Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość myszka 28
dzięki CI Eisha jutro idę po wyniki i porozmawiam z lekarzem nie mi najpierw zrobi to badanie na tego wirusa a pozniej zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
ciekawe jak mi wyjdzie wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
Basiu coś sobie kojarze że ty teraz sobie robiłas test na tego wirusa? masz juz wyniki lekarz ci to pobieral ile sie czeka na wynik i jeszcze jedno kiedy to najlepiej zrobic jestem 2 tyg. po konizacji z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Oj Iskierko, iskrzyło, iskrzyło he, he.....miło słyszeć jak ludzie się kochają.....znaczy nie to miałam na myśli....miło widziec że ludzie się kochają...och znowu nie to.....znaczy miło WIEDZIEC, że jest dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYSZKO, rzeczywiście robiłam test, ale nie mam jeszcze wyników. Wspominali o 14 dniach roboczych, więc spodziewam się telefonu lada dzień... Zrobienie testu polecono mi w poradni cytodiagnostycznej, do której trafiłam po otrzymaniu wyników biopsji, sorry WYCINANEK (na forum nie lubimy słowa \"biopsja\"). Ponieważ w wynikach wyszła koilocytoza, czyli zakażenie HPV to wysłali mnie na testy. Za test na typ wirusa i okreslenie jego liczby zapłaciłam 250 zł. Podobno jak będzie typ onkogenny - to konizacja, jak mniej wredny - to wymrażanie. ISKIERKO, normalnie mnie rozwaliłaś ;) Zwyczaj z koszulką może przenieście do własnej sypialni, skoro to takie.... hm, pobudzające... A jak by tak rozłożyć koszulkę na brzegu stołu...? W każdym razie gratuluję udanego wypadu (mimo wesela do d...). Na pewno warto było pojechać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYSZKA, PS. Wydaje mi się że 2 tygodnie po konizacji można już zrobić, to wyglada podobnie do pobierania cytologia - coś tam wkłada i pobiera. WIęc gdyby wirus był to na pewno wykryje. Zakładam, że po dwóch tygodniach to chyba już nie krwawisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro o 19.20 usuwam swoje kłykciny z szyjki, i mam nadzieje, ze będzie juz po wszystkim, mam serdecznie dosc ginekologow ;) buziam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
Basiu jeszcze krwawie dzwoniłam do lekarza ale mi powiedział że jesli delikatnie i jasna czystka krew to tak się zdarza gorzej jak by były obfite czerwone skrzepy i od wczoraj biore czopki na szybsze gojenie zobaczymy boję sie tych jutrzejszych wyników ale co ma być to będzie wy powychodzilyscie to i mnie sie moze uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
a czemu mi lekarz nie powiedzial zebym zrobila ten test ?mialam przeciez wycinanki może uznał ze nie ma potrzeby musze go jutro spytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miałam pobieraną cytologię to miałam także silny stan zapalny który dawał objawy. Wynik gr. 3 CIN1, bardzo duża nadżerka.Na stan zapalny miałam przepisany GYNAZOL. To było 1.5 miesiąca temu. W piątek byłam u innego lekarza, który stwierdził także dużą nadżerkę, i stan zapalny, chociaż ja tego st. zapalnego nie czuję. A 2 września wypalanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia100
Myszko lekarze o wielu rzeczach nie mówią, np o tym że przy stanach zapalnych dobrze zrobić wymaz z pochwy i inne badania np na chlamdrię i opryszczkę płciową. A jeśli chodzi o szczepionkę to mój lekarz twierdzi że pobudza układ imunologiczny do walki z wirusami, więc pomimo że zdania są różne chyba warto się zaszczepić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
myszko dwa tygodnie to za wcześnie. Badanie troche kosztuje więc lepiej zaczekaj aż się wszystko zagoi. Jak ja byłam u swojego lekarza po konizacji to powiedział, że 2 miesiące po konizacji pobierze cytologię i próbkę na test na HPV a ten pan dr z kwiatu kobiecości co go tak zachwalałyście napisał mi nawet, że nie teraz bo szkoda pieniędzy tylko za pół roku zrobić test na HPV. Mogę wkleić list: Odpowiedź na Twoje pytanie: Pani Renato, przede wszystkim to chciałbym Pani pogratulować dobrego stanu zdrowia szyjki macicy. Zmiana, którą Pani miała najczęściej jest obserwowana i pozostaje nieleczona, czasem gdy współistnieje nadżerka decydujemy się na usunięcie fragmentu szyjki - co miało miejsce u Pani. Natomiast mając taki wynik cytologii, należy domniemywać, iż przyczyną zmian był wirus HPV. Nie zalecam jednak w obecnej chwili wykonywania badań w kierunku poszukiwania wirusa, którego być może już nie ma i być może już nie było w momencie wykonywania zabiegu. (nie potrzebnie wyda Pani pieniądze). Zalecam natomiast koniecznie wykonanie cytologii za rok. Objawy, które Pani zgłasza sugerują infekcję grzybiczą, proponowałbym wykonać badanie biocenozy pochwy w okresie występowania dolegliwości i ewentualne leczenie. Badanie na obecność wirusa HPV i określenie typu jeśli chciałaby Pani je wykonać proponuję zrobić pół roku po zabiegu. Pozdrawiam, dr Bartosz Pietrzycki :-) nie wiem co Was tak rozwala w koszulce mojego męża :p bo na mnie ona nie działa... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ISKIERKA, jak to nie działa ??? Z Twojego opisu wynikało coś zupełnie innego ! Te upojne chwile na pewno zawdzięczacie tej koszulce ;) Proponuję częściej o niej pamiętać, hłe, hłe, hłe ;) A tak poważnie, mam nadzieję, że Kolega Małżonek czuje się już dobrze i nie wracały tamte kłopoty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
Tak Basiu kolega Małżonek :D He dobre :D czuje się dobrze, ale leczy sie i na pewno jeszcze długo będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
witammiłe panie ,pozdrawiam goraco.dzismoj szczesliwy dzien.jestem wyleczona.moja historia jest krotka.obecnie jestem po histerectomii,czuje sie juz w miare dobrze.wistocie basiu jestem lekarzem,ale nie jestem ginekologiem.moja domena toneonatologia.całe zycie pinlnowałam cytologii.w maju moj wynik powalił mnie. byly to zmiany w cytologii dwufazowej-cyt3,H-sil II/III..miałam wykonana koniazacje,zimnym nozem.wynik hist-patto dysplazje duzego stopnia.marginesy ciecia bardzo waskie.udałam sie do kilku tzwn ginow i pomimo tak kontrowejsynego wyniku usłyszałam.ze jestem karcinofobiczka.i co wy nato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
eisha ,po swoich doswiadczniach moge cos doradzc,poniewaz miałam dostep do dobrych zrodeł.pozdrawiam.majka.nikogo nie chce pouczac,ale raczej pomoc.jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
Basiu,zrob sobie ten posiew z wymazu na beztlenowce i actinomyces israelitez.jest on czesta przyczyna zakazen po zastosowaniu spiral.mirena to wkładka antykoncepcyjna,zakłdana na 5lat,zawiera zbiorniczki z progesteronem i działa jak srodek wczesnoporonny.pozdrawiam.majka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
dodam jescze ,ze wynik ba dania hist-pat mojego narządu,tj macicy to ca przedinwazyjny.poniewaz mam dzieci,zdecydowlam sie na zabieg radykalny,usuniecia macicy,bez przydatko/jajnikow/by nie miec objawow menopauzy,pozdrawiam.majka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
dodam jeszcze,ze po przewertowaniu doniesien spejalistycznych zrobilam sobie cała diagnostyke sama,za kase ,zupełnie in cognito,nie ujawniajac jaki zawod popełniam.Olewam NFZ,i to na razie tyle,pozdrawiam majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
do zobaczenia.Chętnie tu was zaglądam.Pozdrawiam,Majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJKA, pisałaś tak fachowo, że faktycznie przemknęło mi przez myśl że jesteś lekarzem. Posiew sobie zrobię ale napisz jak brzmi bardziej po polsku to \"actinomyces israelitez\" - żebym wiedziała jak powiedzieć co ja właściwie chcę zrobić ;) Co do histerektomii, to też już pisałam, że nie miałabym nic przeciwko temu (mam 44 lata i dwóch synów więc macica mi raczej niepotrzebna). Ale pewnie będą raczej leczyć, bo to jednak zabieg bardzo radykalny... Ale jak by zostawili jajniki to bym się zgodziła na cięcie \"po całości\"... PS. Kancerofobię to chyba ma kazda z nas na tym forum... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
powiedz tylko,ze chcesz na beztlenowce,to wystarczy.Jak będzie to wyjdzie ten A.israeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJKA wiedząc ze jestes "fachowcem" napisz mi proszę czy komórki nowotworowe mogą jeszcze kiedys powrócic . Jestem po amputacji szyjki macicy miałam cytologię Iv CIN III HGSIL (carcinoma praeinvasivum ) . Wynik ostateczny po operacji wykazał ze linia cięcia jest czysta , z limit chirurgicznym 1 cm . Ledwo z tego wyszłam a juz siedzi we mnie obawa czy to moze jeszcze kiedys powrócic ????????? wiem ze kazda kolejna cytologia będzie " z duszą na ramieniu " . Tak wogóle to buziaczki dla wszystkich 👄 nie było mnie uWas kilka dni . A co z Zanecią ????? czy ktos wie ?????? ZANETA odezwij się !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MOJE KOCHANE KURKA JAK MNIE TU DAWNO NIE BYŁO A WSZYSTKO PRZEZ PRACE TAK SIE STESKNIŁAM ZE MUSIAŁAM ZAJRZEC.CO U WAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
kurcze dziewczyny strasznię się boję tych dzisiejszych wyników po koniczacji nie wiem jak wytrzymam do 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
czesc annie i wszystkie dziewczyny:) annie słonce ja jutro ide na 11 do gina ciekawe co z tymi ascus-ami mam nadzieje ze bedzie ok :) pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
czesc dziewczynki:) dawno tu nie byłam bo niestety nie mam tyle czasu zeby codziennie Was odwiedzac:( widze ze u niektorych juz nieco lepiej i widze tez nowe"twarze":) i nawet lekarza mamy:))) poruszyłyście temat odnośnie nie siadania na desce w innych miejscach. powiem ze mam dokladnie to samo i nawet u kolezanek nie siadam:) ale w sumie to dobrze bo teraz takie czasy ze nie wiadomo co i kiedy mozna zlapac. Tez sie zastatnawialam czy po usunieciu zmian moga one powrocic i moj lekarz powiedzial mi ze niestety tak. Ale od tego sa kontrole cytologiczne i mysle ze nie powinnysmy sie tym przejmowac az tak bardzo:) tak dla przypomnienia mam III grupe, HSIL i skurczybyka wirusa a moj lekarz zalecił mi abrazje. Mialam miec wycinek ale bede miala abrazje. Czy ktos wie cos na ten temat? Eisha z tego co pamietam to tez Ci sie zdarza podpalic ale powiem Ci ze od stycznia paczka ma kosztowac juz 10 zł!!!! nawet i dobrze bo moze uda nam sie rzucic raz a dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
Loloinka słyszalam ze wymrazanie wogole nie boli bo to jest wykonywane w znieczuleniu. Tak przynajmniej slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×