Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

nadobie czytanie za rok chyba ale witam was ponownie: dziennie placze sobie chwilke i mam depresje jakas , a potem znow jest ok . karmienie mam jej dyscyplinować tak mowila nam dziś polozna , mala ma lekka zoltaczke i jutro idziemy do pediatry ,niech tez sprawdzi tego kwiaczka . przybrala na wadze tyle co inne dzieci w tydzień hahaha . polozna kazala mi więcej spac i nie wisieć non stop z cycem.ogolnie kochane maleństwo ale jak placze to mi goraco i slabo . nadal nie zrobiłam kupy ..pomimo czopka.jutro od rana kolejny czop będzie. ogolnie to dni leca szybko i boje się jak to będzie jak maz za tydzień wroci do pracy . niekiedy mysle ze jestem zla matka... obyśmy w nocy nieco pospali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista nie jestes zla,tylko swiezo upieczona mama. Przeciez to Twoje pierwsze dziecko,nawet tygodnia nie ma, to wiadomo,ze nie bedzie tak jak w serialach,gdzie wszystkie dzieci spia grzecznie i nigdy nie jedza. Poza tym pewnie hormony szaleja i dlatego masz takie nastroje. Ale Mamusie pisza,ze bedzie lepiej, a poczatki zawsze sa trudne we wszystkim, bedzie dobrze! xx Asia tez mam odstawic ok. tydzien przed terminem. Ciekawa jestem jak to bedzie, bo np. kolezanka urodzila wczoraj, a byla 2 tyg przede mna. I oczywiscie sie boje, ze odstawie i cos sie stanie, bo np. bez leku ciaza by nie przetrwala...ach, niech juz bedzie po porodzie, bo mi psycha siadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na dziecko ja mam dokładnie termin na 19 lipca i nie ukrywam że też się cieszę że jest ktoś "prawie" na tym samym etapie co ja. Ja ogolnie ciążę przechodze duużo gorzej niz tę pierwszą szczęśliwą w ktorej w sumie do dnia porodu nie czułam że jestem w ciąży. Teraz od samego początku coś się dzieje. Plamienia, później nagle pogorszenie morfologi, pozniej tarczyca a teraz skracanie się szyjki, no i do tego jeszcze mam dwa polipy które to właśnie powodują te plamienia do dnia dzisiejszego - tak więc z tabletkami, heh wkładkami od początku się nie rozstaję, był jeszcze i szpital i antybiotyki.:-(. Ale i tak jestem dobrej myśli, przynajmniej sie staram i nie biorę pod uwagę innej opcji jak tylko szczęśliwą chociaż straaasznie się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista widze ze problem z wyproznieniem po porodzie masz podobny. Niestety musi samo przyjsc. Nie zdziw sie jak podczas podcierania zobaczysz krew ja tak przez dwa miesiace mialam. Co do placzu tez tak mialam i mam do dzisiaj . Ale zobaczysz wszystko jest do ogarniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista83 Nie łam się.Początki są zawsze trudne,dzieciaczki mają różne charakterki i potrzeba czasu by ogarnąć temat i wpaść w rytm.Nie jesteś złą matką tylko ,,świeżaczkiem".Nikt od samego początku wszystkiego nie wiedział ani umiał. Nie rodzimy się ze zdolnością opieki nad noworotkiem tylko nabieramy ją z czasem.Malutka popłakuje bo jakoś musi dać ci sygnał,że jest głodna,ma niespodziankę w pampku lub chce się przytulić:) Twoje zachowanie jest naprawdę normalne. Podejrzewam,że każda z nowych mam miała gorszy dzień ale gdy spojrzy się na tą wspaniałą,małą istotkę którą kocha się bezgranicznie od pierwszego grama to ani nieprzespana noc ani gorszy nastrój nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Dziewczyny dzieki za.odpowiedzi. potrzebowalam wiedziec dla swietego spokoju czy biore dobra dawke. Sista. Kochana nie zadreczaj sie. Dla swojej niuni jestes najwspanialsza mamusia na swiecie. Powolutku to dopiero kilka dni wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Jestem i juz odpisuje na raty bo spam:-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Dziewczyny dzieki za.odpowiedzi. potrzebowalam wiedziec dla swietego spokoju czy biore dobra dawke. Sista. Kochana nie zadreczaj sie. Dla swojej niuni jestes najwspanialsza mamusia na swiecie. Powolutku to dopiero kilka dni wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Magdalenamz Ja jestem na euthyroxie od początku taka sama dawka czyli 150. Tsh, ft3 i ft4 w normie wiec nie bylo potrzeby zwiększać. Cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Od niedzieli rana nie czułam dzidzia i dzis polecialam na usg. Synus ma się na szczeście dobrze, jedynie zmienił sobie położenie dlatego go nie czuję. A wiecie co, lekarz śmiał sie z siurka, ze chyba miał wzwod:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sosi9 Oczywiście, ze podczas usg dzidzia się ruszala i ja juz od dawna czułam ruchy tylko nie wierzyłam, ze to byly ruchy. Teraz to moje pik jest takie samo tylko częściej i mocniej- no nie licząc tych 3 dni ostatnich bo właśnie dlatego bylam na usg. A początki owszem mialam trudne... Okropne chorobsko, kaszel przez miesiac i stąd plamienie jednodniowe... cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia - jak ja Ci zazdroszczę, że już wiesz kto u Ciebie mieszka i że już czujesz kopniaczki... Też już bym chciała... A tymczasem nic nie wiem i nic jeszcze nie czuję... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Czekam na dziecko Moj synus ma mnie gdzieś i obrócił sie tak, ze go nie czuję. Lekarz pamiętał gdzir ostatnio mial główkę, gdzie nozki:-D Dzis w mothercare kupilam dla synusia bluzie za 14 zl:-)zl Aaa...bylam tez u endo i u lekarzą ogólnego i mam zrobic wymaz z gardła bo chyba to jest powód złych wyników z krwi... ------ Emilia-Kalina Nooooo....w końcu się odezwalas:-D A ja juz ciągle pytałam o Ciebie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Nika82 Juz bliżej niz dalej wiec dasz radę ;-) Choć tez jestem ciekawa czy masz kolegę dla mojego urwisa czy raczej dziewczyne;-) -------- Mi2000 Dolaczam się do dziewczyn i również bardzo współczuję...prawda jest taka, ze ktoś kto tego nie przeżył nie wie jak to boli... Moze nasze wsparcie choć troszkę ukoi Twoj bol...a moze niedługo bedziesz tez tu się zamartwiac czy kopie czy nie kopie itp itd:-)itd Moja kuzynka miala 43 lata jak zaszła w pierwsza ciąże. Determinacja byla wielką, ale teraz ma 4 letnia corenke;-)corenke ----- Kora Nie mam pojęcia jak to jest z tymi wynikami... Ważne, ze moze to byc przyczyną niepowodzeń i będą to leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_Kalina
Edzia - jestem, jestem :) podpatruję i chłonę te wszystkie ciążowe fluidy od Was :) i ciągle tu wracam, dzień w dzień. ale nie zawsze nadążam przeczytać co która pisze :( Czekam na dziecko. Staram się podejść do pracy tak, że może pomogą mi jeszcze w tą ciążę zajść ;) bo odsuną ode mnie myśli ciążowe, a póki co mam w głowie tylko te. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sista83 Moze wpadne i Ci pomogę ;-) Nie martw sie, wszystko się unormuje, jeszcze nie raz będziecie beczec na zmianę z corcia;-) Ja choc mialam grzeczne dziecko choć temperamentne, to tez nie zawsze było kolorowo. Z czasem będzie coraz lepiej i bedzie dobrze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Dziewczyny a macie czasem sutki takie jakby sie luszczyly albo jakby z nich taka drobniutka skora schodzila no sa takie bialawe niewiem jak to wytlumaczyc. Przed ciaza tez tak miewalam ale niewiem od czego to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie, ile potrzebowałyście w szpitalu przy porodzie wody do picia, i po porodzie podpasek tych duzych, pieluszek dla dziecka ( jaki rozmiar), majtek jednorazowych, koszul nocnych. Pytam bo jak ja sie spakowałam to wyszły mi 2 torby takie średnie. Z gory dziekuje i całuję mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
SISTA -słońce nasze, codziennie myślami jestem z Wami :) musicie się przyzwyczaić do siebie tak ja byłyście przyzwyczajone jak Ninka była jeszcze w brzuszku :) czasem takie popłakanie nawet pomaga, bo emocje z nas uchodzą :) ale nigdy nie mów że jesteś złą matką, jesteś na pewno idealną mamą dla swojej dziewczyneczki :) cierpliwości i wiary że z dnia na dzień będzie coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
sylwiatko25 - ja niestety w tym temacie nie pomogę, ale jak moge zapytać kiedy Ty masz zaplanowane przywitanie swojego szczęścia? Bo teraz Twoja kolej tak, po sista83?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Wie któraś może od czego może swędzieć dekolt?? Masakra swędzi mnie od kilku dni ;/ Może od jakiegoś kosmetyku?? Albo nie wiem????? xxxxx sista nie łam się .... początki zawsze są masakryczne... moja siostra też to przechodziła,teraz Oluś ma miesiąc i siorka lekko sobie ze wszystkim radzi :) Więc cierpliwości kochana a będzie ok :) Co do kupki... ja czasem jak mam problem to piję taki syrop...LACTULOSUM ,w aptece po 10 zł. jest,a w szpitalu jak leżałam,to dawali mi parafinę do picia... Chyba,że pisałaś o Nince,a nie o sobie :) xxxx magdalenkamz-jak będzie regularnie do endokrynologa chodziła ,to według Twojego wyniku TSH-endokrynolog ustali Ci dawkę .... Ja chodziłam do 22 tyg. co miesiąc,a teraz już endokrynolog kazała co 6 tyg. Więc kochana chodź do endo. raz w miesiącu,bo tarczyca skacze czasem jak szalona... Chodzisz prywatnie czy na NFZ? xxxxxx ciekawe co u wom@n ????? Jak jej Mikołajek (o ile dobrze pamiętam imię) się chowa :) Pewnie ma już 6 czy 7 miesięcy :) xxxxxxx szósty_sierpnia podczytujesz Nas???? Jak Twoje starania kochana??? xxxxxxxx Ja dziś zawiozłam zwolnienie do ZUSU... pogoda od rana ładna,ale później burza i ulewa :P Jutro czeka mnie kolejny leniwy dzień :) Chyba,że z mężem do teściowej pojadę ;/ ale raczej zaoszczędzę sobie i małemu stresu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Milemka przecież wiem że leki potrzebują kilku dni żeby dały efekt :P nie daje wszystkiego na raz małej, ale widzę ze mleko odnosi sukces bo mała zrobiła dziś kupkę taką twardą ! :) fakt że się nastękała troszkę ale kupka jest :) xx Sista83 kochana nie mów że jesteś złą mamą !! jesteś mamą od 5 dni i co chcesz mieć Ninkę w małym paluszku obcykaną ??? no niestety tak łatwo nie jest musimy się pomęczyć troszkę :) ja przez pierwszy tydzień też panikowałam jak mała zaczynała płakać ( choć mało płakała) bo nie wiedziałam czy głodna czy pamper mokry, ale pomału dochodziłam co jest grane. Lekarz mówił mi że dziecko musi płakać bo wtedy stymuluje swoje płucka :) więc to nic złego wręcz przeciwnie. mam nadzieję że jak mała śpi to nie latasz na mopie i nie pieczesz ciasta ! odpoczywaj teraz jak najwięcej bo organizm jednak dostał bo tyłku przy porodzie, a mąż się nie pogniewa jak wróci z pracy i będzie musiał jajecznice sobie zrobić zjeść. Co do tej depresji ja też miałam jakiś kryzys i co mi Sista83 pisała wtedy ???? że mam się nie załamywać i głupio nie myśleć więc ja Ci to samo mówię !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Sista83 co do kupki to może wszystko co zjadasz organizm przyswaja o nic nie zostaje do wydalenia ?? bo jednak po czopku powinno Cię przegonić :P a ty się zdrowo odżywiałaś więc może masz puste "magazyny" . pij napar z siemnia lnianego albo rumianek to pomaga w tych sprawach :) xx sylwitko kochana ciężko powiedzieć ile czego bo to zależy jak krwawić będziesz :) ale lepiej mieć więcej niż mniej, choć zawsze mogą Ci donieść. dostałam z ubezpieczalni 40 mega wielkich podpasek i w domu zużyłam 8 z czego nigdy nie były pełne, w sumie to mogłam używać normalnych podpasek ale ja miałam problem z tym nie trzymaniem moczu więc wolałam się męczyć z tym "podkładem kolejowym" w gatkach niż się posikać :P nawet po porodzie nie krwawiłam bardzo. te majtki to ja miałam 3 sztuki ale nie używałam ich tylko takie normalne pełniejsze majtki miałam, co do pampersów to mi w szpitalu szło ok 5-6 za to teraz mała nadrabia :D xx Asmanka kochana teraz Twoja kolej. a może już się też rozpakowałaś?? bo coś milczysz. xx przykro mi ze dołączyły do nas nowe Aniołkowe Mamy :( dziewczyny każda z historii jest bardzo przykra :( nie poddawajcie się i walczcie o swoje szczęście.... bo warto !!! xx u nas już lepiej niunia nie ma gorączki :) i zaczyna coraz częściej gadać po swojemu :D a ma taki słodki głosik. byłyśmy dzisiaj na kontroli z tą nóżką niestety nie zeszło jej to więc lekarze są pewni że to znamię. zrobiła lekarka fotkę i miała pokazać dermatologowi. mam czekać na telefon od nich co dalej robić z tą nóżką. Mała waży już 4385g i ma 54,5 cm :) rośnie ta moja pannica. aha oczywiście co do brzuszka i tej gorączki to jest "normalne" :O ale mam dawać to mleko na kolki. ja dziś jeszcze miałam wizytę u ginekologa, i trochę czuję się zawiedziona bo myślałam że zrobi mi badanie ginekologiczne i sprawdzi jak się sprawy mają w środku zwłaszcza że dalej mam ten problem z mięśniami. Kazał mi je tylko ćwiczyć ( robię to już 5 tyg i nie pomaga) zapytał się czy @ była i czy już się przytulałam :O ( chyba do ściany :P ) no i zapytał się o antykoncepcję, zaproponował mi spiralę ale ja nie wiem czy to dobry pomysł ?? dał mi pigułki na 3 miesiące, jak bardzo zacznę tyć to mam się zgłosić do niego, prawdę mówiąc to zastanawiam się czy zaczynać te pigułki czy nie. Dziewczyny a wy co wybrałyście po porodzie ??? ma któraś spiralę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
xxxpatxxx1 a stosujesz jakiś kosmetyk tylko na dekolt ?? ja dziś przed pójściem z dzieckiem do lekarza myłam ją i nasmarowałam jej nóżki i rączki kremem bo bardzo ma suchą tam skórkę, przychodzę do lekarza rozbieram małą a ona brzuszek i główkę w czerwonych plamkach ma :O i tez nie wiem od czego, co prawda ja jej białe ubranka moczę w czym typu vanish płuczę ręcznie i piorę później w pralce w tym płynie hipoalergicznym więc myślę że to nie przez ten wybielacz bo od początku w nim namaczam białe ubranka a dopiero dziś miała wysypkę :O może pij wapno ??? lepiej daruj sobie teściową :P po co Ci nerwy ?? xx magdalenkamz fajnie że pośpisz dłużej w tym tygodniu ale mimo wszystko ciężki jest 1 trymestr :O ja ciągle spałam :D ( pracowałam do 3 miesiąca) próbuj iść na chorobowe bo praca w sklepi jest ciężka. co do tej skórki to mi się też tak robiło, ja smarowałam całe piersi oliwką i było ok ale czasem to bardzo swędziało :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Mlo no ostatnio kupiłam sobie z Avonu taki spray na wypryski na plecach,ale wypsikałam dekolt,bo w tej ciąży wypryski na dekolcie i twarzy,to moja zmora niestety... Ale to było ponad tydzień temu... Poza tym byłam u siorki,tej ci rodziła miesiąc temu i jej synek przytulał się do mojego dekoltu buźką ,na której ma krostki,ale niby to od skazy białkowej... No więc chyba niczym mnie nie mógł maluszek zarazić... xxxxxx magdalenkamz,ja na L4 poszłam w 5 tyg. Ciąży,dwa dni po tym,jak dowiedziałam się o ciąży,tylko ja mam umowę o pracę...a Ty z tego co pamiętam ,to nie wiec kochana nie wiem jak u CIebie z płatnościami...jesli chodzi o L4. Ja też w sklepie pracowałam,w żabce...roboty i dźwigania od chu.... Wiec rozumiem ciebie doskonale,ze masz tyle pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
aga8277 To różni nas parę dni super!Ja mam termin na 21 lipca no z usg wychodzi 19 zobaczymy.Jak byłam z synem w ciąży to też prawie nie czułam że coś się dzieje brzuszek trochę urósł i nic więcej poród myk myk wszystko super.W tej straconej ciąży czułam się fatalnie .Dziś mam 25 t i 3 dni od samego początku zero objawów co napawało mnie strachem że znowu coś nie tak.Mimo to się boję przed każdą wizytą mój lekarz to mnie zapamięta na długo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
aga8277 Nie martw się trafiłaś na pewno na dobrego lekarza tak długo już przetrzymałaś plamienia moja mama miała ze mną w ciąży donosiła mnie szczęsliwie tyle tylko że byłam malutka 2,700.Każda z nas się tu boi gdyby tak nie było nie znalazłabym się na tym forum.Nie zawsze mąż wysłucha a tu zawsze ktoś odpowie i pocieszy.Dobrze że jesteś dobrej myśli tak trzymaj:)A co będzie bo nie wiem czy coś przeoczyłam?Ja idę jutro do lekarza martwi mnie cukier i znowu bakterie w moczu bardzo liczne zobaczymy co powie.Aha przytyłam już 13 kilo nie wiem jak tak dalej pójdzie z synem przez całą ciąże przytyłam może z 11 a tu sobie pofolgowałam to teraz mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sista Ja po porodzie też nie mogłam się wypróżnić trwało to kilka dni w ogóle bałam się że na nowo popękam takie miałam uczucie.Nie martw się dasz sobie świetnie radę jak mąż wróci do pracy:) Sylwiątko 25 Ja ci za dużo też nie pomogę rodziłam kupę lat temu było inaczej.Wody wypiłam może z pół butelki nic nie jadłam przez 12 godzi nie miałam potrzeby picia ani jedzenia.Pieluszki dawali w szpitalu majtki były normalne tylko większe i bardziej uciskające no podpasek trochę szło ale to zawsze można dokupić nawet w szpitalu nie ma co panikować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka21
Czesc wam. Dziewczyny strasznie mnie swedza piersi i brzuch. Slyszalam ze nawilzanie to zalagodzi. Czy moge nawilzac je kremem np. Dave, BB lub Nivea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia Wiesz że tak czułam że poleciałaś na usg.I się nie myliłam sama tak panikowałam ale dobrze że już się nie stresujesz. Synuś ma się dobrze to mamusia też zadowolona super!! Emilia Kalina No to trzymam kciuki żeby wszystko poszło tak jak sobie tego życzysz i pamiętaj czekamy tu na ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×