Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość roomianek
Do LEEA: tylko widzisz, u mnie jest taki problem ze moj mezczyzna jest uczulony na lateks, a prezerwatywy z innego tworzywa sa baaardzo drogie (ok 40zl za 3 sztuki :/) wiec chcialabym jak najszybciej miec pewnosc ze jestem zabezpieczona tylko tabletkami. Moja ginekolog mowial mi, ze one sa skuteczne dopiero po 1 opakowaniu, a z tego co czytalam tutaj i w instrukcji jest napisane ze od pierwszej tabletki. I komu/czemu tu wierzyc....? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roomianek
Przepraszam Leaa za literówkę w Twoim nicku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ROOMIANEK: Witaj! Ja się kierowałam informacją w ulotce i materiałach medycznych, że jest się zabezpieczonym od pierwszej tabletki połkniętej pierwszego dnia okresu. Miesiączka jest czasem niepłodnym, a już pierwsza tabletka blokuje owulację, więc nic nie ma prawa się zdarzyć. Chyba, że tabletki są za słabe dla organizmu, ale to się zdarza niezwykle rzadko, np. kiedy kobieta ma naprawdę dużą masę ciała. Także spokojnie, nie denerwuj się i korzystaj w pełni z tabletkowego zabezpieczenia. :) Do LEAA: Hej! Raczej nie planuję powrotu do tabletek jeśli chodzi o taką formę antykoncepcji. Ale nie wykluczam, że jeszcze wezmę kilka opakowań w przypadku, gdy mój ślub wypadnie w czasie okresu. Wiadomo, że takie ustalenia robi się dużo wcześniej, a lepiej tego dnia mieć pewność, że okresu nie będzie. Ale to jeszcze co najmniej perspektywa roku. A jak się czujesz bez tabletek, jakaś poprawa? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roomianek
Camelia dzieki za uspokojenie moich zszarganych nerwów:) Pierwsza tabletke zażyłam w pierwszym dniu okresu więc wszytsko powinno byc w nalezytym porządku :) a na zwiększoną masę ciała nie mam co liczyc, bo juz od 5 lat biore tabletki(wczesniej diane) i jakos nie moge przytyc a bardzo by mi sie przydało pare kilogramów więcej ;) ja niestety nie moge jak na razie odstawic tabletek bo gdy ich nie przyjmuje to moje naturalne trwaja minimum 40 dni, sa nieregularne i nie powiem, klopotliwe. Podobno wszytsko ureguluje sie po pierwszej ciazy, ale poki co, na dzidziusia przyjdzie jeszcze czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ROOMIANEK: Nie ma za co. :) Ja akurat zdecydowałam się na odstawienie, bo już nie czułam się najlepiej, ale oczywiście to indywidualna decyzja. Pisz proszę jak znosisz Logest, jak się czujesz, życzę aby było wszystko jak najlepiej. I nie denerwuj się, możesz być spokojna jeśli chodzi o zabezpieczenie. Pozdrowionka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gina*
hello, bralam logest przez 3 lata i zrobilam sobie przerwe na pol roku, ale teraz znow do niego wrociłam, moj organizm bardzo dobrze go toleruje, ale to jest indywidualna sprawa kazdej kobiety.Co do ewentualnych dolegliwosci to:nie przytylam(wrecz przeciwnie), bolów glowy tez nie mialam, persi staly sie krąglejsze, ale faktem jest, że spada ochota na seks, ale jak sie ma odpowiedniego partnera i wprowadzi troszke urozmaicenia do łózka to bardzo prosto można sobie z tym poradzić, hustawki nastrojow tez mialam na poczatku, ale nie wiem czy jest to skutek logestu.No i najważniejsze absolutnie chroni przed niechciana ciążą.Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do osób które odczuły skutki uboczne logestu, po jakim czasie zauważyłyscie powiekszenie sie piersi i przyrost wagi? czy to juz po pierwszym opakowaniu czy po n-tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Camelia Ja sie czuje o wiele lepiej bez tabletek bo widocznie w moim wypadku Logest był kompletną pomyłką. Strasznie źle na mnie działał. No i właśnie nie wiem co teraz zrobić. Znaczy jedno wiem na pewno zmienie ginekologa :P. Logest to były moje pierwsze tabletki i troche się zraziłam do tego sposobu antykoncepcji no ale może za jakis czas sprobuje z innymi. Jakoś prezerwatywy mnie nie przekonuja do konca, choc to chyba irracjonalny strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffa
witam dziewczeta!!!!!!! pojawilam się z pewnym problemem i pytaniem!biorę yasmin (2 opakowanie ) i wszystko by bylo ok za wyjatkiem stale doskwierajacego bolu glowy!niby nie jest uciazliwy ale ciagle go czuje.dzwonilam do lekarza i powiedzial ze powinnam je zmienic wlasnie na logest.Czy moglybyscie napisac czy miewacie bole glowy po logescie?Dziekuje i pozdrawiam!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Efffa Hm... ja miewałam ale tylko w pierwszym miesiącu i z wypowiedzi innych dziewczyn to jak mialy to raczej mijał dośc szybko ( kwestia przystosowanie sie organizmu) więc sadze że warto spróbowac może dla Ciebie Logest będzie odpowiedni i bedziesz sie lepiej czuła. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
Ja miewam czasami bole glowy. takie migrenowe. nigdy wczesniej przed tabletkami (a biore juz 9 opakowanie) nie mialam migreny. teraz czasem sie pojawia a juz napewno zawsze w pierwszy dzien krwawienia. kiedys bralam tabletki przeciwbolowe na bolacy brzuch. teraz na glowe. ale cos za cos. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jestem w 28 dniu cyklu, czekam na trzeci beztabletkowy okres, ciekawe kiedy się pojawi... Ten cykl jest jakiś dziwny - możliwe, że bezowulacyjny. Bardzo chciałabym, aby już wszystko się wyregulowało i żebym nie musiała za długo czekać na ten okres. Dwa pierwsze cykle po odstawieniu były 30- i 32-dniowe, wolałabym aby ta tendencja wydłużeniowa się nie utrzymała. I tu pytanie do dziewczyn po odstawieniu - jak u Was z długością cykli po pożegnaniu tabletek? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MOLIE: Piersi troszkę się powiększyły jakoś szybko - pierwsze/drugie opakowanie. Co do wzrostu wagi, to ja akurat tego nie odczułam - moja waga nieco spadła. Pozdrawiam! Do LEAA: Z tymi lekarzami, to ciężka sprawa. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego, ale warto poszukać i domagać się profesjonalnego podejścia. A boisz się dlatego, że gumki kiedyś Was zawiodły? Do EFFFA: Ja miałam bóle głowy na początku przyjmowania Logestu (pierwsze opakowania) i regularnie w czasie 7-dniowych przerw. Tabletka przeciwbólowa pomagała, ale i tak było to denerwujące, bo wcześniej bardzo rzadko zdarzały mi się migreny. Teraz po odstawieniu Logestu już mi się to praktycznie nie zdarza - tak jak przed tabletkami i to duży plus. :) Ale oczywiście to sprawa indywidualna i możliwe, że u Ciebie czegoś takiego nie będzie, czego Ci życzę. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Camelia Nie... boje sie.... bo tak jakos... zyje w stresie ostatnio i wszystko sie tak kumuluje... i co gorsze sama nie wiem kiedy powinnam miec okres i jak liczyc cykl bo w ostatnim miesiacu mialam okres jak bralam tabletki a nie w tej przerwie kiedy powinnam go miec... wiec czy mam liczyc cykl od tego jakby okresu podczas brania tabletek czy od przerwy tak jak normlanie ;\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena K.
Dopiero zaczynam brać Logest...trochę sie boję, bo wcale nie chodzi mi o zabezpieczenie sie przed niepożądaną ciążą...lubie dzidki...hihi, chodziło tylko o uregulowanie i mniej bolesne miesiączki, bo właściwie podczas niej zwijam się z bólu, wymiotuje, mdleję i wszystko na raz!!!poczytałam trochę to forum, strasznie tego dużo, więc nie zaliczyłam każdej stronki :-( wiele dziewczyn podniosło mnie na duchu...niektóre niestety wręcz przeciwnie..no cóż sama sprawdzę wkrótce jak to jest brac pigułki... przy tym nosze szkła kontaktowe,:-/ boję sie interakcji....ale ze mnie panikara ufff!!!!jakoś będzie, prawda???papatki pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do LENA K.: Witaj! Jeśli chodzi o szkła kontaktowe, to akurat raczej nie masz o co się martwić. Natomiast z miesiączkami, to współczuję i mam nadzieję, że pigułki Ci pomogą w tym względzie. Trzymam kciuki i zapraszam do aktywnego uczestnictwa w tym forum. :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiek
Kurcze,dziewczyny pomózcie ;-/ dzis wziełam moją szóstą tabletkę logestu.okres zawsze trwał 6 dni,z czego ten szosty to byl juz taki,jakby go wcae nie było ..a teraz!!!!!!MASAKRA ..przy czwartej tabletce,myslałam,ze okrez juz sie konczy (był bardzo skapy) ale weczorem nadszedł taki straszny,ze az sie wkurzyłam ..tak samo było przy piątej jak i przy dzisiejszej-szosej tabletce ;-/ boję sie ze ten okres bedzie trwał nie wiadomo ile.. a czytam tutaj,ze niktore z Was rowniez mają takie dziwne plamienie/krwawienie..takze mam pytanie CZY TO TYLKO PRZY PIERWSZYM OKRESIE CZY PRZY KAZDYM ??? moj problem polega na tym,ze (według moich obliczen) jakos po trzecim opakowaniu wyjedzam do Grecji i nie chciałabym lezec na plazy z niekonczącym sie okresem!!!!!!! wiec jak z tym plamieniem-powinnam liczyc na to,ze wtedy juz takowe nie wystapi,czy poprostu isc do lekarza i zmieniac tabletki ????????? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Martusiek Nie martw się, to bardzo czesto sie zdarza przy pierwszym opakowaniu a potem sie uspokaja do 3 powinno byc ok, na razie sie nie przejmuj bo to całkiem normalne, zobaczysz przy drugim opakowaniu. Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiek
dzieki serdeczne za odpowiedz,ale musze przyznac ze mimo wszytsko sie nie uspokoiłam :( bo np.przyjmijmy wersje,ze przy drugim opakowaniu tez bede miec codzienne krwawienie..wtedy wybiore je do konca i zapewne pojde do lekarza i poprosze o zmiane no i teraz jak z tymi kolejnym tabletkami ,ktore mi przepisze ? czy znow bede musiała zacząc brac od pierwszego dnia okresu,czy moze normalnie po 7 dniowej przerwie od zakonczenia tego drugiego opakowania Logestu ?? troche zamotałam,ale mam nadzieje ze ktos mnie rozumie :P kurcze stresa mam strasznego,bo naprawde nie wyobrazam sobie lezenia na plazy (10-22.07) z jakimikolwiek plamieniami,krwawieniami o normalnym okresie juz nie wpomnę...grrrrr ps.a! napisałas ze objawy mogą ustąpic do 3 opakowania..to w sensie,ze bede cierpiec jeszcze tylko po drugim,czy po trzeciem tez ..niby ostatni raz ??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MARTUSIEK: Hej! Takie plamienia w teorii nie powinny trwać dłużej jak do trzeciego opakowania włącznie. I najczęściej jest tak, że same się kończą wcześniej. Ja na przykład miałam je tylko przy pierwszym opakowaniu. Także głowa do góry, nie przejmuj się bo za wcześnie na to. Jesteś na samiuteńkim początku, musisz uzbroić się w cierpliwość. Hormony to duża ingerencja w organizm, który potrzebuje czasu, aby się do nich przyzwyczaić. Z czasem to przejdzie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiek
dzieki serdeczne,mam nadzieje ze moje cudne objawy ustapią jak najprędzej :) i jesczez raz ponawiam moje pytanie o to,jak ewentualnie zaczyna sie brac zupełnie inne - NOWE tabletki..od pierwszego dnia okresu,czy po 7 dniowej przerwie od zakonczenia brania tych poprzednich ? to tak z ciekawosci juz pytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
czy okres w tej przerwie miedzy opakowaniami moze sie skrocic i trwac tylko 3 dni? bo ja normalnie mialam 7 dni zanim zaczelam brac tabletki a teraz w pierwszej przerwie tylko 3 dni,moze byc az tak krotki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MARTUSIEK: Opakowanie nowych tabletek rozpoczyna się w przypadku zmiany na takie o równej lub wyższej zawartości hormonów normalnie po 7 dniach przerwy, natomiast jeśli zmienia się na tabletki o niższej zawartości hormonów, to nowe opakowanie zaczyna się po skończeniu starego, bez 7-dniowej przerwy. Oczywiście w przypadku Logestu ta druga opcja odpada, bo to \"najlżejsze\" pigułki. Ale spokojnie, skoro tylko plamienia Cię trapią, to wszystko powinno się uregulować w ciągu tych pierwszych 3 miesięcy. A masz jakieś inne dolegliwości? Do WIKUŚ: Zazwyczaj tabletki wpływają na skrócenie okresu. Ja tak przynajmniej miałam - przy tabletkach max 5 dni, a bez nich około 6-7. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiek
droga Camelio,innych objawow nie mam ,ale to dopiero moja 7 tabletka,tak wiec pewnie moga jeszcze sie pojawic ;-| a ta zmiana tabletek tak chodzi mi po głowie tylko dla tego,ze ja nie moge pozwolic sobie na 3 miesiace `przystoswawcze` ,bo jak juz wspominałam wyjezdzam i chyba bym sie powiesiła,jakby po trzecim opakowaniu moje dolegliwosci nadal trwały ;-/ dlatego pomyslałm sobie,ze zobacze jak bedzie po drugim...jesli krwawienia nadal będą to pojde poprosic lekarza o inne tabletki chyba.. tylko znow kolejny problem sie pojawia-jaką mam pewnosc,ze po tych nowych nie bede miec tych samych objawow...ech.. wkurza mnie juz to wszytsko,tymbardziej,ze zaczełam brac tabletki TYKO I WYLACZNIE po to,by nie miec okresu na wyjazd (bo zwykle miałam bardzo nieregularny,a ze sprawa dosc wazna,to postanowiłam podziałac na moj okres tabletami:P ) a tu wychodzi na to,ze obecnie sytuacja jest duzo gorsza,niz przed rozpoczęciem zazywania Logestu :( ach!i mam jeszcze jedno pytanko,czy gdybym nagle przestała brac tabletki,przykładowo po zazyciu 16-tej,to czy okres przyjdzie odrazu po odstawieniu i `pomysli sobie` ze to juz ta 7 dniowa przerwa??czy moze przyjdzie wtedy,kiedy przyszedłby normalnie,po zazyciu całego listka pigułek ? sorki,ze ja tyle pytan zadaje,ale jakas taka niedoinformowana sie czuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda1984
Cześć dziewczyny! Dzisiaj ginekolog zapisał mi Logest i przyznam się że bardzo się boje ze przytyje. Przez 8 miesięcy do teraz brałam Diane 35 ( i były to moje pierwsze tabl w życiu) i przytyłam 5 kilo, co przy moim wzroście i budowie ciała wygląda koszmarnie (164 cm , a waże 62 kg, kiedy wcześniej tak 56-58 kg), dużo też urosły mi piersi- z rozmiaru b do d i ciągle mi się wydaje jakby mi rosły. Diane brałam przez kłopoty z owłosieniem, ale ponieważ dowiedziałam się ze mają straszne skutki uboczne, poprosiłam o zmianę. Nie objadam się, zachcianki zdarzają się rzadko - moze jem nieregularnie- bo jako studentka nie mam na to czasu .po prostu tyje z powietrza, jakbym ...spuchła! I teraz się rodzi moja obawa. Słyszałam ze Logest bardzo wpływa na wagę i niszczy cerę. Co o tym myślicie?> Prosze , napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minha
do Jagoda1984 : przy Logecie o wage raczej sie nie musisz martwic. ja na poczatku troche schudlam(ale niekoniecznie od tabletek), a potem utzrymywalam mniej wiecej te sama wage. do lena K.: ja tez nosze szkla kontakotowe, podczas brania nie mialam wiekszych problemow. zapytaj okluliste o krople na nawilzenie oczu jesli bedziesz miala "sucho". co do bolu to powinien minac z pilami. :) ja jestem drugi, naturalny @ po odstawieniu- na drugi przyszlo mi poczekac 36 dni, 1-szy okolo 30 dni. Zobaczymy jak bedzie pozniej. na razie wrocil bol brzucha, ale za to zero migren, depresji, placzu i 0libido. wszystko wrocilo do normy :) pzdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda1984
Do : minha --> dzięki bardzo, przywracasz mi nadzieje ze moze jeszcze kiedys wroce do normalnej wagi:) skoro mowisz ze schudłas, to znaczy ze jest to mozliwe przy tych tabletkach ( choc wiadomo ze kazda z nas jest inna i nie wolno generalizować)przy diane 35 nie udało się schudnąć;( dzięki bardzo :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MARTUSIEK: Niestety gwarancji nie masz, że inne tabletki wyeliminują ten problem. Po prostu organizm potrzebuje czasu na przystosowanie się do nowej porcji hormonów i tak na to reaguje. Tak więc, czy takie to pigułki, czy inne - reakcja w tym względzie będzie podobna. Logest i tak zawiera najmniejszą dawkę hormonów, więc szok dla organizmu teoretycznie najmniejszy. Poczekaj - hormony to nie cukierki. ;) To jest ingerencja w organizm i musi troszkę potrwać zanim wszystko się unormuje. Będzie dobrze, zobaczysz! :) A co do okresu po przerwaniu - to zazwyczaj pojawia się wcześniej, tak jak przy 7-dniowej przerwie, ale lepiej tego nie robić. Do JAGODA1984: Hej! Ja akurat nie przytyłam, a brałam Logest ponad rok. Waga nieco nawet spadła. A co do cery, to najpierw się pogorszyła, potem było już w miarę OK, ale i tak po 7-dniowych przerwach było zawsze gorzej - taka huśtawka. A o Dianie też słyszałam, że często powoduje wzrost wagi, ale głównie dlatego, że zatrzymuje wodę w organizmie. Natomiast Logest nie na działania antyandrogennego, więc raczej nie wyeliminuje problemu z owłosieniem i cerą. Chyba już Yasmin albo Regulon tutaj by się lepiej sprawdził. Pozdrawiam! Do MINHA: Ja właśnie czekam na ten trzeci beztabletkowy okres... Dziś 29 dzień cyklu - i zobaczymy (poprzednie 30 i 32). U mnie akurat bezboleśnie, ale tak było też przed tabletkami. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minha
do Jagoda1984: nic sie nie martw, na pewno ci sie uda jak bedziesz bardzo chciec;) ja akurat wtedy zaczelam codziennie cwiczyc na stepperku w domu i 3 kilo ubylo jakos..nie wiem kiedy. wydaje mi sie, ze Logest jest malo "spulchniajacy" :)- moja gin mi mowila, ze inne dziewczyny, ktore go braly nie tyly. camelia: chyba nie ma sie co martwic tym przedluzaniem sie, jak widac tak juz chyba jest po odstawieniu, ze nastepne @ sa troche "kopniete" w czasie. wszystko sie dopiero reguluje. pzdrowki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, u mnie 31 dzień cyklu i... nic. Brzuch pobolewa, piersi trochę też, ale efektu brak. Narzeczony się śmieje, że dzidzia nam rośnie, bo ostatnio często mam zawroty głowy i mdłości. ;) Ale wątpię, nie było żadnej niebezpiecznej sytuacji, więc to raczej niemożliwe... Choć na pewno byśmy się ucieszyli, gdyby jednak. Poczekamy, zobaczymy... Pozdrawiam ciepło w ten deszczowy dzień! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×