Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość Assiaaa
Hej! Mialam badania.. ale chyba tylko takie podstawowe.. przed tabletkami badanie krwi, mocz, cyto i normalne ginekologiczne :) A w trakcie hmm robie tak co 3 miesiace bo niestety musze :( ale tabletki na to wplywu nie maja :) Gumki sa spoko :D Tzn o ile cos co nie jest cialkiem mojego ukochanego i znajduje sie we mnie moze byc spoko... Stosowalismy pol roku i obeszlo sie bez tabletek w sumie.. hmm tylko ze teraz boimy sie zamieszania.. hehe moze doroslismy? :D Przerwe pewnie i tak zrobie - ale na pewno nie na wakacje hehe.. Moze jakos w zimie? ;)) Ile babek tyle opinii.. jestesmy rozne jednak hehe :) Mam nadzieje ze nie bede za jakies 5 lat plakac ze bylam glupia i bralam tabletki... Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ASSIAAA: Jeśli mogę coś Ci doradzić, to dobrze by było, gdybyś zrobiła sobie próby wątrobowe i krzepliwość. Są to badania krwi, sprawdzające czy wątroba i układ krzepnięcia funkcjonują prawidłowo. Jest to bardzo ważne przy tabletkach, które niestety mogą na to negatywnie wpływać. Jeśli dostaniesz skierowanie od lekarza na fundusz, to nic nie zapłacisz, jeśli wybierzesz się prywatnie to jest to koszt około 25 zł. Powinno się takie badania przeprowadzać raz w roku, więc koszt niewielki, a zawsze lepiej sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. U mnie to akurat odwrotnie z tymi gumkami - chyba właśnie dorośliśmy, aby liczyć się z nieco większym ryzykiem ciąży. Poza tym mój Kochany jest już nastawiony bardzo anty-tabletkowo, nie chce żebym do nich wracała, mnie zresztą też nie ciągnie. ;) Ale fakt - zabezpieczenie doskonałe jeśli chodzi o komfort i skuteczność, więc jeśli dobrze je znosisz, to tym lepiej. Trzymaj się zdrowo i pomyśl o tych badaniach, dla swojego dobra! :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Do CAMELIA: Bardzo dziekuje za odpowiedz:) Tabletki biore juz dlugo, to juz moje 9 opakowanie, mimo wszytsko denerwuje mnie ten rozstroj okresu:/ Kiedys wczesniej bralam juz logest ale musialam zrobic przerwe, bo dlugo leczylam sie antybiotykami. Bralam co prawda tylko 3 opakowania, ale wszystko bylo jak w zegarku okres zawsze w tym samym dniu, przesowal sie co najwyzej o kilka godzin, nic nie bolalo, zadnych skotkow ubocznych, a przez te antybiotyki okres mi sie rozstroil i teraz nie dziala jak trzeba:( Na dodatek ostatnio mialam dziwna sytucje , wlasnie w niedziele koncze 2 tydzien z opakowania, ale caly czas pobolewa mnie podbrzusze, przepraszam za drastyczne opisy, ale mam tez dziwny sluz. w 1 tyg. b. duzo, bialy gesty i lepki, potem byl przezroczysty i dziwny, a treaz nie ma go prawie w cale:/ Przyznaje , ze taka sytuacja zdarza mi sie po raz pierwszy i nuie bardzo wiem co o tym myslec... Okres w 7-dniowej przerwie mialam wiec.... Nie mam niestyty mozliwosci pojscia teraz do ginakologa, bo przez te strajki wszytsko dziala jeszcze gorzej niz zazwyczaj... Co o tym myslicie? Bede wdzieczna za odpowiedz, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Przepraszam za te okropne literówki, nie jestem analfabetą, ale bardzo sie śpieszyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SMASHM: Hej! Możliwe, że to wpływ antybiotyków, zwłaszcza jeśli brałaś je długo. A dawno zakończyłaś tę kurację? Z tym śluzem, to opis kojarzy mi się z takimi typowymi zmianami w naturalnym cyklu... Ale przy tabletkach nie ma owulacji, więc może po prostu to efekt dostrajania się organizmu? Bo nie zdarzyło Ci się zapomnieć tabletki, prawda? A poza tymi bólami i śluzem czujesz się dobrze? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka22
Camelia! ja te dwie tabletki wzielam w odstepie jakiejs godziny ta druga z innego opakowania przez pomykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
DO CAMELIA: Leczyłam się niecały mieiąc, bo miałam zapalenie oskrzeli i mój lekarz rodzinny( co ciekawe, nie ginekolog) kazał odstawić pigułki.Powiedziała, że nie ma sensu teraz ich brać, skoro dopiero 3 opakowania no i odstawiłam... Teraz ostatnie 2 okresy dostałam juz 3dnia tak jak było przed tą całą zadymą i mieszaniem... Tabletki żadnej nie zapomniałam, wszytskie biorę regularnie, co do godziny... Zastanawiam się, to chyba niemożliwe, żeby było coś nie tak, te bóle towarzyły mi w pierwszym tygodniu, a przecież miałąm narmalny okres, nie był ani krótszy, ani mniej obfity... hmmmm, zastanawiam się co z tym śluzem, czy to możliwe, żeby dzień dwa po stosunku znalazły się jakieś pozostałości spermy?Bo tam w głebi on był właśnie taki nieowulacyjny...Proszę o oidpowiedż, bo sama nie wiem co myśleć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Camalia, mam jeszcze jedno pyanie, czy przed okresem też bolały Cię piersi?? Mnie zaczynają boleć zawsze koło 2 tygodnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do NATALKA22: No skoro to taki niewielki odstęp, to ja bym po prostu wzięła normalnie opakowanie do końca i zrobiła 6 dni przerwy, ale to tylko takie moje dywagacje. Myślę, że nic wielkiego nie powinno się stać, najwyżej jakieś przesunięcie okresu w przerwie, tak sądzę. Do SMASHM: Postaraj się uzbroić w cierpliwość. Sądzę, że niedługo wszystko powinno Ci się już uregulować. Niby okres powinien pojawić się w ciągu tej 7-dniowej przerwy, nie jest powiedziane, że zawsze musi to być ten sam dzień. Organizm to w końcu nie automat i wiele czynników tu może mieć wpływ - stres, leki, dieta itd. Ze śluzem możliwe, że to pozostałości po stosunku. Jeśli nie jest taki przezroczysty, ciągliwy, typowo owulacyjny, to wszystko jest OK. A piersi przy tabletkach to bolały mnie chyba tylko w pierwszych cyklach z tego co pamiętam. Tak już podczas brania tabletek to raczej nie. Ale ja zawsze bardzo rzadko miałam takie dolegliwości, może dlatego. Pozdrawiam ciepło! :) Tak BTW - ale pogoda... U Was też tak niemiłosiernie leje? Ja to chyba niedługo opracuję TTO - \"teorię trzeciego okresu\"... :P Bo zawsze jak coś się dzieje, to przy trzecim, z tego co zauważyłam. Myślałam, że to z drugim po odstawieniu będzie najgorzej, ale widać przesilenie przypada na ten trzeci cykl... 38 dzień i nadal nic... W przyszłym tygodniu chyba się więc przetestujemy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka22
CAMELIA ja ta dodatkowa wzielam z innego opakowania czyli i tak bede brala 21 (plus ta jeszcze jedna prze pomylke)jesli zrobie normalnie 7 dni przerwy i bede brala jak zawsze to myslisz ze bedzie wszystko ok?myslisz ze jedna wiecej moze cos zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do NATALKA22: Więc jak najbardziej 7 dni przerwy będzie w porządku. Myślę, że wszystko powinno być dobrze. Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka22
dzieki Camelia podzrowionka!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam! Trzeci cykl beztabletkowy zakończony po 39 dniach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Gratuluje Camelia! Cieszę się razem z Toba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Camelia, mozna się z Tobą jakos skontaktowac prywatnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SMASHM: Paradoks, ale mimo że nie staramy się jeszcze o dziecko, to czujemy się troszkę zawiedzeni. ;) Chyba instynkty rodzicielskie się odezwały. :P A co do kontaktu, to pewnie, może być na maila --> camelia@onet.eu Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roomianek
Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie Logestu :) żadne z dzialan nieporzadanych sie nie pojawilo, no moze z wyjatkiem troszeczke wiekszego apetytu ale to w moim przypadku jak najbardziej wskazane ;) Dziewczyny mam do was pytanie: czy w tej 7 dniowej przerwie co sie ja robi miedzy opakowaniami jest sie tez zabezpieczonym przed ciaza czy trzeba jakos dodatkowo sie zabezpieczyc? bo w ulotce nic na ten temat nie ma :( Bardzo prosze o wasza pomoc/zdanie/podzielenie sie doswiadczeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ROOMIANEK: Witaj. Oczywiście jesteś zabezpieczona w czasie przerwy, ale pod warunkiem, że dokładnie po tych 7 dniach, nie później, zaczniesz nowe opakowanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roomianek
Dzięki za informacje :) teraz mogę spać spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. A ja mam takie pytanko: jakie leki moga powodowac zaburzenie dzialania Logestu. Na pewno antybiotyki. A jesli zaburzaja to na jak dlugo. Jesli biore antybiotyk prze 5 dni to przez jaki czas powinnam uwazac? Czy np leki regulujace prace watroby, oparte na ziolach tez maja jakis wplyw na wchlanianie Logestu. Jestem troche przewrazliwiona stad moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MROWKA 25: Dokładnie to raczej nikt tu Ci nie odpowie, musisz zapytać lekarza o konkretne preparaty. Ogólnie uważa się, że działanie pigułek osłabiają niektóre antybiotyki, leki wątrobowe, nasercowe, przeciwzapalne, przeciw-gorączkowe, przeciwgruźlicze i przeciwpadaczkowe. Jeśli zaś chodzi o przyjmowanie antybiotyków, to spotkałam się z tym, że zabezpieczać powinno się dodatkowo w czasie kuracji oraz 7 dni po niej, ale sądzę że to też zależy w którym tygodniu ta kuracja, bo jak zaraz przed przerwą, to raczej 7 dni do mnie nie przemawia. Najlepiej pogadaj z lekarzem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
witam was dziewczynki ponownie. Mam do was pytanie. zaczne od wyjasnienia sytuacji. skonczylam juz 9 opakowanie i zawsze krwawienie występowalo czwartego dnia przerwy w czwartek rano. tym razem od wtorku (czyli drugi z siedmiu beztabletkowych dni) mam takie slabe plamienia. nie wiem czy jutro rano bedzie "normalnie" ale niepokoi mnie to. moze to z przemeczenia przedsesyjnego... mialyscie cos takiego? zaznaczam ze zawsze bylo jak w zegarku. czy cos jest nie tak? ktos kiedys pisal ze to moze byc dlatego ze za slabe tabletki? ze potrzeba wiecej hormonow? ale to chyba jak plamienia podczas brania tableteka no nie? wiem wiem panikara ze mnie, ale odpiszcie. pozdrawiam, trzymacie sie jakos w ta paskudna pogode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do KOTUU: Hej! Nie przejmuj się, pewnie wkrótce doczekasz się okresu. Sądzę, że te plamienia to właśnie taka zapowiedź nadchodzącego krwawienia. A stres też tu mógł podziałać. Więc głowa do góry! Jutro zacznie się czerwiec, a pogoda taka kiepska... Przede mną też egzaminy i mnóstwo stresu, więc słoneczko mogłoby się troszkę postarać i podładować optymizmem. ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 678wqgiawerty
Anniw odpisałam.czekam na odpowiedz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) mam pytanko, juz duzo razy pisalyscie ze plamienia to normalna sprawa i przy pierwszym opakowaniu tabletek jakos tak w polowie opakowania zaczelam miec plamienia i tak bylo az dostalam okres w przerwie a teraz jestem przy drugim opakowaniu i przy 11 tabletce dostalam plamienia :/ troche mnie to martwi bo jak zaczelam brac drugie opakowanie i niemialam plamienia to myslalam ze juz tak zostanie i czy to mozliwe ze tak w polowie opakowania plamienie sie pojawia...penwie znowu bdize to plamienie az do przerwy:/ co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamienia moga się pojawiać do 3 opakowania, bo organizm przyzwyczaja się do hormonów. Jeżeli nadal będą występować po wzięciu 3 opakowania pigułek idź do lekarza , bo pewnie trzeba bedzie je zmienić.Poki co nie martw się. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
czesc :) mam pytanko, juz duzo razy pisalyscie ze plamienia to normalna sprawa i przy pierwszym opakowaniu tabletek jakos tak w polowie opakowania zaczelam miec plamienia i tak bylo az dostalam okres w przerwie a teraz jestem przy drugim opakowaniu i przy 11 tabletce dostalam plamienia :/ troche mnie to martwi bo jak zaczelam brac drugie opakowanie i niemialam plamienia to myslalam ze juz tak zostanie i czy to mozliwe ze tak w polowie opakowania plamienie sie pojawia...penwie znowu bdize to plamienie az do przerwy:/ co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
sorka za powtorke ale nie moglo mi sie wyslac na moim pseudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roomianek
Dziewczyny, tak się zastanawiam, bo właśnie skończyłam opakowanie Logestu i już mija 4 dzień a ja nadal nie mam okresu :( czy to oznacza, iż mogę być w ciąży? To było moje pierwsze opakowanie Logestu i boję się, że mogłam zajść w ciążę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***gwiazdeczka***
no coś TY!!!w ciąży raczej nie jesteś jeżeli to Twoje pierwsze tabletki anty to normalne że okres się przesunie o kilka dni!!!!nie ma się co martwić!!ja po pierwszych tabletkach okres maiłam po 30 dniach a normalny cykl mam krótki tylko 24 dni!!!pozdrawiam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×