Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sawanah

WPADKA PO PLASTRACH EVRA

Polecane posty

Gość bogusia74
Witajcie! Po pierwsze chciałam napisać, że kupiłam plastry za 36 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie dziewczyny powiedzcie mi ile musze odczekac zeby zajsc w ciaze po plastrach bo teraz bede robic przerwe bo juz prawie 2lata je bralam, i czy jest mozliwosc zajscia w ciaze gdy plastra zapomnialam przykleic po dwoch dniach...o to zapytala mnie kolezanka a ja nie znam odpowiedzi....dzieki z gopry za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nafa
nie musisz czekac wogole. Dzisiaj bylam u mojej lekarki (jestem 3 tyg po poronieniu) i powiedziała mi że mam na miesiąc ,dwa stosować plastry a potem znowu się starać bez żadnej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśniewska
plastry dobra rzecz choc tak jak w każdej antykoncepcji wiele rzeczy może zawieść.plastrow używam długo ok 3-4 lata a od 2 tyg zyje w stresie zrobiłam aż 8 testw ciążowych wszystkie negatywne w piersiach pojawiło sie mleko przytyłam 3 kilo i puchną mi nogi jem jak nawiedzona choc teraz juz mniej czy ktoś juz miał podobny problem i potwierdziło sieze jest sie w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalcien
Muszę przyznac wisniewska, że mi cwieka zabilas. Plasterki naklejam od 2 lat i o czyms takim slysze po raz pierwszy. Do glowy przychodzi mi jedno rozwiązanie - co do tego mleka...mozliwe ze masz jakąs infekcję a to poprostu wydzielina. Radzę poprostu pojsc do ginekologa a nie sie zadreczac i robic kolejne testy. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabrielaP
ja tam stosowalam plastry przez 5lat i nawet, kiedy lekko odklejaly sie na brzegach, to je poprawialam i nie bylo zadnych problemow - w ciaze nie zaszlam. niejednokrotnie plaster na brzuchu odkleil mi sie po goracej kapieli, ale docisnelam go i wkrotce znow dobrze przylegal. takze drogie Panie, nie schizujcie sie tak, gdyby antykoncepcja nie byla w przynajmniej 90% pewna, to by nikt jej nie stosowal, a ze jest 99% sprawdzalna, zawsze trzeba sie liczyc z tym 1% i widocznie Twoja kolezanka jest tym bardzo rzadkim przypadkiem. pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabrielaP
do Wisniewska: ja tez tak mialam z tym mlekiem, ale stosowalam plastry i wydalo mi sie niemozliwe zajscie w ciaze. okres niejednokrotnie mi sie spoznial, ale w koncu sie pojawial. w trakcie tygodnia bez plastra rowniez wspolzylam i nie bylo zadnej wpadki:) jakies 2 miesiace temu odstawilam plastry i po krotkim czasie mleko "zniknelo", takze nie ma powodu do paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabrielaP
do Savanah: "Stosowanie innych leków: Zawsze należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach lub preparatach ziołowych, nawet tych które wydawane są bez recepty. Wymienione poniżej leki i preparaty ziołowe mogą spowodować nieskuteczność preparatu EVRA , co oznacza że kobieta może zajść w ciążę: * niektóre leki stosowane w zakażeniu HIV (rytonavir) * niektóre antybiotyki i środki przeciwgrzybicze (ampicylina, ryfampicyna, gryzeofulwina, tatracyklina) * substancja poprawiająca nastrój - modafinyl * niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki takie jak: topiramat, barbiturany, fenylobutazon, sól sodowa fenytoiny, karbamazepina, prymidon, pochodne hydantoiny, oksykarbazepina oraz felbamat * bosentan – lek stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia w tętnicach płucnych (płucnego nadciśnienia tętniczego) * ziołowe preparaty z dziurawca zwyczajnego Przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek leków należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Jeżeli kobieta przyjmuje jakikolwiek z wyżej wymienionych leków lub preparatów ziołowych, lekarz może zalecić stosowanie innej, skutecznej metody kontroli urodzeń (jak prezerwatywa, krążek maciczny czy pianka). Działanie niektórych z wymienionych leków zakłócające antykoncepcję, może trwać do 28 dni po zaprzestaniu ich przyjmowania."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze tak
A moze twoja kolezanka brala antybiotyki i nie zabezpieczala sie dodatkowo? (niektore leki wchodza w interakcje) ... albo piła dziurawca.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma plastry ale jeszcze ich nie używałam. Rok temu urodziłam dziecko. Wystarczyło że się nie zabezpieczałam z mężem 5mc i pojawiła się ciąża. Teraz zamierzam się zabezpieczać plastrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuje pierwszy raz plasterek i jest bardzo miło, nie mam zawrotów głowy, nie czuję go, naprawdę wszystko w porzadku. Ale mam pytanie, na ulotce pisze że w czwartym tygodniu (tygodniu bez plastra) jesteśmy bezpieczne jeśli nastepny plaster przykleimy w dzień na który bedzie wypadało przyklejenie. A jeśli nie przykleję nowego plastra to czy nie jestem wtedy bezpieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, przykleiłam plaster evra w sobote a dzisiaj we wtorek czyli 4 dni pozniej zauwzyłam ze termin waznosci minał w styczniu czyli prawie 5 miesiecy po czasie go przykleiłam. I do tego z męzem dzisiaj sie kochalismy. Powiedzcie mi czy w takim razienie działaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenkaaa
Witam ja stosuje po raz pierwszy plastry. w ulotce nic nie pisze na temat czasu dzialania. Czy wiecie moze od kiedy dzialaja? Czy od razu po zalozeniu pierwszego plastru, czy pozniej? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość platser działa od razu
18:36 [zgłoś do usunięcia] #dora# mam pytanie, przykleiłam plaster evra w sobote a dzisiaj we wtorek czyli 4 dni pozniej zauwzyłam ze termin waznosci minał w styczniu czyli prawie 5 miesiecy po czasie go przykleiłam. I do tego z męzem dzisiaj sie kochalismy. Powiedzcie mi czy w takim razienie działaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość platser działa od razu
18:36 [zgłoś do usunięcia] #dora# mam pytanie, przykleiłam plaster evra w sobote a dzisiaj we wtorek czyli 4 dni pozniej zauwzyłam ze termin waznosci minał w styczniu czyli prawie 5 miesiecy po czasie go przykleiłam. I do tego z męzem dzisiaj sie kochalismy. Powiedzcie mi czy w takim razienie działaja? nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igona
witam!mam problem a właściwie to stresa,w piątek przykleiłam 3 plaster,a na drugi dzień w sobotę go zdjęłam,umyłam ramie(bo tam go miałam),nie minęło 24 godz i przykleiłam drugi i w tym czasie współżyłąm,i moje pytanie brzmi:czy byłam wówczas zabezpieczona,nie miałąm plastra przez 22 godziny???czy dzień zmiany plastra pozostaje bez zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancymonek78
witam , plastry Evra fantastyczna sprawa ,sprawdza sie i na basenie i przy uprawianiu sportu,nie odkleja sie i jest wygodny.choc przy pierwszym mialam swedzaca wysypke na ramieniu po ktorej zostaly plamy.uzywalam je chetnie jako zamiennik nudnych pigulek-(jasmine),ale cos za cos ,po plastrach przytylam 3kg w ciagu miesiaca. i jeszcze jedno z czym musze sie z wami podzielic zaszlam w ciaze w trakcie noszenia plastrow!!!! wiec przez najblizsze 8 miechow nie musze sie zabezpieczac przed niepozadana ciaza.szczerze to nie chce juz zadnych nowosci ,przetestowalam czego efektem jest ciaza i 5 kg extra... po ciazy wracam do jasmine(poki co nic mi po nich nie dolegalo) albo niech teraz mezus sobie lyka tabletki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliszka
ja plasterki zaczęłam brać od wczoraj, a z tego co przeczytałam tutaj i na innych forach to "marszczenie się" plastra jest zupełnie normalne. na razie mam go ponad dobę i co chwilę, niemal chorobliwie zerkam czy jest na swoim miejscu ;) przedtem brałam Novynette i przytyłam przez pół roku 6 kg -> stąd lekarz polecił mi Evrę... no i zobaczymy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam 28 lat i odkładam ciąże
Plastry Evra stosuje od czerwca 2007 do dziś. Nigdy nie miałam z nimi problemów. Nie jestem szczupła a działają. Cena 39zł - najtaniej gdzie kupiłam. Już niedługo odkleje ostatniego plastra bo chce miec dzidziusia a jak mówią trzeba poczekać te 3 miesiace by organizm się oczyścił. Zoabaczymy jak mi pójdzie. Czy ktoś nie długo jak ja też bedzie odklejał ostatniego plasterka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evretkaaaaa
nie wieze we wpadke przy odpowiednim stosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameliana
Witam wszystkich, Prosze o porade. Po kilkuletniej przerwie zdecydowalam sie na plasterki Evry. Rozpoczelam brac je pozno wieczorem w dniu kiedy dostalam okres. Okres dostalam bardzo wczesnie rano wiec w sumie zaczelam je jakies ok 18 godzin pozniej. Po dwoch dniach mi sie dokleil pierwszy plasterek. Po paru godzinach przykleilam nowy. Po kolejnych dwoch dnaich znowu sie odkleil. Zdecydowalam sie je odstawic. Trenuje regularnie i po kazdym treningu plasterek sie odkleja- stwierdzioalam ze to nie ma sensu.Po 3 dniach dostalam krwawienia z ostawienia trwajace prawie 5 dni. Kochalam sie z moim mezczyzna w dniu kiedy dostalam krwawienie z odstawienia czyli 3 dni po przerwaniu plasterkow i dokladnie w tydzien po moim okresie normalnym. Kochalismy sie tez nastepnego dnia. Czy jest jakakolwiek szansa ze moge byc w ciazy? Czy te plasterki jendak jakos jescze dzialaly? Od kiedy sie wtedy liczy owulacja? -od pierwszego dnia okresu czy od tego krwawienia bo jesli od samego okresu to bylyby to dni plodne, tylko zastanawiam sie czy to wlasnie mozliwe? Prosze o odpowiedzi. dziekuje z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameliana
czy ktos tutaj jest w ogole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skuteczne
A ja uzywam juz 3 lata i jest ok,zadnej ciazy,zadnych skutkow ubocznych i nie odkleja sie pod warunkiem,ze przykleja sie na oczyszczona skore,najlepiej mydłem,a nie zelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiNiA
wiec tak... ja wpadlam stosując tabletki anty (mercilon) mam juz 15 miesiecznego synka, i po porodzie moj lekarz zaproponowal plastry z powodu tamtej ciazy na tabletkach... na plastrach jestem juz rok, ale teraz to zaczelam sie martwic bo od jakiegos miesiaca jest katastrofa... zle sie czuje na maxa, oslabiona, w glowie sie kreci i jem bez przerwy... boje sie czy to nie jest czasami kolejna ciaza... niby pilnuje tych plastrow, przyklejam jak trzeba i wogole... ale to nie wiadomo jak one dzialaja... do lakrza moge isc dopiero za miesiac bo nie mieszkam w Polsce, a do Szwedzkiego jakos nie mam zaufania, a pozatym nie znam az tak jezyka zeby wszystko wytlumaczyc tak jak bym chciala, no i zrozumiec co mowi do mnie;p co radzicie? odstawic plastry na ten miesiac (w razie jakby byla ciaza zeby dziecku nie szkodzic) i ryzykowac ze jak nie ma to moze jednak byc czy przyklejac i liczyc ze jest okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIE TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE MAJĄ DZIAŁANIE WCZESNOPORONNE. Czasami może dojść do zapłodnienia po stosunku i wówczas dziecko (ludzki zarodek) umiera!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borys187
plastry Evra - sprzedam ! fleczer1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonnieee
wpadka.pl - najlepszy "przewodnik" w momencie wpadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewcxyny czytam tak sobie i najbardziej zainteresowala mnie cena plastrow ja za swoje place 40,20.....duzy szok... mam tez pytanie stosuje plastry teraz drugie opakowanie na basen czesto chodze plaster pod woda sie namacza ale wychodze osuszam recznikiem i jest okej stosuje plastry prawidlowo+prezerwatywa jest ryzyko ciazy?wiem glupie pytanie ale kto pyta nie bladzi..;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko maroko
hej stosuje 2opakowanie plastrow ale zatrzymałam okres i jad ekolejne opakowanie w tym czasie doszło do stosunki no i skonczenia "we mnie" miał ktos taki przypadek napewno ...jets dzuze ryzyko zajscia po tak krodkim stosowaniu?prosze o odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
plastry kosztują 36 zł wrocław ul komandorska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×