Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Witajcie kobietki :) Właśnie otworzyłam kompa i widzę, że jesteście bardzo aktywne. Wiecie, te forum dodaje mi sił i czuję ( choć wirtualnie ) , że mam wsparcie w chwilach smutku.. Doris27- dziekuję za wskazówki dotyczące toxoplazmozy i cytomegalii. Życzę zdrówka, kuruj się Kochana :) crazycocos- przykro mi z powodu Twojego maleństwa. Naprawdę, masz prawo przezywać teraz rożne emocje, ja Cię doskonale rozumiem. Moje dwie przyjaciólki są właśnie w ciąży, jedna już jest ppo terminie, więc lada moment jej synek przyjdzie na świat, a druga ma termin za 3 miesiące. Cieszę się ich szczęściem, ale też tak mam, że widok ich brzuszków przyprawia mnie o smutek, i wtedy myślę .. Dlaczego ja też nie ?! :( Now898 i tofilebork- dbajcie o siebie i odpoczywacie dziewczyny, pozdrawiam aniołek- pozdrowienia dla buszującego w brzuszku Szymonka :) justa140283- zdrówka życzę, kuruj się asia1004- dziękuje Kochana, mam nadzieję, że pozostałe badania też wyjdą w porządku :) ilona1508- gratuluje ciąży, naprawdę rozumiem Twoje obawy, myślę, że są one niestety wpisane w nasze życie z powodu wcześniejszej straty. To wszystko nie jest łatwe, wiem.. iza81- od lutego to nie jest długi czas, ale z własnego doświadczenia wiem, że każdy dziń starania się o dzidzię jest jak tydzień, a tydzień jak miesiąc.. te silen pragnienie bycia mamą sprawia, że czas nam się dłuży :( Inga29- podobnie jak Ty, doszukiwałam się różnych przyczyn, cieszę się, że próbujesz być silna i Ci się to udaje. azja18-niestety przybywa nas coraz więcej, to fakt :( Też słyszałam pozytywne opinie o wiesiołku i widzę, że jesteś tego przykładem :( 9tygodni- staraj się nie martwić Kochana i szybciutko idz do lekarza. wajola- i ja mam nadzieję, że lekarz da Ci zielone światło. Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziekuje za ten wiesiolek postanowilam ze go kupie od kiedy go sie bierze bo w owulacje mam juz niebrac tylko z kad dokladnie wiedziec ze w ten dzien ja mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym mieć dziecko ale...
Witajcie, 8 i 9 kwietnia były starania o dzidzię, jak myślicie czy możliwe, żebym dzisiaj czuła ból podbrzusza związane z ewentualną ciążą? Chciałabym...bardzo... :) 17-go zrobiłam test i oczywiście negat, ale to zrozumiałe, bo to za wcześnie. Nie mogę się doczekać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane. dawno mnie tu nie bylo ale mialam troszke zalatwiania no i taka piekna pogoda ze po 16 z mezem czesto staramy sie przebywac na dworku:-) doris i asiu dziekuje ze o mnie pamietacie:-* u nas wszystko dobrze, malutka sie wierci, juz te jej kopniaczki czasami bola szczegolnie meczy mi prawe żeberka;-) czesto widze jak piastka przeciaga po moim brzuchu:-) doris ja osobiscie chce zeby maz byl tylko przy pierwszej fazie porodu a pozniej az dzidzius bedzie juz na brzuszku u mnie. Ale u mnie to zupelnie inna sytuacja bo maz byl przy poprzednim porodzie i strasznie to znieslismy. Z reszta ja mam nadal straszne obawy co do porodu, to siedzi gdzies w mojej psychice nie boje sie bolu a tego aby Zosi nic sie nie stalo podczas porodu bo nie znioslabym tego.. Boje sie ze jak zacznie sie porod to spanikuje, bo wszystko wroci, nie chce przez to akcja sie spowolnila albo cos takiego. Juz sama nie wiem czy cc nie bylaby lepsza eh asiu strasznie sie ciesze ze Filipek juz nie ma tych drgawek, a prawdziwy z niego przystojniak:-) now lez kochana i nic nie rob. pisz nam tu co i jak. kochane ostatnio przeczytalam bardzo mila rzecz, ze " Nienarodzone dzieci nie odchodza... one tylko zmieniaja date swojego przyjscia". Wiktoria miala sie urodzic 19 czerwca, Zosia ma sie urodzic 2 lipca to zblizone teminy. Mysle ze ma tam w niebie swojego osobistego aniolka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym mieć dziecko ale...
Proszę napiszcie mi jak Wy to odczuwałyście. Staram się nie nakręcać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram sie nie denerwowac bo gdyby bylo to cos powaznego to w laboratorium zawsze koperty sa zaznaczone i kaza sie pilnie skontaktowac z lekarzem a mi nic nie mowily. Zobaczymy. Dentist co mysliisz a wlasciwie co u ciebie? Azja jak po usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym mieć dziecko ale... Kochana ja na Twoim miejscu poczekałabym z tymi testami,bo im więcej o tym myślisz tym trudniej zajść wiem co mówie bo tez tak miałam,wiadomo ,że każda z nas chce być w upragnionej ciąży,ja robiłam test po 2 tygodniach od staranek i już miałam 2 kreski ale teraz wiem,że nie ma co za wcześnie robic testu bo to juz mi powioedzialo kilku lekarzy,ze nie zawsze ciaża biochemiczna którą pokazuje test przeradza się w ciążę która się utrzymuje niestety:-( wiem to również z własnego doswiadczenia,ALE TRZYMAM KCIUKI ŻEBY WAM SIĘ UDAŁO:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane,co tam słychać u was?Trochę mnie nie było ale i tak nie bardzo mam o czym pisać.Przykro mi że trafiają tu nowe aniolkowe mamy ale choć troszke możemy sobie pomóc.Mi w grudniu bardzo pomogły rady i wsparcie. Teraz oczywiście jest strach ale takie mam uczucie że jestem spokojniejsza i że tym razem się uda.Pozdrawiam rozpakowane,dwupaczki,starające się i te które czekają na zielone światełko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem juz w domku. dzidzia ma cale 1,5 cm i miarowe tetno :) nastepne usg za 4 tygodnie i mam nadzieje ze bede po nim tak szczesliwa jak dzis. ide odpoczywac bo juz za duzo wrazen na dzis. jutro jeszcze usg tarczycy mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie, ja poronilam pod koniec zeszlego roku (poronienie samoistne w 9 tygodniu) teraz jestem w 16 tym tygodniu ciazu. Mam nadzieje,ze bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipana,to tak samo jak ja.Tylko ja jestem w 15 tc.a doczekalas się pierwszego @?Bo ja musiałam zajść w ciaze zaraz po @,gin mi mowil że po poronieniu bardzo szybko można zajść w ciaze ale też się często zdarza że cykle są bezowulacyjne.Ja np.nie miałam zabiegu.a stracilam w 8tc.-puste jajo. A jak było u ciebie?Jak się teraz czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU i MOTYLKU dziekuje za slowo do mnie ;) zgaga dokucza, ale nie tak czesto, wiec mozna przezyc ;) Brzusio pomisiany od kafe Ciotek :D Wy tez usciskajcie i wycalujcie ode mnie sliczne Kruszynki, no juz troche wieksze Kruszynki ;) AZJA18 ciesze sie bardzo, ze moja rada na cos sie przydala. Wiesiolek albo faktycznie dziala, albo nasza psychika wierzy, ze on zadziala i wtedy nam sie udaje, niewazne jak to sie dzieje, wazne ze skutki super;) a ktory to wlasciwie tydzien?? bo cos mi sie wydaje, ze zblizony do (tygodni i mojego ;) IZA81 wiesiolek mozna brac tylko do owulacji, bo moze wywolywac skurcze. Jesli nie potrafisz obliczyc dokladnie kiedy ja masz, to bierz przez pierwsze 2 tygodnie cyklu. Ja tez tak robilam ;) Zakladam, ze krotszych jak 28 dni cykli nie masz. Powodzenia ;) KAROLA faktycznie malo do nas zagladasz, ale nawet jak nie maszo czym gadac, to skrobnij cos od czasu, do czasu, abysmy sie nie martwily ;) pomiziaj brzusio ;) 9 TYGODNI jesli Cie martwia wyniki, to po prostu zadzwon do lekarza, powiedz, ze na wizyte musisz poczekac, na wyniku jest to i to i czy masz byc u niego wczesniej, czy mozesz byc spokojna. Na takie pytanie powinien Ci odpowiedziec i Cie uspokoic, bo stres jest tutaj niewskazany. Nie znam sie na tych wynikach, ale mysle, ze az tak bardzo nie odbiegaja od normy. Trzymam kciuki kochana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Przepraszam, że tyle nie pisałam, ale miałam sporo pracy na uczelni i w domu...mało czasu, żeby usiąść do komputera...mam niewielkie zaległości...ale zauważyłam, ze o mnie pamiętacie i bardzo za to dziękuję 9 tygodni, to bardzo ciekawe i dziwne co napisałaś...co prawda nie wiem jak to jest u Ciebie w kraju ( chociaż nie chce mi sie wierzyć, żeby było aż tak inaczej)...tutaj w prawidłowym badaniu ogólnym moczu nie powinno się stwierdzić obecności białka, nawet odrobinki. Ja miałam raz chyba 30 i lekarz kazał mi powtarzać badania-okazało się, że nie dokładnie czysto pobrałam próbkę i odrobinę wydzieliny z pochwy dostało się do pojemniczka. Normalnie wydzielanie białka do moczu jest tak niewielkie w ciągu doby ze w badaniu niewykrywalne, natomiast przyczyn bałaka w moczu może być kilka...intensywny wysiłek, gorączka,zanieczyszczona próbka, stany zapalne dróg moczowych, uszkodzenia nerek w przebiegu innych chorób-nie sądzę, żeby Ciebie to dotyczyło. Tylko błagam nie denerwuj się, piszę co wiem a nie po to żeby Cię denerwować. Może to jakies inne badanie w którym tak powinno być. Jesteś pewna, że nie pomyliłaś sie i na pewno to wynik białka w moczu?? bo dla mnie to trochę niemożliwe, żeby u nas norma była 0 a u Ciebie 160. Chyba, że to jakieś specyficzne badanie którego nie znam, nie sądzę też żeby Ci robili dobową zbiórkę moczu. Nie bardzo wiem co Ci odpowiedzieć, trochę zgłupiałam. Ale skoro nie kazali sie pilnie kontaktować to chyba nie ma sie czym martwić, może to jakies inne badanie i wszystko jest ok. Będziesz u lekarza to wszystko Ci wyjaśni i na pewno się uspokoisz U mnie zaczynamy 18 tydzień, cos mi sie przelewa w brzuchu ale czy to dzidziuś-nie wiem, nie wiem sama co czuję. Oczywiście jak zwykle panikuję, przecież ponad tydzień temu byłam na USG a już znów histeryzuję, czy wszystko jest dobrze. Mąż mówi, żebym sie nie wygłupiała bo potem będę histeryzować, jak sie przez chwile nie będzie ruszać...oczywiście, ze będę, już chyba zawsze będę panikować, bo nie jestem w stanie po takiej tragedii normalnie podejść do tej ciąży...juz zawsze będę miała strach za uszami i nic na to nie poradzę. Chyba musiała bym co tydzień USG robić, żeby sie nie denerwować aż tak bardzo albo zacząć czuc ruchy. Ogólnie czuje sie dobrze. czasem wieczorami miewam zgagę albo lekkie mdłości i odbijania, pobolewa mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa juz powoli i czasem pobolewa mnie macica, takie niewielkie skurcze. Piersi już dawno przestały boleć-rosły i bolały a teraz są duze i juz nie bolą. Czas zjeść śniadanie bo dzis pozwoliłam sobie na dłuższy pobyt w łóżku i dopiero sie podnoszę. Miłego dnia wszystkim. Dziewczyny które dopiero dołączyły do nas-głowy do góry-będzie lepiej, dacie radę i też doczekacie sie zdrowych ciąż a potem dzieciaczków. Wszystkie znane mi dziewczyny gorąco pozdrawiam Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati87,dzięki że o mnie pamiętasz:) Który ty tc masz?bo już się pogubilam?Ale najważniejsze,że wszystko jest ok zw czujesz się dobrze.Ja już nie mam żadnych objawów ciazowych tylko brzusio już duży-nawet sama się dziwię,że taki jest jak na 15 tc,no i piersi są duże ale już nie bolą.Masz przeczucie co rośnie pod twoim serduszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLA na dzien dzisiejszy 9 tyg i 3 dni, czyli zaczelam 10 tydzien ;) no u mnie piersi i czasami zgada, to jedyne objawy ;) a co do przeczucia, to jakos caly czas jak miziam brzucha, to przychodzi mi na mysl Corcia ;) ale powiem Ci, ze jest mi to bez roznicy, jednakowo bede kochala ;) a u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati87,no jak ja bylam w ciazy z corka to odrazu czułam że to będzie dziewczynka,a teraz tak jakoś czuje że chłopak,ale co będzie to będzie-żeby tylko zdrowe było:).Ale dowiem się 9.05.Cieszę się że wszystko jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, ja stosowalam testy w ostatnim szczesliwym cyklu. nie pamietam firmy. kupilam jakie byly w aptece :) polecamy.szczegolnie jak masz tak rozwalone cykle jak ja :(( olej z wiesiolka tez bralam.oepanol chyba.ale kupilam sobie tylko pare blistrow. nie wiem czy tez pomogl ale warto sprobowac. przykro mi ze nowe dziewczyny musza przechodzic stratę. :( doris 27, u mnie dobrze. dzieki ze pytasz.coraz bardzoiej ciagnie brzuszek wiec bez maratonow jak wracam z pracy.w srode wizyta i biore zwolnienie. ja tez ide z mezem.pytalam ze 100 razy czy chce mi towarzyszyc przy porodzie i chce :) tym bardziej ze 2 ce wczesniej kolega rodzil z zona i doradzal mojemu zeby szedl bo moze duzo pomoc. po porodzie zostal zawolany na drugie pietro z poloznymi, na mycie, wazenie dziecka, tak ze nie stracil coreczki z oczu.jego zona w tym czasie byla pod opieka poporodowa. asia 1004, pomiziaj fifiego :) fajnie ze sie bawi i jest radonym maluszkiem, mimo wczesniejszych przejsc :( u mnie ok. to juz 28 tc.strasznie szybko leci. nie wiem czemu ale budze się noc w noc o 4 rano :)) moze maly mnie budzi, bo jak sie przeckne to zaczyna falowanie :) czy to moze znaczyc ze urodze nad ranem? :)) cos mi wypycha bokiem ale nie wiem czy nozka czy raczka, bo na glowke to za male. cudne uczucie, zycze tego kazdej ze starajacych sie dziewczyn :)) do brzucha gadam jak do chlopaka, wiec moze na ostatnim usg nie wywinie numeru i nie okaze sie dziewczynka, chociaz i tak bede sie cieszyc :)))) najwyzej przechrzczę brzuszek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze juz 2 raz ucielo. Dentist norma tych badan to Mniej niz 0.140 a ja mam 0.160 takze nie wiem czy to tak jak w Polsce. Nie biore sobie do glowy zobaczymy co gigi w srode powie chyba usg sie stresuje bardziej zeby bylo z malenstwem wszystko ok. Chyba te wyniki to nie az takie najgorsze bo by alarmowali w labo. Moze to cos z probka bylo bo zawsze daja takie chusteczki do podtarcia przed siku a teraz nie mialam. Zobaczymy. Mmilego weekendu ja nadal weekend spiacy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOLAR89
Dziś odebrałam wyniki badań : komórki LE - nie znaleziono przeciwciała kardiolipinowe - IgG 8,8 GPLu/ml i przeciwciała kardiolipinowe - IgM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOLAR89
Mi też 2 razy ucieło ... nie wiem co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paati dziekuje za pomoc od nastepnego cyklu sprubuje mam nadzieje ze zadziala pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza81 nie dziekuj, nie ma za co;) ciesze sie, ze moge cos komus doradzic. A najlepszym podziekowaniem beda Twoje II kreseczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny.poradzcie co to może być?-pobolewa mnie dół brzucha i w krzyżu.Takie mam uczucie jakby mi się chciało cały czas siusiu,ale jak pojde to tylko parę kropelek.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×