Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika24

JAkich pieluch uzywać tetrowych czy jednorazowych???

Polecane posty

Gość Monika24

poradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba zalezy od Ciebie
i Twoich finansow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej właściwie to tylko kwestia finansowa... ale kiedys policzyłam ile wody, prądu czasu musiałabym zmarnowac na pieluchy tetrowe (i tak sie okazało że synek jest uczulony) wiec zdecydowałam sie na pampersy i czas który zmarnowałabym na pranie poświęcałam synkowi pieluchy są drogie nie powiem ale proszek, woda i prąd kosztują - a ile czasu na pranie trzeba by poświecic... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopoki nasza corcia nei skonczyla 4 miesiecy uzywalismy tetrowek, pampersy byly tylko na noc i na spacery. na poczatku (pierwsze 2 tygodnie w szpitalu) mala ciagle puszczala \"baczki z kleksem\" no i wyszlo tak ze szlo nam po 15-20 pampersow dziennie. Pozniej w domu juz to troche sie uspokoilo ale po 5-6 kupek dziennie troche trwalo. Co do tetry 1 pieluszka kosztuje ok 1,75 my mielismy 50szt. Mala jest dzieckiem kweitniowym wiec w sumie jak robilam wiczorem pranie to rano juz miaalm wysztskie pieluszki suche :) aha co do pieluch typu pampers uwazaj - nasza ma uczulenie na Pampers (dostala po kilku miesiacach uzywania juz) Huggies (te produkowane w Polsce, bo te zachodnie sa juz ok) Liberro, Rossman. Bardzo dlugo uzywalismy pieluch ARO - swietna sprawa za duuuuuze opakowanie 72szt placi sie ok 26zl :) a teraz na noc uzywamy HAPPY, za 60szt 40zl wiec tez calkiem przystepna cena no i bardzo dobra jakosc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 2 latki ma racje.Ja też na początku używałam tetry ale lekarz odradził mi dla chłopca bo bał się stulejki i tak zaczełam używaż pampersów.Po jakimś czasie kupowałam już HAPPY.Są o wiele tańsze i ta sama jakość co pampers.Nie ulewa się,i mocno plastry trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mama dwu letniego Pawełka i rocznego Marcinka. Nigdy nie uzwałam pieluch tetrowych, ze wzgledu na ich niepraktycznosc. Faktem jest ze nieoplacalne jest teraz pranie i prasowanie pieluch ( proszki dla dzici sa strasznie drogie a od zwykłych moje dzieci dostawały uczulenia). Prawda jest ze niektore pieluszki uczulaja ( w moim przypadku były to pieluch arowskie). Uzywalam wielu marek - dobre sa pampery ale dla mnie za drogie. Huggies sa do bani zwłaszcza re rozowe soft and dry(czy jakos tam). Happy tez nie naleza do tanich,ale sa dobre :) jak dziecko jest okraglutkie nie ma ploblemow z zapieciem(ostatnio w marketach byla promocja i stały po 32 zł za duza paczke, ale chyba juz ta promocja sie skonczyla). Od jakiegos czasu kupuje kolorowe pieluchy tesco (białe to to samo co arowskie) i jestem z nich zadowolona 60 szt maxi kosztuje 36 zł. Nie polecam pieluch marki Auchan i Rossman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 25 letniej patrycji
jednorazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta27
Pediatra doradzil tetrę w zwiazku z niewielkim odparzeniem pupki. Po jednym weekendzie skapitulowałam :( Nie ukrywam,że głównie przez własną wygodę. Nie przekonalo mnie ustawiczne pranie i prasowanie tetry,a potem "padanie' na łóżko i niechęc do wszystkiego. wybralam Pampers i jestem bardzo zadowolona. dla nas są idealne-nie przemakają, rzepy wielokrotnie moge odklejać i przyklejać i nadal pełnią swoją funkcje. Cena jest owszem dośc wygórowana,ale poki co udaje mi sie zawsze kupic je w promocji (wtedy nie ukrywam,że robię mega-zapasy ;). Przeciętnie regularna cena tych pieluch (w moim mieście) to 42-44zł-myslę tu o duzych paczkach rzecz jasna, bo tylko takie najbardziej sie opłaca kupić...ja nigdy za tą cenę jeszcze ich nie kupowałam. Przeważnie było to 39,90 ( w cerrfourze+72szt,nawilżanych chusteczek pampers GRATIS),a ostatnio w markecei kaufland 34,99. nic dodać nic ująć....trzeba tylko polować na promocje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka27
jesli na pierwszym miejscu stawiasz wygode swoja - uzywaj pampersow, po co sie meczyc! Jesli jestes mama, ktora nie chce by jej dziecko biegalo w pampersie do 4 roku zycia, bo tak jest wygodnie (jak wiadomo pampersy wchlaniaja wilgoc itp, co jest komfortowe dla dziecka), jego pupa ma kontakt z bakteriami przez pare godzin (po co zmieniac, przeciez to drogie, a jak nasika to przeciez tego nie czuje). Wybor nalezy do mamy - czy ceni sobie bardziej swoj czas i komfort, czy dobro swojego dziecka. Pazdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssnsnns
Ja np. wybralam wygode i uzywam pieluch jednorazowych z rossmana. Jeszcze sie nie zdarzylo zeby dziecko mialo odpazona pupe. Ale nigdzie nie jest powiedziane, ze skoro wybralam wygode to moje dziecko bedzie biegac w pieluszcze do 4 roku zycia. Starszy tez uzywal jednorazowek i pieknie w wieku 2 lat robil na nocnik. Po prostu na wszystko przychodzi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zly link
Od poczatku byl w pieluchach jednorazowych , sika na nocnik jak skonczyl rok i siedem mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bede uzywac wielorazowek, nie tylko tetrowych ale formowanych, AIO, kieszonek, nie dosc ze zdrowiej to jeszcze oszczedniej dla srodowiska i budzetu. A pieluszek sie teraz juz nie gotuje i nie prasuje a pierze sie w 1/3 ilosci proszku :) Wiec wystarczy wrzucic do pralki, wyjac i rozwiesic a jak wyschna to na pupe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zamierzam uzywac pampersow
i zadnych tam tetrowych czy innych wielorazowych, chyba, ze moj synus bedzie uczulony lub cos takiego i polozna zaleci inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danikaaaa234
ja tam będę używać tetrowych ,wiadomo na noc pamers i na wyjscia,ale po domu tylko tetra,w tetrze skóra oddycha wygody nie ma,ale czy trzeba stawiac na wygode?? ja jestem za naturalnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Ja używam wielorazowych ImseVimse. Są bardzo fajne. Zero przecieków, zero podrażnień, ale trzeba częściej zmieniać niż np. super chłonne Pampersy nowej generacji. Na pewno jest to w pewnym sensie oszczędność, bo pranie wychodzi taniej niż kupowanie jednorazówek. Trzeba dokupować tylko takie specjalne, ulegające biodegradacji, liner-y chroniące bawełniany albo bambusowy wkład pieluszki przed zabrudzeniami od dziecięcych kupek - wtedy łatwo uchronić pieluszkę przed trudnymi do wywabienia zabrudzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zwolenniczkąą
tetrówek i w ogóle nie wchodzi kwesti finansowa !! ale zdrowotna mojego dziecka nie mam zamiaru dziecka trzymac 24 h w chemii ciekawa czy któras z was by chciała miec na dupie takie cos pampersy tylko na noc i na spacery w domu ZAWSZE tetrówka + majteczki owszem jest TROZKE WIecej roboty ale to kwestia pzrtzwyczajenia dla mnie tozaden problem dzisiaj mamy sa bardzo wygodne ,niestety nie idzie to w parze z odpowiedzailności NIE JESTEM NA KAFE :d OD dzis i wiem jakie argumenty padną darujcie sobie i tak kazda uwaza ze robi najlepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamamamma
ja na pewno bede uzywaz jednorazowych bo nie wyobrazam sobie tego prac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zwolenniczkąą
co sobie nie wyobrazasz ? ...o matko świeta :O jakos całe pokolenia mkobiety prały a dzisiaj paniusie za 3 grosze jesli chodziłoby o zdrowie mojego dziecka to prałabym 3 razy dziennie i prasowała nastepne 3 ....no ale to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamamamma
no wlasnie ale to ty a nie ja :) skoro sa takie czasy a nie dawne i mam taka mozliwosc to chetnie bede z niej korzystac wole ten czas poswiecic na co innego i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zwolenniczkąą
no ale mi to czasu zajmuje wcisnąć guzik w pralce :D a żelazko tez mam b.dobre -raptem z 10 min prasuje co 3-4 dni no ale jestem stratna :D na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to nieprawda ze........
pampersowe dzieci chodza w pieluchach do 4 roku zycia moja corcia od samego poczatku byla na pampersach i jak skonczyla 21 miesiecy nie potrzebowalam juz kupowac jej pieluch - bo ladnie wolala nawet w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka prostych sloow
wrzucasz do pralki majtki z wielka kupą, dobrze rozumiem?:D to gratulacje pytanie do tych naturalnych, a nawet "nadnaturalnych" - rozumiem, że oczywiście używacie waty i szmatek bawełnianych, jak kobiety średniowieczne, a nie podpasek i tamponów? bo przeciez podpaski takie sztuczne...jak można mieć na dupie cos takiego:D argument, że kobiety całe wieki tak żyly i tak prały wielorazowe pieluchy mnie powalił pewnie, że można życ przy świecach, prać w rzece, kąpać się w balii - tylko po co?:P czlowiek to istota rozumna i po to ma rozum, żeby kreatywnie ułatwiać sobie życie i wprowadzać wszelakie nowe technologie i udogodnienia zacofanie polskich matek jednak nie zna granic. mysle, ze lepiej jest dla dziecka, gdy jego matka poczyta w wolnym czasie ksiazke i troche sie rozwinie, albo wyjdzie do ludzi, niz pracuje sterty kiepsko upranych wielorazowych pieluch od pieluszek jednorazowych sie nie umiera a miec głupia i zacofana matke, to lepiej czasem umrzec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka prostych sloow
prasuje* wszystkie dzieci z mojej rodziny załatwiały sie na nocnik od 8 miesiaca, najpozniej od roku dzieci trzeba uczyc higieny i odp. załatwienia potrzeb fizjologicznych jak najszybciej, a nie zakładać, że to jest zwierzatko i "i tak lata z pielucha do 4 roku zycia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to nieprawda ze........
popieram wypowiedzi z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zwolenniczkąą
kilka prostych sloow no i własnie wiedziałam ze takie argum padną :D to mo ze przesadze w drugą stronę idzcie za tą nowoczesnośćią - dawajcie dzieciom zrec chipsy ,barwine soki ,coca cole ,kupujcie tylko gry zabiajnki ,wychowujcie bezstresowo itd itp ito to jest takie NOWICZESNE sorki ale takie gadanie nie mam sensu i takie przuykłady na razie spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka prostych sloow
dziecko czy ja mowilam o NOWOCZESNOSCI? ja mowilam o kreatywnosci i udogodnieniach, ktore ulatwiaja nam egzystencje biologiczna na tym ziemskim padole najpierw naucz sie rozrozniac produkty SZKODLIWE (twoje smieszne przyklady) od produktow neutralnych, które ułatwiają życie, to wtedy pogadamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie "spadaj" proszę! czworo dzieci odchowałam w pampersach i piąte też bym mogła, ale zamierzam wypróbować któryś z systemów pieluszek wielorazowych! może są na forum mamy, co mogłyby pomóc wybrać :) na razie wiem tyle, co z oferty takich pieluszek na allegro ;) mam jeszcze trochę czasu, by podjąć decyzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na stronie internetowej
pieluszkarnia.pl masz bardzo fajnie opisane jak działa każdy z systemów pieluszek wielorazowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×