Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

palenie ani alkohol nie maja wpływu na skuteczność tabletek anty., no chyba, że po alkoholu zwymiotujesz a tabletkę brałaś stosunkowo wcześnie przed tymi wymiotami, tutaj 4h. papierosy są groźne szczególnie dla kobiet powyżej 35l. - po prostu zwiększają one ryzyko zakrzepicy, ale to jest napisane w ulotce! co do skuteczności - mają taką samą, jak wszystkie tabletki antykoncepcyjne, czyli niecałe 100%. Czy warto się obawiać, tego nie wiem:D Wiem jednak, że pewnie każda z nas mimo brania tabletek miała okres gdy obawiała się bardzo:P:D taki juz nas los;) p.s. zdobyłam opakowanie pomocnicze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mathammor
Mam pytanie. Moja narzeczona po zastosowaniu Logestu, zaczęła mieć problemy z krazeniem, co się wyraziło poprzez drętwienie nóg, mrowienie stóp...Czy ktoraś z Was miała z tym do czynienia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B1W
Biorę Logest od 6 miesięcy. Niestety pogorszyła mi się cera i jestem BARDZO nerwowa. Czy przytyłam - może troszkę. Innych skutków ubocznych u siebie nie zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj... z tymi nogami to tragedia, ale to win aogólnie hormonów, nie jest tak, że to tylko po logeście, jak Twoja dziewczyna zmieni je na inne może być to samo, a może sie polepszyć, niech powie o tym ginekologowi... mnie starsznie bola nogi, najgorzej podczas miesiączki jest:/ wtedy boję sie jeździć autem bo czasem czuje ból zamiast pedałów:/ a ja przytyłam w 1,5 roku, no wlasciwie to krócej bo przytylam od razu prawie jakieś 5kg:/ w cycki nic nei poszło:/ ugh:[ i to na pewno rpzez tabsy bo trybu życia nei mzieniłam wcale, jem tyle samo albo nawet mniej, do tego pracowałam więc miałam bardzo dużo ruchu i nic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda666
Mam pytanie... Logest to moje pierwsze tabletki wiec nie orientuje sie za bardzo w tych sprawach. No wiec to juz jest moje 2opakowanie tych tabletek i tu sie zaczyna problem... Ostatnia miesiaczke mialam zaraz po pierwszym opakowaniu czyli dobrze ale teraz zaczełam drugie i polknelam tylko 8 tabletek i znowu mam okres... czyli mniej wiecej 10 dni po poprzednim:(... nie wiem co sie dzieje, czy to sa jakies skutki uboczne czy przystosowywanie sie do leku... bardzo sie denerwuje wiec drogie (doswiadczone) panie prosze o pomoc. czy cos jest nie tak? i prosilabym bardzo o rozpisanie sie w tym temacie... z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lela-1000
jestem w czsie przerwy po pierwszym opakowaniu logestu, krwawiwnie wystąpiło po 2 dniach bardzo skąpe, trwało 4 dni- chyba normalnie. Przytyłam ok 2 kg, pryszcze mi wyskakują w dziwnych miejscach, np. kolano, skronie, kark. Samopoczucie może być. Libido różnie. Ale seks bez ryzyka i bez gumki super, chociaż jak dalej będę tyć to odstawię. Dodam, że to moje pierwsze tabletki. Wcześniej miał doświadczenie z Depo-Provera-zastrzyk po tym libido do bani, suchość itp. Tak piszę trochę od końca- mam 28 lat i jestem szczęśliwą mamą 2 dzieci syna i córci i narazie nie planuję nastepnego dziecka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tabletek organizm się podobno 3 miesiące przyzwyczaja - pryszcze są zapewne efektem oczyszczania sie skóry. krwawienie w ciągu drugiego opakowania?? może się zdarzyć, chociaz ja nie miałam, ale za to CAŁE pierwsze opakowanie plamiłam. jesli będzie po 3 miesiącach dalej miała palienia to twedy możesz sie niepokoić. Z tym tyciem (puchnięciem) to lekka przesada jest, moja pani doktor powiedziałą mi, ż enie przytyje bo mało hormonów mają te tabletki i nie zatrzymuja tym samym wody w organiźmie. Mimo tego dużo osób skarży się na tycie:/ - zastanawiam się, czy jak odstawię, to powrócę do poprzedniej wagi - narazie to ja wyglądam jak w początkowej fazie ciązy taki mam brzuszek;d;d i boczki wystają:/ ugh, masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dzisiaj wzięłam pierwszą pigułkę Logestu po tym jak dostałam miesiączki. Dodatkowo biorę jeszcze codziennie Bromergon i Euthyrox. I nie wiem czy to możliwe, ale po pewnym czasie poczułam BARDZO silne bóle brzucha - zwłaszcza po lewej stronie (podczas okresu nie miałam nigdy takich bóli, że nie mogłam się ruszyć). Gdy jedna fala bólu przeszła to zaraz nadchodziła kolejna. Pojechałam do lekarza, który najpierw mnie przebadał i stwierdził, że na moim miejscu już po pierwszej tabletce zrezygnowałaby z nich. Ok, później zostałam skierowana do kolejnego lekarza, który za to powiedział, że po prostu tak się dzieje przy rozpoczęciu tabletek anty. Niestety nie mogłam się dostać do mojej lekarki (endokrynolog-ginekolog), ponieważ aktualnie nie jest dostępna w klinice. I tak uzyskałam dwie opinie lekarzy i nie wiem co zrobić. Wziąć jutro kolejną tabletkę i zobaczyć jak będę się czuła i przetrwać to pierwsze opakowanie czy nie brać i zdecydować się od razu na inne pigułki? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeope
witam :) powiem Ci, że moje bóle miesiączkowe były podobne, też narastały falami i w ogóle były dziwne bo nigdy takich nie miałam :/ Ale wzięłam no-spe i przeszło :) Ale może ktoś ma większe doświadczenia w tym temacie :) Dziewczyny ja mam problem: dziś po stosunku pojawiło się u mnie plamienie i cholender jasny nie wiem co mam myśleć bo nigdy czegoś takiego nie miałam :/ Przyznam, że mam małą nadżerkę ale przy następnej wizycie u Pani doktor mamy omówić co z nią dalej robić. I teraz nie wiem, jak na razie nie panikuję... Czy może być to spowodowane Logestem? Jestem po 9 tabletce i kompletnie nie wiem co mam myśleć bo wszystko jest dla mnie nowe... :/ Buuu jak ja tego nie lubię :/ A może to przez nadżerkę...? Pomocy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. Mam do sprzedania 2 opakowania logestu, kupione w aptece,ale nie uzyte, gdyz z ukochanym staramy sie o dziecko..:) tabletki maja termin waznosci do pazdziernika 2011, sa opakowane. Chce za nie 40 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy, które bierzesz opakowanie, jeśli jedno z pierwszych to plamienia są normalne, ale faktycznie to może być także wynikiem nadżerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda666
ja nie mam nadzerki, to moje drugie opakowanie logestu i plamienie trwa juz 4 dzien... czy to normalne? i to nie jest plamienie z krwia, jest to brazowa wydzielina. bardzo sie martwie... doradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koblenzertee
Ja biorąc logest utyłam przez rok 8 kg. Non stop jestem głodna. Poza tym wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda666
Nic się nie martw. Ja po logeście miałam ostatnio plamienia w trakcie przyjmowania tabletek, suma sumarum wyszły dwa okresy w jednym cylku. Byłam się zbadać u ginekologa i wszystko jest ok. Lekarz mi wyjaśnił, że tak się może zdarzać. Jeśli Ci to przeszkadza są leki na zwiększenie krzepliwości krwi i nimi można zniwelować te międzykrwawienia. Jeśli nie, to normalnie trzeba brać tabletki dalej, jeśli okres z odstawienia się przeciąga, a jeśli wystąpi krwawienie w trakcie brania serii tabletek należy wtedy zrobić tę 7-dniową przerwę i znowu normalnie po siedmiu dniach brać kolejne tabletki przez 21 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy któraś z was przytyła po logeście, a potem zmieniając na inne tabletki wróciła do swojej wagi sprzed brania tabletek?? bo ja się boję zmieniać, że rpzy kolejnych tabletka przyjdzie m iznowu pare kg:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka23
:) Logest jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tera31
Witam wszystkie dziewczyny!odradzam stosowania LOGESTU!!!kiedy miałam 20 lat postanowiłam że rozpocznę anty no i zażywałam rok teraz załuje z całego serca!wszystko mi się rozregulowało przestałam mieć okres itp rzeczy.obecnie mam29 lat i do dziś płace za to nie mogę zajść w ciąże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeope
'tera' dziękujemy za poradę ;) aczkolwiek musisz zastanowić się nad faktem, że nie wszystkie kobiety mają tak skomplikowany organizm jak Ty i że jeśli jednej kobiecie Logest pasuje wcale nie znaczy że dla drugiej będzie idealny :) to nie matematyka :) 'magda666' ja też tak miałam i własnie wróciłam od mojej Pani Doktor i stwierdziła, że to przez nadżerke, dała mi opatrunek i trzeba będzie ją wyleczyć :) wszystko lepiej sprawdzić :) pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tera31
witam Xeope!zgadzam się z tobą że każda z nas inaczej reaguje na leki.Mój niestety zareagował negatywnie.Wiem że jest wiele przyczyn i skutków tego dlaczego"nie mogę zajść w ciąże"(tydzień temu się o tym dowiedziałam)ale przecież od czegoś musiało się to wszystko zacząć-prawda?gdybym miała cofnąć czas nigdy bym się na to nie zdecydowała.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tera31
Jeszcze jedno jeśli chodzi o LOGEST po nim nie powinno być żadnego plamienia a ty jeżeli masz tzn że le tabletki ci nie służą i powinna ci lekarka zmienić .Nie myślę że to z powodu nadżerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeope
hello :) hmm... wydaje mi się, że moja Pani Gin to w porządku babka :) zna się trochę na rzeczy Kobicina i zobaczymy czy te plamienia po stosunku będą się pojawiały ponownie po wyleczeniu nadżerki :) aczkolwiek nawet w ulotce Logestu jest napisane o plamieniach w początkowym etapie brania tabletek :) Odsyłam: http://www.doz.pl/leki/p2837-Logest bardzo mi przykro, że nie możesz zajść w ciążę :/ świat jest dziwny- najpierw bierzesz tabsy anty a teraz... Życzę powodzenia w próbach zaciążenia ;)))) POzdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka19
Czytałam, że od kwietnia jest na naszym rynku tańszy odpowiednik Logestu Sylvie20? Mając recepte na Logest można w aptece poprosić o Sylvie20, kosztuje 20zł a skład ma taki sam. No i ciekawa jestm czy rzeczywiście Sylvie to jest to samo co Logest, miałyście doświadczenia z Sylvie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia18
Witam mam do Was małe pytanko,zaczynam dopiero swoja przygode z tabletkami i nie wiele wiem na ten temat. Moje pytanie do Was brzmi tak: Tabletki zaczyna sie brac od pierwszego dnia miesiaczki wiec jesli dostane okres np we wtorek(biore tabletke z wtorku)i tak zarzywam do 21tabletki a co z ta tabletka z poniedzialku?? Ja tez mam wziasc czy juz nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benekkk
siasssia,o takie rzeczy to trzeba było ginekologa zapytac... ty w ogóle wiesz ja hormony działaja? a co do tego dnia-masz przepisane najprawdopodobniej tabletki jednosładnikowe, czyli kazda ma taki sam skład, jak chcesz to we wtorek mozesz wziąć piatkową ...Wazne aby zazywac codziennie.A kalendarz na listku jest po to ,aby pamietac kiedy zaczeło sie je brac..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia18
Jezu przeciez wiem ze maja taki sam sklad. Ja dopiero zaczynam wiec zamiast na mnie najezdzac to mogl/bys ,moglabys mi doradzic a nie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benekkk
siasia18 to skoro wiesz,ze tabletki sa jednoskładnikowe to twoje pytanie nie miało sensu... dziewczyny, po prostu jak idziecie po tabletki wypytajcie o wszystko lekarza, poczytajcie,a nie potem ta ie kwiatki,albo pytania w stylu czy ja sie spóxniłam godzine w tabletka to moge byc w ciązy...po prostu czasem mam wrazenie ,ze to nie odpoiedzialne osoby piszą (a atakie powinny podejmowac decyzje o współzyciu) a małolaty myslące tylko o bzykaniu a nie jego konsekwencjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia18
Jezu czlowieku mam prawo sie upewnic?? Wole sie poradzic niz zrobic jakas glupote... A co do lekarza to wypytalam o wszystko co bylo mi potrzebne... Skoro tak Ci nie pasi jakie tu ludzie zadaja pytania to po ki grzyba wchodzisz na to forum i sie udzielasz??;/ Łaski nikomu nie robisz ze sie wypowiadasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeope
hey dziewczyny nie wprowadzajmy ciśnień ;)) siasia18 jeśli dobrze rozumiem- tabletke bierzesz we wtorek wiec ostatnią bierzesz w poniedziałek czyli 21 dni po wtorku ;)) tylko pamiętaj o regularnym przyjmowaniu tabletki i o tej samej godzinie:) aha i mam pytanie czy którakolwiek z Was ma plamienia między okresami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×