Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość gazza
cześc wszystkim, od pary dni łykam Diane 35 na obniżenie męskiego hormonu, mam ponoć dolegliwość androgenną i dlatego te tabletki mogę brać ponoc przewlekle. Czy jest ktoś kto bierze juz kilka naście lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazza
cześc wszystkim, od pary dni łykam Diane 35 na obniżenie męskiego hormonu, mam ponoć dolegliwość androgenną i dlatego te tabletki mogę brać ponoc przewlekle. Czy jest ktoś kto bierze juz kilka naście lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_czarnaaaaaaaaaaa
wzięłam 2 opakowania Diane 35 wiem, że to mało , ale zauważyłam poprawę.. po pierwsze czułam się świetnie, po drugie poprawiła mi się cera, ustąpiły pojawiające się krostki na dekolcie i plecach, oczywiście piersi były większe, natomiast przed tymi tabletkami brałam Cilest i muszę powiedzieć, że po nich czułam się strasznie. Nudności, senność-spałam po 15h! ból piersi, więc sadzę, że Diane 35 nie są złe, zaznaczam jednak, że przyjmowałam je krótki czas. Jedyne co mnie dobija w tabletkach to to, że powodują suchość pochwy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_czarnaaaa
wzięłam 2 opakowania Diane 35 wiem, że to mało , ale zauważyłam poprawę.. po pierwsze czułam się świetnie, po drugie poprawiła mi się cera, ustąpiły pojawiające się krostki na dekolcie i plecach, oczywiście piersi były większe, natomiast przed tymi tabletkami brałam Cilest i muszę powiedzieć, że po nich czułam się strasznie. Nudności, senność-spałam po 15h! ból piersi, więc sadzę, że Diane 35 nie są złe, zaznaczam jednak, że przyjmowałam je krótki czas. Jedyne co mnie dobija w tabletkach to to, że powodują suchość pochwy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 86
Cześć. Na wstępie pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które walczą z patologicznie trądzikową cerą :( Znam ten ból, niestety :( Opiszę Wam doświadczenia z mojej walki - może komuś się kiedyś przyda. Na mnie Diane-35 działało rewelacyjnie. Po prostu - cały mój problem z okropnym trądzikiem i wiecznie tłustymi skórą i włosami zniknął (ale stopniowo). Brałam Diane-35 przez 2 lata, potem pół roku przerwy i znowu Diane. Po jakimś kolejnym roku zmieniłam ją na Yasmin. A raczej moja endokrynolog mi zmieniła, na próbę, bo Yasmin nowocześniejsze i „zdrowsze”. Biorę Yasmin prawie pół roku i… Chciałabym je jak najszybciej odstawić i wrócić do Diane. Moja skóra jest jeszcze prawie bez trądziku, ale już bardzo, bardzo przetłuszczająca się, tak samo jak włosy. A z doświadczenia wiem doskonale, co to znaczy i co nadchodzi – lada moment mnie znowu wysypie :/ Moje uwagi co do Diane-35: Poprawa cery po Diane nie jest natychmiastowa – ani po 1 tabletce, ani po 1 listku! (Oczywiście są wyjątki, jak zawsze.). U mnie dopiero po kilku miesiącach zaczęła się stopniowa poprawa. Dopiero po około pół roku było wreszcie idealnie :) I tak samo jest po odstawieniu: efekt utrzymuje się przez jakiś czas, nawet do pół roku. Pamiętajcie! To, że komuś Diane pomogła, nie oznacza, że Wam też pomoże. ALE!: w drugą stronę też to działa! Jeśli źródłem Waszych problemów są zaburzenia hormonalne, macie zdrową wątrobę, brak skłonności do skrzepów… to może warto spróbować z Diane? Trzeba najpierw zrobić sobie odpowiednie badania. Oczywiście, próbujcie z Diane tylko wtedy, jeśli wszystko inne już zawiodło. Ja wiem, że to nie są obojętne dla zdrowia tableteczki. Ale próbowałam już wszystkiego innego. Wszystkiego, co oferuje medycyna konwencjonalna i alternatywna; tego co oferują firmy kosmetyczne, apteki oraz dermatolodzy; także ziółka, specjalne diety… Jak policzyć ile kasy wywaliłam w błoto, to naprawdę… :/ Jedyne, czego nie próbowałam i nie spróbuję to antybiotyki. Do ginekologa zaciągnęła mnie MAMA, bo widziała, że ja kompletnie się już poddałam. Chcę jeszcze poruszyć kwestię rzekomego pogorszenia się cery po odstawieniu Diane. Kilka osób pisało, że ich „skórny problem” był potem o wiele większy, niż przed całą przygodą z Diane. Może i tak było, nie wiem. Ale wydaje mi się, że może to być równie dobrze złudzenie. Przecież człowiek sięga po takie tablety, kiedy jest już naprawdę załamany swoim własnym wyglądem, kiedy staje rano przed lustrem i chce mu się wyć na cały głos (a przynajmniej schować się przed światem w jakiejś ciemnej dziurze). Przy Diane wszystko znika. A po jakichś 2 latach człowiek rzuca Diane, ale przez te 2 lata zdążył zapomnieć, JAK BARDZO może być źle. Jak bardzo BYŁO źle, przed Diane. I mamy złudzenie, że teraz jest GORZEJ. Myślę, że to napisałam jest bardzo prawdopodobne – ale, jak mówię, to tylko moja teoria. Mogę się totalnie mylić. Czy brać Diane? To musi być zawsze Wasza decyzja, ale apeluję o jedno: nie rezygnuj z ostatniej deski ratunku tylko dlatego, że Twojej koleżance nie pomogło/zaszkodziło. Ja jestem dziś szczęśliwa, że przed laty trafiłam na Diane. Może za jakiś rok czy dwa, jak nabawię się marskości wątroby albo bezpłodności, zmienię zdanie ;) Ale nie potrafię i nie chcę wyobrazić sobie, w jakim stanie psychicznym bym teraz była, gdyby nie Diane. I ze strachem myślę, jak długo jeszcze będę mogła brać Diane – pewnego dnia, na wizycie, endokrynolog powie mi: koniec. I to naprawdę będzie wtedy koniec :’( Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazza
zabrzmiało srogo ale może istnieją sposoby by tej wątrobie pomagać i wtedy bezpiecznie brać tą diane35. Zachęcam wszystkich do zrobienia badań horm zanim się zdecydujecie na Diane35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona654
Mam pytanie : Czy podczas tej 7 dniowej przerwy mozna bezpiecznie uprawiac sex ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dot31
Pewnie ,że mozna.Jesteś 100% zabezpieczona.Ja natomiast wyczytałam,że w przypadku biegunki bądz intensywnego odchudzania z użyciem srodków przeczyszczających nie jest sie zabezpieczona przed ciazą bo diane nie "zdazy zadzialac" Ja niestety jestem w trakcie drugiego listka i wypróżniam się 6 razy dziennie(to skutek uboczny i licze ze to minie po trzecim miesiacu zazywania).Wynika z tego ze nie jestem zabezpieczona i w ciaze moge zajsc:( To była opinia ginekologa zamieszczona dziś w gazecie wyborczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie23
hej:) ja wczoraj zaczęłam brać 2 opak.Diany; ogólnie Wam powiem, że piersi mam bardziej pełne i jakby większe, cera trochę lepsza, apetyt większy ale nie przytyłam :) tylko jest dla mnie 1 problem: straszne wahania nastroju;/ histeryzuję, płaczę, jestem nerwowa... naprawdę nie wiem jak dalej sama ze sobą wytrzymam a co dopiero mój chłopak;/ czy Wy przechodzicie też to co ja? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalka84
Moje drogie panie. Brałam Diane 35 parę lat i jestem prawie łysa. Dowiedziałam się, że na te pigułki jest cała książka skutków ubocznych. Diane35 zostanie niebawem wycofana z rynku. Od miesiąca biore Cilest i stosuje kuracje przeciw wypadaniu włosów taka jak dla ludzie po chemioterapii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia1990
to to że łysa jesteś prawie to oznacza że to po tabletkach diane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dot31
Z tymi włosami to również miałam problem gdy brałam Diane jakieś 8 lat temu.Brałam ją tylko 3 miesiące(bo zle tolerowalam)ale po odstawieniu moje piękne błyszczące loki zamieniły sie w matowe dredy:).Teraz przyjmuję 2 listek i jak narazie znoszę je dobrze(poza przyspieszoną przemianą materi)Ale boję się, że po odstawieniu moje włosy bedą w okropnej kondycji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emave
Hej pisałam tutaj ,może inaczej radziłam się ponieważ lekarz zapisał mi Diane 35 .Mam poważne zaburzenia hormonalne ze zmnianami na przydatkach .W końcu zdecydowałam sie na branie Diane pomimo wielu złych opinii .4 dni temu zaczełam drugi blister . Na poczatku przyjmowania -1 listek czylam sie źle (bóle głowy, nudnosci ,sennosc co mijalo po paru godz od wiziecia tabletki ).Bole piersi ale powiekszenia nie zauwazyłam ,Czy przytyłam chyba nie ;O) nadal sie mieszcze w swoje spodnie .Krwawienie było mniej obfite lecz troche bolesne w okolocach jajnikow (lecz o wiele lżejsze niz podczas normalnego oresu bez tabletek kiedy to poprostu spałam i nie byłam w stanie sie ruszać ). W moim przypadku straszna wada przy braniu Diane 35 sa nerwy ,jestem strasznie wybuchowa , nerwowa no sama siebie nie poznaje , wszystko mnie denerwuje, wszystko .Nie wiem jak moj chłopak ze mna wytrzymuje no ale ... :O) .Cera mi sie troche poprawiła .Krostek jest mniej sa mniej bolesne , Owłosienie jest troszke moze delikatniejsze ale to minimalnie .Co do sexsu czuje mniejsza ochote a czasem nawet jej brak co mnie bardzo smuci . Lekarz zapisał mi narazie 2 opak. i po nich ide znow do ginka ,powiem co jest dobrze , co źle ,zobaczymy co powie ,poprosze o wskaźniki wątrobowe i badania hormonalne. Gdyby nie te nerwy ,i utrata ochoty na sex pewnie Daiane miało by u mnie bardzo dobra opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie23
emave masz to samo co ja:/ ja też siebie nie poznaje i nawet z dobrego humoru potrafię bardzo szybko przejść w stan traumy... ogólnie to znoszę ją w miare dobrze ale te nerwy... ja też narazie mam 2 opak. zapisane i musze się umówić na wypisanie kolejnej recepty i zobaczymy czy dostane to samo :) mam nadzieję że ten koszmar się niedługo skończy; pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listkaaa
Witam! Ponieważ zazywam Diane 35 jako srodek antykoncepcyjny i wlasnie koncze pierwsze opakowanie bylabym wdzieczna za odpowiedz na nurtujace mnie pytanie. Otoz wystepuja u mnie krwawienia miedzymiesiaczkowe co w przypadku przyjmowania anty jest rzecza normalna, natomiast towarzyszy temu sluz charakterystyczny dla dni plodnych tj.roziagliwy i przezroczysty. Utrzymuje sie to praktycznie od pierwszego tygonia i nie jest tak ze trwa non-stop, po prostu wystepuje. Czy ktoras z Was tak miala? Czy jest to normalne? I czy mam jakies podstawy do niepokoju? Dodam,ze wszytkie tabletki przyjmowalam o stalej, okreslonej godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieskooka21
witam wszystkich :) brałam Diane jakis czas temu ale to był za krótki okres aby mówić o skutkach ubocznych... teraz czekam na początek cyklu i zacznę brać diane ze wzglądu na moją beznadziejna cerę...:( najbardziej obawiam się ze przytyje a tego chyba nie zniosę:( bralam kiedys inne tabletki choc juz nie pamietam nazwy po ktorych przytyłam 6 kg i nie było mi łatwo zrzucić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieskooka21
dziewczątka czy wiele z Was przytyło????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diane.... nie polecam jeśli chcecie mieć bobaski kiedyś.... diane potwornie podwyższa prolaktynę.... i niestety po odstawieniu ten hormon wcale nie spada.... tragedia, ja do dziś żałuję że durny ginekolog mi ją przepisał, nie miałam nigdy problemów z cerą, dostałam diane bo jakiś przedstawiciel handlowy namówił ginekologa na jej przepisywanie. wiele dziewczyn ma problem z prolaktyną właśnie przez diane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla uściślenia: prolaktyna skacze po odstawieniu. tak jak i testosteron. wcześniej te hormony były zupełnie ok. tak więc efekt stosowania u osoby "zdrowej" w sensie braku problemów z cerą jest oczywisty. jak dla mnie przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja niestety przytyłam 45 kg
po Diane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja niestety przytyłam
4 i pół kg miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dot31
A ja koncze drugi listek i schudłam 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dot31
Konczę drugi listek Diany a cerę mam coraz gorszą, w pierwszym miesiacu stosowania cera poprawiala sie z dnia na dzien i nie byla swiecaca, myslalam , ze to cudo.A tu z dnia na dzien jest coraz gorzej, cera juz znowu sie swieci i codziennie nowy pryszcz. Kiedy moge liczyc na poprawe, a moze jednak mi Diana nie pomoze.Czy czekac jeszcze kilka miesiecyi to sie poprawi? Bo juz dawno nie bylam taka cala w pryszczach jak teraz, a lecze sie rowniez dermatologicznie. Czy i wam poczatkowo cera sie pogorszyla znacznie po Dianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaaaa
hej ja tez na poczatku widzialam poprawe a pozniej bylo coraz gorzej bralam diane cztery miesiace i powinno mi cos pomoc a bylo gorzej dlatego po pierwszym opakowaniu przestalam je brac i moja cera dochodzi do normy nie chce znac tego swinstwa na kazdego dziala inaczej mnie nie3 pomogl i postanowilam sie nie meczyc pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diane35
"Lalka84 Moje drogie panie. Brałam Diane 35 parę lat i jestem prawie łysa. Dowiedziałam się, że na te pigułki jest cała książka skutków ubocznych. Diane35 zostanie niebawem wycofana z rynku. Od miesiąca biore Cilest i stosuje kuracje przeciw wypadaniu włosów taka jak dla ludzie po chemioterapii...\" Witam. mam podobny problem. Biorę diane ok 10 lat. Przez ten okres dobrze je tolerowałam, żadnych skutków ubocznych, do czasu. W tym roku od 3 mcy zaczęły strasznie wypadać włosy. Zawsze miałam bardzo zdrowe i gęste włosy. Byłam u wielu lekarzy deramtologa, ginekologa, endokrynologa. każdy mówi co innego. Ja przyjmowałam diane ze względu na trądzik. Czy to możliwe żeby włosy zaczęły wypadać od nich? Dermatolog mówiła że one pomagają na włosy. Mam pytanie do Ciebie od jakiego czasu wypadają Ci włosy, pisałaś że bierzesz je kilka lat, czy wypadały ci od samego początku brania czy dopiero teraz? jak długo już nie bierzesz diane, czy po odstawieniu włosy przestały wypadać? możesz powiedzieć jaką kurację dokładnie stosujesz i czy pomaga.Wypadanie włosów doprowadziło mnie do strasznej depresji :( proszę odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam diane przez 2 lata i nie mialam zadnych skutkow ubocznych.. oprucz tycia:( 7 kg mi przybylo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fidżi
matko kochana, a kto ci pozwolił brac te tabletki przez 10 lat ?! jestem zszokowana!! Diane może byc stosowanan najdłużej 3 lata i to głównie w przypadku zaburzeń hormonalnych! Pamiętajcie Diane35 to głównie LEK antyandrogeniczny... o dodatkowych działaniu antykoncepcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frozenkaaaaaaaaaaaaa
Bzdura!!!!! Ja biorę Diane z przerwami już ładnych parę lat!!!!!! Zero skutków ubocznych za to piękna cera i żadnych problemów z okresem. To nieprawda że Diane ma być wycofana z rynku - właśnie przejeła ją firma Bayer - piszesz totalny bzdury!!!!!!!! Wątpie żeby to po Dianie zaczeły wypadać włosy, gdzieś indziej musi być przyczyna... skoro brałaś ją wczesniej to czemu wczesniej Ci nie zaczeły wypadać...? Skutki uboczne Diane są takie same jak po innych lekach,moze jedynie lekko nasilone...Czy ktoras z Was była zła ze ma większe piersi?Bo ja nie, a co do plamień to normalna sprawa. Każdy oczywiście reaguje inaczej ale ja mam dużą ochote na seks i czuje sie po Dianie świetnie !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana na
hej dziewczyny! prosze o rade... Zaczelam brac 1 opakowanie Diany ze wzgledow leczniczych i zabezp. Wczesniej bralam yasminelle przez 4 mies i nie bylo zle tylko jednak z cera nie najlepiej... zdecydowalam sie na diane i zostal mi jeszcze tydzien brnia aby skonczyc 1 opak i Dziewczyny pogorszyla mi sie buzia...Wysypije mnie wiekszymi krostkami wszedzie gdzie wczesniej juz nie bylo tak zle...;/ PROSZE doradzcie...czy to normalne i brac ja przez kolejne miesiace??? czy bedzie poprawa i krosty ustapia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×