Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość karmin
Antoninka, Hej też jestem po wycinkach i u mnie też niestety gorzej niż było czyli CIN2 , mi mój lekarz wszystko wytłumaczył więc podzielę się tym co wiem. U nieródek stosuje się zabieg konizacji czyli wycina się stożek w szyjce macicy , u kobiet które rodziły to już nie wiem ale pewnie zapobiegawczo dalej tną. Po konizacji ciąża jak najbardzije możliwa, mam nadzieję że jesteś szczepiona przeciw zółtaczce ja dopiero po szczepieniach idę na zabieg, i mam nadzieję że wynik będzie linia wolna od zmian bo materiał cięty też się daje do analizy . T tak po krótce , po zabiegu wycinków raczej w szpitalu nie badają ale gina lepiej zmień ja po zabiegu byłam badana i miałam robione usg czy wszystko oka. Pozdrawiam i trzymam kciuki za siebie i ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryśkaa
3 miesiące temu odebrałam wynik cytologii- grupa III. Jednak od tamtej pory nie zgłosiłam się jeszcze do ginekologa- boję się ;(( Jestem przed 18-nastką. Co może oznaczać mój wynik?? Czy to coś poważnego? Czy mogę mieć w przyszłości problemy z zajściem w ciążę lub jej donoszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja również dostałam wynik IIIB :( Czy to przenosi się tylko poprzez kontakty seksualne?? We wtorek mam zabieg pobrania wycinki. Boję się zarówno samego zabiegu (nigdy wcześniej nie byłam w szpitalu), jak i tych objawów po :/ No i oczywiście wyniku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Odebrałam dzisiaj wyniki cytologii, i wyszło ze mam grupę IIIa. Od 4 lat mam problemy. Miałam nadżerkę, którą przez rok leczyła mój gin tylko farmakologicznie, później poszłam do innej pani doktor skierowała mnie na wypalankę, ale ze względu na to ze nie rodziłam jeszcze, wykonano mi zamrażanie. i od tego czasu mam non stop stany zapalne, jakieś bakterie itd. Do tego doszły plamienia od polowy cyklu do miesiączki, i to nie takie delikatne, tylko dość intensywne... początkowo mój gin(kolejny już) stwierdził, ze może to od tabsów anty, wiec je zmienił, dwa trzy miesiące było oki i znowu jest to samo:/ A teraz odebrałam wyniki cytologii z lutego(przez cały ten okres nie byłam w kraju, a mamie nie chcieli wydać wyników) i jestem przerażona. jade dzisiaj wieczorem do innego gina, bo ten poprzedni non stop mowi ze jest dobrze... mam nadzieje, że coś sie wyjaśni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
hpv III d to co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki.Siedze i tak czytam na wszystkich forach odnośnie tych przekletych trójeczek.W skrócie napisze moja historie...6.12.2010 tel.z przychodni "prosze odebrac wynik cyt."nic wiecej mi nie powiedziano.Wynik III gr...ASC-US-atypowe komórki nabłonka płaskiego.Wizyta u lekarza skierowanie na kolposkopie.7.12.2010 badanie kolposkopi...od razu lekarzowi coś sie nie spodobalo pobral wyniki.Po 9 dniach wynik CIN III colli uteri.Pierwsze pytanie CZY MA PANI DZIECI?...Lekarz oznajmił "musimy pania operowac".DRAMAT.Skierowanie na wyłyżeczkowanie. 03.01.2011 odebrałam wynik i niestety bez konizacji sie nie obejdzie.16.01.2011 ide do szpitala jestem przerażona.Bardzo sie boje tego wszystkiego.W sumie nie tyle co operacji a czekanie na nastepny wynik po konizacji.Dziewczynki kochane czy któras miala podobny przypadek i czy po skróceniu szyjki macicy wynik moze byc inny niz obecny.Goraco pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Witam serdecznie. Dzis bylam na pobieraniu wycinkow.Mam najnizsza grupe III(dysplazja malego stopnia).Czekam na wyniki.Po rozmowie z ginekologiem nie ma powodow do obaw bo nawet Dysplazja 3 stopnia to jeszcze nie rak.Rak ten rozwija sie wolno,jesli jestes pod stala kontrola to nie ma czym sie martwic:) Czekam na wyniki,jesli wyjdzie dysplazja IIst.to czeka mnie konizacja(zapobiegawczo). Mam juz dziecko a na pytanie co z planowaniem kolejnej ciazy po ewentualnej konizacji uslyszalam,ze nie ma to wiekszego znaczenia.Jedynie moge urodzic wczesniej tydzien lub dwa(czyli w normie).Oczywiscie porod silami natury. Dodam,ze mieszkam w Norwegii.Tu inaczej podchodza do pacjenta,zawsze dowiesz sie wszystkiego bez owijania w bawelne. Wspolczuje kobietom w PL,sama mialam zabieg lyzeczkowania po poronieniu w Polsce i bardzo zle to wspominam.Zero informacji i totalny haos. Jesli lekarz dobrze wszystko wytlumaczy to nie taki diabel straszny jak go maluja. Glowa do gory,ja juz tak bardzo sie nie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
P.S przepraszam za blad-chaos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Do "emilcia136" Trzymam kciuki,za pomyslny zabieg.Wynik pewnie zmieni sie na lepsze. Kto wie,moze za niedlugo tez bede musiala przez to przejsc? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sidlo
a ja byłam dzisiaj na cytologii i pani ginekolog nie uprzedziła mnie ze mam przedtem nie brać żadnych globułek dopochwowych a ja je brałam wczoraj rano! Dopiero teraz przeczytałam, że nie można. Czy to bardzo szkodzi badaniu? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej! Z tego co wiem,nie powinno sie brac zadnych lekow dopochwowych 3 dni przed badaniem cytologicznym.Czy wynik moze byc zmieniony?Tego nie wiem ale mysle,ze tak skoro sa jakies zalecenia przed badaniem cytologicznym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka
witam serdecznie ja również jestem po cytologii i nie ukrywam że lekko mnie zmartwiła. w skrocie wyszlo mi ASCUS i LSIL a przy grupie napisano brak odpowiednika..wyslano mnie po leki przeciwzapalne, a jeżeli cytologia się powtórzy mam mieć pobrany wycinek...czy mam się czym martwić..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki jestem juz po zabiegu,czuje sie juz dobrze,choc nie ukrywam ze balam sie strasznie.W poniedzialek ide odebrac wyniki...trzymajcie kciuki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka... tak jak lekarz Ci powiedziala kuracja tabletkami i powtorna cytologia.A po jakim czasie masz miec powtorzone badanie?nie martw sie na zapas,choc wiem ze nie latwo,ale trzeba wierzyc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka:23
Witam was,mam nadzieje ze wy mnie utwierdzicie czy dobrze odczytalam wyniki swojej cytologii,ponieważ moja pani doktor jest na urlopie i zobaczę się z nią dopiero za dwa tygodnie. Badanie było wykonywane wg. systemu Herberta,wiec tu raczej nie ma grup. Na wynikach znajdują się następujące dane:1.ocena techniczna rozmazu- odpowiedni do oceny;2. ocena ogólna obrazu-obraz cytologiczny w granicach normy;3. Interpretacja/wynik(opis)-ujemny. Czy to oznacza,ze wszystko w porządku?Bo przyznam,ze obawialam się wyniku,gdyż od dłuższego czasu zmagał się bezskutecznie z infekcje i martwilam się,ze może ona mec zły wpływ na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka:23
Wprawia mi się literowka-badanie było wykonywane wg. systemu bethesda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niespokojna3009
Dostałam dziś wyniki cytologii wynik wyszedł grupa 3. Lekarz zalecił leczenie ewentualnego stanu zapalnego. Pytanie, czy mogę mieć stan zapalny bez jakichkolwiek objawów? Mam 26 lat, poprzednia cytologia robiona 3 lata temu wynik był prawidłowy gr 2. Lekarz przepisał mi globulki na stan zapalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz 3 raz mam 3 stopien i nie wiem co mam robic lekarz kolejny raz zpisal mi antybiotyk i kazal byc dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Witajcie ponownie, Jak wspomniałam wcześniej z cytologii wyszło mi podejrzenie HSIL i HPV (odebrałam ją we wrześniu). Dostałam albothyl i poszłam na kolposkopię do szpitala w październiku. OTO WYNIK: Obraz kolposkopowy zadowalający. Obraz zapalny. Nietypowa strefa regeneracji może odpowiadać subklinicznej infekcji HPV. Wypisano mnie z wynikiem ogólnym dobrym. Dostałam 2 punkty w Reid's Colposcopic Index, czyli infekcja HPV, CIN1. Pani ginekolog stwierdziła, że przy CIN1 nie pobierają wycinka histopat. (w cytologii miałam wskazania do pobrania wycinka, ale sie ucieszyłam, że nie beda nic grzebac). Dostałam antybiotyk na to kłucie i zrobiłam w grudniu test na HPV i cytologię płynną, którą odebrałam pod koniec stycznia. POPŁAKAŁAM SIĘ PRZY WYNIKU... Z cytologii płynnej wynika, że mam HSIL tzn. CIN1, CIN2, CIN3, CIS. A do tego HPV, aż 3 typy wysokoonkogenne!!!!!! HPV: 16, 33 i 35... Teraz biore albothyl na stan zapalny i bedzie wycinek...Chce sie zaszczepic na zoltaczke, bo w szpitalu mozna sie tym zarazic, a jeszcze tego by brakowalo, ale nie wiem czy zdaze :( Oczywiscie tez pytaja o dzieci, a ja mam 27 lat i zostalam bez partnera, a na dodatek bez pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Na dodatek muszę szukać nowego ginekologa, bo ten zmienił miasto :C Powiedzcie czy po wybraniu tabletek na stan zapalny chodzicie znowu do ginekologa, żeby sprawdził jakims testem, ze nie ma juz tego stanu i tak do skutku (to chyba drogo wynosi?) czy idziecie na oślep pobrac wycinek? Przepraszam, ze tak mecze, ale dla mnie w tym temacie nie ma głupich pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia-82
Witam wszytkich jak sie okazało mam grupe 3 zmiana sródnablonkowa malego stopnia (lsil) w tym: hpv /dysplazja małego stopnia/cin1 kolposkopie wykonalam sobie i wyszla tak sobie mam jakies zbielenia jutro ide do swojego lekarza zobaczymy co powie kórcze martwie sie bo chciala bym miec drugiego dzidziusia a o raku nawet nie mysle a czy ktos sie orientuje jak to jest z sexem przy duzej nadzerce? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anija_Oo
"Nadżerka" u zdrowej kobiety, dla której stopień czystości wg badania cytologicznego wynosi 2, nie jest żadnym zagrożeniem. Zmieniłam ginekologa, gdy ten po raz n-ty leczył mnie na "nadżerkę". Dopiero Dr n. med. wytłumaczył mi w jakich sytuacjach "nadżerka" może stać się problemem (wysokie ryzyko zarażenia HPV, kobieta z "nadżerką" przy każdej zmianie partnera seksualnego powinna koniecznie robić cytologię). Innych wskazań do niepokoju nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anija_Oo
I z cytologią to jest tak wg tłumaczenia mojego lekarza 1 -wynik pozytywny - dziewczyny/ kobiety które nie rozpoczęły współżycia, ciężarne, kobiety starsze, ktore nie współżyją 2 - zdrowe kobiety, które współżyją (jest to najlepszy wynik w skali) 3 - zagrożenie 4 - nowotwór przedinwazyjny 5 - nowotwór inwazyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska84
Witam opisze moja historie 4 lata temu zrobilam pierwsza cytologie wynik grupa3 cin 3 zqlamalam sie gin tak mnie nastraszyla ze nie wiedzialam co robic poszlam z wynikiem do innego lekarza zlecil kolposkopie ktora oczywiscie wyszla zle atypowa strefa przeksztalcen pozniej wycinki i na koncu operacja amputacja fragmentu szyjki macicy pocieszjace w tym wszkim jest to ze mialam szczecie w nieszczesciu jak to mowi moj lekarz nie rozwinely sie komorki rakowe ,pozniej mialam jeszcze malego polipa dzis jestem zdrowa ale nadal sie boje przed kazda wizyta i badanim .od 3 miesiecy starm sie zajsc w ciaze i narazie nic bardzo sie boje czy ta choroba nie utrudni mi tego i niewroci w trakci ciazy pozdrawiam i zycze zdrowia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1408
Witam. Początkowo podejrzewano u mnie endometriozę ze względu na pęcherzyk z gęstą treścią(12mm,stwierdzenie lekarza-torbielka czekoladowa) Na początku dodam,że problemy w okolicach miednicy zaczęły się jakieś 2 lata temu,gdzie zostały zdiagnozowane jako "zaburzenia czynności jajników" a ja tak naprawdę do tej pory nie wiem co dokładnie było gdyż nikt nic konkretnego nie mówił,tylko była 3miesięczna kuracja Microgynonem,bez odpowiednich badań po zakończeniu i na tym finito. Ale...od dobrych kilku miesięcy mam ostre kłucia,przeszywające bóle i wrażenie "ciągnięcia" macicy w dół,nie tylko podczas miesiączki. No i zaburzenia cyklu...-rozwiany w cały świat. Istotne jest też to,że miesiączki są dość długie: 7-8dni i obfite. Zdarza się,że zapomni mnie ona odwiedzić i właśnie tak było w styczniu b.r. dlatego poszłam prędko do ginekologa,który znał się na rzeczy a nie tylko na prowadzeniu ciąży(mam 19 lat). Ale do rzeczy... Wyniki mojego USG: "Trzon macicy o gładkich obrysach w przodozgięciu o wymiarach 45mm x 39mm x 30mm o niejednorodnej, adenomiotycznej echostrukturze. Echo endometrium szer. 11mm,bez zmian ogniskowych z zaznaczonym echem środkowym. Jajnik prawy o wym. 33 x 21 mm z dość licznymi (>12) pęcherzykami o średnicy do 8 mm i jednym o średnicy 12 mm wypełnionym gęstą treścią (endometrioza?) Jajnik lewy o wym. 36 x 24 mm z pęcherzykiem o średnicy 19mm i kilkoma drobnymi pęcherzykami. Echostruktura i wielkość obu jajników prawidłowa." Po wizycie u mojej Pani ginekolog... : Tak więc endo mogę póki co wykluczyć,natomiast mam PCO, mięśniaki macicy,II/III gr.cytologii, HPV. Cykl totalnie rozregulowany,przyjmuję Duphaston,po krwawieniu czeka mnie kolposkopia... Dodam,że 4 ginekologów nie potrafiło mi pomóc zważywszy na mój wiek. Jestem pod opieką 5-tego,zobaczymy Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1408
No i zapomniałam dodać,że HPV miałam wykryte po pierwszej cytologii(18lat) a grupa badania wskazywała standard kobiety współżyjącej (czyli gr.II) Było to 2 lata temu we wrześniu ( w sierpniu b.r. kończę 20 l.) i wtedy gin stwierdził,że po Microgynonie (antyki) HPV zniknie samo i nic nie rozwinie się do zmian nowotworowych... I tu się grubo pomylił,bo jest gorzej niż być powinno(a kolejni lekarze rozkładali przede mną ręce bo to nie możliwe w tym wieku,tym bardziej,że nie byłam w ciąży.) Ale... uszy do góry-najważniejsze...być dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkamelon
hej dziewczyny!! robiłam sobie badania u ginekologa w listopadzie, dr powiedziała, ze mam mała nadzerke i na razie nie trzeba się nia zajmować. zrobilam sobie cytologie i wyszlo, ze mam III grupe. bralkam ginalgin przez 10 dni, poszlam na kontrole czulam sie po tym jeszcze gorzej, dostalam Gynazol, potem na kolejne badania i cytologie. znowu wyszla III grupa i te lekarstwa nic nie pomagaja. zrobilam sobie badania na czystosc pochwy i wyszedl mi IV stopien czyli najgorszy i drozdzaki. znowu mam isc do lekarza bo dzwonili, ze mam przyjsc. juz jestem tym wszystkim zmeczona, czy ktos ma podobnie jak ja? mam 23 lata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1408
http://www.cbm.com.pl/ocena_biocenozy_pochwy.html Kotkamelon Poproś swojego ginekologa o kolposkopię,jest dużo dokładniejsza niż cytologia... I powinna być zalecona(koniecznie!) przy III gr. cytologii. Ja czekam na kolpo i podzielę się wynikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkamelon
dostalam skierowanie do szpitala na pobranie wycinka i badanie histopatologiczne, mam cin 1 i 2........ i jakies tabletki dopochwowe.... dziekuje ci za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×