Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

🖐️ Rany,to ja tak narozrabiałam tym jabłkiem??? Solennie obiecuje,ze bede karmic Igora do 18 roku zycia tylko i wyłacznie NANem i to 1:-P-hihihi Ok,koniec zartow... Moje dziecie zas miało wczoraj palemke,obudził sie rano w doskonałym humorze,po spacerku pobawił sie w łozeczku i zasnał.A ok.15 jak ryknał tak ryczał do 19:-(Ani polezec,ani jesc tylko na rekach,na moment uspokoił sie w kapieli,ale nie na długo.W koncu umeczony wyciem padł...to juz drugi taki dzien w jego \"karierze\"A powodow to nawet chyba on sam nie zna.Dzis znow ma super humor,ciekawe jak długo... Dziewczyny-sliczne te Wasze panienki:-).Hania wyglada extra w tej białej kiecce;-)No i wreszcie mamy okazje zobaczyc załozycielke naszego topicu w pełnej okazałosci,dobrze mysle,ze ta blondynka z pierwszej fotki to Ty,Rubinko? Lece ogarnac chałupe,za moment mamy gosci,a w domu sajgon...totalny pa pa słonecznego dzionka zycze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenobia23
Tak patrzę na te Wasze pocieszki i zastanawiam się, czy tylko moja mała jest takim pultonkiem? Kończy dziś dwa miesiące, a tydzień temu, jak wychodziłyśmy ze szpitala ważyła już 5.800... Maluszek Iwanki jest taki śliczny, wydaje się filigranowy przy mojej Lence... Mam nadzieję, że cycem nie można dzieciaczka przekarmić... Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubina i Zenobia śliczne sa te Wasze ❤️kurczaczki❤️. Zenobia mam koleżankę która 7 miesięczne dziecko karmi zgodnie z zaleceniem lekarzy -na żądanie- czyl iza każdym razem jak Frania otworzy buzie zanim zdąży wydać z siebie jakikolwiek dzwięk ona wkłada jej pierś do pyszczka. Wszystko jest ok tylko z Frani jest już niezły pulpecik (tak jak z mojej Ani) a pozatym karmienie odbywa sie co 15 min i przez cała noc. Ja miałam podobne zapędy \"cycek dla świętego spokoju\" ale jak zobaczyłam jak to wygląda u mojej koleżanki bardzo się kontroluję, Zeby nie karmić częściej niż raz na dwie godziny. Więc chyba piersią też jest możliwe przekarmienie. patrzę na Hanię i myślę,że też przydało by sie jakieś chrzciny urządzić. Wczoraj Ania nie miała już temperatury, a wyniki moczu odbieram dzisiaj po południu. Zobaczymy.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Jak zobaczyłam, że tyle już dziś napisałyście to od razu humor mi się poprawił :) Ja też myślę, że to kwestia intuicji i instynktu macierzyńskiego, jak karmimy swoje maluchy. Każdy jest inny, jeden się naje samym cycem i to co pare godzin, a inny potrzebuje konkretniejszego pokarmu. I przecież każda z nas obserwuje swoje maleństwo i nie będzie go karmić tym co mu nie służy. Tosia jest na samym cycu, ale uwielbia go bardzo i gdyby mogła to jadłaby bez przerwy. Je zatem dużo, bo nie chciałabym, żeby była głodna, ale nie co 15 min jak dziecko koleżanki Joli i rzeczywiście na wadze przybiera spokojnie. We wtorek będzie ważona przy szczepieniu to dam znać ile już waży. Stawiam na 5-5,5, zobaczymy. Czytałam, że piersią raczej trudno jest przekarmić, bo to pokarm lekkostrawny. Wiecie co, nasze maleństwa są naprawdę cudne. Rubinko, Hania do chrztu wyglądała prześlicznie. Jola, dobrze, że już nie ma gorączki. Trzymamy kciuki za wyniki moczu. Aha, pomysł ze stopką jest dobry. Tina, Zenobia, Sindi prosimy o uzupełnienie. No to kończę już, ale się rozpisałam. Miłego dnia!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenobia23
Nie wiem jak się to robi, proszę o instrukcje :) (mowa o uzupełnieniu stopki...) A moja mała w dzień je co 2 - 3 godziny, w nocy natomiast śpi 4 -5 godzin. Nie wydaje mi się więc, żeby jadła za często. Dlatego się dziwię, że tak mocno mi przybrała na wadze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry moje kochane dziewczyny :-D :-D :-D bawilam na wakacjach w Polsce, bez dostepu do sieci ( co i na zdrowie nam wyszlo he he) bylo pieknie, przyroda, jeziora, grile na swiezym powietrzu, naturalny smak kalafiora ktory smakuje jak kalafior a nie steropian i inne przyjemnosci... ach lato... zaleglosci mam w czytaniu, doczytalam tylko do miejsca w ktorym pisalysci eo wit.D witaminy A D E i K sa rozpuszczalne w tluszczach i kumuluja sie w organizmie wiec ic nadmiar moze byc szkodliwy wrecz trujacy mi podczas urlpu skonczyla sie wit D i w aptece w Polsce kupilam nowa buteleczke, zaczelam czytac ulotke i okazalo sie ze profilaktycznie nalezy dawac tylko jedna kropelke gdy tymczasem ja dawalam 5, w koncu \'odkrylam\' ze obie buteleczki miale inne stezenie tej witaminy czyli inna ilosc jednostek w kropli. Byc moze ktos o tym pisal ale nie doczytalam jeszcze a o poceniu sie glowek pomyslalm ze to moze od czapeczek? kiedy jest tak cieplo... wczoraj bylismy na kontroli Michalinki, choc zdrowa i zadowolona okazalo sie ze ma jakas alergie, nie wiadomo na co, narazie jestem na etapie eliminowania nabialu, jak przez dwa tyg, nie minie (ma taka sucha skore jak tarka a w zaglebieniach lokci i kolan i za uszami zaczerwienienie) to nie od tego i trzeba szukac dalej mamnadzieje ze to nie od kotow.... kupilam tez specjalny proszek i nie uzywam zmiekczacza acha wazy 5.600 i mierzy 58 czyli cos przez ostatni miesiac malo urosla i nabrala ale chowa sie zdrowo i jest przeurocza z swoimi usmiechami i popiskiwaniem z radosci co do zdjec to niestety kiedy bylismy w Toruniu na wycieczce ukradli nam aparat 😭 😭 najbardziej mi szkoda tego ze w pamieci byly wszystkie nasze zdjecia z calych wakacji a co najwazniejsze zdjecie Michalinki z pradziadkiem) dobrze, zycze wszystkiego dobrego, jak doczytam sie do konca to sie odezwe juz na temat biezacy pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam Wam pokazać Bartoszka, ale za cholerę nie chce mi wyjść. Czy ktoś może jakoś krok po kroku udzielić instrukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenobia jeśli chcesz mieć stopkę to musisz się najpierw zarejestrować (na stronie głównej forum) a gdy już tam wejdziesz znajdziesz stopkę a tam możesz wpisać co chcesz. Sindi jak dałaś radę przetrwać 2 ciąże (i porody) z chorym sercem, ja mam małą wadę a podczas trzeciej ciąży już ledwo żyłam. Pdziwiam Cię naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-śliczne te wasze pociechy! Dzisiaj Iga po wczorajszych \"wariacjach\" cały dzień ma w uśmiechach. Strasznie cięzko przechodzi biedactwo poszczepionkowe dni. A tu za 6 tygodni powtórka:( Teraz czeka nas wizyta z bioderkami. Czytam, ze u wiekszości macie oddzielnie wizytę u ortopedy i oddzielnie wizyte na usg. U nas ortopeda robi usg kazdemu dziecku przy kazdej wizycie. Nie wiem czemu jakos teraz obawiam sie tej wizyty. Pewnie przez moje wścibstwo poradnikowe, bo przeczytałam, ze najlepiej ocenia sie stan bioderek gdy dziecko ma 3,5 miesiąca. Wtedy wychodzi najwięcej. Co prawda pisali tez, ze gdy wcześniej wszystko było oki, to tak powinno zostać, ale jakos mam cykora. zenobia-no to mamy dwie prawniczki:) Od paru dni, gdy mąż wróci z pracy lece zrobić zakupy żywieniowe i bardzo mnie to odpręża.W końcu wkoło duzi ludzie. Normalnie mała rzecz a cieszy:)Juz rozumiem kolezankę, która była sama z dzieckiem i uwielbiała wypady po pampersy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jestem! Ale miałam do czytania :D. Super, bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo dobrniemy do 100. Mam na myśli stronę oczywiście :D. Szybko skrobnę pzrę słów, bo mam jeszcze stos do prasowania , a mała śpi, więc same wiecie :). Dziś wyjechała moja kuzynka-całe szczęście :P- z 2,5 letnim synkiem. Dom ledwo trzyma się kupy :P. Dosłownie tornado . Na dodatek ona na wszystko mu pozwalała, a mnie kazała zabezpieczać lub usuwać niebezpieczne przedmioty z zasięgu jego wzroku. Brrrr, jeszcze kilka dni i wylądowałabym w kodzborowie, lub ona za drzwiami ;). Rubina-super wygląda Twoja Hanka, pozostałe dzieciaczki ze zdjęć również. Rozczulają mnie :) Jasmin-Twoja z pewnością nie jest chudzielcem, wygląda raczej na pyzulkę :) Co do dokarmiania, a raczej wprowadzania nowości, mam zamiar w 4 miesiącu zacząć podawać zupki na obiadek , by przygotować powoli małą do mojego powrotu do pracy( w połowie listopada). Tak więc we wrześniu marchewka na początek. Kaszek, kleików jak narazie nie podam, bo waży zbyt duzo,by dodatkowo ją tuuczyć,ale pomyślę nad soczkami i później nad deserkami. Zenobia, to blisko mnie mieszkasz-ja w Kościerzynie :D Mala mi-nie rób tego Igorowi- na mleku do 18 ????? :P Tina na www.bobasy.pl wkleisz zdjęcia i dodasz do stópki, byśmy mogły oglądać nie raz.....pozostałe dziewczyny,może też zróbcie to ? Mala Mocca, Iwanka-nie martwić się na zapas proszę! Na pewno będzie ok z bioderkami :) Zmykam do roboty,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenobia23
Mala Mocca - a kto jeszcze jest prawnikiem z naszych dziewczyn? Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć O rany... ale dzień. Mała od rana marudzi... 😭 zasypia tylko na rękach i śpi po 20 minut. Mam nadzieję że to jednorazowy wybryk. Chyba że Gosia już teraz chce wykończyć matkę. :( No to jest ciekawie, koniec wakacji i prawie wszystkie się odzywacie. No i znowu płacze ... lecę do mojego bobaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak teraz się nie udało, to wrócę do prób jutro... bo moją cierpliwość Bartek wyczerpuje do cna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenobia-ja jestem prawnikiem.Jak sie uda radcą prawnym.Piszę jak sie uda, bo egzaminy dopiero przede mną a tu jeszcze zasady zdawania mają sie zmienić.Brrr koniczyna-witaj spowrotem:) To ja moze tez przyłącze się do apelu edyty-mała mi-ulituj sie nad Igorem!Do szkoły zamiast kanapek-butla z kaszka?;)Daj chłopowi żyć:) Edyta-tez mam okaz takiej mamy i dziecka szkodnika w rodzinie.Wszystko ją zachwyca, a mały demoluje mi dom. Na szczęście mój mąż stara sie stawiać go do pionu skoro rodzice nie chcą. Tina-Bartoszek uroczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenobia23
Jola 27 - albo mam jakieś zaćmienie albo nie wiem co... Jestem na stronie głównej forum i nic tu takiego nie widzę - oświeć mnie szczegółowo, proszę... Mała Mocca - fajnie. Mnie nie było dane dostać się na aplikację, jaką bym chciała wykonmywać, a teraz uciekam od zawodu prawdę mówiąc. Robię teraz studia integracyjne, podyplomowo. Chyba nawet mi z tym całkiem dobrze :) A jak godzisz aplikację z maluszkiem? Przed Tobą chyba trochę nauki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No udalo sie Czesc dziewczynki Moj Macius wrocil juz w pelni so siebie. Jestem z tego powodu bardzo szczesliwa. Zenobia - super ze znasz moje miast. Napisz o jakim lekarzu pisalas? Moze napisz tez na jakiej ulicy mieszkalas? moze mamy wspolnych znajomych. Dziekuje za troske o mojego Maciusia i Twojej Lence takze zycze duzo, duzo zdrowka i oby jak najmniej chorowala. Jolu- pierwsze dziecko urodzilam nie wiedzac ze mam chore serce. Wada wyszla po dwoch latach po porodzie. A przy porodzie nie bylo zadnych komplikacji. Drugi porod tez przegiegl bez problemow. Moja wada nie jest przeciwwskazaniem do porodow. Ciekawe jaka Ty masz wade. Ja mam zespol wydluzonego QT.Przyznam ze jset to nieprzyjemna sprawa. Koniczynko super ze sobie odpoczelas. Pisz teraz duzo do nas Dziewczyny jak sie robi te kwiatuszki i serduszka? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenobia23
Do Sindi 26 - ;) Ten lekarz nazywał się Jabczyński, ale to było 33 lata temu :) A mieszkałam tam gdzie moi dziadkowie, czyli na Próchnika. Nigdy na stałe, ale w sumie sporo czasu spędziłam w tej "depresji żuławskiej" :) A Ty na jakiej mieszkasz ulicy? Elbląg jest na tyle małym miastem, że na pewno doszłybyśmy do jakichś wspólnych bliższych lub dalszych znajomych... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenobia-kliknij w preferencje,a potem zastrzez sobie nick i bedziesz mogła wpisac sobie w stopke co tylko zechcesz:-) Mala Mocca-jaka kaszke???Powiedziałam wyraznie-tylko Nan1,bez kaszek i kleikow,bo co bedzie jak zrobi zielone (juz nie kupke)a kupsko???;-)Lepiej dmuchac na zimne:-P Tina-Bartoszek SUPERANCKI:-D.No i kawałek mamusi tez widac;-) Tez zbieram sie do wklejenia mojego zdjecia,ale jakos ciagle nie z tego profilu mi Tatuncio robi;-). Koniczyna-witaj :-),dawno Cie tu nie było.. Młody spi,po wariackim ryku-za pozno był dzis wykapany i nie mogł zasnac:-(...moja wina-buuuu A ja mam wreszcie chwile oddechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atlanta
Witajcie. Dlugo mnie nie bylo, poniewaz przeprowadzilam sie do naszego domku a internetu tam nie mamy.Dorwalam sie do kompa szfagra. Martynka wazy juz 6500 i nadal karmiona jest tylko poiersia.A w czoraj wyszedl jej pierwszy zabek. Wszystko bylo by dobrze gdyby nie oczka. Pisalam juz w czesniej, ze dostala kropelki do oczu, bo ropialy, a okulista zwlekal z przetkaniem kanalkow.Doprowadzil do tego, ze dzisiaj bylismy w szpitalu i probowali jej przetkac te kanaliki i niestety nie udalo sie.Poryczalam sie tam slyszac jej wrzask. No i w piatek jedziemy na druga probe a jak sie nie uda to nawet nie chce myslec co bedzie. Teraz idziemy sie kapac. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlanta miło Cię poznać.Nie martw się oczkami, Syn mojej koleżanki miał niedrożne kanaliki łzowe i miał kilka razy przetykane ale to nie przynosiło efektu. On teraz ma 5 lat i samo mu przeszło(jak miał ok 3 latka) Zenobia preferencje są na górze tej strony (tam kliknij tak jak mówiła mała mi). Odebrałam wyniki moczu Ani i nie są dobre są w nim czerwone i białe krwinki. Nie wiem co to znaczy, może któraś z Was ma doświadczenie. Sindi tak jak mówiłam mam małą wadę wpadanie płatka zastawki mitralnej., ale w trzeciej ciązy już mocno dawała o sobie znać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×