Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cioteczki i meno

menopauza, odchudzanie i inne problemy 40-50letnich ciotek

Polecane posty

Gość 47latka
Cześć dziewczyny. Widzę że apetyt niektórym dopisuje ale kiedyś daaawno temu to mi moja babcia mówiła że jak o tej porze roku jest apetyt to będą mrozy i sroga zima. Tak więc dziewczyny to nie wasza wina tylko aury i klimatu. Peny myślę że obie spokojnie możemy jechać zwłaszcza że pacjentki od dr. Brzuchanskiego bardzo go chwalą i są zadowolone. Jak mówią teraz same o sobie - " wyglądam tak jak dawniej " i to jest bardzo nęcące dla takiej ciotki jak ja. Co do domu na wsi to owszem chciałam kiedyś ale teraz stwierdziłam że jestem człowiekiem z betonu, lubię duży ruch, tłumy na ulicy, gwar, szum. W ciszy jest mi zle, czuję się wtedy samotnie pusto nie wiem jak mam to wam wytłumaczyć. Może to nerwica, psychoza, fobia nie wiem może jestem tylko inna. Duży ruch nie pozwala myśleć o różnych sprawach. Tu potrzeba więcej koncentracji i kierowania myśli na inne sprawy i akurat u mnie tak to wygląda. Pozdrawim . pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie ! A właściwie to wpadłam tylko na chwilę żeby się z Wami pożegnać bo wyjeżdżam na tydzień na zasłużony urlop. Pora może trochę dziwna ale odkąd wyjeżdżamy z mężem tylko we dwójkę to zawsze jest to poza sezonem, kiedy jest najtaniej. Widzicie jak fajnie być czasami człowiekiem w średnim wieku, można cały dom zostawić na głowie dziecku i niczym się nie przejmować. Będzie mi brakowało Waszych wypowiedzi ale wszystkie przeczytam dokładnie po powrocie. Będę się bardzo starała przestrzegać diety i bardzo dużo spacerować. Czymajcie sie ciepło dziewczyny i głowy do góry. Pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuska
witam, zajrzałam tu sobie do was i widze wszystkie chudna:) Ja również , tylko skóra jakby nie nadązała za tempem ucieczki tłuszczu;) zmniejsza się dużo wolniej niż bym chciała:) a właściwie zmniejszała:) teraz po 3 tygodniach systematycznego chodzenia na masaże (co 2 dni czyli 3x w tygdniu) jest jej odpowiednia ilośc. I teraz moje nowe odkrycie! Po latach eksperymentów z przeróżnymi specyfikami i czarodziejskimi maściami:) Zadne masaże limfatyczne i inne kapsuły tylko po prostu facet z mocnymi łapami i zwykła oliwka do masau z ziaji. I jest to tansza impreza od kreów czarodzijskich. Ja mieszkam w Warszawie ale na masaż jeżdzilam do Słupna (bo mój masażysta w miedzyczasie przeniósł sie z wawy. Jestem zaskoczona wydatkiem mniejszym niz sie spodziewałam , brakiem cellulitisu, i skórą hmm 30 latki:). Mąż podpowiada że też;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i znowóż sobota. Lubię ten dzień >>>> jestem już po dobrej kawie i śniadanku. A teraz włos oko i na zakupy :( :( Nie wiem jak wy ale ja już robię pierwsze zakupy na święta : to co może już leżeć np bakalie , suszone grzyby a potem to co można zamrozić :) :) Rodzina już zapowiedziała że nie życzy sobie żadnego dużego gotowania. I dobrze :D :D :D Każdy na zdrowej diecie ( u mnie każdy stosuje coś innego) i nie zamierzają tego stracić .OK. Rozglądam się już także za drobiazgami bo potem niedość że drogo to jeszcze nic nie ma !!! A poza tym musiałam wczoraj sięgnąć po mocne ujędrniacze do twarzy >>> okazuje się że spadek wagi zaznaczył się już na twarzy :( :( :( zanurkowałam zatem do szafy ( jak wiecie straszny ze mnie chomik !!) i maseczki teraz wieczorem jak w pacierzu !!! Przydałoby się ponadto dobre serum , muszę dzisiaj przejrzeć Allegro może znajdę coś ciekawego a w rozsądnej cenie :) :) Czy wy kupujecie coś tam , bo ja przyznaję że mam parę ulubionych sprzedawców na razie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda w sam raz barowa, przynajmniej u nas. Plucha deszcz i tyle. Zakupy zrobione a teraz dobra rybka na patelni ( z małą ilością czosnku) i ............ to co lubię przy takiej pogodzie :) :) :) dobra muzyka, przegląd prasy i pachnąca kawa :D :D :D dzisiaj z małym pysznym ciasteczkiem. do zaklikania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioł
u mnie już po dżamprezie, po kawusi ale bez ciasteczka - a żal, bo taki pyszny sernik upiekłam!!! Za to moje śledzie z orzechami i suszonymi śliwkami to rewelacja i kompromis w jednym bo taka suszona śliwka też przecież jest słodka. Coś pusto tu u nas, balują Ciotki?? PENY! jak wrócisz to proszę odpowiedz na pytanko: co dalej z tą mieszanką ziół. Wczoraj kupiłam wszystkie potrzebne zioła (11 różnych) , wymieszałam dokładnie i przesypałam do papierowej torby. Powiedz, jak je zaparzasz? bo wiem ,że mam pić 3x dzinnie, ale czy je gotować ( jak długo?) czy tylko zalewasz wrzątkiem , ile odczekujesz ? Mogą wydać Ci się te pytania głupie, ale wiem,że dużo zależy od sposobu przygotowania naparu , a przecież mają być skuteczne te zółka. Pozdrowienia i do następnego kontaktu. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioł
To jeszcze raz ja. IZUSKA!! możesz napisać ,coś więcej o tych zwykłych masażach? Ile kosztuje taka przyjemność i ile minimum jest zalecane. Ja też mam problem z nadmiarem skóry!! a to bardzo nieestetycznie wygląda i właściwie nie cieszy nas ta odchudzona sylwetka ,bo odstrasza zwisająca skóra. Same ćwiczenia też nie pomogą, a kremy, różnie o nich piszą. CIOTECZKI odezwijcie się!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie teskni co prawda nikt za mna:(, ale ja za wami bardzo. Znow jestem u wnusia, lobuz i robaczek kochany, wlanie go uspilam, bo jestesmy na sluzbie;P dzieci na Andrzejkach. Nam zostawily baterie buteleczek, maz p[oipja drinka, ja jakis aperitiff migdalowy:D, ciekawe co bedzie jak sie obudzi maluszek..... dziewczynki, naprawde pieknie byc babcia:D Meno! Zakupilam wszystkie specyfiki, ktore polecalas, zakupilam ksiazke Plaze poludnia, we wtorek wracam do domu................ i biore sie za siebie. Zainteresowal mnie bardzo biosteron. Musialam odstawic HTZ i bardzo sie zle czuje, witamine E tez przyjmowalam \"normalna\", po prostu prosilam witamine, nie wiedzac, ze sa tak duze dawki. och do konca zycia czlowiek musi sie uczyc............. i to nie tylko jezykow............. Czy ktos ma ochote na lampeczke? Y Y Y Y Y Y ? Zaczynam czytac co pisalyscie bo przelecialam tylko po lebkach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Siedzę sobie teraz przed komputerkiem i piję ziółka -Peny- też nie wiem Magdziołku czy dobrze je parzę .Do szklanki wsypuję łyżkę ziółek, zalewam wrzącą wodą, przykrywam a po 6-8 minutach przecedzam i gotowe do picia. Rygorystycznie trzymam dietę ale mam problemy z gotowaniem .Ja nie przepadam za mięsem ani za jarzynami.Moja dotychczasowa dieta opierała sie przede wszystkiem na węglowoanach.Królowala u mnie kuchnia włoska ,dużo makaronów w przeróżnych sosach ,mięso dodatkowo dla męża. Meno-napisz co jadłaś na śniadanie oprócz sałatek bo z tym mam największy kłopot tym bardziej ,że nigdy nie wychodzę do pracy bez śniadania .Mogę wyjść nie wymalowana ale śniadanie muszę zjeść.Nie mam czasu rano robić sobie omletu bo śniadanie jem o 5.45. Ratuj bo przez cały tydzien jadłam tylko biały ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witaj Laska!:D Ty tez masz wieczoror w domu? Proponuje lampeczke. Co podac?:D zaczelas dietke? jak wyniki? Zabieram sie za czytanie ksiazki i za dietke po wtorku......... Cool!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ciotko Klotko🌻🌻🌻 tak jak obiecywałaś odezwałaś się w sobotę .Ja tęskniłam za Tobą i cieszę się ,że jesteś już z nami. Jeżeli chodzi o witamine E400 to u mnie jest tylko na receptę.Łykam wszystko co poleciła Meno ,a z tego co widzę ,Meno zanim coś poleci to sama zastosuje i sprawdzi działanie leku.Kup sobie ten biosteron. Chętnie napiłabym się z Tobą ale niestety nie mogę jestem na ścisłej diecie alkoholowej.Może na Święta wypijemy mój krupnik.Sama robię jest pyszny, właśnie się gryzie.Idę na rowerek potem pod prysznic i do spania.Pa ,Pa{cześć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy słyszałyście o odchudzającej diecie alkoholowej jak nie to własnie ją wymyśliłam.Wiem,że niektórzy stosują dietę ,kórej głównym składnikiem jest alkohol, ale ie zawsze po niej chudną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fema-le
witajcie kobietki mam problem - biorę Novofem , ostatnio na diecie "plaż południa" dość mocno schudłam -a teram wypadają mi włosy... tragicznie.... czy jest w tym jakiś związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioł
witajcie CIOTECZKI! właśnie gotuję rodzince rosół , bo się pochorowali. Ja wszamię szpinak z pieczarkami i jajkiem. Może ubogie to jedzonko, ale po wczorajszym wieczorze andrzejkowo-alkoholowym , dzisiaj muszę zadbać o żołądek. LASKA50 - książka dita south beach , jest bardzo uboga w Ifazie w przykładowe przepisy na śniadanie. Głównie to jajka w różnych postaciach i z różnymi dodatkami. Ja szykuję sobie tak; mam mikrofalówkę, więc nie smażę omletów tylko np. szykuję porcję szpinaku mrożonego, na to wsypuję pokrojone pieczarki i wbijam surowe 2 jajka, przykrywam i wstawiam do mikrofali na parę minut ,zaglądam ,czy się jajka ścięły i już mam gotowe ,ciepłe śniadanie. A w między czasie , spędziam czas w łazience. Zanim się wyszykujesz na wyjściowo, śniadanie będzę gotowe. Mogą to być roladki z indyka: 2plasterki ugotowanej lub pieczonej piersi z indyka (może też być szynka ), 2 liście sałaty lub kapusty pekińskiej, 2 szalotki, 2 paski czeerwonej papryki, odrobina majonezu o niskiej zawartości tłuszcz. Na liściach sałaty ułożyć, wędlinę, cebulkę, paprykę , posmarować majonezem i zwinąć w rulonik.Możesz to przygotować wieczorem i schować do lodówki. Smacznego. Kobietki, jak macie sprawdzone przepisy na Ifazę diety to piszcie! A ja poproszę LASKĘ 50 o przepis na ten niedietetyczny krupnik. Z góry dziękuję. Może mi jest łatwiej z tym gotowaniem, bo nie pracuję i z nudów wymyślam potrawy, żeby nie jeść codziennie jajek. Wcinam tuńczyka, albo wędzonego łososia, i do tego górę warzyw( pomidory, rzodkiewki, lub gotowane na parze w mikrofali brokuły, czy kalafior) . Wykorzystuję też fasolkę z puszki, pieczarki. Serki też mi się przejadły. Robię pasty z jajek , serów i warzyw i nadziewam tym pomidory albo paprykę. To tyle, bo przez to opisywanie robię się głodna. Do miłego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 47latka
Ciotko Klotko dlaczego musiałaś odstawić HTZ? Ja też biorę E 400 mg. Zalecił mi ginekolog ale nie wiem dlaczego. Po tej witaminie poprawiła mi się bużka. Ciotki moja koleżanka z pracy jezdzi do dietetyka w Krakowie. Kasiasta jest to prowadzi ją specjalista. No i od niej dowiedziałam się że nie pozwala jej się ważyć w czasie kuracji, tylko jak jedzie na wizytę to on ją waży. Podobno jest tak że odchudzający się jak stwierdzą że za mało schudły to się głodzą a jak więcej to podjadają. A tu chodzi o zmianę nawyków żywieniowych co i tak w rezultacie daje utratę wagi. Dzisiaj mam dość nudny dzień. Aż się prosi żeby gdzieś na piwko wyskoczyć. Papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotko klotko ❤️ 😘 jak to nikt nie tęsknił ????? Mnie przynajmniej ciebie brakuje i myślę że innym cioteczkom też !! Dobrze że chociaż Laska kupiła rowerek , bo ty ostatnio przy wnuczku :D :D :D A czasami brakuje tego \" przypomnienia\" !! Waga stanęła na -6kg i stoi :( :( :( Chyba czas na ten rowerek wrócić !!! Z tą wit E -- te dawki w normalnych ( na co dzień) opakowaniach nic tak nam nie dają !! Dlatego tak bardzo ucieszyłam się z tej książki Tirshi , bo ona na swoim przykładzie w konsultacji z lekarzami , jasno mówi co nam, kobietom w określonym wieku może pomóc . Ja to biorę i jak wam już pisałam , efekty są. Czuję się świetnie, wczoraj jedynie zakupiłam sobie Vita BuerLecithin w płynie by usprawnić koncentrację i pamięć. ( tych drażetek jak wiecie trochę się uzbierało) U nas też takie dawki wit E są na receptę, ale sposobem przetarłam szlaki w aptece w której kupuję wszystkie inne rzeczy. Nie krępując się powiedziałam że potrzebne mi to jest do mojej terapii i nie będę latała co miesiąc do lekarza i płaciła za każdą wizytę. A że jestem wygadana :P :P :P nie dałam się spławić. I od tego momentu nie mam kłopotu z zakupem :) :) Spróbujcie i wy wyczaić aptekę, która nie chce stracić klienta !!! Laska>>> odszukam stronki z których sama korzystam, bo nie będę wklejać tego co mam zapisane w komputerze ( za dużo tego) Poza tym Magdzioł dobrze ci radzi. Ta I faza rzeczywiście jest restrykcyjna, ale można ją trochę zmodyfikować. Możesz jeść tuńczyka w sosie własnym+ szklanka soku pomidorowego ( Tymbark), przygotowane wcześniej zawijaski z piersi indyka lub kurczaka albo też na początku z szynki , polędwicy drobiowej (jw) A co do diety alkoholowej , to nie kuś :o :o :o Ja już zapomniałam jak to smakuje :( :( I jeszcze do fema-le>>>> no to coś nie tak!!! Ja nie mam takich objawów, ale czy wspomagałaś się suplementami witamin?????? W opisie zalecają, chociażby na początku diety!!! to na razie 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, podaję świetną stronę, założoną przez miłośniczki diety plażowej z naszej kafeterii. Znajdziecie tam wszystko co potrzebne www.mwe.myftp.org/mambo/index.php?option=com_content&task=section&id=5&Itemid=47 i jeszcze jedna na forum gazety http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20960&w=13907347&a=15013773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odchudzona
Witam Babeczki - Cioteczki🌻 Fema-le - mam nadzieję, ze zawitałaś u nas na dłużej, a nie tylko z prośbą o poradę. Jeśli chodzi o wypadanie włosów, dzieje się to zawsze, jak drastycznie chudniesz, a przy okazji nie wspomagasz diety solidną dawką witamin, bez względu na ilość zjadanych warzyw i owoców, to nie ma nic wspólnego z zażywaniem Novofemu. Proponuję szampon Neril - do kupienia w aptece. Magdziołku - Ty gotujesz rosół ??????? Coś tu nie tak, czyżbyś stawała się tradycjonalistką, czy to za namową córki, co to zamarzyły jej się "domowe niedzielne obiadki " ;) Laska50 - u nas witamina E400 jest bez recepty, no ale jak pisałam, ja mieszkam na wsi ;) :) Ciotko Klotko - wszystkie tęsknimy, brakuje nam tu Ciebie, jesteś fajną Babunią, ale też niezłą Ciotunią... wracaj, do nas i pisz, pisz, pisz...Podaj tytuły książek, które udało Ci się kupić i autorów, może zrobie sobie prezent na Mikołaja, lub pod choinkę... Właśnie - dziewczyny - robicie sobie w domu prezenty osobno na Mikołaja i pod choinkę, czy tylko jeden, czy wcale i jakie to są - drobiazgi, czy coś więcej - piszcie, może dzięki temu u nas też zawita atmosfera świąteczna :) :) :) 47latka - to u Was nie ma bliżej dietetyka, że aż musi jeździć do Krakowa? Czy ten gość jest tak znany, że święcie wierzy w efekty jego pracy ? Meno - pochwal sie ile teraz ważysz - plisssssss To narazie, jak mi się goście nie zwleką, to jeszcze tu zajrzę, ale dziś jestem ze ślubnym na bakier i cały dzień jest tak upierdliwy... spokoju mi nie daje, a przy nim nie da się nic napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj jestem po 2 kawie !!! z ciasteczkiem …… W ogóle jestem dzisiaj w nastroju już grudniowym . Posprawdzałam czy komplety firan i zasłon na święta są w odrębnym pawlaczu, udało mi się kupić przepiękne firany do kuchni z tzw końcówek jak i do pokoju!! Cena 50 % w dół, posprawdzałam obrusy i serwetki, założyłam już listę rzeczy potrzebnych do kupienia !!!! Ten zwyczaj pozostał mi z niedawnego okresu, kiedy w Wigilię ,kiedy wszyscy, a w szczególności kobiety wychodzą wcześniej do domu!!! ale nie tam gdzie pracowałam – bywało że godz 17 a my w ferworze nawału pracy !!! Nauczyło mnie to świetnej organizacji w grudniu ! A posiłkuję się od dawna prostymi radami i przepisami aktorki Dykiel…..A od 1 grudnia jak co roku rozpoczynam nastrój świąteczny—tapety w komputerze świąteczne z kolędami i powolne zakupy !! Odchudzona>>>> z racji budżetowania kosztów i dorosłych osób w domu dawno zrezygnowaliśmy z tzw prezentów Mikołajowych, koncentruję się raczej na drobiazgach świątecznych. To i tak w dzisiejszych czasach bardzo kosztowny zwyczaj, ale trudno mu się oprzeć . Już dzisiaj mam przemyślane pewne drobiazgi, kartki już są , papier i torebeczki też. Nie znoszę zakupów na ostatni moment, bo tracę wtedy kontrolę nad wydatkami. No i ten TŁOK w każdym sklepie i poprzebierany towar …… Co do wagi , jest już poniżej 80 kg , brakuje mi do szczęścia jeszcze -4 kg, Ale zamierzam powalczyć o więcej, by wejść w mój ciemno- koralowy spodnium sprzed 2 lat !!!!! Tak że jeszcze duuuużo do zrobienia . A dzisiaj jak na złość zeżarłam pół paczki przepysznych ciasteczek , które po raz pierwszy pojawiły się na naszym rynku z firmy LAMBERTZ . Są to małe okrągłe placuszki ( jak z płatków owsianych) z orzechami laskowymi, maleńkimi kawałkami czekolady, słonecznikiem i sezamem!!!! NIC SIĘ CHOLERA JUŻ NIE OSTAŁO!!! Ale jak mnie już poznałyście , zaczęłam szperać i znalazłam przepis na podobne ---słuchajcie , słuchajcie, z diety South Beach !!! I nie ma siły ---jutro je próbuję !!!! Dziewczyny piszą że można się od nich uzależnić --- wcale się nie dziwię, bo w recepturze prawie te same produkty. A teraz się wyłączam>>> ściągnęłam z Internetu film Piękny umysł i zamierzam go dzisiaj zobaczyć !! Podobno piękny a nie miałam okazji widzieć go w kinie . A tak na marginesie to muszę wam powiedzieć, że zdolna jestem !! Podpatruję młodzież i wykorzystuję ten komputer do wszystkiego. Z tego płynie jeden wniosek – na naukę nigdy nie jest za późno- wszystko można opanować , nawet ściąganie filmów i muzyki ( ze stron legalnych zaznaczam) To na razie, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioł
ODCHUDZONA!!! ten rosół to u nas w domu zawitał po 15 latach!!! nie gotuję takiego jedzienia, ale jak pisałam ,choruje małżonek, przeziębiło się biedactwo to obiecałam rosół dla wspomagania kuracji leczniczej!!!!. Drogie Cioteczki! mam za sobą leczenie w Krakowskim Ośrodku Leczenia Otyłości na ul. Garncarskiej. To jeden wielki pic..... Odchudzają i owszem ale głównie portfele!!! Poza tym zero pomocy "duchowej" .Nikt mnie nie pytał dleczego tyję, dlaczego się obżeram, dlaczego........ nikt!!! Kazano mi zrobić badania wg wskazanej listy. Za takie badania jak nie ma skierowania się płaci i to solennie!!! Później z wynikami wstawiłam się w tym ośrodku , pani mnie zważyła, obliczyła BMI, wskaźnik tkanki tłuszczowej, wręczyła dietę 1000ckal i receptę na mieszankę ziół nr.19. (do wykupienia w aptece po drugiej stronie ulicy). W recepcji przychodni wykupiłam zalecane wspomagacze odchudzające (bioslank, chrom itp) i usłyszałam "następny proszę"!!!! Kolejna wizyta została wyznaczona za miesiąc. I co WY na to CIOTECZKI? Czy normalny ,śmiertelnik-grubas wytrzyma miesiąc bez bata i pilnowania??!! Zal mi było tych pieniędzy , dałam sobie spokój, ale jaśli ktoś sobie chwali takie poradnie to super. A może to ja tak źle trafiłam, może w Krakowie są lepsze poradnie? Dajcie jakieś namiary, będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fema-le
odchudzona - dzięki słoneczko, lupię jakiś solidny zestw zamierzam tu częściej gościc - widzę tu tyle normalnych kobiet pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Cioteczki Powinnam napisać laseczki ,wszystkie już jesteście FIT.Kurcze jaki to dla mnie doping aż chce mi się odchudzać.Dziękuję Meno za podanie stronek,znalazłam tam wiele przepisów które zainspirowały mnie do wymyślania dietetycznego jedzonka .Zaraz minie pierwszy tydzień I fazy .Jeżdżę codziennie na rowerku ale papierosy robią swoje i jest mi bardzo ciężko. 😭😭😭 Magdziołku podaję Ci przepis na krupnik mojej Babci. 1 l spirytusu 0,6 l miodu 0,5 l wody skórka z dwóch pomarańczy ciennko pokrojona 20g cynamonu /laski/ laska wanilii 2 łyżki kwiatu lipowego/suszony/ 2 łyżki kwiatu czarnego bzu 1 łyżka kwasku cytrynowego Zagotować miód z kwaskiem cytrynowym. W małym naczyniu i w małej ilości wody gotować pod przykryciem posostałe przyprawy.Pod koniec gotowania dołożyć skórkę pomarańczową. Po zagotowaniu wszystko przecedzić i dopełnić do 0,5 l gotowaną gorącą wodą. Płyn z przyprawami wlać do gorącego miodu i razem zagotować. Odstawić z ognia wlać do tej mieszaniny spirytus i wszystko zamieszać.W razie potrzeby dopełnić wrzątkiem. Z tych skladników nie powinno być więcej krupniku jak 2,2 l. Przecedzić natychmiast /gorący/przez watę do butelek. Minimum po 4 tygodniach nadaje się do degustacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerwałam pisanie bo śłubny -niby nie ciekawy -zagląda przez ramię. Ten krupnik jest najlepszy po roku leżakowania.Robię go zawsz na Swięta Bożego Narodzenia.Udało mi się przechować z tamtego roku 2 butelki.Tegoroczny może będzie na następny rok .Oczywiście jak się uchowa.Jest naprawdę mnimniuśny. Jeżeli chodzi o to Centrum Leczenia Otyłości w Krakowie przy ulicy Garncarskiej to jest to filia dr.Będzińskiej z Łodzi. Ja bardzo dawno temu byłam u niej w Łodzi i to dopiero był cyrk. Pojechałam do Łodzi z dwoma koleżakami i bratem jednej z nich, ludzi przed gabinetm na polu naprawdę nie przesadzam ze dwie setki.Poprostu kłębiło się od dziewczyn i to przeważnie według mnie szczupłych. Stało się w kolejce gęsiego jak za mięsem.Przed samym wejściem do gabinetu musiało się śćiągnąć buty./szkoda czasu/Gabinet lekarski wielkości kurnika z 9 m kw ,a w nim troje lekarzy.Wchodziło troje pacjentów i znowu w kolejce gęsiego do wagi.A waga cud miód łazienkowa elektroniczna .Coś pięknego,potem przez kilka lat marzyłam o takiej wadze.Zero wywiadu lekarskiego,kartka na zioła do konkretnej apteki plus dieta 1000 kalorii na 7 dni.Ponowna wizyta za miesiąc.To była moja pierwsza i ostatnia wizyta. Dzisiaj wygląda to tak samo tylko oprawa bardziej elegancka no i drenaż kieszeni powiększony o badania. Na dzisiaj tyle muszę przygotować ciuchy na jutro do pracy. Pa Cioteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odchudzona
Cześć wieczorkiem Fema-le - zapomniałam, jak córce zaczęły wypadać włosy (też się zbyt szybko odchudziła ) kupiłam jej Revalid - naprawdę super, musisz zastosować dawkę przez miesiąc, czyli 3 opakowania, bo jedno starcza na 10 dni, już przy drugim op. widać poprawę, ale lepiej "wybrać" całą zalecaną dawkę :) W aptece bez recepty :) Laska50 - przepis "smakuje" nieźle, ale do Świąt już się nie zdąży , jak piszesz, że minimum 4 tygodnie...a może tak wpadniemy do Ciebie na "kieliszeczek" ;) Przy okazji zaświtała mi myśl, może tak powymieniamy sie jakimiś swoimi przepisami na świąteczne pyszności, w tym momencie nie przychodzi mi nic najciekawszego do głowy, ale z pewnością napiszę, z ciast jestem dobra, ale to "bomba" kaloryczna, to muszę mieć Wasze pozwolenie...;) Meno - zaimponowaś mi - z tą organizacją, kompem i wogóle :) A jeśli chodzi o ciasteczka, możesz je upiec sama, najzwyklejsze ciasto kruche, tylko mniej tłuszczu, dodajesz wszystkie ziarna i teraz można też kupić takie "kropelki" czekoladowe, które podczas pieczenia się nie roztapiają, jest to gorzka czekolada, czyli "dozwolona na dsb. Wyjdzie Ci dużo taniej, niż gotowe, ale obawiam się, że po nich nie da się schudnąć ;) Muszę kończyć "dziecię" jutro ma 10 lekcji ( !!! ) i chce spać, a komp u niej w pokoiku . Papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cioteczki Kochane 🌻🌻🌻 Muszę się z rana szybciutko komuś pochwalić,a komu jak nie wam, wy to rozumiecie .Mam 3 kg mniej .Ale się cieszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odchudzona
Cześć Babeczki Cioteczki, na dobry początek tygodnia 🌻 Laska50 - robisz sie prawdziwa 'laska" - gratulacje - to ile teraz "na liczniku" i ile jeszcze chciałabyś zrzucić ? Lecę, chciałam tylko Ci pogratulować, jak przeczytalam, nie mogłam się oprzeć. Do wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioł
LASKA!! gratulacje!!!!! dziękuję też za przepis, już go dopisałam do przepisów obok malibu. Spróbuj zrobić malibu , jest łatwe, mniej pracochłonne niż krupnik i bardzo smaczne. Podałam przepis na którejś stronie, jak będziesz zainteresowana a nie znajdzisz, to Ci chętnie napiszę. Ja już po ćwiczonkach i kawie, czas na dobrą lekturę. Odezwę się jeszcze. Miłego dnia. Meno! dzięki za ciekawą stronkę o przepisach do diety, jest superowa. Właśnie dzisiaj zaczynam korzystać z tych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdziol
CIOTECZKI DROGIE!!! piszcie coś ,bo wyrzuciło nas już na 3stronę tematów forum, niedłlugo nie będziemy mogły się odnaleźć!!! Miałam nadzieję,że rano znajdę tu ciepłe słówka CIOTKI KLOTKI bo dzisiaj wtorek a zapowiedziała powrót i początek dietki. A tu sam muszę pić kawę . Ja mam doła! waga w górę i na liczniku znów 72kg!!! a już mi tak dobrze szło!!!! I przecież ćwiczę, i wczoraj ścisła dietka..... no tak ale wieczór andrzejkowy był alkoholowy, niby tylko wytrawne winko, ale jednak. Może jutro będzie lepiej?? Zajrzę tu do Was jeszcze . Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioł
LASKA, mam pytanie.. pijesz tę mieszankę ziół PENY i jak się po nich czujesz, co one dają?? jakich efektów mam się spodziewać? Przeczytałam na opakowaniu morszczyna w zastosowaniu" zewnętrzne do kąpieli relaksacyjno-odprężających" czy to można pić??!! a na szałwi,że "wewnętrznie -wg wskazań lekarza" Ja jestem panikara, nie lubię leków , sztucznych witamin , ziół . Jeśli czegoś nie muszę stosować to nie zażywam bo się boję. Kupiłam te zioła wg listy, po 50g . muszę je wymieszać i właśnie zastanawiam się nad tym morszczynem i szałwią. LASKA , ty wymieszałaś je wszystkie? Proszę dodaj mi odwagi i napisz , jak działąją na ciebie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Ciotunie!! Magdziołku - ja piję te zioła 3 razy dziennie/wszystkie wymieszałam/ Zanim je kupiłam przeczytałam o ich działaniu w necie .Nie zauważyłam niczego niepokojącego. Prawie wszystkie wspomagają trawienie ,metabolizm i oczyszczają nerki. Szałwią nie przejmuj się , w wielu włoskich potrawach ma szerokie zastosowanie jako przyprawa wspomagająca trawienie .A jeżeli chodzi o morsztyn pęcherzykowaty to - zawiera duże ilości jodu niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Wykorzystuje się go w otyłości, nadwadze, zwapnieniu tętnic, zaburzeniach trawienia, zapaleniach pęcherza moczowego jak również jako środek \"czyszczący krew\" i obniżający poziom cholesterolu. Czy one na mnie działają?. Szczerze mówiąc nie widzę jakiś szczególnych reakcji ze strony mojego organizmu. Spodziewałam się częstszych wizyt w przybytku cywilizacji, ale nic z tych rzeczy.Może krótko je pije. A tak na marginesie, na tym forum wszystkie Cioteczki są naprawdę fit, nie widzę tu żadnej dziewczyny z nadwagą Tylko ja upasłam się jak świnka ale świnki też są okejowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×