Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość myszkaaaaa
Ja mam 20 latek, ale jak widac mi nie pasuja pod wzgledem psychicznym. Fizycznych skutków ubocznych nie odczuwam... A chyba wolałałabym ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie mialam zadnych skutkow ubocznych (tfu tfu) zadnych plamien ani spadku libido. moze u was to jest troche problem natury psychicznej chwilowo? ze nie ufacie do konca tabletkom. ale moze tez byc tak, ze organizm nie przystosowal sie do tabletek. badz co badz jest to ingerencja w jego naturalne funkcjonowanie jak juz to napisala Camelia. tak wiec ja na waszym miejscu przebolalabym z 2 opakowania i wtedy podjela decyzje. zreszta wydaje mi sie, ze warto porozmawiac z lekarzem jak i ze swoim chlopakiem. bo tak samo jak i my mozemy zle zrozumiec to ze on nie ma ochoty na seks (np. gdy duzo pracuje) tak i on moze to negatywnie odebrac. takie jest moje zdanie a jedynie co moge to zyczyc wam by zniknely wasze problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itsari
Hej:) Okazuje się, że nic stałego w przyrodzie nie ma i niedługo logest zmieniam na yasmin. Teraz tylko pytanie, czy to mi wyjdzie na dobre! Nie znam tego leku, ale mój ginekolog mi go zapisał, gdy powiedziałam o tych bólach piersi. Zatem okaże się co jest lepsze i będę miała przynajmniej porównanie:) Oczywiście podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami :) Pozdrawiam :) Buźki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie czy lekarz na usg domacicznym może wykryć 7 dniową ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiadomka
Witajcie dziewczyny !! Mam do was pytanko... Odniośnie tabletek antykoncepcyjnych... Nie wiem wogóle jak one działają... Bo nigdy ich nie brałam .. ale się nad tym zastanawiam, jednak przed pujściem do lekarza chcialabym cokolwiek wiedzieć o takich tabletkach.. Słyszałam że są starszne w skutkach ubocznych w przyszłości że później nie idzie zajść w ciążę, że się tyję bardzo, ma się kłopoty z okresem i żę ogólnie źle wpływają na organizm... Jeśteście już ,,doświadczone'' , i bardzo was proszę o odpowiedź ... dziewczyna mojego brata bierze Logest, bo widziałam ją jak je brała, ale jakoś nie mam odwagi zapytać się jej o ich działanie... Apoza tym ona jest strasznie niepoważna jak na swój wiek :/ I z tego co wiem o niej i moim bracie to nie mają jakich kolwiek zawachań w życiu intymnym... Wręcz przeciwnie !!!!!!! A ona czasem strasznie dziwnie się zachowuję, jakby była na ,,haju'' albo pijana.. czy to może mieć jakiś związek z tymi tabletkami ?? bardzo was proszę odp. szybciutku i przepraszam że wtrącam się do dyskusji z tak błachym w waszej ocenie pytaniem :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko777
ja uwazam ze nie ma sensu zatruwac organizmu, trulam sie pzrez ponad 4 lata zaluje nie mialm ochoty na sex, mialam mdlosci, przytylam bo te tabletki powoduja zwiekszenie apetytu ,a teraz mam problemy z okresem alboi jest albo wcale go nie ma rozlegulowany calkowicie dlatego moge miiec problemy z zajscie w ciaze niestety!!! wczesniej tego nie wiedzialam dlatego zaczelam je brac a lekarz wcale nie uswiadomil mi skutkow ubocznych ktore moga sie pojawic. dlatego jestem przeciwna zeby mlode dziewczyny braly to swinstwo!!ale to indywidualna decyzja....ps. a ta dziewczyna to nie od tablatek tak sie zachowuje moze łyka cos innego jeszcze?????albo alkohol hi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiadomka
koko777 Codo niej to alkoholu nie nadużywa... Pije okolicznościowo... jak każdy..ale kto wie może ma coś jeszcze w zanadrzu :D haahh Al;e co do tabletek antykoncepcyjnych to ja też nie jestem za nimi bo boje się skutków,a zadałam wam pytania bo nie wiem po co brać coś co mało pomaga a szkodzi ?? Powiedzcie coś dokładniej o takich tabletkach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko777
ale nie wiem co chcesz dokladnie wiedziec? plusy tabletek to ---uregulowany okres, brzuch nie boli, i zabezpieczenie przed ciaza 98% jesli zazywasz je regularni, ah i cycki troszku rosna , reszta zreszta tez!!!!jesli chcesz co s wiecej wiedziec to napisz!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bolal was kiedys biust???ale jedna piers???bo ja mam taki kamien od tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna18
witam moje drogie. jestem tu po raz pierwszy. Jestem przy pierwszym opakowaniu Logestu, pierwsza tabletke wzielam pierwszego dnia okresu ale juz po 2 tygodniach kochalam sie bez dodatkowego zabezpieczenia .. i teraz moje pytanie czy po dwoch tygodniach od pierwszej tabletki jestem juz zabezpieczona i czy powinnam sie obawaic ciąży???? błagam odpiszcie bo dostaje juz bialej gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelcia
Biore juz drugie opakowanie i wszystko było by ok.......do momentu kiedy mnie wysypało na twarzy i dekoldzie.Przed zaczeciem proszków brałam antybiotyki i myslałam ze to własnie przez to bo zadko kiedy miałam jaka kolwiek najmniejsza krostke na twarzy czy dekoldzie a teraz nie moge sie pozbyc tego zadnymi pilingami.Antybiotyki odstawione a kroski nadal są.Niewiem czy te proszki nie podpasowały mojemu organizmowi czy musze odczekac pierwsze kilka opakowań??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore logest z powodu bolesnych miesiaczek a przy okazji mam zabezpieczenie.dzisiaj zaczynam 5 opakowanie,ale od jakiegos czasu mam takie cholerne skurcze miesni ze spac nie moge.przekrecam sie z boku na bok i od razu lapie mnie skurcz lydki ktorego sie ciezko pozbyc i tak co chwila .chce sie bardziej rozprostowac to samo.chyba musze brac magnez z wit b6.co o tym sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna18
a ja chcialabym odpowiedz na swoje powyzsze pytanie. prosze o szybka odpowiedź :] z gory dziekuje ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koyuu
Czesc dziewczyny, temat zabezpieczenia od pierwszej tabletki wałkujemy na kazdej stronie forum, nie trzeba czytac calego, zeby znalezc na to odpowiedz. Tak, jesli wezmiesz pierwsza tabletke w pierwszy dzien okresu to nie ma co sie martwic. Wlasciwie to padlo tutaj bardzo wiele roznych pytan, trudnych i nietrudnych. czesto to forum sluzy nam do wparcia siebie nawzajem w ciezkich chwilach lub gdy mamy zly humor (przy tabletkach to zdarza sie czesciej niz zwykle). Dlatego namawiam goraco do poczytania, troche to zajmuje, ale moze unikniemy ciagle powtarzajacych sie pytan, na ktore w wiekszosci znajdziemy w ulotce. Zachecam rowniez do gruntownego jej przestudiowania!! jesli cos jest niejasne to piszcie, pomozemy. Ale najpierw poczytajcie co juz do tej pory zostalo napisane. do mala_martyna: jesli chodzi o bolace nogi, to coż, tez tak mialam, bralam magnez i wydawalo mi sie ze jest ok, ale dopieraz teraz jest dobrze jak juz nie biore tabletek. do rewelcia: jesli chodzi o problemy ze skora, to w moim przypadku tabletki wysuszaly moja skore i nie mialam zadnej najmniejszej krosteczki podczas brania, teraz za to jest strasznie, bardzo zle. proponuje zaczekac az sie wszystko unormuje. do alabela: piersi tez mnie bolaly tak po okolo roku. z tym sie chyba nie da nic zrobic. w kazdym razie ja nie wiem co :( pozdrawiam Was wszystkie i Nowym Forumkowiczkom polecam poczytanie ulotki bo to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Podpisuję się w całości pod słowami KOYUU - branie tabletek wypadałoby poprzedzić zdobyciem jakiejś elementarnej wiedzy na temat ich działania, a więc sięgnąć do źródła w postaci ulotki. Forum również służy pomocą i wiele kwestii tu już zostało wielokrotnie poruszonych, więc nie ma potrzeby zadawania po raz n-ty tego samego pytania. ;) Do ALABELA: Mnie piersi bolały na początku i potem po kilku miesiącach brania Logestu, ale zawsze w przerwie. A co to za kamień? Do REWELCIA: U mnie akurat było na odwrót, zwłaszcza w pierwszych miesiącach. Potem cera się trochę uspokoiła, ale polepszyła się na dobre dopiero po odstawieniu. Do MALA_MARTYNA: Ja brałam Magnez + B6 i pomogło na te bóle łydek. Gina mi go poleciła i się sprawdziło. A u mnie kolejne dni oczekiwania na @... :/ W przyszłym tygodniu idę do lekarza, to mam nadzieję, że coś na to zaradzi... Czy któraś z Was brała Luteinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna18
ja bralam luteine na wywolanie okresu bo spoznial mi sie :] przepisalam mi 2 tabletki w ciagu dnia. pierwsza wzielam wieczorem, druga nastepnego dnia i pod wieczor drugiego dnia dostalam okres:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczeta do KOYUU i CAMELIA:dzieki za odpowiedz.juz pokrotce przedstawiam problem.nie wiem czy to od tabletek,czy od przeziebienia wirusowego co przebylam w zeszlym tygodniu ale lekarz sie dlugo zastanawial i powiedzial ze nie wie:((smutne bo starszy pan i powinien cokolwiek wiedziec.poza tym dziwne ze tylko jedna piers.w efekcie skierowal mnie na USG i wtedy sie pewnie cos,a moze znowu nic nie okaze.zobaczymy.dam znac. bolalo 3 moze 4 dni goraczke mialam a teraz jest w miare ok. buziaki Alabela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna18
jestem wlasnie po 1-wszym opakowaniu Logestu i czekam na okres....i w czasie tej 7-dniowej przerwy moge przyspieszyc sobie okres luteiną?? czy nie podziala ona zle na antykoncepcje ?? prosze o odpowiedz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podgorzałka
Mam 24 lata, Logest to moje pierwsze tabletki, zaczełam je brać 5 lat temu, mialam roczną przerwe, wrociłam do nich i wierna jestem cały czas. Kilka doświadczeń ktorymi się mogę podzielić: 1. Zanim zaczełam brac tabletki moje okresy byly bardzo bolesne i trwały 7 dni, gdy zaczelam brac logest stopniowo sie skracaly, teraz trwja 4 i nic nie boli :D 2. przy pierwszym opakowaniu mialm baaardzo długi okres i koszmarne skórcze łydek (mowa jest o tym w ulotce Logesu), ale wszystko minelo 3. Logest gwarantuje mi bardzo regularny okres, pojawia sie jak w zegarku 4. nie umiem ocenic wplywu logestu na wage, bo ja ciagle a to ciacho wrombię a to na diete ide.... 5. cera bez zmian, ani lepiej ani gorzej.. a moglo by byc lepiej;) 6. miewam typowe obnizone nastroje przed okresem, tabletki jakos specialnie tego nie zmienily 7.ceny logestu bywaja rozne w aptekach, w wawie znalazlam od 32 do 38, ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczaczek84
a jak bierzecie tabletki po zmianie czasu? o tej samej porze co zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczaczek84 godzina w jedna czy w druga strone raz kiedys nie powinna zaszkodzic:) anna18 ale po co Ty chcesz sobie przyspieszac okres? bo ja nie bardzo rozumiem;/ wlasnie powinnas pozostawic rzeczy samym sobie, bo jesli ci sie okres nie pojawi w tej 7o dniowej przerwie to powinnas gnac do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem tutaj nowa:) przygodę z Logestem( to moje pierwsze tabletki, mam 18 lat ;) ) rozpoczęłam 2 tygodnie temu. Nic mi nie dolega poza plamieniami, które zaczęły mi już działać na nerwy... Kiedy u Was ten problem się skończył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMi89 sluchaj to jest raczej osobiste.tzn pewnie Ci w polowie opakowania przejdzie.albo dopiero przed okresem.tez mnie to poczatkowo wkurzalo.bywa u kolezanek ze po 3 miesiacach z pigulkami dopiero przechodzi.zobaczysz.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh mam nadzieję, że nie będę musiała się z tym męczyć przez bite 3 miesiące..No nic, trzeba być dobrej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez biore logest
ja biore logest od 5 lat. Jestem zadowolona! Jesli chodzi o cere to sie nieco poprawila, piersi zrobily sie duze jak balony a samopoczucie ok. Ale wszystko zalezy od tego czy lekarz dobrze dobierze tabletki i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja, ale tym razem z innym problemem.. W miniony weekend kochałam się kilka razy z moim chłopakiem(współżycie rozpoczęliśmy tydzień temu- piszę to, bo nie wiem czy to ma jakiś wpływ na mój stan).Tabletki biorę regularnie( jak jusz pisałam- moje pierwsze opakowanie) od ok dwóch tygodni.Z tym że raz wzięłam o godzinkę za późno ( zawsze biorę o 22:30 ale razdrarzyło mi się o 23:30), poza tym przesunęłam sobie godzinę przyjmowania do przodu wraz ze zmianą na czas letni..Teraz odczuwam lekki ból i wrażliwość mojego podbrzusza i jajników. Troszkę się boję, czy coś mogło pójść nie tak? Dodam, że poza tabletkami nie stosujemy żadnego zabezpieczenia... :( Proszę o szybką odpowiedź !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwi25
Hmm Witam wszystkie panie biorące logest, Chialabym powiedzieć że od 4 lat biore te pigułki(Z roczna przerwą- tedy wogóle bez tabletek-tak wskazywał lekarz) i wciąz bez skutków ubocznych.Co pł roku wykonuję badania okresowe i jest ok.Jesli moge, cos doradzić kolezankom które pytają o plamienie,Dziewczyny po 5 czy 10 tabl, 1-go opakowania, nie wymagajjcie códów, Jedno opakowanie ,dopiero zaczyna wpływać na nasz organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwi25
Małami nie przejmuj się ,,,to żadna różnica,takie wahania, pozaym tabletke należy przyjąć nie później niż 12h(a w drugim tygodniu nawet spóźniionana tabletka np. ze środy może być jednoczesnie przyjęta w czwartek...tu jednak na pewno trzeba prbyc conajmniej po jednym opakowaniu) aleTy naprawde nie masz się czym przyjmować. Wiem ,co mówię,znam niejednerozwiazanie,nieraz miałam przygody,,,dluga historia-ale doświadczenie juz mnie dużo nauczyło. Raz jeszcze, Cię uspokoę-nic Ci nie będzie!!! Glowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×