Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość 24mysza24
Czesc dziewczyny, znalazlam to fo forum, poczytałam, poczytałam i po pierwsze to sie poplakalam, a po drugie to troche pozytywniej nastawilam sie do wszystkiego... mam 24 lata, odkad tylko pamietam mam nadzerke i problemy z tym zwiazane. w ubieglym roku moj lekarz zlecił badanie na hpv (poprzedzone wynikiem III z cytologii), no i na wyniku widniał cały szereg nuemrów wirusów... przeszlam leczenie globulkami, tabletkami, kremami dopochwowymi, poczatkowo poprawiło się do \"dwójeczki\", ale teraz znowu jest III. Lekarz skierował mnie na pobranie wycinków, we wtorek ide, boje sie jak cholera ale z tego co czytam, to to chyba nie takie straszne... trzymam kciuki za was wszystkie, jakios mi lepiej chyba jak to opisałam... jeżeli któras z Was tez była długo leczona farmakologicznie to jestem ciekawa jak i jaki byl efekt. pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984myszka
Czesc dziewczyny, znalazlam to fo forum, poczytałam, poczytałam i po pierwsze to sie poplakalam, a po drugie to troche pozytywniej nastawilam sie do wszystkiego... mam 24 lata, odkad tylko pamietam mam nadzerke i problemy z tym zwiazane. w ubieglym roku moj lekarz zlecił badanie na hpv (poprzedzone wynikiem III z cytologii), no i na wyniku widniał cały szereg nuemrów wirusów... przeszlam leczenie globulkami, tabletkami, kremami dopochwowymi, poczatkowo poprawiło się do \"dwójeczki\", ale teraz znowu jest III. Lekarz skierował mnie na pobranie wycinków, we wtorek ide, boje sie jak cholera ale z tego co czytam, to to chyba nie takie straszne... trzymam kciuki za was wszystkie, jakios mi lepiej chyba jak to opisałam... jeżeli któras z Was tez była długo leczona farmakologicznie to jestem ciekawa jak i jaki byl efekt. pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, znalazlam to fo forum, poczytałam, poczytałam i po pierwsze to sie poplakalam, a po drugie to troche pozytywniej nastawilam sie do wszystkiego... mam 24 lata, odkad tylko pamietam mam nadzerke i problemy z tym zwiazane. w ubieglym roku moj lekarz zlecił badanie na hpv (poprzedzone wynikiem III z cytologii), no i na wyniku widniał cały szereg nuemrów wirusów... przeszlam leczenie globulkami, tabletkami, kremami dopochwowymi, poczatkowo poprawiło się do \"dwójeczki\", ale teraz znowu jest III. Lekarz skierował mnie na pobranie wycinków, we wtorek ide, boje sie jak cholera ale z tego co czytam, to to chyba nie takie straszne... trzymam kciuki za was wszystkie, jakios mi lepiej chyba jak to opisałam... jeżeli któras z Was tez była długo leczona farmakologicznie to jestem ciekawa jak i jaki byl efekt. pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 888888
Babiszony-to forum się zwiesiło.Nie dziala.Wchodzcie na cytologia grupa III.Buziam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwiąca się
Witam! Chciałabym aby któraś z Was wytłumaczyła mi mój wynik po pobraniu wycinka, ponieważ mój lekarz trochę zamącił mi w głowie. Oto wynik: CIN 1, Przewlekłe zapalenie z dysplazją małego stopnia, reaktywna ogniskowa dysplazja małego stopnia. ( no i właśnie ta \\\"ogniskowa\\\"mnie martwi- kojarzy mi się ona z nowotworem). Przez tel z lekarzem powiedział że jest rak!- rak w nadżerce! a na wizycie wypierał się że tak nie mówił i że go nie ma! Więc już nie wiem co jest grane. (może pomylił wtedy wyniki?)Dodam że mam nadżerke i po leczeniu mam mieć ją wymrażaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! 1,5 miesiąca temy otrzymałam wynik cytologii - III grupa + cechy infekcji wirusem HPV (nie wiem jeszcze jaki typ wirusa). Ginekolog skierował mnie na kolposkopię - własnie jestem po badaniu. Lekarz wykonujący stwierdził u mnie dwa niepokojące miejsca, dostałam skierowanie do szpitalaw celu pobrania wycinka do dalszych badań. Szczerze mówiąc przeraziłam się. Jesli któraś z Was miała przeprowadzony tego typu zabieg, proszę o informację na czym polega, jak wygląda, jak długo trwa, czy boli. No i jaki był wynik badania, co dalej, czego się spodziewać. Dzięki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka32
Witam Dzisiaj odebrałam telefon z poradni ginekologicznej, że mam pilnie zgłosić się jutro do lekarza w związku z nieprawidłowymi wynikami z cytologii Nic więcej nie powiedzieli, miałam być 8 lipca.. Co to oznacza? Kiedy wzywają telefonicznie? Czego mam się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 260506
Wiatm! Byłam dziś pierwszy raz u ginekologa i nastawiłam sie na cytologie...ale moj ginekolog ,,pooglądał" mnie tylko i stwierdzil ze jest wszystko ok!!!! czy jest to mozliwe ze wyciagnal te wnioski tylko po przejrzeniu mnie??!!byłam bardzo zaskoczona bo sadzilam ze posle moj wymaz do laboratorium....czy to mozliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka32
Cytologia była PAP IV dostałam skierowanie na zabieg konizacji jestem już po, teraz znowu czekanie na wyniki.. jedno mnie zastanawia.. dlaczego nie zasnęłam po podaniu znieczulenia ogólnego? lekarz po zabiegu powiedział, że dostałam tyle, ile 3 kobiety razem wzięte ale nie powiedział dlaczego nie zasnęłam.. może ktoś z was miał taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela29
mam 29 lat i 14 miesieczne dziecko po urodzeniu okazalo sie ze mam ndzżerke mialam przyjsc po zaprzestaniu karmienia aby bezpiecznie usunac nadzerke;tak tez zrobilam tylko ze po cytologi okazalo sie ze mam 3 lekaz nic mi nie przepisal i nie mial ochoty mnie uswiadamiac co to moze znaczyc,pobral wymaz i kazal przyjs za 2 tygodnie na usg.jestem zalamana i strasznie sie boje wyszly mi jakies nieprawidlowe komorki.czy ktos mial cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idi29
mam 29 lat i 14 miesieczne dziecko po urodzeniu okazalo sie ze mam ndzżerke mialam przyjsc po zaprzestaniu karmienia aby bezpiecznie usunac nadzerke;tak tez zrobilam tylko ze po cytologi okazalo sie ze mam 3 lekaz nic mi nie przepisal i nie mial ochoty mnie uswiadamiac co to moze znaczyc,pobral wymaz i kazal przyjs za 2 tygodnie na usg.jestem zalamana i strasznie sie boje wyszly mi jakies nieprawidlowe komorki.czy ktos mial cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idi29
mi wyszla grypa3 ale lekarz nie przepisal mi zadnych lekow nie mial nawet checi uswiadomic mnie co to oznacza powiedzial tylko ze sa jakies nieprawidlowe komorki,pobral wymaz i kazal zglosic sie za 2 tygodnie jestem zalamana,mam 14miesieczne dziecko i strasznie sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga22
Wlutym robiłam cytologie wyszło 3 cin1 czyli dysplazja małego stopnia dostałam jakies globulki i w maju spadło mi na 2 ze stanem zapalnym i dalsze leczenie w lipcu dostałam silnego zapalenia poszłam prywatnie dostałam globulki ale kiedy zrobiłam cytologie wyszła 3 ascus chyba mała dysplazja znow i teraz mam znow to zapalenie i czekam na termin wycinków..ech mam tego dosc:(((czy któras miała podobnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska27
ja się właśnie dziś dowiedziałam że mam III grupę. dostałam skierowanie na pobranie wycinka czy nie ma komórek rakowych. też się boje. jadę na ten zabieg w poniedziałek. mam same czarne myśli. na wynik z tego zabiegu też się trochę czeka z tego co tu czytałam więc jeszcze się trochę pomartwię. no ale może nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja dzis dowiedziałam sie ze mam grupe 3 ale szczegółów dlaszych nie znam, dostałm recepte na golbulki mam je brac przez dwa tygodnie i potem nastepne badanie cytologiczne. Jestem załamana gdyz 3 miesiace temu przeszłam autoprzeszczep szpiku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze masz silny stan zapalny
takze nie martw sie wyrost. Jaka nazwa tych glbulek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna86
Witam!Mam pytania odebrałam dziś wyniki badania cytologicznego i wyszło mi,że mam grupę III,po tym co tu wyczytałam na forum nie wiem czy mam się śmiać czy płakać!Miedzy innymi ze w 3 grupie stwierdza sie komórki z cechami dysplazji w stopniu małym,średnim i dużym, i ze to oznacza ze ma się komórki rakowe!!Niby mam tą 3 grupę ale brak jakichkolwiek komórek z dysplazją!Wiec nie wiem czy mam powód do zmartwień może to tylko stan zapalny dlatego mi wyszła III grupa!!!Miała któraś z was podobny wynik????pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki mam pytanie, ostatnio odebralam cytologie mam II grupe wiec niby wszystko oki, ale wyszla mi infekcja oraz ocecnosc komorek koliocyto podobnych, moja ginekolog nie kazala sie przejmowac zapisala globuli ale czy ktoras z Was miala podobna diagnoze, czy te komorki sa grozne prosze o rade pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATRYCJA_1988
problem mam taki, że po zrobieniu cytologii wyszła mi gr 3. Wszystko byłoby ok gdyby moj lekarz gin do którego chodze prywatnie nie zaczał mnie namawiac, zebym koniecznie sie zaszczepiła na raka szyjki macicy, podkreślam że szczepienie wykonuje się u niego w przychodni. Oczywiscie panie w recepcji,,, są przeszkolone! Gdy poprosiłam mojego lekarza aby mi powiedział cos o wyniku mojego badania powtarzał tylko "JEST ZLE" , "WYNIK JEST ZŁY" i mowił mi kiedy mam przyjsc na nastepna wizyte(oczywiscie płatna). Jetsm młoda kobieta, cytologie mialam robioną po raz pierwszy w życiu. Chce iść do innego gin. ale nie chce mu mówić, że juz miałam ją dopiero co robiona. tylko nie wiem, czy moge powtórzyć cytologie po raz drugi, gdy miesiąc wcześniej mialam robiona pierwsza!! BARDZO PROSZE, JEŻELI KTOŚ MOŻE MI POMÓC, DORADZIĆ,,,,, POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami81
Ja juz od dawna walcze z nadrzerka!!! Tzn zawsze olewalam. Mam 3 stopien i niewiem,musze sie wybrac do lekarza na nastepne badania po leczeniu farmekologicznym.No i jeszcze doszedl vius HPV 1. To ostatnie...to nawet niewiem dokladnie co to jest..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami81
A jeszcze dodam fakt ze mam porabanego lekarza ktoremu place prywatnie....i laske robi ze musi mi odpowiadac na pytania..!Od razu skierowalby mnie na jakies wyciecie,pobranie tkanek ...hm...a na podstawowe pytania nie potrafi odpowiedziec co moze byc przyczyna nadmiernego krwawienia rowniez miedzy okresem...tylko przepisal mi tabletki antykoncepcyjne ,po ktorych zle sie czulam (jeszcze przed zrobieniem cytologi ,przepisal mi mikroginium ,a ja juz jestem po ciazy ,wiec z tego co wiem te tabletki sa nieodpowiednie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami81
Mam pytanie czy po pobraniu odcinka......nie bedzie problemu z zajsciem w ciaze????????Rozne opinie slyszalam..........Jeden lekarz od razu to proponuje a inny.......odradza i poleca leczenie tabletami....hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszunia2107
Witam! mam 24 lata, 3-tyg. temu zrobiłam sobie cytologie i niestety wynik wyszedl fatalny:(((( mam III grupe CIN2 i CIN3. pan doktor polecił mi zrobinie kolposkopi- co uczyniłam.okazalo sie ze mam cechy subklinicznej infekcji HPV.po okresie mam iść na pobranie wycinków. bardzo się boje!!! ja chce mieć dzieci. i mam ndzieje że skrócenie szyjki macicy nie przeszkodzi mi je miec! prosze o info na ten temat. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie Kochana ..ja bylam dokladnie w tej samej sytuacji co Ty ...dokladnie rok temu mialam amputowana szyjke macicy CIN3 i podejrzenie infekcji HPV ...i teraz wszystko jest w porzadku ....juz nie moge doczekac sie dzidziusia ;)czekam tylko jeszcze na trzecia poprawna cytologie ..do tej pory dwa razy wyszla mi druga grupa ...dla pewnosci jeszcze trzeci raz ... i jak zalecil lekarz obydwoje z mezem bedziemy sie starac o bobaska ...moze byc tylko problem ze czesc ciazy bede musiala lezec ...ale nie bede jeszcze na zapas sie martwic ...wiec Ty tez sie nie martws ...jesli chcesz pogadac napisz mi maila na adres mufka4@wp.pl to podam numer GG .....pozdrawiam i sciskam Was wszystkie ANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann27
Kochane kobietki a powiedzcie mi czy jak pobierali wam wycinki to byłyscie pod narkozą? mam miec pobierany wycinek i kazali mi zrobic stos badań bo podobno ten zabieg robi sie pod narkozą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rin
Witam, jestem tu nowa ;) Dziś dostałam wyniki badań, no i wyszła mi III i Ayre IIA czyli (chyba) dysplazja mała. W zaleceniach "HPV?". Moja ginekolog powiedziała, że mam nadżerkę i że mogę ją wymrozić u niej odpłatnie (prywatny gabinet), tyle że najpierw muszę wyleczyć zapalenie. Jakiś czas temu miałam plamienie między miesiączką na co mi powiedziała, że to wina owulacji, bo to połowa cyklu. Raka oczywiście wykluczyła w tak młodym wieku. Ale to hpv w zaleceniach.. podejrzewam, że po prostu mój organizm walczy z tym wirusem, stąd zapalenie i ta III... ale też po badaniu kazała przyjść po wyniki tydzień później, tyle że nie mogła ich znaleźć i powiedziała, że to nic ważnego. O tym, że wymrożenie nadżerki jest raczej konieczne też nie wspomniała. Mam teraz pytanie: Czy koniecznie muszę zrobić badania na hpv? No i ile one kosztują, czy nie można na nfz? I to samo z nadżerką, że wyleczyć muszę to wiem, ale czy ona nie może tego znobić na nfz, zwłaszcza, że przyjmuje też w szpitalu raczej nie prywatnie. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam :) i życzę wszystkim powrotu do zdrowia, wytrwałości i wiary, buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszunia2107
Witam! ostatnio byłam na kolposkopi bo w cytologii wyszła mi III grupa Cin 2 , Cin 3. Bardzo się przeraziłam tym wynikiem ponieważ mam 24 lata, a chce miec dzieci. Boli mnie ta macica nawet jesli przycisne brzuch. czesto leczylam sie na zapalenia bakteryjne itp. od 2 miesiecy lekarz dal mi leki dla mnie i dla partnera bo podejrzewal rzesistkowiec, wtedy tez zrobil mi cytologie.okazazlo sie rowniez ze sa podejrzenia ze posiadam wirusa HPV- jesli go ja mam to moj maż pewnie tez. wczoraj byłam na pobraniu wycinków z szyjki macicy oraz zeskrobin z kanalu szyjki macicy. dostalam antybiotyk ktory mam brac przez tydz. aby nie wdala sie żadna infekcja oraz globulki dopochwowe( zaczne je brac jak przestane krwawic), wyniki maja byc dopiero za 3 tyg. mam pytanie ile czasu mam teraz nie wspolzyc bo tym zabiegu? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie :) Pisze pracę dyplomową. Chciałabym zapytać, czy któraś z Pan mogłaby mi udostępnić swoje wyniki badań , kopię,(cytologia, kolposkopia i inne) oczywiscie bez danych osobowych? Byłabym wdzięczna. Podaje adres mailowy: olgatarkowska@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×