Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość Misia_17
Witam wszystkie logestowiczki:) Moją przygodę z tymi tabsami zaczęłam niedawno. Dziś połknę moją 7 tabletkę. Powiedzcie mi proszę, czy po 6 tabsach mogę już mieć jakieś skutki uboczne.? Może zacznę od początku: często w ciągu dnia pobolewa mnie głowa(ale to lekki,ale odczuwalny ból),dodatkowo bolą mnie chyba wszystkie możliwe kości jakie posiadam:(. Oprócz tego przy lekkim naciśnięciu na jajniki(oba!) strasznie mnie boli!!;( Nogi też są straszne ciężkie. Jak wy sądzicie? To minie? Czy mam skontaktowac się z moją gin czy tez odczekac do końca opak albo te 3 miechy? Proszę o odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!! ja skończyłam brać drugie opakowanie logestu. mam pytanie do was. po jakim czasie zaczęłyście współżyć po logescie bez dodatkowego zabezpieczenia? proszę o odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeope
hejka :)) Biblio ja zaczęłam w czasie przerwy tej 7-dniowej po pierwszym opakowaniu :) nie wiem czy dobrze zrobiłam czy nie- lekki stresik jest, wiadome to dopiero początek brania tabletek i tak nie do końca się im ufa no ale mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak:/ kurcze jakoś dziwnie panikuje. a to nie sa moje pierwsze tabsy kiedyś brałam przez 6 lat Microgynon21 i jakoś im ufałam. przez pierwsze 6 miesięcy trochę mniej ale potem to już na maxa. a teraz biorę Logest i nie wiem sama. niby działają już od pierwszego opakowania ale jakaś niepewność zawsze jest....mam ochotę na seks bez gumki i mój chłopak tez już nie może się doczekać, i tak sobie to tłumacze, że jak będę brał wtedy kiedy trzeba i nie będę brał antybiotyków i w ogóle stosował się do ulotki to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logest brałam póltora roku. nie biorę od 3 miesięcy bo starm się o dziecko. Najpierw brałam Microgynon ale to porażka była, nogi spuchnięte, bule głowy, wymioty i wogóle.. Później Harmonet też nie dał rady. Zmieniłam lekarza i tabletki i logest to było to. Przede wszystkim zawsze miałam kłopot z okresem - 7-9 dni trwał i lało się ze mnie jak nie wiem co ( choruję na niedokrzepliwość krwi).. Powiedziałam lekarce, że oczekuję tabletek, które nie tylko uchronią mnie przed ciążą ale również zapanują nad moim cyklem. Z logestem okres 4-5 dni, w tym dwa obfite. Jedynie, że piersi mi urosły o rozmiar. Nie przytyłam, nic mnie nie bolało, żadnych skutków ubicznych nie miałąm a współżyć zaczęłam zaraz po okresie (bo pierwsze opakowanie zaczyna się pierwszego dnia miesiączki). wiadomo, że każda kobieta jest inna ale ja logest sobie chwaliłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, każda kobieta jest inna:/ w sumie wzięłam dwa opakowania, żadnych skutków ubocznych nie miałam, żadnych wąchań nastroju, bóli głowy czy piersi ani żadnych nieplanowanych krwawień. tak że myślę że logest dla mnie jest ok. teraz czekam na okres a potem we wtorek rozpoczynam trzecie opakowanie. tak jak wcześniej pisałam biorę je regularnie, nie zapominam, raz tylko zwymiotowałam ale to było po imprezie ostrej:). a tak o wszystkim pamiętam, leków innych też nie zażywam więc myślę że te tabsy też działają. a co do Microgynonu to biorąc go też czułam się świetnie i żadnych skutków ubocznych nie miałam:) może mój organizm toleruje wszystko:)? jest tylko jedna rzecz - pale papierosy:/. przy microgynonie też paliłam i nic mi się nie działo i w ciążę też nie zaszłam, więc teraz pewnie też tak będzie. ale muszę powiedzieć że bardzo ale to bardzo chcę rzucić fajki:). może mi sie to uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
Chciałabym bardzo, zeby mi też ktoś odpisał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
a co do tego kiedy zacząć współzyc bez gumki to ja raczej poczekam do 2 opak. Pozatym narazie nie mogłabym się kochac bo mam jakąs infekcje pochwy, a raczej wejścia do niej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć!!! ja nigdy nie miałam takich objawów. a czytałaś co pisze na ulotce?są tam takie objawy wymienione? jeśli tak to w takim razie poczekałabym jeszcze, ale jak ich nie ma to może idź do lekarza. ale prawdopodobnie to sa skutki brania hormonów, może dla ciebie te tabletki nie są odpowiednie i dlatego tak reaguje twój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia_17 jak masz infekcje to koniecznie idź do gina. nie wiem czy wiesz ale przy braniu tabletek infekcje są częste i powiedziałabym , że nawet to normalne bez względu jak bardzo dbasz o czystość. a jak pójdziesz z infekcja to od razu zapytasz o te niepokojące objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
No mam zamiar iść do gin. Czytałam, że od tabsów podobno częśtym skutkiem ubocznym jest suchość pochwy i okolic, ze względu na niskie pH czy coś w tym stylu:( Chciałabym, żeby mi już wszystko przeszło, bo nie mogę sie doczekać seksu z moim chłopakiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia 17 -> ja jestem właśnie po pierwszym opakowaniu Logestu. Na samym początku miała takie same objawy co Ty, czyli bolały mnie jajniki, czułam ból głowy oraz bolały mnie nogi - nie miałam siły żeby chodzić, biegać itd. Od razu poszłam do lekarza zrobić badania (właściwie to wysłali mnie z pracy) i co się okazało, że wszystko jest w porządku i po zrobieniu USG dowiedziałam się, że jeden jajnik mam większy od drugiego :P Heh ale ogólnie gdy każdemu lekarzowi opisałam moje objawy to stwierdzili, że to są po prostu skutki uboczne pigułek. Albo to przetrwam albo mogę je zmienić lub rzucić w cholerę. Postanowiłam brać nadal i teraz zaczęłam drugie opakowanie i czuje się bardzo dobrze (czasami mam tylko wahania nastroju :P). W moim przypadku i tak jest dobrze bo biorę jeszcze inne lekarstwa tj Euthyrox i Bromergon więc w połączeniu z Logestem moje hormony czasami szaleją i źle się czuje. Nie mam doświadczenia co do tabletek anty, ponieważ Logest jest moim startem jeśli chodzi o pigułki, ale uważam, że póki co jest OK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
Logest też jest moim pierwszym środkiem antykoncepcyjnym jesli chodzi o tabletki:) Dzięki za pocieszenie i wsparcie:) Czy leczyłaś jakoś ten większy jajnik?? czy poprostu zostawiłaś tak jak jest? Mam nadzieję ze mi też przejdzie wszystko jak zaczen kolejne opakowanie logestu(OBY). A co powiecie mi na temat tego strasznego pieczenia, swędzenia i krostek w okolicach wejścia do pochwy??;(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie leczyłam się na ten jajnik, ponieważ lekarz stwierdził, że to taki już mój nieurodzaj :P Żadne schorzenie czy inny poważny przypadek. Normalka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
Oby i u mnie tez to była normalka. Dziewczyny mój okres trwa juz 10 dni:( to przez tabletki?? Tez tak miałyscie?? ze dzień w dzień lekkie krwawienia? prosze o odpowiedz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeope
ja miałam podobnie obfite krwawienie po pierwszym opakowaniu :) do tego doszły krwawienia po stosunku :P może po prostu trzeba przecierpieć i przetrwać te pierwsze opakowania żeby organizm się przyzwyczaił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
A twój organizm przecierpiał i sie przyzwyczaił?? Juz jest dobrze?? gdzies po ilu opak?? Martwie sie ze ten ból jajników moze prowadzić do niepłodności:( jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeope
hej, ja jestem w połowie drugiego opakowania i jak na razie jest spokój :) dobrze się czuję tylko jedyne co mi doskwiera to wahania nastroju- już nie wiem czy to autentyczny objaw czy ja już sobie coś urajam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda666
Witam:-) ja kończe juz swoje 3 opakowanie i przyznam, ze jest ok. Najgorzej było w połowie drugiego, mialam straszne bóle podbrzusza i to krwawienie miedzymiesiaczkowe nie mowiac juz o nastroju... teraz jest ok. poprawila mi sie cera i nawet piersi nabraly pelniejszych ksztaltow:) jedyna wada tego to to ze przytylam juz jakiies 2kg podczas brania tych tabletek ale nie narzekam... wazylam 52kg wiec troszke wiecej mi nie zaszkodzi:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
No a ja juz mam 12 tabletek za soba, plamie nadal. Dzis juz mniej, moze mi przechodzi. NA szczęście ból jajników ustał, ale nogi mnie strasznie bolą, mam takie cięzkie. Dziewczyny wczoraj chciałam kochać się z moim chłopakiem, ale nie dałam rady ani w gumce ani bez:(:( przy najmniejszym dotknięciu , poczułam straszne szczypanie. Czy tez tak miałyscie? Moze to przez to co opisywalam wczesniej ze mnie tam strasznie szczypało i mialam zaczerwienione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
To jeszcze raz ja:D Nie otrzymałam odp na tamte pytania:D ale zadam kolejne:P dzień w dzień krwawię więc jak rozpoznam to wlaściwe krwawienie z odstawienia? wiem ze te plamienia w pierwszym opak są normą, ale czy one konczą sie po 21 tabletkach czy po 7 niowej przerwie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia18
Misia_17 własnie sonczylam swoje pierwsze opakowanie logestu czuje sie oki tylko strasznie zaczely mnie piersi bolec ale to chyba dla tego ze zbliza sie okres,gdy zaczelam zazywac tableti podczas okresu tez plamilam i jakies 3 dni temu dopiero plamienie ustalo:) A co do szczypania to tez tak miałam ale powiem szczerze ze nie wiem czy to normalne;p Teraz 7dniowa przerwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Misia_17 Kobieto idź do lekarza bo ewidentnie masz infekcję miejsc intymnych!!!! to samo rzadko kiedy przechodzi a lekarz da ci leki i po 4 dniach będzie po wszystkim. też tak miałam kilka razy i wiem jak to cie boli, ja osobiście najdłużej chodziłam z tym 2 dni bo więcej nie mogłam. i wiem że po lekach przechodzi. a leki wcale nie są drogie. tak że nie męcz się i idź w końcu do lekarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
Siasia18--> A długo Cię to szczypało?? Byłaś z tym u lekarza?? czy nie leczyłaś tego?? Mam nadzieję, że mnie też to plamienie się skończy:P Życzę udanej przerwy:) Biblio---> Mam zamiar iść z tym do lekarza. Miałam iść dziś,ale moja pani gin jest na wakacjach, więc pójdę w czwartek, gdyz juz bedzię. Myslisz,że zbyt długo zwlekam z wizytą?? Bo mam to od 16 dni:( Na poczatku strasznie mnie swędziało, i tak paliło , potem zaczeło szczypac, a i to swędzenie przeszło, ost bardzo rzadko szczypie mnie podczas siku, no i teraz juz to tylko mnie szczypie przy dotyku i seksie. Myślałam ze tamta początkowa inferkcja mi przeszła, a teraz to juz jest suchość pochwy od tabsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia_17- musisz iść do lekarza! to jest albo infekcja bakteryjna albo grzybek....i na pewno za długo z tym zwlekałaś. jak ktoś już pisał lekarstwa na to są tanie:) i pamiętaj żeby powiedzieć że współżyłaś, bo mogłaś zarazić chłopaka, a u mężczyzn czasami infekcje przechodzą bezobjawowo...wiec jak się wyleczysz to później możesz się od niego zarazić..;/ a lekarz już zadecyduje czy jemu też coś przepisać. i nie martw się:) Na przyszłość jak tylko poczujesz, że coś nie tak to od razu do lekarza:) myślę ze jak dostaniesz leki to na drugi dzień poczujesz się lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
W sumie to kochałam sie z chłopakiem w prezerwatywie, bo jakoś narazie chce przeczekac to 1wsze opak, ale on probował bez,ale ta suchosc nie dała za wygraną i się nie dało. Na wszelki wypadek jak moja gin przepisze mi leki, albo masci, to jak ja sie wylecze, to pozycze jemu:P:) Aaa, i mam nadzieje ze to bedzie tylko jakies zapalenie, oby nie grzybica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia_17- nie możesz mu pożyczyć...nie można ot tak stosować sobie jakiś leków. lekarz zadecyduje czy on coś ma brać czy nie...i sam mu przepisze\' Pamiętaj o tym- bo to ważne. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia18
Misia_17 nie nie leczylam tego bo mam to tylko czasem gdy kocham sie z nazeczonym:) wiec mysle ze to nie jest infekcja,tyko poprostu wrazliwosc na cos Ale ty konieczni powinnas sie wybrac do lekarza i to bez zadnego wahania,bo zdecydownie za dlugo z tym zwlekasz.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość velazquez
mam pytanie, czy ktoras z was zmieniala moze logest na yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_17
velazquez--> JA nie zmieniałam, gdyż Logest to sa moje pierwsze pigułki, ale z tego co pamiętam to na wcześniejszych stronach było cos na ten temat:) Ile stosujesz juz logest i co jest powodem Twojej zmiany go na yasminelle?? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×