muszą wyjść dwie takie same (nie może być druga jaśniejsza od testowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staliaj
testy owulacyjne nie są wiarygodne. najlepszym sposobem jest pomiar tempki- to naprawde zajmuje kilka minut... ja mierze tempke i zapisuję na ovufriend.pl i system wyznacza mi dni płodne i termin owulki. mam nadzieję, że już wkrtóce się uda, staramy się od 3 cykli :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak tylko temperaturę trzeba mierzyć o tej samej porze dnia, zaraz po otwarciu oczu i bez ruszania się :P znajoma mi mówiła, że termometr trzymała zaraz koło łóżka, żeby zaraz po obudzeniu, bez wstawania z łóżka mierzyć temperaturę. Trochę to uciążliwe, a testy owu można robić między godziną 12-20 i jedyne o czym należy pamiętać to to, że oby dwie kreski muszą być jednakowo ciemne (testowa nie może być jaśniejsza od kontrolnej), a właśnie o tej istotnej sprawie nie wiem wiele kobiet i potem dochodzi do nieporozumień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×