Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość czekam na dziecko
Frezja Gratuluję serdecznie :) Ututu Skoro naprawdę masz takie bóle to po co masz się stresować jedz do szpitala i sprawdz co się dzieje.Na pawno jest wszystko ok ale ty będziesz spokojniejsza wiem coś na ten temat.Ja jutro zaczynam 25 t c i też miewam jakieś dziwne bóle nie aż takie mocne są dosyć krótkie.Czy to mogą być skurcze braxtona -nie wiem czy dobrze napisałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika slusznie ze sprawilas sobie przyjemnosc kurtka :) jak sie w nia niedlugo nie zmiescisz to nic straconego- zmiescisz sie po porodzie. A brzusio niech rosnie :) X Azja, 9 tygodni az milo czytac jak Wasze chlopaki rosna i sie rozwijaja. Kazdy dzien pewnie zaskakuje gdy dziecko pokazuje nowe umiejetnosci. To jest zadziiwiajace gdy z takiego malego czlowieczka ktory ledwo widzi robi sie coraz bardziej kumaty dzieciaczek X Mlo moze lepiej idz z Nela do lekarza. 38 stopni i takie objawy to lepiej skontrolowac X Ciagle martwiaca. My tez mielismy akcje z suszarka. Maja tylko prrzy tym dzwieku zasypiala. Jak wylaczylismy suszarrke to byl ryk. Suszarka chodzila raz 3 godz , w pokoju sie nagrzalo, mi juz tez halas na nerwy dzialal az w koncu sie przepalila, byl smrod a Maja nadal na dobre nie spala. Na szczescie juz sie suszarki nie domaga. Ponoc maluchy lubia takie jednostajne dzwieki. U nas niestety tez co chwila oa sie u Mai zmienia i placze nie wiadomo dlaczego. Chyba trzeba sie przyzwyczaic do takich skokow rozwojowych. Te 6 kg to nie dramat. Nie karmisz Tosi niczym niezdrowym przeciez. Maja wazy juz ponad 5 czyli w 2 miesiace przybrala ok 2kg. Pucol maly juz jest. Urosla 9 cm X My w weekend bylismy u moich rodzicow. Mama wziela Maje na noc wiec nie musialam wstawac na karmienie. Odppoczelam troche chociaz i tak instynktownie sie przebudzalam. U nas ze spacerami ostatnio ciezko. Nie moge Mai wyszykowac bo ciagle placze jak ja do wozka klade i okazuje sie ze jednak nie dojadla. I tak przez ok godz klade ja i wyciagam do karmienia bo nie moze sie zdecydowac czy najedxona czy nie a i tak pozniej na spacerze placze. Poza tym ciagle mamy problemy z kupami bo robi normalnie wode zabarwiona i ze skora ktkra jest szczegolnie wrazliwa. Coz zrobic. Tak to jest z dzieciaczkami ze ciagle cos. Poza tym jest cudowna. Utrzymuje kontakt wzrokowy i mzna z nia "pogadac" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Agnik kurczę z tym spacerami to jeden wielki dramat dla mnie też:( buczy i buczy w tym wózku.buczy w nosidle,buczy w aucie....wszyscy się dziwią bo przecież dzieci rzekomo lubią jeździć we wózkach i w samochodach- no to NIE Toska nie lubi;( w dodatku ostanio jej się nie podoba po kąpieli:( jak ja wyciągnę to lament:( łzy krokodyle i wrzask:( Agnik Kobieto jak ja czytam że ty wychodzisz z domu na siłkę że mała śpi z Twoją Mamą to ja robię oczy jak 5zł!!ja nawet nie chcę jakoś nie umiem jej zostawić z Mężem żeby do biedronki na drugą stronę skoczyć..a gdzie ją na noc komuś oddać..podziwiam Cie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
9tygodni ja mam 4 termometry 3 normalne ale różnych firm 2 w pupie mierzę 1 pod paszką a 1 jest do ucha ale on dopiero od 3 miesiąca. wszystkie pozostałe termometry pokazują taką samą tem. :O niestety nic lepiej z Nelą :( xx Azja no kobito martwiłam się już że się nie odzywasz. kochana współczuję Ci choroby :O ja nawet nie chcę myśleć o tym szczepieniu :( mam taki uraz od tego momentu jak ten frajer jej krew z nóżki pobierał i mam takie wyrzuty sumienia że się nie odezwałam i nie zjechałam go za to że tak jej ta nóżkę katował, że teraz widok igły przyprawia mnie o mdłości ze stresu. super że Ksawuś tak rośnie :) moja Nela przytyła aż 1 kg w 5 tygdni. Jak teściowa daje dalej do wiwatu czy już siadła na tyłku ??? xx u nas 2 dzień jakiś kiepski :( w sumie w piątek po południu się zaczęło. ewidentnie ma problem z brzuszkiem bo strasznie się pręży i wtedy bardzo krzyczy. już kupiłam specjalne mleko na kolki i problemy z kupkami zobaczymy czy coś pomoże bo ta laktukoza co dostałam od lekarza tylko przez 2 dni pomogła :O daje małej infakol espumisan herbatkę z rumianku i kopru a mimo to ma problemy :( i w*****a mnie to że pójdę do lekarza to usłyszę że taka temperatura to nie temperatura i że brzuszek może boleć do 3 miesiąca. tak mam patrzyć 3 miesiące jak mi się dziecko męczy. w nocy dałam jej 0,4ml ibuprefonu. on jest od 3 miesiąca dopiero ale dałam o wiele mniejszą dawkę bo temperatura się utrzymywała 37.9. kurcze ja mam 37.5 to biorę coś żeby od razu zbić a mam czekać aż dziecko będzie miało ponad 38 i wtedy dzwonić do lekarza radzić się co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Agnik kochana ja już bym dawno była u lekarza ale oni mówią ze to normalne że tak ma być itp. byłam w czwartek w biurze konsultacji i mówiłam za ten brzuszek to wiadomo co usłyszałam. przemywam oczka rumiankiem i dziś już niema tej ropki w oczkach. tylko temperatura 37,8 więc mnie nawet na pogotowiu odprawią z kwitkiem :O we wtorek mam wizytę u lekarza dziecięcego więc mam nadzieję że mi coś pomoże z tym brzuszkiem. a jak nie to pojadę do jakiejś polskiej kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Utut123 no wlasnie cisza od 3dni glaszcze brzuch:-)mowie proszę i nic totalna olewka:-),mam nadzieje,ze niedlugo to sie zmieni i zacznie wariować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonziet, też mi się podobają ubranka ze Smyka, Kupuję na promocjach bo ceny mają zabójcze, Ostatnio jednak się na nich zawiodłam. Kupiłam rajstopki i musiałam je reklamować, Tak mi załatwili reklamację że prawie się pokłóciłam z kierowniczką sklepu. Poza tym Maja od dziadków dostała 3-pak pajaców i wszystkie były tak uszyte że napy w kroku po jednym ubraniu się powydzierały, Za taką cenę spodziewałabym się lepszej jakości. x Mlo, głupi ci lekarze u Was, Czytałam że u dziecka pow, 37,5 temp to już gorączka więc nie powinni lekcewarzyć, Z brzuszkiem jednak pewnie faktyczie Cię odeślą bo to mogą być niestety kolki :( dziecko cierpi a my nic nie możemy zrobić - straszne to jest x Ciagle martwiąca, Maja na szczęście lubi jazdę samochodem, a ze spacerami to nie wiem, co się stało, bo wcześniej karmiłam ją, zasypiała, na śpiku ją ubierałam, spała cały spacer i jeszcze jak wróciłyśmy to spała w wózku a ja mogłam się najeść albo zabrać za obiad,. A teraz jak mam się szykować i iść na spacer to mi się ciśnienie podnosi bo ciągle jest ryk. Na siłownię chodzę, bo to nie tylko dobre dla ciała, ale też dla mojej psychiki. Muszę na chwilę wyjść z domu bo inaczej bym zwariowała chyba. Ufam Mężowi w końcu jest Ojcem i musi się dzieckiem zająć, Na noc tylko Mamie mogłam Maję zostawić., Zajmowała się siostrzenicą gdy była malutka, więc wiem, że potrafi. Maja w nocy akurat teraz jest grzeczna, Choć i tak trochę się ten pierwszy raz denerwowałam. Z nikim innym bym Mai nie zostawiła nawet na dzień poza moją Mamą i Meżem,. Z teściową już na pewno nie, Jak teściowa bierze Maję to z oka nie spuszczę, bo się boję. x Ututu, jak masz się denerwować, to lepiej skontaktuj się z lekarzem. Najważniejszy jest Twój komfort psychiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA 9tygodni Tak jak Moonziet napisala to prawda z tym wejściem tzn pierwszeństwem- na pokład itp, a z lozeczkiem tez pewnie wie lepiej, ja nie lecialam wtedy tanimi liniami wiec nie wiem. Teraz jak lecialam z nia rok temu to miala 5 lat i juz nie zwrócilam na to uwagi:-) ----- Utututu Właśnie dzis poczułam synka tylko raz i tez się ciut niecierpliwie... ----- Wiecie co, jak tak czytam o dzieciaczkach, wrzaskach na spacerkach itp itd to ja chyba mam cudowne dziecko:-) tzn jak byla maluszkiem bo teraz to sa humory;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Ciekawe jaki łobuziak będzie z synusia?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Ja też jak podczytuje mamusie to sobie wspominam jak to było z moim synem.Bywały też ciężkie dni jak miał kolki ale uwielbiał sie kąpać jeżdzić w wózku mogłam z nim godzinami spacerować nawet nie drgnął tylko te kolki żle wspominam:(Czas szybko leci nie pamięta się już tych nieprzespanych nocy dzieci tak szybko rosną. Jestem ciekawa jak to będzie teraz.Jaka będzie moja córeczka?Czy da mi popalić czy sobie poradzę?Oj mnóstwo mam pytań w głowie ale cóż czas pokaże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Frezja75 gratulacje kochana !! dbaj o Was :) xx agnik24 już z tej bezsilności to mi się tez płakać chce a jeszcze jak mała zaczyna płakać to od razu słyszę " co ty jej robisz że ona płacze " i ciśnienie mi z nerwów skacze :O teraz wypiła 120 ml mleka bo trochę jej gorączkę zbiłam znowu tym ibuprofenem, i spi sobie moja klusia mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia, to Ci sie wtedy udalo z tym lotem, niestety w tanich liniach nie ma luksosow, bo nie ma na to miejsca, ale kazde jakies tam swoje udogodnienia maja, tylko zwykle platne, no ale cos za cos:P xx Agnik, gdyby nie te promocje, to bym tak nie nakupowala, zobaczymy jak sie te rzeczy beda sprawowac. Nie ukrywam, ze duzo rzeczy, szczegolnie takich nie wyjsciowych kupilam w jakims tanim sklepie, po 7zl,12 zl sztuka, wiadomo,ze bawelna gorszej jakosci moze,ale ile dziecko to nosi...Musze sie kiedys wybrac jeszcze do Pepco, Mlo chyba o tym sklepie kiedys pisala,tez jest niedrogi,a rzeczy nawet fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Mamusie, na razie w tej kwestii duzo nie moge powiedziec, ale czytam te rozne "madre" ksiazki itp. i w sumie wniosek z tego taki, ze bardzo wiele zalezy od temperamentu dziecka...takze starajcie sie nie dolowac czy obwiniac,ze Wam dziecko placze, nie spi, itd. takie po prostu jest, no chyba ze jest chore. A tez ciezko stwierdzic, czy mu niewygodnie, czy na pewno glodne, czy po prostu chce cycka poczuc i juz... Ciekawa jestem jaki ten nasz smyk bedzie, juz sie nie moge doczekac...Wazne,zeby sie zdrowy urodzil i bez komplikacji. xx Ciekawe jak Sista, jak w piatek urodzila, to moze dzisiaj je wypisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo takie male dzieciatka jak Nela maja inna temperature ciala niz dorosli. Tak wiec ta temperatura jest jak najbardziej normalna. Powyzej 38 powinnas sie martwic. Tak ci powie kazdy lekarz... od urodzenia w aptece przeciwbolowo i goraczkowo jest Perdolan.co do brzuszka proponuje nie podawac wszystkiego na raz jak piszesz dajesz infacol espumisan taka herbatke i taka bo to moze miec odwrotny i negatywny skutek ma pewno nie mow o tym na bilansie bo cie zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem na sekundkę . od wczoraj w domu .porod od 8.30 kropolwka o 11.40 mala się już urodzila , bolało strasznie , nie dostałam znieczulenia bo cos było podobno z moim krzepnięciem nie tak a poza tym za szybko szlo ? poszyta jestem i boli mocno .. ale Nina jest piekna , ma czarne wlosy , waga 3270 i 53 cm 10 punktów . na glowie ma krwiaczka mamy smarować arnika i isc do pediatry sprawdzić czy się wchłonie jak nie to chirurg :( ... karmienie jest ciężkie ; mala possie cos ( kapturki niestety ) i zasypia i za 30min znow krzyczy o papu , wlasnie maz pojechal po laktator . przy wypisie miała już wage 3060 , jutro przyjdzie polozna i w srode idziemy do pediatry ja zwazyc i niech spojrzy na tego krwiaczka. wczoraj chciało mi się plakac jak wrocilam ; czułam niemoc . mało spania i średnio z tym karmieniem idzie wiec dlatego pewnie . kupy robi to ok jest . mlo podziwiam cie ze sama ogarniasz ; ja mma na tydzień meza i już się martwię jak to będzie później . odezwe się jak ogarne bardziej - poki co ciężko o umycie zębów nawet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sista83 Graaaaaaaaatulujemyyyyyyyyy:-D;-):-)Graaaaaaaaatulujemyyyyyyyyy Będzie dobrze, na razie to pierwsze najcięższe chwile. Buziaki ------- 9 tygodni Odnośnie lotu- najgorsze jest przewiniecie maluszka w toalecie -nieźle trzeba się nagimnastykowac zeby przewinac maluszka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Sista GRATULUJE! Nie lam sie wszystko bedzie pieknie najwazniejsze ze jestescie w domciu.pisz do nas jak bedzie ci zle,choc czasem na to brakuje sil i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Sista83 kochana gratulacje!!!!dużo zdrowka dla Ciebie i corci,trzymaj sie,przesylamy buziaki i uściski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Dziewczyny- a ja się znowu zamartwiam...od wczoraj od rana poczułam tylko raz dzidzia...tzn wczoraj rano po raz ostatni, a teraz jakąś dziwna cisza...a do tej pory przynajmniej 4 razy na dzien czułam... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista gratuluję!!! Faktycznie szybki poród miałaś - szkoda tylko, że aż tak bolesny... No ale Twoje cudo jest już przy Tobie i to jest najważniejsze :-) teraz musicie się do siebie przyzwyczaić i siebie nauczyć i zobaczysz, że z każdym dniem będzie coraz lepiej! :-) Ucałuj maleńką i w miarę możliwośc***isz do nas kochana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia, nie stresuj się - inne dziewczyny też pisały, że na początku ruchy dzidzi nie są mega częste... A poza tym byłaś w zeszlym tygodniu u gina, widziałaś szkraba, że wszystko z nim ok i na pewno tak jest!! Ja mialam usg prawie 3 tyg temu i po tych sobotnich bolach też się stresuję czy aby na pewno wszystko jest w porządku... Ruchów maleństwa jeszcze w ogóle nie czuję a wizyta za 1,5 tyg dopiero... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Milenka ja nie daje jej wszystkiego na raz tylko jak widze ze cos nie skutkuje to staram sie jej inaczej pomoc. herbatki to nie problem ale leki to mam swiadomosc ze jesli dam za dużo to beda szkodzily, mi na goraczke w aptece nic nie chciala dac babka powiedziala ze lekarz musi najpierw maila wyslac do nich ze moze cos mi dac itp. xx Sista83 kochana bardzo gratuluje!!! Twój poród był naprawde szybki !!silna i dzielna babeczka z ciebie.. Ninka na pewno jest przecudna. waga zawsze spada po urodzeniu, mi mala spadła 200g a pozniej wolno przybierala. krwiak na główce moze byc przez skurcze i parcie. na pewno sie wchlnie ale lepiej idz do lekarza i skonsultuj to dla twojego spokoju. co do karmienia mi było bardzo ciezko bo mala była glodna ja mam małe sutki do tego brak mleka, Ninka musi nauczyc sie ssac i dobrze łapac za sutek, bedzie dobrze zobaczysz. ja przez pierwsze dni tez sie balam jak sama dam rade ale to wszystko przychodzi samo, teraz jestes obolała nie wyspana i w "szoku" bo masz dziecko, ale za tydzien bedziesz juz inaczej myslec****atrzyc na wszystko a do braku snu mozna sie przyzwyczaic. ucmokaj Ninke od nas !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
'Sista kochana jeszcze powiem Ci uważaj jak siadasz i np nie siadaj po "turecku" ( mi np tak było najwygodniej karmić ) bo możesz popękać na nowo :O ja tak siadałam i wydaje mi się że źle zrosłam i jakis kawałek czegoś mi tam wisi :O jutro idę do gina na kontrolę zobaczę co on powie, bo mi się wydaje że jestem wielka. xx dziewczyny mam takie pytanko jeszcze, ogólnie przed ciążą i w czasie ciąży miałam mało śluzu a teraz po porodzie mam go bardzo dużo .... i jest taki galaretowaty i żółty od jakiegoś czasu czy w połogu też tak miałyście ?? nic mnie tam nie boli nie swędzi itp. podmywam się 3 razy dziennie do tego używam nawilżony w rumianku papier toaletowy a tu takie coś mam :O myślałam że jakaś infekcja ale nie boli i nie swędzi mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Sista. Wielkie gratulacje i buziaki dla was. Ja nie mam zadnego.doswiadczenia ale bedzie dobrze na pawno bo inaczej byc nie moze. Sciskam was mocno dzielne kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista, co innego moge napisac, gratulacje!!! A zkarmieniem, coz, trzymam kciuki, musicie sie siebie nauczyc i mala musi dobrze chwytac, jak dziewczyny pisaly. Dasz rade, poczatki zawsze sa trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenkamz a Ty kiedy masz następną wizytę u gina? Bo nie wiem czy coś przeoczyłam czy nie pisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista Kochana wielkie GRATULACJE:) Widzisz.Tak się bałaś wywoływania a tu tak szybciutko poszło.Wiedziałam że ci się uda i dasz radę.Zuch dziewczyna! Nie łam się.Początki zawsze są trudne i lada moment ogarniesz temat:) Po malutku nauczycie się siebie i karmienie też się unormuje. Krwiaczek też się wchłonie i nie będzie śladu:)Konsultacja zawsze dobra i przynajmniej cię uspokoi. Cieszcie się sobą.Odpoczywaj:)Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista gratulacje czekalysmy na szcesliwe wieci! No i porod szok ze tak szybko ja to 21 godz..... Edzia nie dobijaj tym przewijaniem bo maly co karmienie to kupa.... Boje sie tego lotu ale co zrobic, cala rodzina w kraju na nas czeka i wszyscy chca na lotnisko jechac he he. Jakos dam rade jak nie to bde prosic stewardesy o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia Tak jak napisała Nika nie denerwuj się byłaś u gina wszystko było super, a teraz Twój synuś się rozleniwił więc bez czarnych myśli:-) i głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×