Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika24

JAkich pieluch uzywać tetrowych czy jednorazowych???

Polecane posty

Gość smutno się robi
smutno się robi gdy czyta się wasze posty!!! droga Jagodo369- jesteś zapewne bardzo trudnym człowiekeim i bardzo zawziętym( w negatywnym znczeniu)..... 19,20 lat, jest to normalny wiek na urodzenie dziecka, ni ejest to 15,16,czy nawet 17 - to można nazwać wpadką... gdyby dizewczyna nie była ogarnięta, miałaby w dupie co będzie z dzieckiem... zapewne jak urodzi dziecko to już będzie grubo po 20tce... więc nie jest to ani dizecina ani gówniara....ten wiek świadczy o dojrzałej kobiecie!! 1991-szczęśliwa- nie przejmuj się gadaniem ludzi, na tym świecie nie brakuje złośliwców, chamów, ludzi którzy tylko kogoś obrażają.... masz ułożone życie i dasz radę... znam przypadki gdzie laska nie ma ani męża ani chłopaka, mieszkac musi na garnuszku u mamusi... a wy...Ty i Twój " mąż"- gratuluję..... a co do pieluch tetrowych..owszem, uzywane były ileśdziesiąt lat temu...ale cały czas są dostępne w sklepach cały czas są zwolennicy...wymyślono pampersy i chwała za to....bynajmniej na spacer czy w goście- bardzo przydatne... ja sama używałam i pieluch i pampersów, nie widzę powodów do lekcewagi tego... jeśłi chce się być matką...to sie nie szuka wygody i się nie wybrzydza.ktoś używa tego ktoś czegos innego...ale nikt nikogo obrażać nie powinien za wychowanie dziecka!! a czy jest aż tak dużo pracy z mieluchami....wrzucasz do pralki i tyle..najwyżej możesz przed tym je wmoczyc... dla matki kupka dziecka czy wytarcie pupki....nie jests to obrzydliwe..bo dziecko nie tylko z pozytywnych uroków się składa.... .....dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uzywam kieszonek
w mikrofibry lub bambusa. Sa bardzo chlonne, pierze sie je z innymi rzeczami a miedzyczasie przechowuje w wiadrze z woda. No i maja te zalete, ze sa ladne! zwlaszcza w lecie, dizecko ma ladne majteczki a nie brzydkiego pampka. Jednak nawieksza zaleta wielorazowek jest zupelny brak podraznien i piekna skora na pupie. Dodam, ze odkad dziecko skonczylo 6 miesiecy pracuje na caly etat, i maz tez. Do tego gotowalam obiadki - mrozilam i codziennie wozilam do nianki. Musy owocowe te sama robilam. i kamrilam piersia jeszcze miesiacc po powrocie do pracy. Ie jestem wrogiem jendorazowek sama je stosuje w podrozy na przyklad. Jednak wielorazowki sa duzo lepsze - wygodniejsze w uzyciu i bardziej przyjazne dla skory dziekca. Ekologia to jeszcze jeden argumetn za tymi pieluczkami. No i nie musze sie martwic, ze konczy mi sie paczka i musze isc do sklepu po nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieluch wielorazowych sie
nie namacza bo wilgoc to pozywka dla drobnoustrojow. Brudne wielorazowki przechowuje sie w zamknietym wiaderku z dodatkiem kilku kropel specjalnego olejku z drzewa herbacianego albo olejku lawendowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uzywam kieszonek
wlasnie sie namacza w wodzie z dodatkiem olejku herbacianego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieluch wielorazowych sie
A ja ci powiem, ze nie i nie ma takiej potrzeby. W praniu wszystko i tak zchodzi, a jak namaczasz i za dlugo potrzymasz w wodzie to pieluchy beda walily sytechlizna, tak jak i pranie. Ja kiedys namaczalam pranie bo mialam awarie pralki i po jednej dobie lezakowania w wiedrze z woda pranie gnilo, na powierzchni zbieral sie smierdzacy brunatny szlam, a bielizna cuchnela plesnia/grzybem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieluch wielorazowych sie
stechlizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o.n.a19, piszesz ze studiujesz ale z liczeniem u ciebie nie najlepiej :D 5tc to 2 miesiac i nie chrzan ze bylas w 4 tc i jzu o ciazy wiedzialas :D a czego ja albo ktos inny mamy ci zazdroscic ? Ze wpadlas w wieku 19 lat kiedy powinnas myslec o nauce , studiach i pracy a nie o utonieciu w pieluchach? Nie rozsmieszaj mnie :D Troche sie dziwie ze rodzice tesciowie (?) Twojego meza(?) ( piszesz ze maz a nim nie jest :D ) sie ciesza bo ja bym sobie w leb strzelial gdyby do mojej roziny miala wejsc taka puszczalska ..... jak ty. wybacz, ale tak mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od początku pampersy, córcia miała 2 lata i już sikała na nocnik. Nie wyobrażam sobie bawić się z tetrą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uzywam kieszonek
no ja z calego dnia zbieram, do wiadra z woda i olejkiem. Piore co 2 dni z dzieciecymi ciuszkami. NIe smierdzi nic a nic. Gorzej smierdza jednorazowki w koszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a taaaaaaaaa
jagoda a ty co dziewictwo stracilas po slubie? buhahahahahahaha poza tym jakim cudem mozna o ciazy nie wiedziec w 4tc? jak ktos ma cykle 28dni i test robi w dniu spodziewanej miesiaczki to wedlug OM jest to koniec 4tc. poza tym sa testy z krwi wiec o ciazy mozna sie dowiedziec nawet przed spodziewana miesiaczka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 321
Tetra? żeby dzidzi miało bez przerwy mokro. I może jeszcze z ceratą w środku, żeby kisło, brawo... "Na pewno tetra lepsza dla skóry bobasa". A nie szkoda wody i prądu i proszku i miejsca na suszenie dziesiątek pieluch. przecież to nie ma sensu w dobie kiedy dostepne są pieluchy jednorazowe. Tetra może byc tylko gorsza dla skóry dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.n.a.19
nie wiem czy znasz coś takiego jak badania bhcg.... miesiąc ma mneij więcej po 30dni....4 tydzień ciąży to 28 dzień....tzn pierwszy miesiąc... ja dowiedziałam się nawet w 3 tyg ciąży, po badaniach..wiec sorry.... a o puszczalskiej...żałosna jesteś dziewczyno... naprawde Ci współczuję, bo widocznie nigdy nei byłąś tolerowana w rodzinie( obojętnie czy w twojej czy w Twojego partnera)...ja mieszkając od długiego czasu z narzeczonym, zostałam również traktowana przez jego rodziców jak ich córka...ale nie będ e Ci takich rzeczy tłumaczyć..bo Ty w życiu nie przeżyłaś akceptacji widocznie.... naprawdę Ci współczuję.... i to ostatnia wiadomośc w twoją stronę...szkoda mi nerwów, szkoda zbędnego tłumaczenia, takie zachowanie wynosi się z domu , bo w szkole tego nie uczą..łątwo można wywnioskować Twój sposób myślenia i zachowania... studiuję i będę studiować...za rok pobieramy się, stworzyliśmy w sumie wspólną rodzinę dawno temu, i dawno dorośliśmy do życia w zaufaniu. Jesteś dla mnie naprawde zacofaną ostatnią idiotką, która nie wie o życiu nic... a ocenianie kogoś "puszczalską"...śiwadczy o takiej bezczelności ze szkoda gadać.. ale nie dziwie się... osoby XYZ najodważniejsze są właśnie na takich forach, które są anonimowe i mogą na kogoś naskakiwać... ale myślę że to nei tylko moje zdanie..nie dorosłaś ani do życia ani do tego by kogoś oczerniać osądzać.. nie wiem ile Ty masz lat, ale przykre dzieciństwo musiałaś chyba mieć albo doświadczenia..no cóż to tyle..pozdrawiam Ciebie, i życze zdrowych przemyśleń, albo poprawy w zachowaniu, niekoniecznie w stosunku do mnie....ale obrażać każdego kto tobie " nie pasuje' nie jest zbyt właściwą metodą konwersacji... : ] dziękuję za uwagę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia Genia
ONA19- gratulacje dla Ciebie kochana.. jestes świetną dziewczyną!!! czytając waszą " konwersacje" tylko jedna osoba wydaje się być tu normalna... niestety nie Ty Jagodo...;d;d dokłądnie jak napisała 19tka, zacofana idiotka , pod nazwą XYZ... Jagoda- ogarnij się dziewczyno , jesteś głupsza niż ustawa to przewiduje!! ONA19- jestes moim guru!!..zajebista jesteś i tyle!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd
i jeszcze raz wstyd jagoda 369 oceniasz kogoś wg siebie?? zacznij pić do lustra zamiast obrażać innych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezawsze
tetrowe muszą być złe... tak samo jak pieluchy... ja tam używalam równeż tetrowych miękkich....z otulaczem...wspaniała spr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 20+
hej dziewczęta, czy topik nadal istnieje?? rozmawiałam ostatnio ze swoją przyaciółką, właśnie na temat pieluch tetrowych, powiem wam , ze to chyba nieprawda ze ludzie przestali ich używac, Moja Monia teżużywałam po domu " na codzień" tetrówek, a na wyjścia pampery.. i sama stwierdziła że aż takiego pier(d)olenia przy tym nie ma, bo to nei jest jak keidyś, są pralki,a prasowanie pieluch podobno tylko szkodzi, bo przez to pieluchy robią się mniej chłonne... nie wiem teraz sama juz co wybrać , jestem w 37tc ciaży, więc należy taką decyzję podjąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygoda
wiesz, teraz większość ludzi wybiera wygodę niestety, i tetrówki idą w niepanięt i bezuzytecznosc...fajnie że są ludzie którzy chcą jeszcze się pobawić w tetrówki, tym bardzije jak pisałaś, to juz nie jest tak jak kiedys, teraz jest o wiele wygodniej:). Tylko niestety musze Cię zmartwić , ..jedna już tu pytała się o tetrówki i dostała niezłe zjjeby od forumowiczek za sam fakt że chyba napisała, za wiek ...czytam często te wątki niezawsze się wypowiadam.. ale co do Twojego tematu, to fakt, tetrówki są plusem, którego " współcześni" ludzie nie zauważają, no cóz, burżuazja w Polsce, i WYGODA...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam pampersów już od roku, ale dopiero pojawiło się uczulenie gdy kupiłam mega paczkę w markecie ,promocja 111sztuk za 99,99 zł(nie kupujcie tego gów.....) smarowałam już sudokremem , linomagiem, mąką ziemniaczaną nawet miałam maść od doktora nic nie pomaga co jest trochę lepiej ,to znowu bardziej czerwone.chyba muszę zmienić pieluchy ale nie wiem na jakie.córkę wychowałam na hagisach , ale to było 13 lat temu a teraz nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam pampersów już od roku, ale dopiero pojawiło się uczulenie gdy kupiłam mega paczkę w markecie ,promocja 111sztuk za 99,99 zł(nie kupujcie tego gów.....) smarowałam już sudokremem , linomagiem, mąką ziemniaczaną nawet miałam maść od doktora nic nie pomaga co jest trochę lepiej ,to znowu bardziej czerwone.chyba muszę zmienić pieluchy ale nie wiem na jakie.córkę wychowałam na hagisach , ale to było 13 lat temu a teraz nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jest tu jeszcze ktoś? Chce używać wielorazowych pieluch i szukam współbratymców tej "niedoli" jak to się dowiedziałam po przeczytaniu tego wątku... odezwijcie się! jakie system wybrałyście i w ogóle... ja już mam 2 kieszonki i jedna itti bitti tutto, do tego 15 tetrowych. Mam jeszcze miesiac na podjecie ostatecznej decyzji. Nie wykluczam zupełnie jednorazówek, ale jak pomyśle, ze przez 1,5-2 lata miałabym non-stop chodzić w podpasce (zasada dzaiałania taka sama jak pampersow), to mi się żle robi i nie chce czegoś takiego fundowac mojemu dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uzywam kieszonek
tetra u nas sie nie sprawdzila: stosowalam ja jako wklad do kieszonek i niestey przeciekala- chyba tetra jakos inaczej rzoprowadza wilgoc, ale przy szwach pieluszki, wyupelnione tetra byly mokre, nawet po godzinie. nIe polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od samego poczatku uzywalas kieszonek? Jakie firmy? Z jakim zestawem startowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia788
Nie wyobrażam sobie w dzisiejszych rozwiniętych czasach używac pieluch wielorazowych,tetrowych..Nie wiem dlaczego sama mam sobie robić dodatkowy kłopot zwiazny z ich praniem...Dlatego ja cały czas kupuje dziecku pampersy.Ale nie tak ze ide do sklepu i biore z połki jak leci nie patrzac na cene.Nie.Wybieram te najlepsze okazje,jak np. teraz za opakowanie Pampersów w superpharmie plus 30% gratis zapłaciłam 44,99złI kto kazałby mi prac wielorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama julkiiiiiiiiiii
nwyobrazam sobie uzywac tetrowych przeciez to nei wsiaka dziecko ma pupe mokra do tego pranie prasowanie niegdy w życiu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kallinnkaa
hej dziewczyny lekarz zalecił pieluchowanie ile szt bede potrzrebowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablableh
Ale pierdolicie. Stara maciora uczepiła sie mlodszej kolezanki. Zapomnial wol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jghdjsksiehd
Jagodzie chyba maz nie dogadza...zalosna jestes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×