Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majkka

Za ktorym razem udalo sie wam zajsc w ciaze?

Polecane posty

Gość karollaa20
hej renia powiedz mi moze wiez jak szybko bije serduszko w 9 tc bo ja w ubiegły czwartek trafiłam do szpitala bo rano jak wstałam wyleciało cos ze mnie wielkosci piłeczki ping pongowej na izbie wszyscy mowili ze to poronienie ale po badaniu sie okazało ze jest wszystko w jak najlepszym porzadku ze jest ciaza pojedyncza i takie tam ale przy wypisie ze szpitala jak czytałam to tetno mojego maluszka uderzało 170 na minute czy to normalne dzis jestem w 10tc i 1 dzien na wizyte ide 5 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata21
NIE MAM POJĘCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata21
dziewczyny pomożcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ostatnio pomyliłam sie i przez kilka dni brałam 2razy dziennie witaminy feminatal zamiast raz dziennie nie wiem czy to moze zaszkodzic mojemu dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollaa20
renia wiez co moim zdaniem nie ponieważ to jest chyba tak jak z folikiem i prenatalem w aptece mi powiedzieli ze prenatal i folik ma taki sam skład kropka w kropke a folik bierze sie 2 razy dziennie a prenatal raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuś
Witam wszystkie dziewczyny, chciałam tylko wszystkim pogratulować i powiedzieć wam jak bardzo wam zazdroszczę że jesteście w ciąży lub macie już potomstwo, marzę o tym od dawna a staramy się z mężem od roku jak na razie bez efektów jednak nie tracę nadziei choć czasem aż płakać mi się chce, to trudniejsze niż myślałam ale pocieszam się tym, że jak już tyle czasu minęło to chyba jestem już blisko spełnienia tego marzenia albo przynajmniej na półmetku, jeszcze raz gratuluję wszystkim mamusiom:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Hej dziewczyny troszkę mnie tu nie było ja prawie na finiszu 35tc zaczynam się panicznie bać porodu który lada moment mnie czeka... nie czuję się za dobrze mam już bolesne skurcze coraz częściej mały strasznie napiera ledwo chodzę ,brzuszek się już obniżył i łatwiej mi teraz oddychać , malec jest malutki drobniutki a ja sama przytyłam tylko 6kg to nie wiele ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollaa20
aguś strasznie ci zazdroszcze ze przytyłaś tylko 6 kg ja tez bym tak chciała u mnie się zaczyna 12 tc a ja juz w spodnie sie nie mieszcze a bebenek tak mi wyszedl ze wszystkie bluzki sa za szczupłe i go widać az się boje co bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Czesc dziewczyny, jestem tutaj nowa, troche poczytalam Waszych starych postow i postanowilam dolaczyc. Razem z moim ukochanym staramy sie juz 3 miesiace o dzidzie i nic. Dwa miesiace temu myslalam ze sie udalo, ale na 37 dzien dostalam miesiaczki. Od tego czasu wszystko sie rozregulowalo i nawet nie wiem kiedy plodne a kiedy nie :/ Macie moze jakas rade na to? Nie chce naciskac ukochanego na sex co drugi dzien bo ciezko pracuje i wraca po nocach do domu, wiec daje mu odpoczac. Albo nie trafiamy w te dni, albo musimy sie przylozyc do tego bardziej. Tylko ze jak obliczyc 'te' dni jak ja mam owulacje 27 dni, a pozniej 31 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollaa20
hejka napisz mi kiedy zaczoł ci sie ostatni okres i kiedy skonczył spróbuje ci podac termin tak jak ja obliczłam sobie i mi za 1 razem sie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Napisze Ci ostatnie 3 cykle. 26.06 pierwszy dzien miesiacki - ostatni 30.06. kolejny po 32 dniach! 27.07 pierwszy dzien - ostatni 01.08 kolejny po 31 dniach! 26.08 pierwszy dzien - ostatni 30.08 kolejny po 27 dniach! (znaczna roznica) 21.09 pierwszy dzien -ostatni 26.09 Jak widac cykle bardzo nie regularne, wiec jak to obliczyc? Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Ja zawsze liczylam ok 15 dnia od pierwszego dnia miesiaczki, ale jak widac przy nie regularnych cyklach to nie skutkuje bo w ciazy jak narazie nie jestem :( Czytalam o kontoli sluzu - w dni plodne jest go wiecej i przypomina bialko jajka kurzego - nie zauwazylam nic podobnego u siebie juz od lat. Jak bylam mlodsza (wiek 16-20 lat) odczowalam dni plodne i to bardzo. Sluzu bylo duzo, byl przezroczysty, lepki, ciagnacy sie. W wieku 20 lat zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne przez kolejnych 6 lat i sluzu nie bylo. Teraz juz jestem 1,5 roku bez tabletek i dalej sluzu nie ma. Rozmawialam o tym z moim lekarzem, powiedzial ze jajniki wygladaja normalnie i wszystko w srodku rowniez, a brakiem sluzu wychodzacego na bielizne mam sie nie przejmowac, poniewaz wiele kobiet (tak powiedzial lekarz) nie ma tak obfitych dni plodnych jak to opisuja, wiec moze ja naleze do grupy mniej sluzowatych :) Probowalam raz z mierzeniem temeratury, ale w tym samym czasie zachorowalam na angine i mialam znacznie podwyzszone temerature ciala, wiec nic z tych pomiarow nie wyszlo :/ Juz brakuje mi sil. Kolezanka kiedys mi wspominala o testach owulacyjnych, czy ktos z Was uzywal takich? Wiem ze trzeba nasikac jak przy tescie ciazowym i robic dwa razy dziennie w okresie prawdopodobnie plodnym, ale czy to naprawde skutkuje? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Karollaa20- znalazlam cos dla Ciebie odnosnie bicia serduszka: "(...)Jeżeli serce płodu bije, to pomimo krwawienia rokowanie jest dobre i około 85% zarodków kontynuuje rozwój. Serce płodu rozpoczyna swoją pracę z wolną prędkością, około 90 uderzeń na minutę i przyśpiesza do około 160 u/min w 9-10 tygodniu, a następnie powoli zwalnia do 140 u/min. (...)" jak chcesz poczytac calosc, to zapraszam na: http://www.usg-3d.pl/stand_usg.html Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
o matko, mam nadzieje ze u mnie nie bedzie to trwalo rok... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollaa20
ally84 no faktycznie masz problem z tymi dniami ja mam regularne co do minuty wiec łatwo mi było obliczyc ale obliczyłam ci i musisz próbować przy cyklach 27 dniowych obliczyłam że powinnaś próbować 4-5.10 a okres dostaniesz między 17-18.10 natomiast przy cyklach 31 powinnaś próbować 7-8.10 a okres powinnaś dostac miedzy 21-22.10 próbuj i głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollaa20
a co do tych testów owulacyjnych moja siostra kupiła i poskutkowało i ma dzidzie wiec dla pewnosci moich obliczen lec dzis do apteki kup i zrób taki test dzis jeden jutro jeden bo wypada dzien płodny i pojutrze to bedziesz wiedziała czy dobrze obliczyłam czy tez znow ci sie zmieni cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata21
czasem bobolewa mnie pochwa tak jabym miała zakwasy dziwne uczucie ,dzisiaj tak mnie bolała ze nie mogłam przekrecić sie na bok,czy to jest normalne w ciazy?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Czesc dziewczyny, Karollaa - z tego co ja sobie liczylam to ok 15 dnia od pierwszego dnia miesiaczki czyli wypadalo 5.10 moze 6-tego - takze to i tak juz za mna :( Zobacze jak dostane miesiaczke i w przyszylm miesiacu zrobie test owulacyjny, bo na ten miesiac to juz chyba nie zdaze. A tak apropo tych testow, to robic jeden na dzien? z moczu rannego czy obojetnie? i jeszcze jedno pytanko - czy robic te testy codziennie od dnia kiedy powinny byc plodne? jesli wyjda dwie kreski ( plodne) to wtedy sie juz kochac, czy to pokazuje jakos na przod? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
I mam jeszcze jedn pytanko, czy ktoras z Was odczowala zwiekszona ochote na sex podczas dni plodnych? Ja teraz 5go i 6go mialam taka chcice ( :) ) ze mnie roznosilo - moze to miec cos wspolnego z dniami plodnymi? W ubieglym miesiacu bylo to samo. W ciazy nie jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pierwszym zaszlam po 6 miesiacach staran a z drugim za pierwszym razem bo kupilam sobie testy owulacyjne i udalo mi sie w pierwszym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Moglabys napisac jak dokladnie taki test sie wykonuje i jak dziala. Czytalam na jednej ze stron producentow, ze oddaje sie mocz na paseczek (jak przy tescie ciazowym) i 2 kreski - dni plodne, 1 nie plodne. Ale jak to wyglada w praktyce? robic jeden test na dzien? ranny mocz, czy to bez znaczenia? kiedy zaczac robic testy (od 15 dnia od pierwszego dnia miesiaczki - proawdopodobnie dni plodne?) czy pokazane na tescie 2 kreski oznaczaja - dalej do lozka!? Czy mozna odczekac dobe, dwie? Czy test pokazuje jeden wlasciwy dzien wydostania sie jajeczka czy dni plodne (przed jajeczkowaniem i po) takze? dzieki z gory za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Myslisz ze zmiana lekarza cos pomoze? skoro piszesz ze oboje jestescie zdrowi... to po co ten lekarz wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz roznie bywa moja kolezanka np staral sie 3 lata o dzecko poszla do innego gina i okazalo sie ze przyczyna niemoznosci zajscia jest wysoka prolaktyna i po 3 miesach udalo jej sie zajsc a tamten ginekolog tego nie wykryl pozatym z mezem dalismy na luza od paru miesacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 wrzesnia skończył mi sie okres trwal 3 dni w sobote i niedziele zygałąm jak kot a nic takiego nie zjadłam zeby mi zaszkodziło i potem znow w sobote 25 znow wymiotywałam i to 2 raz az lekko bola mnie piersi więc raczej grypy zoładkowo -jelitowej nie mam ani tzw sraczki tez nie sorki za wpis....a bolal mnie dzis troche brzuch ale to napewno nie jest ciąza a dobrze sie teraz czuje tyko od 2 dni mam zgage i wczoraj bolal mnie brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally - ty masz regularne cykle: 31, 32 dni, a ten 27-dniowy o niczym nie świadczy, pewnie owulacja była wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testy owulacyjne robi sie tak samo jak test ciazowy. mocz musi byc po nocy tak jak przy tescie ciazowym. robi sie go codziennie. ja zaczelam od 10 dnia cyklu i 2 kresi mialam 13 dnia cyklu. Jest duzo roznych testow owulacyjnych. sa nawet takie elektroniczne. Meza przetrzymalam ponad tydzien z seksem i jak tylko pokazaly mi sie dwie kreski to dzialalismy i udalo sie za pierwszym razem. Za pierwszym razem staralm sie 6 miesiecy bez niczego i z kazdym miesiacem bylam bardziej zestresowana i wlasnie dlatego teraz uzylam testow owulacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Capricornus - ja podalam tylko ostatnie 3 cykle. a tak naprawde to odkad odstawilam tabletki - 1.5 roku wyglada to tak - pierwsze 7,8 miesiecy po tabletkach regularnie jak w zegarku co 28 dni - dokladnie tak jak bym wciaz brala tabletki. Mysle ze organizm jeszcze sie nie odzwyczail od hormonow, a pozniej to sie zaczelo... 25dni 30dni 28dni 30dni 31dni 27dni 30dni i teraz te kolejne jak pisalam - 32 dni, 31 dni, 27 dni.... tak to wyglada, wiec jak tu sobie cos obliczyc? Samanta27 - czyli jak pojawia sie 2 kreski to oznacza ze to jest ten dzien i trzeba go skonsumowac? :P 13 dnia mialas juz dwie kreski? Ja zazwyczaj liczylam ok 15 dnia :/ hmmm... moze dlatego nic nie wychodzilo. Musze sobie zrobic ten test w nastepnym cyklu, nawet dla wlasnej swiadomosci. Patrtcjaaaa - robilas test ciazowy? Mnie to troche dziwnie wyglada... wymioty, krotki okres, zgaga (choc na nia to troche za wczesnie). Moze warto sie upewnic? A sa wogole szanse na ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally84
Tak, masz racje, kazda z nas jest inna, i kazdy inaczej to przechodzi. Mam zatem nadzieje ze beda upragnione dwie kreski na tescie? Wspomagalas sie czyms w tym miesiacu zeby szybciej zajsc ( testy owulacyjne lub inne metody?) Kiedy powinnas miec kolejna miesiaczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×