Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Witam Dzięki Iwanko za wiadomosci o stopniach dojrzałości łożyska,już kiedyś coś mi się o tym obiło o uszy ale nie zwróciłam szczególnej uwagi na to ,bo mnie wtedy to nie dotyczyło. A teraz jak chciałam się dowiedziać to nie mogłam znaleźć. Na twardnienie brzuszka gin kazał mi brać no-spe albo spasmophen.Co prawda nie zauważyłam aby często mi twardniał brzuch ale poskarżyłam mu się na bóle miednicy i podbrzusza.I kazał mi brać jak brzuch twardnieje.Może podczas badania wydałmu się za twardy, ale ja już byłam myślami przy badaniu usg ,które miałam mieć za chwilkę i nie spytałam czy coś jest nie tak.Miałam się nawet zapytać ile za poród rodzinny się płaci w szpitalu gdzi e zamierzam rodzić ,ale i to mi wyleciało z głowy. Może ,któraś z was ma informacje jaka jest prawidłowa norma płynu owodniowego AFI.U mnie to jest 6cm ,zdołałam znaleźć jedynie że 3cm to wynik nieprawidłowy,małowodzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
witam tak czytam was i sobie mysle.. Boze ile wy wiecie.. w przeciwienstwie domnie. Ja ostatnio pojechalam do innego gina bo moja obecnie jest na urlopie i mnie niezle nastraszyla ze dziecko jest polozone poprzecznie i ze w kazdej chwili moga odejsc mi wody i dojsc do przedwczesnego porodu..:( dodam jeszcze ze trafilam do niej z silnymui bulami, i sie tak martwie juz ladnych kilka dni i powiedzcie mi prosze czy wogle jest czym sie jeszcze martwic , przeciez jeszcze ok 2 mies do rozwiazania i dzieciatko ma jeszcze sporo czasu aby sie obrucic. I czy wogle lekarz przez dotyk brzucha moze to wogle stwierdzic bo ani mnie nie badala ani nie mialam robionego usg a ona se po dotknieciu brzucha tak stwierdzila..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
witam tak czytam was i sobie mysle.. Boze ile wy wiecie.. w przeciwienstwie domnie. Ja ostatnio pojechalam do innego gina bo moja obecnie jest na urlopie i mnie niezle nastraszyla ze dziecko jest polozone poprzecznie i ze w kazdej chwili moga odejsc mi wody i dojsc do przedwczesnego porodu..:( dodam jeszcze ze trafilam do niej z silnymui bulami, i sie tak martwie juz ladnych kilka dni i powiedzcie mi prosze czy wogle jest czym sie jeszcze martwic , przeciez jeszcze ok 2 mies do rozwiazania i dzieciatko ma jeszcze sporo czasu aby sie obrucic. I czy wogle lekarz przez dotyk brzucha moze to wogle stwierdzic bo ani mnie nie badala ani nie mialam robionego usg a ona se po dotknieciu brzucha tak stwierdzila..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zaglądałam tu cały dzień i wkońcu JASMIN21 się odezwała. Myślę że powinnaś jednak uważać,zresztą jak każda z nas.Co prawda jeszcze trochę do maja zostało ale to nie oznacza ,ze nic się już nie wydarzy. Dlatego nie wolno bagatelizowac rzadnych objawów: bóli ,skurczy ,krwawień ,wycieków czy braku ruchów dziecka. Właśnie jedna z majóweczek ,ale nie z naszego forum jest teraz w szpitalu- zaczęły sączyć się jej wody płodowe.Ona jest w 34 tyg. lekarze zaczęli podawać już leki na płucka,alby wrazie narodzin dzidziuś nie miał problemów z oddychaniem.Na razie czekają lekarze jak się sytuacja rozwinie,jeśli wody przestaną się sączyś to jest duża szansa na to aby dzidzuś posiedział jeszcze troszkę w brzuszku. NIe znaczy to też ,że jeśli teraz by się urodził to coś by mogło by zagrażać. Dużo jednak zależy od jego kondycji i wagi.I wiadomo im dłużej w brzuszku tym lepiej dla niego. Inna znajoma mama urodziła przez cc córeczkę w 35 tyg -mała w chwili narodzin miała 2,5 kg .Malutka ma się dobrze ,apetyt jej dopisuje. Mój lekarz ,też dał mi do zrozumienia ,że mam się oszczędzać ,bo nawet jeśli teraz jest wszystko zadawalające to lepiej aby nie doszło do przedwczesnego porodu.Innymi słowy dmuchac na zimne - olać święta,nie przemęczać się ,odpoczywać,zażywac leki rozkurczowe. Wydaje mi się więc Jasmin,że lekarka powiedziała ci te rzeczy po to abyś uważała i wiedziała,że takie zagrożenie istnieje.Ale nie oznacza to ,że musisz się go spodziewać na 100%.Myślę ,że lekarka mogła na podstawie badania brzucha przez dotyk ustalić położenie płodu. Ja byłam tak badana przed porodem i lekarka powiedziała mi ,że dzieciak będzie mały ,to potwierdziło robione chwilę później usg. Słyszałam jednak ,że jeśli teraz położenie jest nieprawidłowe to jeszcze są szanse aby dzidziek się ustwił jak trzeba.Więc się nie martw.O ile się nie mylę to ma czas do 36 tyg. A znalazłam o tych wodach płodowych ,norma to od 5cm do 20 cm i zależy to jeszcze od wieku ciąży.Im strasza tym wód mniej. Do jutra .Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnie wrociłam z USG...I konieczne sa zmiany w tabelce...dosc radykalne!Mojej Karolince urosły JAJECZKA!!!Tak wiec gdyby ktoras wzieła sie za tabelke(kompletnie sie na tym nie znam:-( ) to prosze zamiast Karoliny wpisac IGORA :-DMusze przyznac,ze nawet nie jestem tak bardzo rozczarowana,myslałam ze bedzie gorzej,najwazniejsze,ze zdrowy!I mimo zapewnien lekarza,ktory robił poprzednie USG i zapewniał,ze to dziewczynka,cały czas miałam przeczucie,ze raczej chlopak!Cos jednak jest w tej naszej babskiej intuicji...;-) Pogoda piekna,prawdziwa wiosna,az chce sie zyc:-D Dzis do mojego psa przychodzi narzeczona,jak dobrze pojdzie to nie tylko my zostaniemy w maju szczesliwymi rodzicami...;-) Pozdrawiam Was cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnie wrociłam z USG...I konieczne sa zmiany w tabelce...dosc radykalne!Mojej Karolince urosły JAJECZKA!!!Tak wiec gdyby ktoras wzieła sie za tabelke(kompletnie sie na tym nie znam:-( ) to prosze zamiast Karoliny wpisac IGORA :-DMusze przyznac,ze nawet nie jestem tak bardzo rozczarowana,myslałam ze bedzie gorzej,najwazniejsze,ze zdrowy!I mimo zapewnien lekarza,ktory robił poprzednie USG i zapewniał,ze to dziewczynka,cały czas miałam przeczucie,ze raczej chlopak!Cos jednak jest w tej naszej babskiej intuicji...;-) Pogoda piekna,prawdziwa wiosna,az chce sie zyc:-D Dzis do mojego psa przychodzi narzeczona,jak dobrze pojdzie to nie tylko my zostaniemy w maju szczesliwymi rodzicami...;-) Pozdrawiam Was cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
witam Dzieki Rubinko za tresciwa odpowiedz,pozostalo tylko modlic sie i wierzyc ze wszystko bedzie dobrze. Tym ze dzidzius jest tak ulozony to sie marwie najmniej bo i tak rozwazam cc ale zeby chociaz poczekal do maja .. a to przeciez jeszcze tyle czasu Powiedz mi jeszcze prosze jak to jest gdy sacza sie wody plodowe czy to objawia sie silnymi upławami? a jesli nie to czy przy zbyt obfitych uplawach nalezy sie martwic? Mala mi- niezle mnie rozbawilas :) Gratulacje w takim razie synka, powiem szczerze ze niespodziewalam sie ze ktoras z nas wyskoczy z taka zmianą:) pozdrawiam i zycze duzo zdrowka dla naszych malenkich szkrabikow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
SZISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................7..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ.............8 .........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12......Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............11....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec w imieniu wszystkich witam serdecznie RENCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie w poniedziałek :-) I znów był leniwy weekend :-) U mnie była siostra i trochę połaziłyśmy - w sobotę byłam potwornie zmęczona więc w niedzielę wybrałam krótszy spacer - trzeba uważać :-) Dzisiaj idę do lekarza więc zobaczymy czy przytyłam czy nie - na szczęście nie posiadam wagi :-) Ale zmieniłam dzisiaj buty na lżejsze (tamte pożegnały zimę ) i ze zgrozą stwierdziłam że troszkę są przyciasne :( Porażka ponieważ ja i tak mam problem z kupnem butów :( A nogi mi nie puchną więc to nie od tego :( Oby się juz zatrzymały. Co do ułożenia dziecka to mnie lekarz od USG (jeden z najlepszych) powiedział że powinno się dziecko obrócić do 34 tygodnia, później już coraz mniejsze szanse chyba że będzie malutkie :-) Ale trzymam kciuki za wszystkie źle ułożone dzieciątka - sama mam ten problem :-) Niby wiem że mam czas ale niepokój pozostaje :-( To uciekam do pracy i pozdrawiam wszystkie Majowe brzuszki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jasmin czy doszło do sączenia się wód można poznać ,jeśli leżąc dochodzi do wycieku,czyli mokre majtki.Wiem ,że można to sprawdzić kupując specjalne wkładki w aptece.One się zabarwiają jak wyciekają wody. Też się stosuje papierek lakmusowy ale nie wiem na jaki kolor powinien się zabarwić. W każdym bądź razie jeśli leżąc spokojnie nie ma takich objawów to wszystko ok.Wody są przezroczyste. Majóweczka o której wczoraj wspominałam została już mamusią.Lekarze podjeli decyzję o cc ,bo dziecko było w bardzo dobrej formie, a obawiali się ,ze pozostawiając je dłużej w brzuszku mamy mogło by dojsc do jakiejś infekcji z powodu niskiego poziomu wód płodowych.Została mamą 2 kg synka,który dostał 10 punktów.Lerzy narazie w inkubatorze ale bez aparatury,ma sie tylko wygrzewać :-).Czyli jeszcze palma i hawaje :-D . A o upławach powinnaś powiedziać lekarzowi,bo jeśli to jakaś infekcja to lepiej teraz już coś z tym zrobić.Wiadomo,że nie wyleczysz tego do końca,ale zaleczyć trzeba. Mi gin kazał brać nystatynę dopochwowo. Anda masz racje ,że to czy dzidziuś się obróci zależy jeszcze ile ma miejsca,czyli jaki jest duży.Więc w każdym przypadku jest to sprawa indywidualna.Ale trzeba byc dobrej myśli. Nogi też mi puchły ,ale teraz przestały. Stosuję dietę bezsolną.Zastanawiam się tez czy pogoda nie miała nic wspólnego z tymi opuchniętymi nogami.Na razie mam spokój. Mała-Mi gratulacje z synka ,mam nadzieję że i mojej Hance nie urosną nagle klejnoty,choć wszytko możliwe :-D .Ale i tak nie ważne co ,ważne by zdrowe :-). SZISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................7..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ.............8 .........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12......Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............11....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka17
jestescie starsze iwiecej wiecie prosze pomozcie mi miesiac temau przezylam swoj pierwszy raz miesiaczki nie mam 15 dni czy moge byc w ciazy?nie mam zadnych innych objawow.wda testy wyszly mi negatywne.pomozcie prosze odpiszcie mi szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka17
jestescie starsze iwiecej wiecie prosze pomozcie mi miesiac temau przezylam swoj pierwszy raz miesiaczki nie mam 15 dni czy moge byc w ciazy?nie mam zadnych innych objawow.wda testy wyszly mi negatywne.pomozcie prosze odpiszcie mi szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wiosenki, olka, raczej nie masz się czym martwić, chociaż dla pewności idź do lekarza, ale jeśłi te testy robiłaś po ok. 1 tygodniu od stosunku bez zabezpieczenia i wyszły negatywnie, to raczej w ciąży nie jesteś.... Rubinko, ja już nie wiem sama w zaszdie, jakie dziecko jest duże a jakie małe, bo mam mętlik w głowie... Wiem za to, że chyba Dzidziorowi znudziło się leżenie głową w dół, bo to co wyczynia w miom brzuchu przechodzi ludzkie pojęcie i jest niehumanitarna wręcz... :) To nie jest kopanie tylko jakieś - ja wiem?- przepychanie się i na dodoatek wcale nie należy do przyjemnych odczuć. A jak już skończy się pchać, to wciska którąś kończynę (mam wrażenie, że nogę), tak, że aż mam kulkę na brzuchu. Za to ma łaskotki, i wjak się to wystające coś posmyra to się chowa... Mała Mi, przynajmniej Twoje dziecko od początku wykazuje się sporą dawką poczucia humoru, pewnie po mamusi... Jasmin, na pewno będzie dobrze, głowa do góry, odpoczywaj i uważaj na siebie, Rubina ma rację. lekarze czasem troszkę uprzedzają fakty, żeby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i ostrożność. I odzywaj się co i jak.... Mal-Gosiu, tę glukozę trzeba utrzymać w żołądku, bo inaczej krzywa cukrowa jest niemiarodajna... Ściskam Was Wszystkie mocno i Wasze Dzieciaczki też, pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie dzisiaj :-) Ale ze mnie sierotka - tyle się napisałam ale zapomniałam wpisać pseudonimu i wszystko się skasowało :( Postaram się odtworzyć ale i tak pewnie mi się nie uda :-) Małe zmiany w tabelce - drobny przyrost wagi :-) Wczoraj dopytałam dokładnie o cc (wolę być przygotowana szczególnie biorąc pod uwagę fakt co się dzieje w polskich szpitalach). Lekarka uczuliła mnie abym już teraz zorientowała się czy szpital w którym chcę rodzić nie zmusza na siłę do porodu naturalnego przy położeniu pośladkowym bo często się to zdarza w warszawskich szpitalach. I jeszcze czy można umówić sie na planową cc , jest to ważne w przypdaku kiedy pierwsze odejdą wody. Jeśli pierwsze są skurcze to nawet lepiej ale gwarancji nigdy nie mamy :-) Muszę więc dopytać o szczegóły w czwartek na szkole rodzenia - lepiej wiedzieć a jak będzie do bani to szukam innego szpitala. Jedynym pocieszającym faktem jest to że udało mi się pozbyć w końcu tej infekcji - HURRA !!!!!!! Więc jak uda mi się wynegocjować z córką dobre ułożenie to mogę rodzić w wodzie - marzy mi się :-) Teraz tylko czekać :-) A i jeszcze dopytałam o zwolnienie. Więc na dwa tygodnie przed planowanym terminem ginekolodzy nie wystawiają zwolnień (przeważnie) bo ZUS lubi je cofać - lepiej wziąć wtedy od jakiegokolwiek innego lekarza. Żaden podobno nie odmawia :-) Mnie na szczęście tak wyszło że dostanę na cały miesiąc przed terminem więc nie będzie problemu, a w razie opóźnienia pójdę do innego lekarza :-) Szkoda tych dwóch tygodni z urlopu :-) To chyba tyle - mam nadzieję że tym razem żaden błąd mi nie wyskoczy :-) Pozdrawiam Brzusie i Mamusie :-) SZISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ.............8 .........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12......Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............11....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny🖐️ Powoli oswajam sie z mysla,ze w moim brzuchu mieszka kto inny...;-) Troche dziwnie sie z tym czuje...Tak jak by mi ktos zabrał Karolinke:-(Z synia tez sie oczywiscie ciesze:-D Wiosna nadal piekna,cos mam wrazenie ze obiecywane majowe upały nas nie omina!Byleby tylko zaczeło grzac dopiero jak sie rozdwoimy;-) Dzis czeka mnie kolejny spacer z psem i jego \"narzeczona\",okazuje sie,ze to bardziej skomplikowane niz u nas...hahaha. Uciekam,piszcie-bo chyba znow mamy mały zastój... Buziaki dla Wszystkich Majowych 2 in 1 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sziszi
Cześć dziewczęta! Dawno już nie zaglądałam. Ale właśnie przeczytałąm co było. U mine działo się dużo. Wyszłam za mąż za ojca moich dzieci w sobotę. Poczekałam pare latek żeby moja figura nabrała znamion niepowtarzalności. Niestety złapałam infekcję na przyjęciu i okazało się dziś że mam zapalenie oskrzeli i jakiegoś paciorka w gardle. Więc będę leżakować i brać antybiotyk. To już druga infekcja w ciągu ostatnich 3 tyg. Ale doktor powiedział, że dzidzi już nic nie ruszy i mogę se chorować. Nadal nie przybywam na wadze. Brzuch się powiększa ale waga nie. I tak dużo przybrałam. Dopiero jak teraz przeglądałam co było na forum widziałam pytanie Koniczyny o dietę bezcukrową. Jest jak dla cukrzyków. Cukier rafinowany od razu można wywalić. Słodycze, bułeczki drożdżowe, jogurty owocowe, dżemy, soki i napoje słodzone, nawet owoce oprócz kiwi grejfrutów i jabłek. Zaleca się też znaczne ograniczenie albo sporadyczne spożywanie mleka, pieczywa białego i ziemniaków. Takie żywienie znacznie zmniejsza apetyt. Innych rzeczy też nie chce się jeść, a słodkie wydaje się przesłodzone, coś jakby ta glukoza z badania. Za 2 tyg będę miała badanie kontrolne z glukozą to się okaże jak ta dieta zadziałała. Z normalnego badania wynikało, że nawet teraz mam za mało glukozy. Pierwszy tydzień diety jest dziwny aż nie wymyślisz czym się teraz żywić. Jak sie przyzwyczaić to całkiem niezłe samopoczucie się budzi w człowieku. W mniej drastycznej formie będę to kontynuować też po porodzie. Zwłaszcza, że w mojej rodzinie jest cukrzyca i trzeba już rozpocząć profilaktykę. Pozdrawiam wszystkie mateczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! mała mi - zmartwiłam się, że taką niespodziankę zrobiła Ci dzidzia... Ja już się tak nastawiłam na dziewczynę, że jak się okaże że to jednak syn to będzie mi smutno... Przynajmniej na początku, bo przecież wiadomo, że wszystko jedno jaka płeć, byle zdrowe... :-) Jak się czujecie? Bo ja ogólnie w ciągu dnia całkiem nieźle (jak na początek 8 mies. ;-) ) ale za to w nocy koszmar!!! Nie mogę spać, wszystko mnie uwiera, przeszkadza, a w dodatku mam straszne skurcze. Ostatnio jak mnie złapał, to nie mogłam ruszyć nogą. Najpierw złapał mnie w łydkach, więc odgięłam stopy do góry, wtedy dorwał mnie skurcz z przodu nogi i nie mogłam tyh stóp ruszyć z powrotem. Nie wspominając o potwornym bólu jaki temu towarzyszył. Jak w końcu pusciło, to tak mnie mięśnie paliły, że myslała, że nie wytrzymam... :-( Jem, teraz 6 tabletek magnezu dziennie, mam nadzieję że już mnie to więcej nie spotka... Poza tym bzucho rośnie w zastraszającym tempie, chociaż waga stoi... Jak przytyłam te 8 kilo, tak może się czasem wahnie o kilo więcej, a czasem znów pokazuje jakby nic się nie zmieniło... A w ciuchy się nie mieszczę... Co do ZUSu nie rozumiem, jak piszecie, że \"cofa\" zwolnienia. On nie ma do tego prawa!!!!!!! Jeśli lekarz wystawi zwolnienie, to nie maja prawa tego podważyć!!!!! Pytałam się faceta, który pracuje w ZUSie, więc myślę, że są to prawdziwe wiadomości. Oczywiście jeśli ZUS coś by wykombinował, to NA PEWNO wygra się KAŻDĄ sprwaę w sądzie. Ja wprawdzie nie wiem, czy mój gin wystawi mi zwolnienie do końca, ale mam nadzieję, że nie będzie robił problemów... A w kwietniu zacznę wszystko szykować dla dzidzi... Już się nie mogę doczekać :-) Pozdrawiam!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella
SISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................7..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12...Karolina KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............9....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10CZERWIEC.........10........chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. O ile mnie wzrok nie myli przybyła nowa majówka-Fiorella :-). Teraz musisz jeszcze coś napisać o sobie. Rzeczywiście nawet nieźle się czuję jak na 8 mies,ale tylko w dzień. W nocy nie moge przewrócic się z boku na bok ,a wstawanie na siusiu -koszmar. Strasznie boli mnie miednica. Zaczęłam brać przed spaniem coś rozkurczowego i troszkę pomaga. Skurcze narazie mnie nie nękają-odpukać.Nogi też przestały puchnąć-choć nie powiem abym grzecznie przestrzegała zaleceń lekarza.Jak mam zachcianke to jestem gorsza niż dziecko-nie da mi się przetłumaczyc i mam wszystko w nosie. Jak urodzę to dopiero nie będę mogłą wszystkiego jeść.Będzie sezon na młodą kapustkę a ja sobie będę mogła jedynie popatrzeć-buuu. Zauważyłam ,że po najmniejszym wysiłku fuczę jak lokomotywa-nieźle. Rozmawiałam z mężem na temat porodu - tym razem będę chyba sama rodzić.W szpitalu w,który wybrałam poród rodzinny kosztuje 150 zł. Oczywiście nie jest tak ,że byśmy nie chcieli przejśc przez to razem. Ale 150 zł to jednak sporo jak dla nas.Wkurza mnie to ,że trzeba płacić za poród rodzinny.Ale gdyby to byłby mój pierwszy poród to te 150 zł nie miałoby znaczenia.Zresztą pożyjemy zobaczymy.Na razie nastawiamy się na taką opcję. Pozatym mój szpital oddalony jest 30 km od mojej miejscowości i wiem ,że może być tak ,że będę musiała umówic się z kimś aby mnie zawiózł. Mamy co prawda dwa samochody ale są w użyciu i moge nie miec ich pod ręka jak się zacznie.I wtedy gdyby mąż miałby rodzić ze mną to nie wiem jak wróciłby do domu jeśli urodziłabym w nocy. Dobra już ponarzekałam .Do jutra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w wiosenny poranek🖐️ Jakos nie moge pospac rano ostatnio...moje \"nowe\"dziecie zaczyna dzien bardzo wczesnie seria wykopow wiec ja razem z nim:-) Witam nowa Majowko-Czerwcowke z terminem na 10 czerwca,ja urodziłam sie tego dnia!!!Jak dobrze pojdzie i urodzisz w terminie to bedziesz miała przesympatycznego Dzidziora;-P.Ach...ta moja wrodzona skromnosc...:-P Uciekam pod prysznic,watrobe juz mam prawie wykopana na zewnatrz,a prysznic działa na mojego Igorka wybitnie usypiajaco... Tez macie czasem wrazenie,ze Wasze Bobale wiecej brykaja niz spia??? Papa-miłego dzionka drogie Mamusie,buziaki dla Bobali 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rencia
Witam w środę Jak czytam Wasze wypowiedzi, czuje jakbym czytała swój pamiętnik (kopie, rozpycha się, twardy brzuszek). No, ale to jest właśnie piękne w tym stanie. Chodzę do swojego gin i próbujemy zwalczyć infekcję 'zapalenie pęcherza moczowego", ale tych krwinek białych jest coraz więcej i nie chcą spaść. Dziwne jest to, że w posiewie nic nie wychodzi, czyli bakterii brak. Wczoraj byłam na wizycie i kazał jeszcze raz powtórzyć badanie moczu i niestety wynik zły, dziś mąż ma jechać po receptę na "PENICYLINE". Strasznie się boję tego brać, bo to antybiotyk. A może nie powinnam się obawiać. Czy takie zapalenie ma wpływ na ciążę?? No cóż może mąż się dziś czegoś dowie od niego, bo wiecie jak z tymi lekarzami jest, matce za dużo nie powiedzą. Tak poza tym jest wszystko O.K. Z moją dziewczynką cieszymy się każdym dniem i czekamy jak zazielenią się drzewka za oknem - tak chcemy wiosny:)))))))) Jeżeli chodzi o poród Rubina pisze, ze nie będziecie mieć porodu rodzinnego. U nas będzie to pierwsza dzidzia, ale mąż mówi, że wolałby przy samym porodzie nie być, nie wie jak by się zachował (może nakrzyczeć na położną lub coś takiego). Chyba jest bardziej nerwowy niż ja ha ha ha . Pozdrawiam i życzę dużo słonka......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie wszystkie Majóweczki :-) Witamy Fiorelle:-) Wklejam raz jeszcze tabelkę ponieważ ostatnia wklejona nie zawierała poprawionej mojej wagi - uważajcie i wklejajcie ostatnią :-) Dzisiaj to już prawdziwa wiosna - cierpię okrutnie bo żadnych wiosennych butów nie mam w wawie - dobrze że w piątek jadę do domu to przywiozę - i znów będzie ciężka torba - buu.... A teraz to zamiast pracować to poszłabym na spacer :-) Chyba ucieknę wcześniej... Co do tego ZUS-u to oczywiście że oni nie mają prawa ale jednak słyszy się takie przypadki :-) i później trzeba się dochodzić - oczywiście sprawa wygrana ale po co z małym dzieckiem się telepać po ZUS-ie :-) A ja tylko napisałam to co słyszałam i wyczytałam na innych forach. To pozdrowionka i oby już wiosna nam nie uciekła :-) SISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12...Karolina KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............9....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10CZERWIEC.........10........chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela raz jeszcze
SISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............9....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10CZERWIEC.........10........chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! Ale się za Wami stęskniłam. Siadła mi sieć i niestety przez kilka dni byłam odcięta od świata. Jedyny plus to to, że miałam dzisiaj dużo do poczytania. Sieć wprawdzie nadal nie działa, ale ruszyła u teściów, a oni mieszkają rzut kamieniem od nas. Wczoraj byłam u mojej gin. Maleństwo waży już ok 1500gr. O dziwo ja przytyłam tylko pół kilo, co wcale nie zachwyciło mojej pani dr, ani tym bardziej mojego męża. Ma to swoje plusy, bo gdy dziś rano stwierdziłam, że zjadłabym bułkę z dżemem { a oczywiście ani bułek ani dżemu w domu nie było}, to mój skarb od razu wsiadł w samochód i pojechał do sklepu. Ja się oczywiście cieszę, bałam się, że przytyłam dużo, bo brzuch bardzo mi urósł ostatnio. Płci nadal nie znamy, choć tym razem miałam chwilę wahania czy nie zapytać. Maleństwo jest głowką w dół i ma się świetnie. Mi też humor dopisuje, tym bardziej, że od jutra świąteczne wolne:) Sziszi, GRATULACJE!!! 🌼 Mała Mi, to Ci maleństwo zrobiło psikusa. Ja to bym chyba się ucieszyła z synka. Choć wiadomo, grunt, żeby dzidzio był zdrowy. A widzicie, doczekałyśmy się wiosny!!! Dużo słoneczka Wam życzę! 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
SISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............9....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek........6 CZERWIEC.........7,5 ...........? AŚKA 30...Szczecin............ .6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10CZERWIEC.........10........chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
TABELA SISZI..........SOPOT...........1 (17)MAJA............12...chłopiec - Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................9...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................8.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj..............8 . Kajetan RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............11...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............12...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............9....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................11.........? IWANKA.........Chełmek........6 CZERWIEC.........7,5 ...........? AŚKA 30...Szczecin............ .6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10CZERWIEC.........10........chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki, chyba wciągnęły Was przedświąteczne przygotowania, bo cisza jak makiem zasiał... Ja poczułam już wiosnę na dobre i wczoraj byłam w lesie na spacerku, łaziłam sobie z godzinkę, mimo,że leżało trochę śniegu w zacienionych miejscach, ale i tak było przyjemnie, kołysany Dzidzior siedział spokojnie, i to jest na niego jedyny sposób - ruszać się ciągle, ale nie wiem, czy wytrzymam kondycyjnie. W pracy stałam się przodownikiem - normlanie Mateusz Birkut, 300 % normy, bo od 4 nie ma spania, bo zaczyna się wielka pardubicka w moim brzuchu, więc wstaję koło 5 i idę do pracy na 7 najpóźniej... Mam do Was pytanie, czy Wasi PT też mają z Wami objawy ciąży? Moje Kochanie ostanio jest jak naczynie połączone - bolą mnie plecy - jego też, puchną mu razem ze mną nogi, ręce, nawet brzuch mu wyskoczył, ku mojej dzikiej radości, śmiałam się, że ma ciąże urojoną, ale serio tak to wygląda, jeszcze tylko brakuje, żeby moja sunia miała objawy i cały dom ciężarnych :) A jakie macie plany świąteczne? Ja planowałam się wyspać, ale ponieważ coraz mniej ode mnie zależy w tym względzie, to nie wiem, czy się ta sztuka uda. A poza tym słodkie lenistwo u mamusi i może u teściów(brrr.. od dwóch lat prowadzę zimną wojnę z teściową, choć przez pierwsze 8 lat miałayśmy dobry układ, ale bardzo się starała, żeby tak nie zostało, więc teraz jesteśmy na etapie uprzejmych złośliwości, wcale mnie to nie cieszy, bo nie lubię być z nikim w konflikcie, ale trudno. Najbardziej na tym cierpi teść, z którym dla odmiany bardzo się lubimy i dosyć często mu się obrywa za tą komitywę ze mną). Tak profilaktycznie Wszystkim tym, które nie będą miały czasu albo możliwości zajrzeć tu przed samymi świętami, życzę dużo słonka, niech pieniążki mnożą sie Wam jak króliki, a Dzieciaczki dadzą Wam wytchnienie przez święta, a przede wszystkim szczęśliwego i terminowego rozdwojenia (i mało bolesnego....).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie :-) Rzeczywiście jakoś się znów cisza u nas zrobiła :-( Mam nadzieję że to tylko przez przygotowania do świąt :-) Ja do rodziców jadę dopiero jutro więc do jutra jeszcze w pracy :-) Przodowniczką pracy może nie jestem ale też budzę sie około 5 dziwnie wyspana :-) Najchętniej wyszłabym z domu około 6 ale my pracujemy od 8 - 9 więc samej nie chce mi się siedzieć w firmie - jakoś tak dziwnie się wtedy czuję w dużych pomieszczeniach całkiem sama :-) Dzisiaj jadę na szkołę rodzenia - druga faza porodu :-) I znów będzie to wszystko ładnie brzmiało :-) No i trochę poćwiczę bo samej w domu jakoś tak mi się nie chce :-) A wy jak tam - ćwiczycie troszkę ?? Wiem, że powinnam więc może się w końcu zmobilizuję :-) Odezwę się pewnie później - piszcie dużo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella
Witam wszystkie dziewczyny. Jestem Fiorella mam termin na 10 czerwca to moja pierwsza ciąża.Razem z mezem zdecydowalism sie urodzic naszego synka( to bedzie Seweryn) we Wroclawiu na Dyrekcyjnej.Prosze o kontakt przyszle mamy ktore tez beda rodzily w tym szpitalu. Jestem w 29 tygodniu ciazy, czuję się dobrze tylko ostatnio kregoslup mnie pobolewa.Bylam wczoraj u swojego lekarza stwierdzil, ze nadal mam nie za ciekawe wyniki moczu.Od miesiaca biore Urosept a od dzis mam brac jakis nowy lek , ale go jeszcze nie wykupilam a z recepty nie moge sie rozczytac.Chyba mam jakies male zapalenie.Czy to cos powaznego? pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Majóweczki!!! Dzis byłam u mojego gina,jakos nie był zachwycony tym,ze brzuch mi tak twardnieje wieczorem:-O .Mam przykaz maksymalnego oszczedzania sie,zadnych swiatecznych mega porzadkow,nawet spacery z psem kazał ograniczyc do niezbednego minimum:-(.Dostałam No-spe,a jak to nie pomorze to przepisze mi silniejsze leki rozkurczowe.No i mam wiecej odpoczywac...Reszta w pozadku...:-).Dzidzia ułozona tak jak trzeba,jeszcze nie całkowicie głowka w dół,ale zmierza ku temu... A i oczywiscie waga znow do zmiany... Spotkałam wczoraj kuzynke,przyznała sie ze w ciazy przytyła 27kg.!!!Fakt,było to jakis czas temu,ale teraz wyglada extra,w zyciu bym nie powiedziała,ze tyle warzyła! Wiec nosy do gory Majoweczki-jeszcze troche i tez bedziemy z powrotem super laski!!!:-D Papa!Do miłego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×