Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość gość
EDZIA Czekam na dziecko No to dobre mialas przeczucie :-D Wczoraj mialam engo i ogólnego wiec przy okazji bylo wolne miejsce na 12 wiec wskoczylam na usg. Nie płaciłam bo to na pakiet, a lekarz mnie pamiętał i był zdziwiony, ze na polowkowe to za wcześnie ;-) Ale mu wyjasnilam o co chodzi więc powiedzial,ze spokój pacjentki najważniejszy:-) Z tyciem to na razie mam caly czas dwa kg do przodu, az w szoku jestem bo tez sobie nie odmawiam. Moze synus wszystko pożera? ;-) Jednak przede mna jeszcze druga połowa ciąży wiec mogę dobić nawet do 20 kg;-) ------- Emilia-kalina U mnie z testem bylo tak, ze przy tej straconej ciąży test cały czas pokazywał blada kreską, nawet 8 dni po spodziewanej miesiaczce! A teraz? Tak samo jak przy corci- zaraz po terminie mies. piękne dwie grube kreseczki. Aaa... w dniu mies.plamienie. Sądziłam, ze to okres! A tu niespodzianka ;-) Az ciekawa jestem czy tez Wam się udalo- oby:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia To ja miałam na odwrót już pisałam Emilii przy straconej ciąży piękne krechy w dniu spodziewanej@ a w tej ciąży jeszcze po terminie @ bladziutka druga kreska tst 2 razy robiłam z mężem bo ja tej 2 kreski nie widziałam a może nie wierzyłam że w końcu się udało.A to było uczucie cieszyłam się ogromnie a za chwile lament bo kreska za cienka bo co to będzie jak znowu się nie uda.Oj ciężkie dni miał mój mąż ze mną :)Na szczęście wszystko idzie już z górki jutro mam wizytę jestem ciekawa co powie na ten cukier i leukocyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia Naprawdę w szoku jestem że masz cały czas tylko 2 kilo na plusie.Ale moja koleżanka przy trzecim dziecku przytyła tylko pół kilo jak by mi karty ciąży nie pokazała to bym nie uwierzyła.Fakt pamiętam ją miała malutki brzuszek ważyła 70 kilo przed a w 36 tc urodziła chłopca ważyła 70,600 aż pielęgniarka się pomyliła i wpisała 76 kilo potem to sprostowała.Widzisz i takie ciąże bywają miała cukrzycę ciążową i taką chorobę że ją całe ciało swędziało nie pamiętam nazwy.No i w tym czasie zmarł tragicznie jej tata może to wszystko miało wpływ? Jestem ciekawa ile przytyjesz może malutko ja też na początku sobie nie żałowałam i nie tyłam jak potem ruszyłam z kopyta to dziś ach szkoda gadać kluska jestem i tyle ale guzik z tym dzidzia kopie tak że aż cały brzuch mi chodzi niesamowite ubaw jest taki :)Widocznie dobrze odżywiona moja laleczka coraz silniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista, nie dołuj się że jesteś złą mamą. Jesteś super mamą, ale początki zawsze są trudne, każda z nas to przezywa. Ból po porodzie, zmęczenie, poczucie bezsilności, szalejące hormony powodują, że nic się nie chce tylko płakać. I to całkiem normalne, My w szkole rodzenia mieliśmy nawet zajęcia tzn. mężowie mieli ,,Dlaczego żona płacze w 3 dobę po porodzie". Najwyraźniej wiele kobiet tak ma. Czekamy na przyjście tej małej istotki, na powrót do domu, a potem niestety nerwy siadają. Ale to mija, naprawdę,. Ja też ledwie wrócliłyśmy z Mają do domku, to pierwsze co zrobiłam to się poryczałam. Dasz radę gdy Mąż wróci do pracy. My kobiety tak mamy, że jesteśmy sto razy lepiej zorganizowane niż faceci i dajemy radę. Tylko tak jak MLo mówi- nie lataj na mopie tylko śpij gdy Ninka śpi, Odpoczynek jest najważniejszy. trudności z wypróżnieniem mogą mieć też podłoże psychiczne- moża za bardzo się boisz że coś się stanie i dlatego Ci nie idzie...trzymajcie się ciepło :) x Mlo, dobrze że z Nelą już lepiej. Na ból brzuszka mogę polecić kładzenie Małej na brzuszku przed każdym jedzeniem bo to ułatwia usuwanie gazów. Ja gdy Maję tak kłądłam, to szły takie bąki że szok, nieraz tak się wypierdziała w tej pozycji, że jej ulżyło i od razu zasypiała. Co do antykoncepcji, to u nas tradycyjne gumki. Póki co nie mam odwagi na żadne spirale, a tabletek nie chcę bo kiedyś bardzo mi zaszkodziły i od kliku lat już ich nie brałam, teraz też nie. . x Sylwiątko, najlepiej zorientuj się, co możesz dostać ze szpitala, żeby niepotrzebnie tyle nie zabierać. Ja w szpitalu miałam pod dostatkiem pampersów, wkładów poporodowych, podkładów na łóżko i szpitalnych koszul. Ja krótko krwawiłam, w zasadzie to 1,5 dnia nosiłam te wielkie wkłady, a później już swoje normalne podpaski ( nie żadne wielkie). Majtek jednorazowych miałam 10 sztuk, ale wszystkich nie zużyłam, bo jak tylko krwawienie zmalało, to zakładałam normalne majtki. Wody trochę będziesz potrzebować, bo bardzo chce się pić podczas laktacji. Weź 2 butle, a kolejne Mąż Ci dowiezie. x Pat, nie wiem od czego może być swędzenie. Może nawilżanie pomoże... x z tym Akardem wydaje mi się trochę przesadą, żeby brać go na wszelki wypadek. Skoro wyniki są dobre, to po to brać ? to jest chemia i nigdy nie ma pewności, że na pewno w ciąży nie zaszkodzi. To przecież aspiryna. W małej dawce coprawda, ale zawsze. Jak trzeba to owszem, ale jak to nie jest medycznie uzasadnione, to jaki jest sens... x EmiliaKalinka, trzymam kciuki, abyś zobaczyła upragnione 2 kreski :) x Pozdrowienia dla wszystkich Mamusiek z Dzieciaczkami w brzuchach ... to która następna rodzi ? x U nas znów zmiany. W niedzielę pisałam, że Maja w nocy grzeczna i spokojna i już w nocy z niedzieli na poniedziałek to się zmieniło :( Znów rytm dobowy Mai się poprzestawiał. W nocy budzi się co 2 godziny, nie zawsze chce się pić, ale nie może spać, jęczy i stęka. No więc ja też nie śpię i w dzień chodzę jak lunatyk. Wczoraj wieczorem strasznie płakała aż łzy ciurkiem leciały. I teściowa mnie wkurzyła, bo my mamy dziecko płaczące do uspokojenia, a ona dzwoni co 5 minut ze złotymi radami, tak jakbyśmy siedzieli i nic nie robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Hej dziewczyny. No procz sennosci dobre sie w miare czuje. Jak 18 pojde na te lepsze usg i bedzie wszystko ok to raczej bede jeszze pracowac teraz mam lzej wiec dam rade. Wstalam dzis o 7 bylam porobic badania pierwsze ktore juz mi zlecila ginka i spalam jeszcze przed chwila. Jutro odbiore wyniki. Teraz jade do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Czekam na dziecko No widzisz, co kobita to inna historia. Ja wtedy z tą kreską od początku panikowałam...i widac słusznie -mialam przeczucie chyba... Teraz bylo tak jak z corcia więc chyba synek mocny:-D To ta Twoja koleżanka chyba schudla ze zmartwień bo dzidzi przybywało więc musiałaby przybrać przynajmniej 5 kg bo wody. A tu takie przeżycia.. Wolałabym chyba miec 30 kg na plusie niz to co ona...niedawno pochowałam Mamę wiec wiem jakie to bolesne... A mnie dzis znow pęka głowa bo pogoda się zmieniła... :-( ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_Kalina
:) - Aj Dziewczyny. Jesteście takie kochane :) Ja w ciąży z Kalinką miałam w 32 dc piękną grubą drugą kreskę :) - a teraz jest 29/30 dzień. i jeszcze ze 2 dni poczekam :) Z Kalinką się pospieszyłam z testowaniem i był pierwszy negatyw :) - tym razem też się pospieszyłam (poniedziałek i wtorek) i liczę, że się historia powtórzy :) czyli, że niebawem pokaże się 2 kreseczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Od 12 jestem w pracy i ciagle siedze tylki 1klient byl narazie na mojej zmianie. Ciekawa jestem wynikow. Robilam trojke tarczycowa, kile, toxo oba badania, krew, mocz, cukier, grupe krwi z z jakims alloprzeciwciala czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista gratulacje, szybko i sprawnie Ci poszlo. Nie martw sie, szzystkiego powoli sie nauczysz. X Mlo robaczku wrocilam dzisiaj ze szpitala, bylam od niedzieli, bo nie czulam ruchow. Poobserwowali z malym wszystko w porzadku, wiec wypuscili. Termin mam na 16, wiec po swietach juz mnie poloza i beda wywolywac. Milo, ze pamietasz. X Asienko buziaki dla Waz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAkaKAtka
mam do Was pytanie, na początku marca poroniłam samoistnie całkowicie, odrazu dostałam zielone światło na starania, 28 marca miałam owulację, od tygodnia bolą mnie piersi tak jak w ciąży, przed porodem 2 lata temu też zawsze bolały mnie piersi przed okresem, po porodzie już nie bolały, dopiero w tej poronionej ciąży, czy mogło mi się tak pozmieniać, że teraz też będą mnie znowu bolały piersi przed okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak na szybko i ide spac cos : mala zasnela to i ja pospie. maz kochany wszystko robi pomaga na maxa. nic nie sprzątam nie gotuje nie mam sil . dziś u mnie wyszlo male eee po tym czopku może już będzie lepiej . byliśmy u pediatry : facet miał ze 100 lat ... oczywiście inne wizje niż polozna _ pepek kazal fioletem i spirolem i mowi ze ten krwiaczek się wchłonie i luźno . za 6 tyg mamy się szczepic : napiszcie co i jak szczepilyscie ok ? wkurzja mnie na maxa odwiedziny : jeszcze jak ktoś na chwile wpasnie to spoko ale nie jak zwali się pare osob i siedza i aptrza jak karmie .. ? i dziennie chcą być . f**k ... jestem ta zla synowa już wiecie ?? przykro mi no ale trudno . ide spac buziaki . odezwe się może później .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mam takie pytanie Jestem po zabieg łyżeczkowania moje maleństwo straciłam 8tc:( 2 dni po zabiegu w ogóle nic mi nie było nic nie bolało nie krwawiłam. W 3 dzień wszystko się zmieniło zaczął mnie brzuch boleć i zaczęłam krwawić i tak już 5 dzień przy czym brzuch mniej boli. W ten trzeci dzień z partnerem zaczęliśmy się przytulać no i wiecie przy czym to nie był seks bo wiem że dopiero po okresie możemy sobie pozwolić, ale nie zmienia to faktu że po tym wszystko się zaczęło. Nie krytykujcie mnie ja i On potrzebujemy siebie wsparcia pocieszenia w tych trudnych chwilach. Teraz nie wiem czy mam się tym przejmować tym krwawieniem i od czasu do czasu bólem brzucha minął równy tydzień od zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak wyniki badan wychodza dobrze i nie ma z tego powodu wskazan na leki, to w ciazy,szczegolnie w I trym moze dojsc do mikrozakrzepow, ktore moga spowodowac,ze do dziecka dociera za malo tlenu i skutkowac poronieniem. Acard jest w tak malej dawce, ze nie szkodzi, a ja nie wyobrazam sobie po raz kolejny przechodzic przez poronienie, wiec wole dmuchac na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Moonziet A czy ta zakrzepica wyjdzie jakos cos zle np w badaniach krwi ? Jak to rozpoznac ? Bo teraz to sie martwie czy moze ja to mam a sie nie lecze? Czy to daje jakies objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
d-dimery wskazują na podwyższoną krzepliwość krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Ojjj laski,przestańcie sie tak nakręcać na te zakrzepice itp. Itd. Wszystko jest i będzie dobrze!! Musicie odciąć się od bolesnej przeszłości i żyć teraźniejszością i obecną ciążą :) Pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenie :) xxxxx sista ja też jestem i będę tą złą synową,więc nie jesteś sama :) Mam nadzieje,że nadal drzemiecie razem z Ninką i wypoczywacie :). Ja obiad robie właśnie i psychicznie sie przygotowuje do wizyty u teściowej głupiej krowy :P:P:P Ciekawi mnie jak Ninka wygląda :):);) xxxxx ahhhhh ta pogoda w Poznaniu mnie dziś dobija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Tak pogoda okropna u mnie tez. Raz ulewa raz slonce i tak w kolko a do tego mocny zimny wiatr caly dzien :) A te d dimery wychadza w ogolnej morfologii czy trzeba zrobic odzdzielne badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Magdalenamz To badanie nie należy do rutynowych z tego co pamietam z pierwszej ciąży. Robiłam to bo mialam popuchniete nogi i ręce juz we wczesnej ciąży. ------ Dziewczyny, a co sadzicie o utworzeniu takiego wirtualnego albumu do którego każda znała by hasło? Tam można by wrzucać fotki naszych pociech? Bo ciągle czytam-CIEKAWE JAK TWOJA NIUNKA WYGLADA;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nati Gosciu ja zaczelam bardzo krwawic dwa dni po łyzeczkowaniu. Krwawienie i duzy bol utrzymywal sie ok. 10 dni po... Generalnie mialam juz dwa zabiegi i za kazdym razem tak mialam. Wiec mysle ze nie masz sie czym stresowac. A juz napewno nie szukac swojej winy :-)Przepraszam za brak PL znakow. Pisze z telefonu i mi niewygodnie. Ja kolejny raz testuje w sobote :-) oby byly dwie krechy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Album byl by fajny :) Znowu mi sie przypomnialo cos o co mialam zapytac. Kilja dni temu kochalm sie z M tylko nie wiem czy to ma zwiazek bo robilismy to delikatnie. Od kilku dni pobolewa mnie pochwa ale tak z wierzchu to takie uczucie jakby sie od dawn anie jezdzilo na rowerze a.nagle by sie siadlo i przejechalo kilkadziesiat km ze krocze tak boli ze z siodelka zejsc nie mozna i mnie tak wlasnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenkamz nie wiem dokladnie co sie bada, ale sa jakies osobne badania krwi, np. dla osob ktore maja sklonnosc do zylakow, opuchniec itp. pat ma racje, nie ma co panikowac i sie nakrecac, dla mnie po prostu to byla juz taka ostatnia deska ratunku po 2 poronieniach, gdzie niby wszystko ze mna ok i w ciaze zachodze po 1 strzale... xx Album dobry pomysl, ale nie znam sie na tym, wiec jak powstanie, chetnie dolacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Album super sprawa :) Jestem za :) Dziewczyny ???? Jestem w 29 tc. Generalnie baaaaardzo daawno nie bolało mnie podbrzusze,ale dziś boli...jak na @,czy to normalne w tym tyg.ciąży ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_lena26
Witam wszystkie mamy :) Sledze ten watek od dluzszego czasu i strasznie na zmaine plakalam.i sie smialam. Widze ze sporo.dziewczyn przeszlo to co ja. Nie, nie pocieszam sie ze nie ja jedyna. Ale bardziej mnie interesuje co z kolejna ciaza po poronieniu. U mnie w 9 tyg lekarz stwierdzil.zatrzymanie rozwoju. Strzal w kolano. Potem potwierdzenie u innego gin. Lekarz stwierdzil ze odkleja sie trofoblast i dojdzie do samoistnego poronienia. Nie wytrzymalam bolu i pojechalam do szpitala. Po tabl poronnych dostalam krwotoku. Decyzja zapadla-zabieg. Cale szczescie w narkozie calkowitej. Teraz po tygodniu od zabiegu czuje sie dobrze, plamie czasami boli lekko brzusio. I napawa mnie nadzieja ze teraz bedzie dobrze. Wasze historie sa urzekajace i motywujace. Mi zalecono 3 msce odpoczynku. U mnie niestety tarczyca zadziala i niestety dlugo sie nie pocieszylismy.. A ja mam zamiar sie trzymac tego 3 cyklowego odpoczynku, ale czasami po glowie chodzi mi mysl ze moze po pierwszej @ i kontrolnym usg??? Nie boje sie(chyba zwariowalam doszczetnie) ale nie chce planowac. Chce aby kolejna ciaza byla niespodzianka ;) mila. Nie chce juz liczyc obserwowac czy obserwowac owu... mam to w nosie :) nie bez powodu ktos kiedys powiedzial Czlowiek strzela ale Pan Bog kule nosi :))) trzymam kciuki za wszystkie tu obecne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Nie martw sie to juz 29 tydzien wiec dzidzi rosnie potrzebuje wiecej miejsca i cos tam sie rozciaga i moze dla tego pobolewa ja dopiero 8tydz wiec nie wiem Mnie z kolei boli krocze tak na.wierzc****ak byl dlygo w siodelku.na rowerze jezdzila a nic takiego nie robilam i tez nie wiem od czego to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Asmana ja mam co prawda sklerozę ale jeszcze jakieś prześwity są :D kurcze "zięciulo" nie strasz mamy tylko kopaj ją tam czasami po żeberkach żeby wiedziała że wszystko w porząsiu !! :D do terminu jeszcze tydzień może przed świętami urodzisz >?? czy raczej nie zapowiaada sie ?? xx Agnik moja mała cały czas bączy i to tak że w szoku jestem :D bo czasem puszcza dość długą serie pierdów i się uśmiecha przy tym :D ale dzięki za radę z tym kładzeniem na brzuszek :) co do anty. no to ja właśnie nigdy nie stosowałam pigułek kilka razy gumki ale mam na nie alergię więc odpadają. boje się że mega mi tyłek urośnie po tych pigułkach a wolałabym kiedyś tam jak mi się przydarzy przytulić nie ryzykować, xx Sista83 a nie możecie odmówić odwiedziń ??? no bez jaj dziecko nie ma tygodnia jeszcze ty ledwo zipiesz ze zmęczenia i bólu. kurcze ludzie to nie mają za grosz rozumu czasem, chociaż te 2 tyg powinni dać odpocząć Wam a nie że przesiadują. Teściową się nie przejmuj mniej ich wszystkich w d***e i jak za długo siedzą i męczą Cie to mów że jesteś zmęczona i chcesz się położyć odpocząć może kapną się że maja wypad robić a jak nie to po chamsku każ im d**y w troki brać !!! xx Jola pytałaś o kremy, ja całą ciąże smarowałam się zwykłą oliwką i mam tylko jeden rozstęp :P a brzuch miałam wielki :) ale za to mam podziurawiony brzuch od insuliny :O xx idę robić sernika !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Xxpatxxx Troche z poprzedniej pierwszej ciąży pamietam, ze mnie w sumie przez całą ciąże bolało jak na okres ,teraz w sumie tez. Czasem przestaje i zaraz wraca. Moze zadzwon do lekarza to cos porAdzi.. ------ Magdalena26 Przykre, ze znow ktoś kto cierpi... Parę miesięcy temu tez pisalam to samo tu na forum i szukałam pocieszenia... No i teraz sama staram się wspierać inne. Ja poronilam samoistnie,lekarz mówił zeby poczekać bo to lepsze niz zabieg( oczywiście nie za długo). Staraliśmy się juz po pierwszej miesiaczce, ale lekarz uvzciwie powiedział, ze endometrium nie jest jeszcze odbudowane i raczej się nie uda. No i udało się dopiero w 3 cyklu choć owulacje pierwsza miałam juz zaraz po poronieniu. Moze u Ciebie uda się szybciej ;-) Powodzenia ----- No to się cieszę, ze Wam się pomysł podoba. Jutro moze utworze album bo dzis glowa mi pęka od tych zmian pogodowych...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
Cześć dziewczynki :) mi rownież podoba się pomysł z albumem :) Aniołkowym mamom bardzo wspłczuję i życzę dużo siły, wiary i nadziei :) ___ xxxpatxxx1 - kochana, powiem Ci że nie pomogę, ale sama się nad tym zastanawiam. Ja jestem w 20tyg i od kilku dni boli podbrzusze, dotykam brzuszka i na samym dole jest taki twardy... tłumaczę sobie że jestem szczupła i może maluszek potrzebuje miejsca i dlatego tak to odczuwam. A oza tym czuję, że maleństwo się rusza, takie pukanie od niego :) Daje sobie jeszcze czas do piątku, jak nic się nie unormuje to pojadę do szpitala. A u Ciebie to już 29tydzeń więc może rzeczywiście maleństwo rośnie i ma coraz mniej miejsca i też musi sobie jakoś radzić :) ___ Edzia - fajnie że mogłaś znowu podejrzeć swojego szkraba :) i że wszystko jest w porządku :) ___ Choruszka - co u Ciebie? Córeczka daje znać o sobie? ___ Oglądałam dziś wózki, i powiem Wam że absolutnie nie mam pojęcia jaki wybrać, a co śmieszne, teściowa zaoferowała mojemu M (bo ja tego nie słyszałam) że zakupi wózek, ciekawe tylko czy cena ją nie przerazi ;) :D (też jestem ta zła i wredna synowa he he)... Od siostry mam zakaz kupowania ubranek, chyba że się dowiem że bęzie córeczka, to kilka różowych ciuszków ;) bo jak się zorientowałam to ma dla mnie nawet wyprawkę do szpitala nowiusieńką, dużo body, i innych rzeczy których jej maluch nie miał nawet na sobie... no i teraz jestem taka niepotrzebna... nie mam za czym szaleć nawet ;) dlatego tylko oglądam wszystko co bym chciała kupić a na co jeszcze mam czas, bo malowania się jeszcze nie doczekałam heh... Ci faceci, na wszystko mają czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlo88
Edzia hahaha kobito Co Ty wynalazlas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×