Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość 888888
W jakich wynikach masz te oznaczenia.Sprecyzuj.W cytologii?Czy w badaniu wycinka histopatologicznego.To wazne.To forum fatalnie działa.Zapraszamy na cytologię grupa III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynka3290
Mam problem. 21 lat i jestem w 8 tygodniu ciąży to jest moja druga ciąża podczas pierwszej wszystko było w porządku a teraz na pierwszej wizycie okazało się że mam nadżerkę lekarz się troszkę przestraszył bo mam dziwne szarobure upławy (wcześniej miałam 2 gr cytologiczną i nie dostałam żadnych leków) teraz czekam na wyniki proszę napiszcie jak mieliście podobny przypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katja28
Witam wszyskie dziewczyny z problemami kobiecymi i bez. Mam podobne problemy jak wy 3 miesiace temuu wyszła mi 3 grupa w cytologii, komórki Ascus. Lekarz powiedzial żebym nie panikowała przepisał Clotrimazolum po pierwszej miesiączce, po drugiej Trioxal i Heviran, który mialam brac codziennie przez min 3 miesiące- to jest lek przeciw różnym grupom wirusów m.in.wirusa brodawczaka ludzkiego. Dzis wróciłam od Gina, miał mi zrobić powtórną cytologię ale stwierdzil że troche za szybko po miesiączce jestem i zalecił ją za dwa miesiące. Przepisał mi Gynoflor, Lactovaginal i Heviran - nadal. Na razie nie zalecił innych badań. Może nie mam dużej wiedzy na ten temat ale jak każda kobieta z takim problemem wypytałam tu i tam poczytałam troche fachowej literatury i chcialam uspokoic kobiety z podobnym problemem do mojego żeby nie panikowały że już mają raka, komórki ASC-us, wcale tego nie oznaczają - a raczej określa sie je jako nieoznaczne. Wierze że po przeleczeniu sie, nawet przez kilka miesięcy, wszystko będzie dobrze, no może lepiej niż dotychczas. Chetnie przyjme wszlkie wskazówki od dziewczyn które mają podobne dolegliwości i już przez to przeszły, ciekawa jestem Waszych wyników. Piszcie bo to ciekawe forum, i każda z nas może sie wiele dowiedziec. Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia0406
jestem tu pierwszy raz i staram się czytać wszystkie wpisy od początku wątku,jestem przerażona a zarazem mam jakiś cień nadziei...strasznie się denerwuję bo kilka dni temu odebrałam wynik cytologii i był następujący: III/IV w/1 Pap./HSIL Lekarz gin.zalecił kolposkopię,weryfikację tarczy,strefy przejściowej oraz kanału szyjki macicy(łyżeczkowanie) oraz biopsję.Zabieg miałby sie odbyć w prywatnej klinice w znieczuleniu ogólnym.Koleżanka poradziła mi abym skonsultowała to jeszcze z innym lekarzem,tak zrobiłam i ta gin.potweierdziła konieczność tych zabiegów ale powiedziała,że jest to niedopuszczalne aby taki zabieg odbywał się w klinice w której nie ma oddziału reanimacyjnego i bez badań(morfologia,rtg klatki piersiowej).Dodam,że u tej drugiej ginekolog byłam prywatnie a ona pracuje w szpitalu i powiedziała,że taki zabieg lepiej robić w szpitalu pod opieką anastezjologa.Dostałam czopki macmiror oraz antybiotyk doxycylinę,teraz czekam na miesiaczkę (właśnie dziś dostałam) i zaraz potem na zabieg. Bardzo się boję wyników,mam 29 lat i chciałabym mieć chociaż jedno dziecko a tu takie wyniki....boję się ,że czeka mnie coś najgorszego:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolszczok
Dziewczyny, czy plamienia krwi po wycinkach (po 5 dniach dopiero) są normalne? Ginekolog mój mnie o tym nie uprzedzał, a w weekend głupio dzwonić. Co prawda spodziewam się okresu, ale to nie to, zbyt jasna krew i nic nie boli. Czy po konizacji i całym tym cyrku z HPV miałyście nawroty infekcji? a co życiem seksualnym, leczono Waszych facetów, by dalej nie roznosili wirusa bo pewnie są nosicielami bezobjawowymi, a jeśli tak to jak ich leczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolszczok
Dziewczyny, czy plamienia krwi po wycinkach (po 5 dniach dopiero) są normalne? Ginekolog mój mnie o tym nie uprzedzał, a w weekend głupio dzwonić. Co prawda spodziewam się okresu, ale to nie to, zbyt jasna krew i nic nie boli. Czy po konizacji i całym tym cyrku z HPV miałyście nawroty infekcji? a co życiem seksualnym, leczono Waszych facetów, by dalej nie roznosili wirusa bo pewnie są nosicielami bezobjawowymi, a jeśli tak to jak ich leczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaka31
Witam, W tym tygodniu dostałam wynik cytologi GR. IV CIN 3. Jestem załamana. Wiem, ze nie ja pierwsza;) Tak bardzo chciałabym jeszcze mieć dzieci. Nie wiem czy sie uda. W tym tygodniu idę na wycinki.Po nich bedzie widomo czy konizacja czy wycięcie macicy. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaka31
Witam, W tym tygodniu dostałam wynik cytologi GR. IV CIN 3. Jestem załamana. Wiem, ze nie ja pierwsza;) Tak bardzo chciałabym jeszcze mieć dzieci. Nie wiem czy sie uda. W tym tygodniu idę na wycinki.Po nich bedzie widomo czy konizacja czy wycięcie macicy. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol26
Odebrałam dzisiaj wyniki i wyszedł mi wynik 2, Proszę powiedzcie czy to zle czy dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol26
Odebrałam dzisiaj wyniki i wyszedł mi wynik 2, Proszę powiedzcie czy to zle czy dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka7a
Po jakim czasie od zakończenia kuracji albothylem + potem z 6 dni lactovaginalu, można zrobić cytologie?????? Podobno najpewniejsze wyniki wychodzą po 2 dniach od ostatniej miesiączki ale nie później niż do połowy cyklu? Czy muszę zatem czekać 3 tyg żeby zrobić cytologię 2 dni po okresie, czy cykl nie ma na to wpływu??? Co o tym myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MĄŻ A.
POWIEDZCIE MI DZIEWCZYNY ,BGYZ MOJA ŻONA MA PODOBNY PROBLEM. WŁASIE ODEBRAŁA WYNIKI CYTOLOGI I MA LSIL W KIERUNKU CIN1 ALE TEZ MIAŁA ROBIONĄ BIOSPSJĘ I WYSZŁY JEJ KOMÓRKI RAKA PRZEDINWAZYJNEGO W FAZIE O-1. NIE JESTEM PEWNY BO PO ŁACINIE OPISUJĄ FAZĘ . LEKARZ ZALECIŁ KONIZACJĘ OSZCZĘDNOŚCIOWĄ . ŻONKA MA 40LAT. MAMY DWÓJKĘ DZIECI I WIĘCEJ NIE PLANOWALIŚMY. NA KONIEC WIZYTY STWIERDZIŁ ŻE GDYBY TO JEGO ŻONKA USUNĄŁBY JEJ MACICĘ A ZOSTAWIŁ JAJNIKI. I MAMY PROBLEM. MAMY PROBLEM Z DECYZJĄ?. CO MYSLICIE NA TEN TEMAT? A DO TEGO POWIEM ŻE 18 LAT TEMU MIAŁA PROBLEM Z TORBIELĄ JAJNIKA, KTÓRA TO ZOSTAŁA USUNIĘTA. PROBLEM NIE POWRACAŁ . PROBLEM POJAWIŁ SIE OK 3 M-CE TEMU . LEKKIE UPŁAWY. CYTOLOGIA NA POCZĄTKU LUTEGO 2009. JESZCZE RAZ CO MYSLICIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MĄŻ A.
POWIEDZCIE MI DZIEWCZYNY ,BGYZ MOJA ŻONA MA PODOBNY PROBLEM. WŁASIE ODEBRAŁA WYNIKI CYTOLOGI I MA LSIL W KIERUNKU CIN1 ALE TEZ MIAŁA ROBIONĄ BIOSPSJĘ I WYSZŁY JEJ KOMÓRKI RAKA PRZEDINWAZYJNEGO W FAZIE O-1. NIE JESTEM PEWNY BO PO ŁACINIE OPISUJĄ FAZĘ . LEKARZ ZALECIŁ KONIZACJĘ OSZCZĘDNOŚCIOWĄ . ŻONKA MA 40LAT. MAMY DWÓJKĘ DZIECI I WIĘCEJ NIE PLANOWALIŚMY. NA KONIEC WIZYTY STWIERDZIŁ ŻE GDYBY TO JEGO ŻONKA USUNĄŁBY JEJ MACICĘ A ZOSTAWIŁ JAJNIKI. I MAMY PROBLEM. MAMY PROBLEM Z DECYZJĄ?. CO MYSLICIE NA TEN TEMAT? A DO TEGO POWIEM ŻE 18 LAT TEMU MIAŁA PROBLEM Z TORBIELĄ JAJNIKA, KTÓRA TO ZOSTAŁA USUNIĘTA. PROBLEM NIE POWRACAŁ . PROBLEM POJAWIŁ SIE OK 3 M-CE TEMU . LEKKIE UPŁAWY. CYTOLOGIA NA POCZĄTKU LUTEGO 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniak333
NIE MAM CO PANIKOWAC. Ja jakiś czas temu mialam 3 i mase strachu wiadomo o co. dosatalam bardzo duzo lekow i skierowanie na badania (hpv), czesto mialam rozne zapoalenia i grzybice. troche panikowalam i wogole. w trakcie leczenie rozstalam sie ze swoim partnerem. Nastepna cytologia wyszla mi 1-2, grzybica i zapalenie ustopily.wina byla w moim bylym bo mnie zdradzal i ciagle cos "przynosil" dlatego mialam az 3. teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniak333
NIE MAM CO PANIKOWAC. Ja jakiś czas temu mialam 3 i mase strachu wiadomo o co. dosatalam bardzo duzo lekow i skierowanie na badania (hpv), czesto mialam rozne zapoalenia i grzybice. troche panikowalam i wogole. w trakcie leczenie rozstalam sie ze swoim partnerem. Nastepna cytologia wyszla mi 1-2, grzybica i zapalenie ustopily.wina byla w moim bylym bo mnie zdradzal i ciagle cos "przynosil" dlatego mialam az 3. teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_80
Witam was dziewczyny. Czytam wasze wypowiedzi juz ob 2 msc,bo wtedy dowiedzialam sie o wynikach z cytologii,bylam przerazona gdy zadzwonila do mnie polozna i kazala mi sie wstawic do lekarza po wyniki. Wiedzialam juz ze jest zle poniewaz gdy wszystko jest ok to polozna nie dzwoni,u lekarza dowiedzialam sie najgorszego wtedy tak myslalam mialam gr AI, CIab ,CIIa,CIIIa bylam przerazona,lekarz skierowal mnie do szpitala na pobranki wycinkow,po wstepnych bataniach i wywiadzie dostalam znieczulenie miejscowe i juz bylo mi wszystko jedno nic nie bolalo polezalam 2 godz w szpitalu i do domku No i znow stres nerwy i placz jakie beda wyniki po 4 tyg czyli dzis dowiedzialam sie ze jest ok ze nie potwierdzily sie wyniki ze to tylko dlugotrwala nadzerka a dodam jeszcze ze od 5-6 lat mam robiona cytologie co roku i bylam zszokowana takimi wynikami bo poprzednie to gr A,B a tu nagle taka wiadomosc szok.Dzis lekarz dal mi skierowanie do szpitala na wymrozenie.Jestem bardzo szczesliwa ze tylko na tym sie skonczylo bo obawialam sie najgorszego. Chce wam wszystkim podziekowac za te wypowiedzi. I zyczyc szypkiego powrotu do zdrowia Glowy do gory :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna_babka2
Witam Was wszystkie, mnie oczywiscie przytrafiło się to co Wam wszyskim. Intensywne życie zawodowe / ale nie seksualne/ jedno dziecko lat 20, drugie 6 lat. Więc jak widac młodziutka nie jestem. Aż tu nagle CIN III. HPV/ SUNSP. Nie mogę powiedzieć, że kompletnie się zaniedbałam jesli chodzi o wizyty i gin, ale ....... Pikanterii dodaje fakt, że moj mąż jest ginekologiem i to ON!!!!! mnie zaraził HPV/ twierdząc wczesniej ,ze jest wyleczony/ Teraz mam już termin na 11.05 na wycinek. Czarno to widzę, choć Wasze wypowiedzi mnie jakoś potrzymują na duchu. Trzymajcie kciuki. A moze któraś z was miała CIN III. I co dalej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata 22
czesc dziewczyny odebrałam dzis wyniki i nie mam pojecia co tam jest napisane moze mi pomozecie prosze... cervical intraepithelial neoplasia gradu medicoris cin 2 wyc.1 plus 2 erosio glanularis colli uteri M31210 Endometrium in stadio proliferationis wyskrobiony M79310 NIC Z TEGO NIE ROZUMIR POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciachowa
dzis do mnie dzwonili ze tez mi wyszedl 3 poziom. ile nie mozna uprawiac seksu jak przepisują jakies dragi na leczenie???? porażka:\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniaa25
Czesc wszystkim ja tez mialam robiona kolkoskopie,nie bylo tak zle ,,,,,,ale wynik byl satysfakcjonujacy i nie wiem czy to dobrze czy nie..a poza tym jakas mozaika plaska i liczne torbieliki...boje sie bo jestem w 29 tyg.ciazy.teraz czekam na cytologie i wynik z wycinka!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila86
Witam Was dziewczyny :) Jestem mamą od 10 miesiecy i od 10 miesięcy mam kłopoty zdrowotne : (( Dziś dowiedziałam sie ze mam zły winik z cytologi ( III B ) , troche juz poczytałam na ten temat ale nadal obawiam sie co do dalszego leczenia. Czytałam o kolposkopi i wycinku i tym drugim jestem przerażona !!! Jutro ide do lekarza , napewno mu powiem o tej kolpskopi bo cos mi sie wydaje ze juz dawno mógł mnie na nia skierowac a nic nie robił choć widział ze jest coraz gorzej.. Mam dopiero 23 lata i chciałabym miec chociaż jeszcze jedno dzieck : )) a teraz jestem w strachu ze mi sie cos zlosliwego rozwinie : (( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awaga85
Cześć! Chciałabym się podzielić moją historią. Mam 23 lata. Do ginekologia chodzę ok. 2 lat. Chodziłam na badania kontrolne i było ok. poza tym, że wykryto wirusa hpv typ 16. W sierpniu zrobiłam cytologię, a tu nagle wynik III, hsil w tym cin1, cin2, cis!! Nie czekając na drugi dzień znalazłam się w szpitalu na pobraniu wycinków i kolonoskopii. Okazało się, że badania wyszły dobrze dobrze i nic mi nie dolega. Ale wczoraj odebrałam wyniki z cytologii i znowuu ten sam wynik!!!! I znowu wysłano mnie do szpitala na pobranie wycinków. Nie wiem już co o tym myśleć. Może miał ktos tak samo jak ja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga0304
witam!! zagladam na Wasze forum od kilku dni... w poniedziałek dostałąm wynik cytologii nie był za dobry HPV i mozliwość CIN1 wskazania badanie kolposkopowe dzis jestem już po nim mam skierowanie do szpitala na pobranie wycinka i łyżeczkowanie jestem załamana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała39
witam wczoraj byłam na badaniu kolposkopowym pobrano mi wycinek lekarz stwierdził CIN1 pobrał mi wycinek do badania i powiedział za być może trzeba będzie to usunąć .powiedział ze nie ma komórek rakowych ale czytając forum zaczynam się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kat_ck
Cześć dziewczyny. Dzisiaj byłam u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne(mam 17,5kat). Pobrała próbki na cytologie, za jakieś 5 minut przyszła pielęgniarka i powiedziała 3 pani doktor. O chodzi z tą 3? Bo zaczynam się obawiać... ;/ Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×