Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość Justys_
Do Apo : hej! mam do Ciebie jedno pytanie, otoz ja rowniez pale nalogowo i zastanawiam sie czy przy braniu tabletek jestes zachowana w pelni antykoncepcja, czy nie odczuwasz jakichkolwiek skutkow ubocznych przez palenie? z gory dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanko
Niedawno zaczęłam brać logest,dziś ósma tabletka...a okres nadal trwa i końca nie widać...:(Czy Wy też tak miałyście?? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Ankkka: piersi faktycznie się trochę powiększają, ale naprawde niewiele. Raczej stają się po prostu "pełniejsze". I to tez nie we wszystkich przypadkach.. Do Camelia: nie martw się. Jestes starą wyjadaczką, ;) także te chwilowe dolegliwości z pewnością nie sa niebezpieczne.. Poczekaj jeszcze trochę i nie martw się na zapas.. Do Justys: palę nałogowo i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych z tym związanym. Jestem przy 5 opakowaniu Logestu (w połowie) i jak do tej pory miałam 100% zabazpieczenie. Oby tak zostało (tfu, tfu, odpukać w niemalowane) ;) Co do okresu.... mi się nie wydłużył przy pierwszym opakowaniu. O ile pamiętam chyba nawet skrócił mi się o jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Ankkka: piersi faktycznie się trochę powiększają, ale naprawde niewiele. Raczej stają się po prostu "pełniejsze". I to tez nie we wszystkich przypadkach.. Do Camelia: nie martw się. Jestes starą wyjadaczką, ;) także te chwilowe dolegliwości z pewnością nie sa niebezpieczne.. Poczekaj jeszcze trochę i nie martw się na zapas.. Do Justys: palę nałogowo i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych z tym związanym. Jestem przy 5 opakowaniu Logestu (w połowie) i jak do tej pory miałam 100% zabazpieczenie. Oby tak zostało (tfu, tfu, odpukać w niemalowane) ;) Co do okresu.... mi się nie wydłużył przy pierwszym opakowaniu. O ile pamiętam chyba nawet skrócił mi się o jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasetka....
Jak dla mnie logest był złym pomysłem. Fizycznie czułam się dobrze, skoki nastrojów były do opanowania, ale moja cera... Z mieszanej, nawet lekko tłustej zrobiła się okropnie sucha i to podczas pierwszego opakowania... Do tej pory w okolicach brwi walczę z przesuszoną skórą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
chyba z powodu tego Logestowego stresu okres spóźnił mi się 3 dni, więc zaczynam dzisiaj... tylko jeszcze się zastanawiam, bo słyszałam, że biorąc pierwszą tabletkę w drugim dniu miesiączki można zmniejszyć skutki uboczne... wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUNRISE
Witam!! Ja niedawno zaczelam przygode z pigulkami,poszlam do lekarza,on bez badan przypisal mi LOGEST,stwierdzil ze badnia mozna zrobic w czasie brania tabletek,wtedy bedzie wiadomo jak krew sie zachowuje itd gdy te tabletki sie wchloną.Co do skutków ubocznych to: - palilam duzo papierosow i zaczelam miec jakies ataki cisnienia,rumience, pozniej czulam sie ciagle jak podczas PMS,wszystko mnie draznilo,chcialo mi sie plakac,albo zabic,wogole jakies mysli depresyjne ,to bylo okropne!! Biust mi urosl bardzoto wszystko pod koniec 1 opakowania.Odstawilam papierosy zaczynajac brac 2,i wszystko sie skoczylo.Mam na mysli depresje itd.Cera sie poprawila,depresja zniknela,a mialam doly niesamowite i to takie bez powodu.Mysle ze to przez fajki bo jak zapale pare to znowu mnie to łapie,ale na szczescie juz rzucilam,chyba na dobre,mam nadzieje,a palilam paczke prawie dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulek24
sluchajcie dziewczyny, mozecie mi powiedziec gdzie znajde informacje o szkodliwym dzialaniu logestu (a wlasciewie wszystkich pigul) i to nie tylko w trakcie brania ale po odstawieniu takze (albo czemu sa wycofywane w innych krajach), szukalam w googlach ale tam same poematy o ich wspanialym dzialaniu i wynika z tego wszystkiego ze kobieta zaczynajac je brac dokonuje najlepszej decyzji w zyciu... przy drugiej stronie sie zniechecilam, a moze powinnam dotrzec do ostatniej ;) nie mam zamiaru panikowac, chodzi mi o to zeby byc swiadoma zagrozenia. Ja dostalam piguly po wywiadzie tylko i mimo ze moja mama choruje na zylaki a ojciec jest po 2 zawalach zaden z lekarzy (a chodze w jednej przychodni zamiennie do 2) nie powiedzial mi o koniecznosci badan kontrolnych :0 czasami mam wrazenie ze jak nie powiem sama lekarzowi czego wymagam lub na co choruje to jedyne co zrobia to zanotuja w karcie ze bylam i zapisza cos na odczepne :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulek24
sluchajcie dziewczyny, mozecie mi powiedziec gdzie znajde informacje o szkodliwym dzialaniu logestu (a wlasciewie wszystkich pigul) i to nie tylko w trakcie brania ale po odstawieniu takze (albo czemu sa wycofywane w innych krajach), szukalam w googlach ale tam same poematy o ich wspanialym dzialaniu i wynika z tego wszystkiego ze kobieta zaczynajac je brac dokonuje najlepszej decyzji w zyciu... przy drugiej stronie sie zniechecilam, a moze powinnam dotrzec do ostatniej ;) nie mam zamiaru panikowac, chodzi mi o to zeby byc swiadoma zagrozenia. Ja dostalam piguly po wywiadzie tylko i mimo ze moja mama choruje na zylaki a ojciec jest po 2 zawalach zaden z lekarzy (a chodze w jednej przychodni zamiennie do 2) nie powiedzial mi o koniecznosci badan kontrolnych :0 czasami mam wrazenie ze jak nie powiem sama lekarzowi czego wymagam lub na co choruje to jedyne co zrobia to zanotuja w karcie ze bylam i zapisza cos na odczepne :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tu taki obszerny topic o skutkach ubocznych po odstawieniu...tylko nie pamietam tytulu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankkka
czesc dziewczyny...dzis wzielam 7 tabletke logestu. czuje sie swietnie, mysle ze to byl strzal w 10 z tymi pigulkami. dopasowaly mi idealnie. mialam taki jeden dzien kiedy bylam strasznie zdolowana ale mysle ze sama sie nakrecilam do tego gdy przeczytalam niektore wypowiedzi z tego forum dotyczace deprechy :) mam nadzieje ze wiekszosci z was te tabletki przypasuja tak dobrze jak mi pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulek24
do Ankkka nie chce cie martwic ale ja tez mialam fantastyczne poczatki, problemy zaczely sie dopiero przy 4 opakowaniu (bralam wtedy Jeanine) :0 dopadla mnie straszna deprecha i niestety nie skojarzylam na poczatku ze to od pigulek :0 zmienilam na Logest i tez pierwsze 4 opakowania bylo ok, ale znow mnie hustawki nastrojow dopadaja no i ochota na seks strasznie zmalala... :( zaczynamy sie z chlopakiem zastanawiac czy nie odstawic na jakis czas lub calkowicie :0 zabezpieczenie zabezpieczeniem ale wszystko przestaje byc fajne jak oboje sie zaczynamy meczyc (on ze mna, ja ze soba, oboje z brakiem ochoty...) :( nie chce nikomu odradzac i nie mowie ze pigulki sa zle, ale pisze ze swojego doswiadczenia tylko po to, zebysmy wszystkie w pore zauwazaly ze cos jest nie tak :) no i zycze zeby dla ciebie te pigulki byly idealne :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Padame: nie słyszałam o czymś takim, aby branie tabsów od 2 dnia okresu miałoby zmniejszyć skutki uboczne.. Zmniejszy na 100% za to skutecznośc tabletek :) Do Sunrise: no bravo! Ja bym chyba nie potrafiła rzucić palenia (za wiele razu próbowałam i nic z tego.. z resztą.. chyba tego wcale nie chcę ;) ) chociaż jeśli będę musiała zrezugnować z tabsów (przez skutki uboczne spowodowane palnieniem) albo z palenia, to oczywiscie wybiorę to drugie. Albo.. zmnienię tabsy :) Ale jak na razie fajki w antykoncepcji mi nie przeszkadzają :D Do Anulek24: To fakt... Naszym lekarzom jak się wyraźnie, wielkimi literami nie powie, czego się chcę, to potraktują nas, jako 'kolejną pacjentkę". Wiem coś o tym - sama to przeżywam na własnej skórze :/ Ankkka: No to życzę Ci powodzenia z tabletkami! Pisz jak Ci idzie! U mnie jak na razie spokój.. Huśtawki nastrojów minęły i jak na razie nie widze ich powrotu.. Czasem mam wrażenie, że coś mnie kuje lub mam małe skurcze w różnych częsciach ciała (najcześciej: łydki, okolice jelit i macicy oraz klatka piersiowa) ale mam nadzieje, iż nie jest to związane z tabletkami. I na szczęscie nie zauważam spadku libido :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
wzięłam wczoraj pierwszego dropsika i... czy ktoś coś mówił o spadku libido...? ;) Bo ja dzisiaj myślałam, że nie wytrzymam drogi do domu i rzucę się na mojego faceta publicznie! Mam nadzieję, że to się nie zmieni... ;) No i jakoś trudno mi zaufać w 100% tym tabletkom... Jakiś taki schizol jestem :( Wiecie może o jakiś fizycznych obiawach ich działania? Zaczęłam od pierwszego dnia i wiem, że teoretycznie daje mi to pewność, ale... Nie chciałabym nieplanowanych dzieci... Serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAXANIA1
Logest jest naprawdę zawalisty.Brałąm go przez pół roku i nie miałam żadnych skutków ubocznych.Tyle tylko, że po odstawieniu przez ok. 3-4 miesiące nie mogłam dostać okresu(ale to podobno norma). POLECAM WSZYSTKIM MŁODYM DZIEWCZYNOM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ix
jak myslicie dziewczyny kiedy mozna sie kochać już bez zabezpieczenia innymi metodami jak bierze sie logest ja to zrobiłam w 7 dni brania tych anty wcześnie brałam cilist to chyba była dawka bo poprostu w czsie 3 lat brania ich czułam się naprawdę pewna.Teraz mam ten logest i samam już nie wiem czy jest tak dobry żeby kochać się już na początku jego brania .Prawde mówiąc zaczynam się bać że inna dawka hormonu i możne być mniej skuteczny.Więc kiedy Wy dziewczyny zaczynacie się kochać na całego bez dodatkowych zabezpieczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
a więc dziś czwarta pigułka i czuję się świetnie! Ale niestety dopiero buduję zaufanie... Myślę, że po tygodniu będę już bardziej pewna, a przy drugim opakowaniu to w ogóle spoko :) Logest działa od pierwszej pigułki o ile weźmie się ją pierwszego dnia... A co do przejścia z innych pigułek, to z tego, co mówił mi lekarz, Logest zawiera znacznie mniej hormonów, ale jest tak samo skuteczny niż "starsze pigułki" bo zawiera czynne substancje, a przy tym mniej szkodzi, bo faszerowanie się dużą ilością hormonów do najzdrowszych nie należy... Pozdrawiam! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziii
czesc! Ja mam takie pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi ... :( Czy po skonczeniu opakowania Logestu tabletki działają nadal? Czy mogę bezpiecznie kochać sie czy jednak nie? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek
Hej dziewczyny ja dzisiaj dostałam okres i dzisiaj mam zamiar zacząć brać logest tylko troche się boje jak mój organizm zareaguje na tabletki, nigdy wcześniej nie brałam a widze że każdy organizm reaguje inaczej.No ale mam nadzieje że będzie ok, a nie miałyście kłopotów ze skórą po pobycie na słońcu?...wogóle bardzo lubie słoneczko i lubie się opalać i nie chciałabym z tego rezygnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankkka
ja mam pytanie bo ostatnio sie nad tym zastanawialam. jak dlugo mozna sie spoznic z tabletka zeby nie spowodowala obnizenia zabezpieczenia? ostatnio wzielam tabletka pol godz po ustalonej porze...i mysle ze to nic nie zmienilo. ale nie wiem do ilu minut czy tez godz moge zapomniec polknac pigulke zeby moje zabezpieczenie bylo nadal wysokie. jesli chodzi o mnie to dzis zjadlam 11 tabletke z pierwszego opakowania. spadla mi calkowicie ochota na seks i wogole na jakiekolwiek zblizenia :( mam nadzieje ze to minie. innych skutkow ubocznych jak narazie nie mam. do Madziii...ja slyszalam ze w ciegu tej 7 dniowej przerwy tez jestes zabezpieczona. a jesli konczysz przyjmowanie tabletek na jakis dluzszy czas to wtedy juz nie masz zabezpieczenia. do Cukiereczek...nie masz sie czym martwic, jak nie sprobujesz tych tabletek to sie nigdy nie dowiesz czy sa dobre czy zle dla Ciebie. ale mysle ze z tak mala dawka hormonow bedzie dobrze. ja narazie nie narzekam , chociaz jest jeden minus o ktorym napisalam powyzej:( mam nadzieje ze u Ciebie bedzie ok:) pisz jak Ci idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziii
tak, własnie chodziło mi o tą 7 dniową przerwę.. oj mam nadzieje ze tabletka działa. Tak szczerze biorę tabletki regularnie i wydaje mi się ze działaja one na okrągło, ale zaczał zajadac mnie stres :) W ulotce nie ma nic o tym, wiec nie wiem... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziii
tak, własnie chodziło mi o tą 7 dniową przerwę.. oj mam nadzieje ze tabletka działa. Tak szczerze biorę tabletki regularnie i wydaje mi się ze działaja one na okrągło, ale zaczał zajadac mnie stres :) W ulotce nie ma nic o tym, wiec nie wiem... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulek24
do Ankkka jezeli chodzi o opoznienie to nie moze ono przekraczac 12 godzin. Mi zdarzalo sie wziac z opoznieniem nawet 6 godzin i nic sie nie stalo :) najtrudniejsze sa poczatki, ja sie przyzwyczajalam do nich 3 miesiace i wszystko mnie przerazalo, kazde spoznienie :) trzeba przywyknac, potem spokojniej sie do tego podchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulek24
do Madziii a zabezpieczona jestes takze w przerwie 7-dniowej :) warunkiem jednak jest prawidlowe przyjmowanie pigulek z nastepnego opakowania, zwlaszcza w pierwszym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzii
uff dzieki mi bardzo... ja wszystko biorę regularnie, nastepne opakowanie tez rozpoczełam tak jak powinnam, wiec... cieszę sie ze jest wszystko w porzadku, dziękuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziii
ulżyło mi bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roooxi
Hej! Pam pare pytań..zaczełam brać Logest,jestem po 3-ciej tabletce...Czy możecie mi powiedzieć po ilu tabletkach można współżyć bez innych zabezpieczeń i czy mój chłopak może bez żadnych konsekwencji szczytować ,,u mnie w środku"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roooxi
Aha...jeszcze jedno pytanie....czy biorac tabletki Logest moge palić papierosy,czy nie zwiększy to ryzyka zajścia w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziii
do Roooxi: jesli zaczełas brać tabletki pierwszego dnia cyklu to działaja one od razu a wiec od pierwszej tabletki spokojnie mozesz kochac sie z chłopakiem... w innym przypadku musisz poczekac 7 dni.. tak mysle... a co do papierosów, nie wydaje mi się zby jakos radykalnie wpływały na dzialenie tabletki. Z tego co wiem to moze nawet nie mają zadnego wpywu, tyle ze niestety masz większe prawdopodobienstwo zachorowania na którąś z wymienionych w ulotce chorób... a wiec nie radze łaczyc tabletki z papierosami, ale juz Twój wybór! Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, proszę o wypowiedzi te z Was, które na jakiś czas albo na dobre odstawiły Logest - jak Wasz organizm dostosował się ponownie do naturalnego rytmu? Jak się czułyście po odstawieniu tych konkretnych pigułek? Wiem, że jest już topic na ten temat, ale interesują mnie skutki \"po Logeście\". Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×