Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Do Camelia Stwierdzila ze te objawy ktore mialam przy Logescie, jak nieuregulowany okres ktory mialam nie w przerwie tylko biorac tabletki, czy puchniecie nog Yasmin wyklucza. Wlasnie nie wiem czy to prawda i nie wiem czy nie wole zostac przy gumkach. Niby nie sa tak pewne jak tabletki, ale po co sie truc? Ja czuje sie dobrze, nogi przestaly mi puchnac, glowa dalej boli ale o wiele mniej no i paradoksalnie mam wieksze piersi :P od 2 miesiecy. Okolo 20 powinnam dostac drugi okres po odstawieniu do tego czasu moge sie zastanawiac. ( dodatkowo mam brac dopiero od 3 dnia okresu tabletki jeslibym sie zdecydowala zeby uniknac plamienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do LEAA: Myślę, że takie wnioski są dość \"naciągane\", bo każdy organizm jest inny i nie można z całą pewnością twierdzić, że dane tabletki zadziałają tak, a nie inaczej. Wg mnie to też trochę taka loteria, ale decyzja oczywiście należy do Ciebie, może akurat się uda i podpasują idealnie. A gumki dobrze używane też dają bardzo wysoką pewność, no i bez chemii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
Do Camelia: dzieki za odpowiedź, miałam zamiar zrobić sobie właśnie miesięczną przerwę, ale jak długo ona potrwa, to zobaczę w przyszłości. Zastanawiam się teraz jaki rodzaj zabezpieczenia stosować? Nie jestem pewna, co do prezerwatyw. Jeśli można zapytać, to jaki ty stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
poprawka- miałam zamiar zrobić sobie 3 miesięczną przerwę, a nie tylko miesięczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ELA87: My przeszliśmy chyba standardowo na gumki. Początkowo nie byłam przekonana do takiego zabezpieczenia, ale były to nieuzasadnione praktyką uprzedzenia. ;) Skuteczność póki co 100% i brak ingerencji w organizm, a więc lepsze samopoczucie. :) A czemu nie jesteś ich pewna? Zawiodły kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Camelia No to fakt ze nie wiadomo jak zareaguje na to moj organizm, wiec sama nie wiem... Uzywanie gumek ani mi ani mojemu partnerowi nie przeszkadza wiec.... bede sie jeszcze dlugo zastanawiac :P moze sprobuje dopiero za jakis czas a na razie dam spokoj mojemu organizmowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happygirl
zastanawia mnie czy alkohol nie obniza skutecznosci logestu... Wiem ze niektorych lekow nie mozna przyjmowac biorac logest, ale jak to jest z alkoholem? Zawsze mi sie wydawalo ze biorac jakiekolwiek leki nie mozna go spozywac. Co wy na to? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerkaa
tak nawet jak sie antybiotyki bierze to nie powinno sie brac alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany od kiedy korzystam tylko z gumek zaczynam panikowac.... mam 37, 1 stopni i nic mnie nie boli, tylko lekko glowa i oglnie jakos dziwnie sie czuje i tak jakby mi troche mdlo caly dzien... jak sie jest w ciazy to temperatura sie chyba wyzej podnosi i to wtedy kiedy sie powinno miec normlanie miesiaczke, prawda? a to dopiero 24 dzien cyklu a po tabletkach cykle sie raczej wydluzaja.... zaczynam wariowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do HAPPYGIRL: Sam alkohol nie wpływa negatywnie, no chyba że przesadzisz i będziesz wymiotować. Do LEAA: Spokojnie, ja miałam niedawno to samo. Okres spóźnił mi się tydzień, a mniej więcej od połowy cyklu miałam mdłości, zawroty głowy, czułam się nieswojo i wszystko niby wskazywało na ciążę. Jednak jeśli nic nie zawiodło, to prawdopodobieństwo ciąży jest praktycznie zerowe. Sama zobaczysz, że wszystko będzie dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do LEAA: Również wtedy mierzyłam temperaturę i miałam właśnie około 37,1 stopnia. Wahania hormonalne po odstawieniu - to jest przyczyna takich perturbacji. Głowa do góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
do camelia: nie jestem przekonana codo gumek, bo przez nei raz musialam brac tabletki "PO", bo mielismy wrazenie ze sie obsunela, ale nie jestesmy tego pewni,jednak nic innego mi nie pozostaje,jak zaufać choć trochę prezerwartywom;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) w tatym miesiacu tez mialam pewne obawy ale staralam sie nie panikowac, teraz nie bylo zadnej wpadki... wiec wszystko powinno byc ok. tylko ta podwyzszona temperatura mnie niepokoi no ale moze to takie lekkie przeziebienie od nie wysuszenia glowy po myciu (mam nadzieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
DO CAMELIA!!! Nie wiem kochana dlaczego przepisal mi wlasnie Logest wogole to chyba musze zmienic lekarza bo jak weszlam do gabinetu i poprosilam o zmiane tabletek na jakis inne to on sie zapytal na jakie ja chcem sobie zmienic.Rozumiesz?Cilestu nie chcem brac bo bralam go bardzo dawno temu,bodajze jak mialam 16 lub 17 lat.Byly to moje pierwsze tabletki i badzo zle wspominam ten czas.Zatrzymywala mi sie przez nie woda w organizmie i straszne ,,spuchlam".Jezeli sie Camelio nie mylisz i naprawde Logest nie ma dzialania androgennego to dlaczego lekarz mi powiedzial ze maja?Nie kupilam jeszcze Logestu i chyba pojde zeby mi zmienil na te Yasmin.Sama juz nie wiem co mam robic.Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Aha chcialam sie zapytac jeszcze jedno.Jak jest u Was dziewczyny podczas przyjmowania Logestu z Waszym libido?.Ja przechodze teraz koszmar(zreszta juz od dluzszego czasu) poniewaz wrecz dostalam obrzydzenia do seksu!!!!!Kocham mojego faceta bardzo,jestesmy razem juz 3 lata i chyba tylko szczerosc i zaufanie pozwolily nam przetrwac czas,kiedy to przez 5 miesiecy nie wspolzylismy ze soba bo tak strasznie brzydzil mnie seks!!!nie On tylko sam akt seksu!!!mielismy straszny kryzys.Zreszta wcale mu sie nie dziwilam ze sie martwil ale dzieki szczerym rozmowom i zapewnianiu z mojej strony ze to wina hormonow jakos mi uwierzyl.Niestety za bardzo sie nie poprawilo i nadal jest zle.Kochamy sie moze raz gora 2 razy w miesiacu bo ja naprawde nie mam ochoty.Mam nadzieje ze zmiana tabletek cos pomoze a jezeli nie to rzucam to cholerstwo.Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MOLIE: Ja bym była spokojna. Fakt, że początek opakowania, ale nie sądzę, aby przez ten czas aż tak spadł poziom hormonów, żeby doszło do owulacji. Do YENNEFER22: Hej. Na pewno Logest nie ma działania stricte antyandrogennego tak jak te tabletki, o których mowa była wcześniej. Nie jest to lek, który stosuje się w leczeniu np. trądziku, co też nie wyklucza, że na kogoś akurat może mieć w tym względzie korzystny wpływ. Tak jak pisałam, każdy organizm jest inny i reaguje indywidualnie. Ale lekarza radzę zmienić - co to za podejście, sama masz sobie receptę wypisać? Brak odpowiedzialności i fachowego podejścia. A co do libido, to naprawdę problem. U mnie do takich perturbacji na szczęście nie doszło, ale jak już miałam odstawiać, to dosłownie wszystko mnie irytowało, byłam ciągle rozdrażniona, poirytowana, a co za tym idzie również na kochanie ochota mi przeszła. Na szczęście po odstawieniu sytuacja się unormowała i wszystko jest OK. A u Ciebie od kiedy zaczęły się te problemy? Masz możliwość znalezienia lepszego gina? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że przekroczyłyśmy magiczną liczbę 2000 postów, nieźle dziewczynki. :) Ciekawe, czy znalazłby się ktoś taki, kto dałby radę przebrnąć przez ten topik od początku, od deski do deski. :P W każdym razie pozdrowienia dla wszystkich, które się tu do tej pory udzielały i udzielają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Camelia ja dalam rade:P Tylko jak bylo 60 stron:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Do CAMELIA Wiesz jak teraz jest Camelio ze dobry ginekolog jak i praktycznie kazdy inny lekarz automatycznie staje sie ,,dobrym" lekarzem kiedy idziesz do niego prywatnie,niestety nie kazdego na to stac.Rozumiem jakies badania czy cos ale nie placic 50 czy 60 zl za to ze chcesz wypisac sobie recepte na tabletki!!!!To jest koszmar!!!ale faktycznie sama wiem ze musze zmienic gina i to jak najpredzej bo nic z tego dobrego nie wyjdzie.Postanowilam wziasc to jedno opakowanie Logestu a pozniej zmienic na Yasmin.Czytalam sporo na temat tych tabletek i wydaje mi sie ze sa rewelacyjne.A jezeli mam wyleczyc sobie buzke i na dodatek byc zabezpieczona przed ,,wpadka" to chyba cena nie gra roli.I tak juz od tylu lat co leczylam tradzik wydalam na to tyle kasy ze dobry samochod spokojnie moglabym kupic!!!Jezeli natomiast chodzi o moje libido to mysle ze zaczelo sie to po pol moze do 1 roku przyjmowania Diane.Jestem pewna ze to moje hormony bo wczesniej wszystko bylo zajebiscie.No i niestety trwa to juz jakis czas tzn.prawie dwa lata.Naprawde jest to koszmar!!!Mam nadzieje ze i to wroci do normy jak zaczne brac inne tabletki.A jezeli i to nie poskutkuje to po prostu przestane brac wogole.A Ty Camelio ile juz nie bierzesz tabletek?Jak wogole czulas sie po ich odsatwieniu?Pozdrawian Was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Do MOLIE spokojnie masz 12 godzin na wziecie tabletki bez znaczenia jaki to dzien i ktorego tygodnia.Jezeli przekroczysz ten czas to wtedy musisz dokladnie przeczytac jak to jest z tym dalszym przyjmowaniem.Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SMASHM: Ojej, no to brawo! :) A co u Ciebie teraz? Jak samopoczucie? Do YENNEFER22: Tak, w naszej służbie zdrowia wiele elementów jest nie takich jak być powinno. Na szczęście są lekarze, którzy podchodzą do pacjentów poważnie. Z tym płaceniem za wizytę, to mnie np. lekarka dawała recepty od razu na pół roku, a potem to wizyta już jest bardzo uzasadniona, bo przy tabletkach trzeba się częściej badać. Warto poszukać kompetentnego gina, w końcu w przyszłości jacyś będą prowadzić nasze ciąże, więc muszą być dobrymi specjalistami. :P Mam nadzieję, że któreś tabletki Ci podpasują i pomogą. A jak leczyłaś skórę do tej pory (tzn. przed hormonami)? Ja odstawiłam Logest 4 m-ce temu i czuję się o wiele lepiej. Jedyne co, to że okres mi się jeszcze nie wyregulował, bo cykle były 30, 32 i 39-dniowe. Ale za to jest bezbolesny jak przed tabletkami, mniej obfity i mniej uciążliwy. I głowa już nie boli, co było normą w 7-dniowej przerwie. Także ogólnie wychodzi na duży plus. :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Mam pytanko Zaczelam brac Logest drugiego dnia okresu i cyztalam ze jak sie pozniej zacznie brac to nie wystapuja wtedy plamienia czy to prawda? Jestem juz po 6 tabletce i nic sie ze mna zlego nie dzieje narazie mam nadzieje ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooonaaaa
Ja też zaczęłam od Logestu brałam go przez dwa lata, na początku miałam plamienia i lekką depresję, ale po jakichś dwóch miesiącach wszystko przeszło i byłam z nich bardzo zadowolona, teraz od dwóch miesięcy biorę Yasmin i nie miałam żadnych plamień, mam zwiększone libido :-D i co najważniejsze schudłam!!!!! Polecam Yasmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do yennefer 22 Hmm... Ty tez myslisz o zmianie na yasmin? ja sie ciagle nad tym zastanawiam. Co Cie do tego przekonuje? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Do Camelia! Witam!Póki co nie będę jednak rezygnować z hormonów. Dają dużą pewność, a prezerwatywy z przyczyn niezależnych ode mnie nie wchodzą w gre:( Zastanawiam sie jednak nad zmianą tabletek, być może właśnie na yasmin. Narazie muszę jednak pomyśleć o zmianie ginekologa, chociaż nie narzekam tak bardzo na swoją deneruje mnie długi czas czekania na wizytę. Niestety ginekolog prywatnie kosztuje i to niemało:( A moja ciocia która jest lekarzem powiedziała, żebym lepiej zapłaciła.. ehhh:/ I jak tu wierzyć, że cokolwiek zmieni się na lepsze? A co u Ciebie? Nurtuje mnie pytanie czy tabletki Ci nie służyły? Czemu już nie chcesz do nich wracać?? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MOLIE: Słyszałam, że takie opóźnione rozpoczęcie opakowania ma wyeliminować plamienie, ale na sobie tego nie sprawdziłam - zaczęłam pierwszego dnia i cały miesiąc trwało. Do SMASHM: Powiem tak - nawarstwiło się kilka problemów i dlatego odstawiłam. Po pierwsze te nastroje i ogólna chandra, po drugie cięższe, bardziej bolesne i obfite okresy, po trzecie częste bóle głowy w przerwach, po czwarte - częstsze infekcje, no i wreszcie - poczucie, że mój organizm ma dość chemii, że chcę się od tego uwolnić. Oczywiście, dałoby się z tym żyć i nadal brać pigułki, tylko po co? Fakt - wygoda i pewność, ale nie za wszelką cenę. Teraz widzę dopiero, jak duża to ingerencja w organizm - trzy cykle już za mną, a do regularności jeszcze chyba daleko. ;) Ale jestem dobrej myśli. Czuję się dobrze i naprawdę jestem zadowolona z tego kroku. :) A co do lekarzy, to warto jednak poszukać kompetentnego - państwowo też się tacy zdarzają, choć racja, że na wizytę trzeba czasem czekać miesiącami. No nie wiem - ja mam takie podejście, że na czym jak na czym, ale na zdrowiu nie można oszczędzać i warto zadbać o odpowiednią opiekę. A ile u Ciebie kosztuje prywatna wizyta? Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam drugi okres po odstawieniu, nawet sie nie spoźnił, bo liczylam ze bedna przynajmnie 2 dniowe opoznienia, ale moze to kwestia tego ze bralam tabletki tylko 3 mesiace. Zastanawiam sie wciaz nad yasmin, ale chyba zaczne dopiero za miesiac po egzaminach. Nie chce miec takich shizow na egzamach jak po Logescie. Pozdrawiam PS ja tez slyszalam o tym ze zaczecie w 2 albo 3 dniu eliminuje plamienie i ja tak wlasnie mam brac yasmin, a znalazlam naprawde dobro lekarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś 20-ty d.c., więc jakoś pod koniec miesiąca spodziewam się 4-tego okresu po odstawieniu - ciekawe czy przyjdzie na czas... A czuję się bardzo dobrze. :) Do LEAA: Ile dni liczą więc u Ciebie cykle po odstawieniu? Ciekawa jestem, kiedy u mnie wszystko się już w końcu wyreguluje - miło byłoby móc sobie zaplanować wakacyjne wyjazdy bez okresu. ;) Akurat to było dobre przy pigułkach - możliwość manipulacji i przesunięć, pełna kalkulacja. A teraz trzeba troszkę liczyć na szczęście. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczescie u mnie nie wystapilo plamienie wzielam drugigo dnia i mam spokoj ale dwa tygodnie w gumce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mialam 28 czyli tak jak mialam przed tabletkami, a miesiac temu to nie wiem jak liczyc bo mialam schiz podczas brania tabletek i nie mialam okresu w przerwie. Czasowo jest raczje w porzadku ale tak tragicnzie to sie nigdy nie czulam podczas okresu, jest mi niedobrze, glowa mnie straszliwie boli nadal jak przy tabletkach i w ogole okropne samopoczucie psychiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×