Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Oj dziewczyny to przeziębienie mi się rozwinęło.jutro rano chyba pojadę do lekarza rodzinnego żeby coś mi dał.dziś miałam co tygodniowe ktg i znów szał.mała podobno miała za szybkie tętno a położona zabrała zapis i poleciała do gina ale na dyżurze był inny nie mój.tylko podbił pieczątka i tyle.teraz siedzę na szpilkach i czekam tylko na ruchy.Jenki kiedy ten strach i zamartwianie minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola mojej kolezance wywolywali porod w 39 tyg bo tez ja grypa siegla i powiedzieli ze nie beda ja szprycowac antybiotykami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Jestem po wizycie. Lekarz dzisiaj stwierdził, że z porodem jestem jeszcze "w lesie". Nie kazał niczego brać na powstrzymanie skurczów. Następną wizytę mam na 17 października. To będzie 39tc. Karola, współczuję Ci tej infekcji na sam koniec ciąży. Idź do lekarza koniecznie. Mam pytanie do mam: czy wy wszystkie miałyście ktg robione co tydzień pod koniec ciąży? Bo mi tego nie proponowali ):. Tak samo jak wymazu z pochwy też nie miałam robionego. Na wizyty chodzę z NFZ. Oszczędzają na mnie czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzisiaj spotkałam kobitkę i powiedziała mi że ma skierowanie do szpitala bo jest w 6stym miesiącu ciąży pozamacicznej. Aż nie mogłam w to uwierzyć, brzuch rzeczywiście ma. Pytam się jej dlaczego nie stwierdzili tego wcześniej, a ona że dopiero teraz a u lekarza była tylko raz i nic wtedy jej nie powiedział.A potem już nie mogła itp.... Brzuszek rzeczywiście ma, twierdzi ze serca dziecka nie bije, już się zastanawiam czy po prostu tam jej się nie zrobił jakiś stan zapalny i od tego puchnie. ogólnie dziwna KOBIETA. Dziewczyny myślicie że to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
aga19831 o matko :O szok !! choć wydaje mi się że jeśli byłaby ciąża pozamaciczna to już dawno by coś było z nią nie tak bo przecież to zagraża życiu, nie wyobrażam sobie żeby mogła funkcjonować tak przez 6 miesięcy, a po drugie jeśli serduszko nie bije od jakiegoś dłuższego czasu to nabawiłaby się zakażenia całego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Na ludzki rozum to jest niemożliwe.Nie wydaje mi się aby jajowód tak się rozciągną aby pomieścić 6miesięczny płód.Jednak na świecie zdarzają się takie ,,dziwne przypadki",że...wszystko może się zdarzyć.Kiedyś oglądałam program o kobiecie z USA u której ciąża rozwijała się poza macicą,jajowodem i dziecko urodziło się przez cc ale przeżyło. Z drugiej strony jakaś dziwna kobieta,że wiedziała o ciąży a do lekarza nie chodziła. No ale świat jest pełen dziwnych,,,myślących inaczej"ludzi.Ze mną pracowała babka(gdzieś ma teraz z 60lat)i twierdziła,że jej mąż pomimo ,że urodził się w 7mies.ciąży to jako roczne dziecko chodził sam po mleko dwie ulice od domu z 3litrową kanką.Śmiechu było co nie miara w pracy. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
aga19831 http://ciaza.mp.pl/lista/show.html?id=62859 czyli jednak z babką jest coś nie tak :) no chyba że urodziła się pod spadającą gwiazdą i ma takie szczęście że bóle krwawienia itp przez 6 miesięcy jej nie zabiły a zarodek który nie miał prawa się rozwijać urósł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 ja mam w rodzinie taką ciotkę której j córki zawsze były naj naj naj itp ( ale niestety kłamstwa mają krótkie nogi i wyszło na jaw jakie "grzeczne" są ) a teraz już wychwala wnuki, mój tato raz się tak wkurzył że jej dowalił że jej wnuki jak się rodziły to z gazetą w ręku albo recytując pana tadeusza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo88 Ha!Ha!Dobre! To tak jak moi znajomi.Śmiali się kiedyś,że Angielki prosto z porodówki jeźdżą na zakupy do marketu a jak im się dziecko urodziło to z pięciodniowym Malcem do McDonalda pojechali i tylko zdjęcia rozsyłali a jak się ostatnio pytałam jak Mały się miewa to ona do mnie,że... Ogląda bajkę na HBO,,Tupot małych stóp"-tylko,że nie miał jeszcze trzech tygodni.He!He!No cóż!Niektóre doskonałe dzieci szybciej gazety czytają i bajki oglądają wbrew logice. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 mam nadzieję że moje dziecko nie będzie aż tak "wspaniałe" i będziemy mogli się cieszyć z tego że rozwija się swoim tempem :) a swoją drogą w piątek z koleżanką byłyśmy na spacerku i pod jednym barem siedziała grupa ludzi i kobieta w jednej ręce trzymała kufel piwa a w drugiej dziecko które może miało tydzień nie więcej a najgorsze że nawet czapeczki nie miało ubranej a było dość chłodno :( zamarłyśmy z koleżanką na ten widok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo88 Dokładnie.Ja będe szczęśliwa jak będzie zdrowe i rozwijało się w normie.Geniusza oczywiście też pokocham i mam nadzieje,że pomimo bezwarunkowej miłości do dziecka nie ogarnie mnie po porodzie ,,zgąbczenie mózgu''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
Jestem po usg polowkowym. Wszystko jest dobrze a nawet bardzo dobrze:-) malutka szalala w trakcie badania ale udalo sie wszystko pomierzyc. Wrazenia po badaniu niesamowite:-) widzielismy twarzyczke i raczki i stopki bardzo dokladnie..eehh cudne to bylo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rano zaliczylam juz brzydko mowiac sraczke :( ..stres przed wizyta . :((( za 12 h bede wiedziala czy wszystko ok z dzidzia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista na pewno bedzie ok zobaczysz trzymam kciuki za brykajacego maluszka!!!!! Ta ciaza tej kobiety to moze taka urojona??? Na moj skromny rozum to nie mozliwe chyba ze chodzi o 6 tydzien. Karola biegiem do lekarza, a swoja droga slyszalam ze takie biegunki to znak zbizajacego sie porodu takie oczyszczenie przed. Powodzenia i zeby szybko poszlo, to czekanie jest okropne. Ta koncowka najbardziej wierze i tez odliczam tygodnie. Hanakali ja tez podejrzewam ze bede tak musiala czekac tymbardziej ze tu termin mam w 41 tyg a wywoluja po 42 chyba pekne jesli maly sie nie urodzi wczesniej. Dlatego grzecznie czekam do 36 tyg a potem robie wielkie porzadki mycie okien i tak dalej moze cos przyspiesze..... Poki co moj maly uciska juz na szyjke ktora robi sie mieksza dlatego jeszcze musze uwazac. Kurcze juz tak nie duzo wam zostalo, lepiej patrzec do przodu niz wracac sie myslami do poczatku ciazy nie? Ja dzis zaczynam 34 tyd, sama nie wieze..... Jest coraz ciezej fizycznie i to czekanie..... Dobrze ze mam ta szkole rodzenia to mnie uspokaja i szczerze polecam. Jeszcze rok temu bylo mi tak zle na duszy..... Nawet teraz gdy jestem w sklepach dzieciecych mam wrazenie ze te rzeczy to nie dla mnie, nie dla mojego synia.... Ciagle czuje jakis lek nie kupuj bo zapeszysz. Glupota ale tak mnie juz zycie nauczylo ze zawsze przychodzi jakas burza ktora wszystko rujnuje.... Juz tak bylo kilka razy i po prostu juz boje sie cieszyc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Nie ma co wierzyć w zabobony. Najwyższy czas przygotować się do nadejścia nowego członka rodziny. Jak nie teraz to kiedy? Później będzie tyle na głowie, że dodatkowe bieganie po sklepach i szukanie byłoby mniej sympatyczne i z pewnością dużo drożej. Póki co, można wypatrywać różnych okazji itd. Idę na 10.30 do dentysty. To ma być ostatnia kontrola w stanie błogosławionym :) Od rana mam już niemiłosierną zgagę, bleeeeeeeeeee. U mnie od rana słońce świeci i wstałam pełna energii. Byłam już w sklepie po świeże pieczywo i odkurzyłam mieszkanie. Niestety teraz padam na pysk ale nie odpocznę sobie bo jak pisałam wcześniej za chwilę wychodzę do dentysty. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
9 tygodni, nie gadaj głupot ;) po co te negatywne myśli? Nie myśl o tym, bo stresujesz faceta! . Dziewczynki po wizytach, super, że wszystko gra A te przed wizytami - nie świrujcie tak! Najgorsze już jest ZA Wami, limit nieszczęść wyczerpany! . Ja jeszcze w poniedziałek z resztkami nadziei powędrowałam rano do łazienki zrobić sikańca, ale oczywiście była jedna krecha. Właściwie to raczej tak zrobiłam dla formalności, żeby uspokoić swoje szalone myśli, że skoro dostałam plamienia takiego jak w tamtej ciąży to może jeszcze nic nie jest przesądzone. Ale dzisiejszy poranek z @ odciął mnie już od tamtego cyklu (chyba najgorszego w moim całym życiu). I mimo, że jest mi niesłychanie przykro to poczułam, że coś się kończy, ale też coś się zaczyna. Postanowiłam zmienić co nieco w swojej diecie, brać wiesiołka, pić len (może pomoże na ten mój bidny luz...) i odgrodzić się o tego wszystkiego co było, nie rozpamiętywać. . Jestem jeszcze bardzo ciekawa co u Pat :) jak po ślubie i w ogóle...? @ przyszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szosty sierpnia i dobre podejscie . jesli chodzi o wiesiolek ja polecam :) bo i na slub i na cholesterol dobry i ogolnie ok :) ja wlasnie zgryzam marchewke i koncze drugie sniadanie ...tak tak jesy 10.20 a ja juz drugie sniadanie machnelam . głod ,.co zrobic :) karola jak sie dzis czujesz ? Hanakali jak tam koncoweczka i nastawienie ? mlo skonczylas juz wymioty calkiem ? Akinom3 jak humorek dzis ? belinda32 super ze badanie wyszlo pieknie - trzymaj kciukasy dzis za mnie ;) 9 tygodni super ze juz 34 tydzien .. ja jestem 20 za toba heeh :) szkola rodzenia ja tez chce uczeszczac , a co do zakupow dla dzidzi .. to mnie niekiedy kusi -ale poczekam do 20 tygodnia i zaczne powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewzyny Jak dzis samopoczucie? U mnie dzis w miare. Sloneczko tak ladnie swieci ze az mnie nosi wybrac sie na jakies zakupy :-) i moze sie wybiore. Obiadek mam od wczoraj bo narobilo mi sie duzo. Tak niesmialo musze sie pochwalic ze od 3 dni nie mam wymiotow :-) tzn mdli mnie ale nie konczy sie to wymiotami. Chyba w osatnią niedziele nawymiotowalam sie za wszystkie czasy. Moj mąż wczoraj podczas przytulania :-P zauwazyl ze mam bardzo twardy brzuch, zwlaszcza dół brzucha. Ja mu na to ze ktos sie tam nam rozpycha to dlatego. Nie wiem czy dobrze mu powiedzialam czy to normalne? Bo to dopiero 10 tydz... ... Sista trzymam kciuki za Was i naprawde nie masz sie czym przejmowac bo bedzie wszystko ok. Musi i nie ma innej opcji. Daj znac jak po... ... Pat Kochana jak po Waszym ślubie? Mam nadzieje ze tesciowka nie wtracala sie Wam juz wiecej w Wasz najpiekniejszy dzien? Jak znajdziez chwile to skrobnij nam pare słowek :-) ... Karola skonsultuj z lekarzem to swoje przeziebienie bo nie ma zartow w Twoim przypadku jak jestes na finishu ... Belinda ciesze sie razem z Toba ze usg polowkowe wyszlo pomyslnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
Sista83 trzymam kciuki i zycze udanej wizyty:-) daj znac po. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak to jest u nas w Polsce z kobietami ciezarnymi ktore prowadza auto bądz sa pasażerami, czy musza zakladac pasy? Powiem szczerze ze mnie pas uwiera czesto w podbrzusze a potem dol brzucha mnie poboluje. Stad to moje pytanie czy moge pozwolic sobie na jazde autem bez pasow? Legalnie oczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Hej dziewczyny :) cieszę się że po wizytach wszystkie zadowolone i szczęśliwe :) mi jeszcze zostało tylko 20 dni żeby bąbelka zobaczyć :) xx Sista83 nie panikuj bo to Wam nie potrzebne jest :) na pewno wszystko w porządku z maluszkiem :) nie wymiotuję już i nie mam takiego ślinotoku jak miałam :) nawet wczoraj zjadłam kiełbaskę :) xx Karola do lekarza maszeruj i to bez dwóch zdań bo to już nie żarty :) xx sylwiatko25 możesz jeździć bez pasów ale możesz też kupić sobie nakładkę na pas która będzie ochraniać brzuszek :) xx Akinom3 jak u Was ?? :) xx Hanakali uważaj na Was :) nie przemęczaj się. Ja chyba też będę musiała iść do dentysty :O bo mi lak chce wypaść z 7 xx pat jak u Ciebie ?? xx ja już na głowę dostaję chyba i muszę przestać oglądać tv :O a dokładniej kanał TLC. Tak zaczęłam myśleć o tych porodach (nawet ostatnio mój się pytał jak będę rodziła ) że śniło mi się że rodzę :O i najpierw wyszły rączki a po jakimś czasie reszta ciałka, no i była córeczka z tym że urodziłam ją w 6 miesiącu i była taka maluteńka że zabrali ją a mi kazali wracać do domu i czekać na ich telefon kiedy będę mogła dziecko zabrać, no i miałam jeden dzień żeby kupić całą wyprawkę dla małej. A swoją drogą wczoraj oglądałam ciuszki dla maluszka i znalazłam w h&m taki śliczny kombinezon pluszowy i korci mnie żeby go kupić no ale nie wiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola2812 Byłaś u lekarza z tym przeziębieniem? Mam nadzieje,że ciś ci przepisze i poczujesz się lepiej. :) "" 9tygodni Nie wierz w zabobony i bierz się za wyprawkę bo później ,przed samym porodem będzie ci ciężko. :) Należy ci się szczęście i radość.Choć się boisz ciesz się ze swojego stanu.Zasługujesz na wszystko co najlepsze tylko musisz w to uwierzyć.! :) "" Hanakali Miłej wizyty u dentysty. :) Jak ty się czujesz na samej końcówce? "" szósty_sierpnia Nie udało się teraz to uda się niedługo.Spędź ze swoim facetem miłe,przyjemne chwile i lada moment napiszesz nam o swoich dwóch kreseczkach. :) "" Sista83 Głowa do góry! Będzie dobrze! Daj znać po wizycie.Z pewnością będą to bardzo dobre wieści. :) "" Belinda Super wieści.Tylko się cieszyć. :) Macie już wybrane imie dla Dzieciątka? "" Mlo88 Oj!Zaczęłaś jeść to bardzo dobrze. Ten twój sen to chyba po tych wszystkich programach . Naoglądasz się a póżniej przeżywasz. "" Ja dziś nie mogłam spać.Plecy mnie bolały.O czwartej musiałam wstać i zjeść bo aż w brzuchu mi burczało.Non stop jem,śpię i siusiam. U mnie leje deszcz i nie ma jak wyjść nawet na spacerek.Leżakuje więc na kanapie pod kocem z psem,który na szczęście nie lubi deszczu.:) Ja wizytę mam za tydzień i nie mogę się doczekać.Ciekawe czym tym razem ta położna mnie zadziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za troskę.Nie byłam u lekarza bo po wypiciu z 10 litrów mleka z miodem przechodzi.Dziś już lepiej.Tylko mam jeszcze nos zapchany ale tak naprawdę bez kataru.Zostało mi tylko czekanie.A tu jak nic nie było tak nie ma nadal. Wczoraj na ktg małej strasznie tętno skskalo że aż się przerazilam,Ale widział to gin i mówił że tak może byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
szósty sierpnia - myślę, że dobrze dobrze kombinujesz... tzn przestajesz kombinować w kwestii dziecka. Nie raz pisałam o tym jak to u mnie było, ale dla Ciebie jeszcze raz przypomnę. Starając się o ciążę dbałam o wszystko aby było dopięte na ostatni "guzik" :) tzn. sprawdzanie śluzu, mierzenie temperatury, odliczanie dni, odpowiednia pozycja w trakcie i po... Byłam bardzo niecierpliwa, a jak przychodził okres to wręcz załamana. Dwa razy udało mi się zupełnie od tego wszystkiego odciąć, ale tak prawdziwie, że nawet podświadomie już chyba o tym nie myślałam. Za pierwszym razem kupiliśmy mieszkanie i zajęliśmy się jego remontem i urządzaniem i byłam tym tak zaabsorbowana, że nie zwracałam uwagi jaki dzień cyklu itd. Zaszłam w ciążę bez tych wszystkich ceregieli, ale niestety w 11t poroniłam. Za drugim razem było tak, że przeszłam kurację tabletkami na uspokojenie bo długo nie mogłam dojść do siebie po poronieniu. Po tym wyluzowałam się i też nie myślałam obsesyjnie o ciąży. No i benc :) Teraz czekam na rozwiązanie :) Sista - nastawienie moje jest mieszanką niepokoju i radości. Z jednej strony jest mi bardzo ciężko i boję się oby nie pojawiły się komplikacje, a z drugiej strony jestem szczęśliwa, że ciążę mam donoszoną i lada moment dotknę swojego Marzenia. Sylwiątko - ja od początku miałam wyraźny bębenek i twardy. A co do samochodu to ja przestałam jeździć bo nie muszę. Mlo - no i borowanko jednak było. Mała dziurka w górnej dwójce. Lepiej też skontroluj stan uzębienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanakali kiedys bylam takim wulkanem niczego sie nie balam i bylam pewna siebie. Niestety zycie nie jest takie kolorowe i to poczucie pewnosci stracilam choc nie moge narzekac jestesmy zdrowi dogadujemy sie z mezem kochamy sie i oczekujemy na owoc tego zwiazku. Po prostu boje sie ze znow przyjdzie cos co zburzy to co budowalismy tyle lat..... w zyciu z roznych opalow juz wychodzilismy i dzieki Bogu jest dobrze. Ale wiesz taki lek zostaje... mam nadzieje ze po narodzinach nabiore pewnosci siebie na nowo i bede gotowa zrobic wszystko dla synia. No a te zqbobony to tez mnie wkurzaja ale moja szwagierka rodzila w szpitalu a jej maz dopiero kupowal lozeczko i takie tam. Dla mnie to bez sensu ale jak sie tak nasluchas to leb boli. Ale jeszcze z dwa tygodnie i zrobimy ostatnie zakupy dla malego bo z grubsza to juz wszystko mamy tylko pochowane jakos. Po za tym mam wrazenie ze jak juz wszystko zrobimy to bedzie mi jeszcze ciezej czekac. Po prostu stopniowo cos ostatnio pokupilam rzeczy do szpitala dla siebie reczniki dla malego i takir tam. Wyprawka to dluuuuuuuga lista ale w koncu marzenie sie spelni i maly krzykacz bedzie z nami Nic na to nie poradze ze mam tak glupi charakter po prostu zycie dalo mi juz po dupce a teraz kazdy krok jest przemyslany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom3, niestety nie mam sposobu na te bóle krzyżowo-biodrowe. Gin zaleciła masaż, ale taki specjalny dla kobiet w ciąży u fizjoterapeuty, ale cudów na pewno to nie zdziała. Chodzimy na basen, ale poczytałam, ze pływanie żabką jeszcze pogarsza sytuacje. W domu robię ćwiczenia dla cieżarnych, ale takie ogólnie na ciało, a nie specjalnie na kręgosłup. Niestety chyba się musimy się pogodzić z tymi bólami. Ja już przed ciażą miałam, więc się spodziewałam, ze w ciąży będzie jeszcze gorzej. Boli przy każdym ruchu, w nocy jak się z boku na bok przekręcam, to też :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
Akinom3 tak wybralismy imie:-) Julia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Hanakali ja mam 4 zęby do zrobienia ale nie chcę iść tu w holandii do dentysty bo już raz mi zęba dobrego zepsuli :O nie wiem czy będę w stanie w grudniu jechać do polski żeby iść do dentysty :O zostaje mi wierzyć że będzie wszystko będzie ok :) ano wstałm xx sista83 jak po wizycie ?? :) xx dałam dziś czadu, rano wstałam zjadłam śniadanko napisałam do Was i poszłam do wyrka jeszcze sobie poleżeć i dopiero wstałam przed 15 bo paskudek dzwonił :D ale teraz za karę mi głowę urywa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Mlo - nie wolno ciężarnej chodzić z zepsutymi zębami! NUNUNU! Na głowie stań a zrób z tym porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Hanakali tzn. ja nie mam zębów zepsutych tylko tyle że laki mam do wymiany, i dentysta mówił że lepiej teraz je zrobić bo za jakiś czas mogą się zęby zacząć psuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×