Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

jest mi smutno, że tylko jedna dziewczyna odpowiedziała na moje pytania ;( myślałam, że jest tu sztab życzliwych dziewczyn, które jako osoby już doświadczone, rozwieją moje wątpliwości... (pytanie było na poprzedniej stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do TAKAJEDNAFAJNA: Hej! Musiało mi umknąć Twoje pytanie, bo zazwyczaj staram się odpowiadać. Z tą głodówką nie jest to najlepszy pomysł - razem z tabletkami to za duży szok dla organizmu i nie wiadomo jak zareaguje. Ja bym nie ryzykowała. A Twój facet skoro jest z Tobą, to Cię akceptuje, więc odłóż na bok kompleksy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, czy was tez tak okropnie bolą/bolały piersi w czasie brania logestu? jestem juz po 1 opakowaniu i obecnie mam 3 dzien przerwy.juz po pierwszych tabletkach zauwazylam ze piersi sie troche powiekszyly ale niesamowicie bolą! i bolą mnie do dzis! czuje sie jakbym miala dwa kamienie na sobie, nie moge spac na brzuchu bo ból jest okropny!! czy wy tez tak miałyście??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
DO CAMELIA! Witaj! :) Właśnie wróciłam z wyjazdu, stąd moje opóźnienie w postach. Miałam odstwaić tabletki,żeby udać się do ginekologa, który dobrze i rzetelnie. Teraz jednak tego nie zrobie, bo mam tak dziwny okres, że chyba bym sobie sama zaszkodziła...:( Dostałąm go z opóżneniem w sumie w nocy, chociaż zawsze dostaję w ciągu dnia. Jest mały i jaskrawy. Piersi jak zwykle bolały w dniu okresu przestały dokuczać, wczoraj nawte było tego okresu trochę więcej, ale martwe się bo w środe nie było go pawie wcale.... Teraz świruje i boję sie zrobić test. Myłsisz, że zmiana klimatu, dwutygodniowy stres i alkohol może temu towarzyszyć? Wszytskie tabletki brałam planowo.... Nie powiem, żebym się nie martwiła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Do ROOMIANEK Zabezpieczałaś się w pierwszym tygodniu po zmanie tabletek? Zakładam,że zmainy dokonałaś po 7dniowej przerwie, tak jakby nie przerywając cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MOLIE: Mnie akurat coś takiego nie spotkało. Piersi bolały tylko trochę na początku przyjmowania Logestu. Ale z tego co pamiętam, to wiele dziewczyn pisało tu na forum o podobnych skutkach - właśnie podczas dostosowywania się organizmu. Powinno wkrótce samo przejść. Do SMASHM: Witaj! Myślę, że wyjazd i stres może mieć na to wpływ, ale skoro bardzo Cię martwi ten okres i jest ewidentnie \"dziwny\", to naprawdę nie lekceważ tego - zrób test, jak wyjdzie negatywny to się uspokoisz. A lekarza i tak warto odwiedzić. Głowa do góry, bądź dobrej myśli! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
DO CAMELIA Witaj, robilam test ciążowy, wyszło negatywnie:D JEstem jednak zwolenniczką świadomego planowania rodziny:) A jak wygląda obecnie Twoja sprawa, już bez logestu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shadówka
Przepłaciłam. Zapłaciłam za Logest 36,40 zł. Dziś wzięłam szóstą tabletkę i narazie nie narzekam. Jak do tej pory nie mam zadnych skutków ubocznych i mam nadzieję, że tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SMASHM: No to gratuluję! U mnie teraz czwarty cykl \"bez\", dzień 12. Ogólnie odstawienie oceniam na wielki plus - czuję się dużo lepiej i wcale nie tęsknię za pigułkami. Wręcz przeciwnie - nie zamierzam już więcej żadnych brać. Obecne zabezpieczenie jest w porządku, nie przeszkadza i jest skuteczne. Czekam tylko na wyregulowanie cykli, bo jak do tej pory, to co jeden to dłuższy - 30, 32 i 39 dni. Ostatnio kiedy mi się spóźniał okres, to jakoś tak mentalnie szykowaliśmy się na dziecko - instynkty się odezwały i wiemy, że na pewno nie byłby to dla nas problem. :) Poza tym zauważyłam jeszcze jeden pozytyw - bez tabletek nie mam żadnych problemów z infekcjami, stanami zapalnymi, co zdarzało się często podczas ich brania. Ogólnie więc same dobre strony. :) A jak Twój okres, nadal taki dziwny? Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logestia
witam logestynki:) sluchajcie mam takie pytanko, jestem juz chyba po 15 tabletce i mniej wiecej w tym czasie zauwazyylam za sluz jest taki jak przy owulacji, martwi mnie ze moze te tabletki nie dzialaja,ale tlumacze sobie to tak ze w oststnich dniach duzo bylo milych i podniecajacych sytacji z moim misiem wiec moze stad ten lepkawy i rozciagliwy sluz, co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Do CAMELIA: Witam! Okres już się skończył 3 ostanie dni były takie jak zawsze. Zrobiłam test po okresie, tak jak było napisane na opakowaniu, więc tłumaczę to sbie wyjazdem i stresem zwiazanym z edukacją:/ JA sama rozważam czy nie zrezygnować z tabletek, chociaż dobrze mi służą, nie wiem czy warto. Po tabletkach zazwyczaj zaczynają boleć mnie piersi, czego w przerwie nie ma. Poza tym zauważyłam niechęć do brania ich. Narazie zmienię ginekologa, zobaczymy co będzie dalej:) MArtwię się, że cykle tak strasznie się rozregulowywują.A jak okres po odstawieniu? Wrócił do stanu sprzed przyjmowania?? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smashm
Do LOGESTIA: Witam! Sluz powinien być zdecydowanie nieowulacyjny, czyli gęsty nierozciągliwy i o białym zabrawieniu, gdyż tabletki zagęszczają go aby uniemożliwić przedostanie się plemników w przypadku niezachamowania owulacji.Jednak chyba nie powinnaś się przejmować, ja zazwyczaj kilka dni po stosunku też mam taki, wydaję mi się, że to włśnie pozotałości po stosunku, jednak nie powinien on utrzymywać sie przez dłuższy czas, może Ci sie zdarzyć znaleść taki,ale jeśli taki śluz utrzymnuje się dłużej to powinnaś zaniechać stosunków. Lepiej dmuchać na zimne;) Życzę bezproblemowego przyjmowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SMASHM: Hej! Dobry ginekolog to priorytet - warto takiego poszukać, bo zdrowie najważniejsze. Ja też właśnie czułam taką niechęć do przyjmowania tabletek, więc odstawiłam i nie żałuję. :) Okresy mam takie, jak przed tabletkami czyli bezbolesne, mniej obfite i uciążliwe. Do tego bez migren w trakcie, co było normą przy tabletkach. I myślę, że z czasem i większa regularność nadejdzie, choć i teraz nie jest przecież tragicznie. ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do BUM: Spóźnienia są normą po odstawieniu. Podobno cykle do 50 dni nie są niczym dziwnym. Niestety pozostaje Ci czekać, ewentualnie zrobić test aby wykluczyć ciążę (jeśli coś podejrzewasz i to Cię martwi)... Który to dzień cyklu? Masz jakieś objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camelia mam pytanie do ciebie Czemu odstawilaś logest? I ile czasu go brałaś? Przeczytałam juz kilka stron i mam miesze uczucia co do niego Dzisiaj wziełam pierwsza tabletke, narazie wszysko jest ok nie mam zadnych skutkow ubocznych. Zobaczmy jak będzie w następnych dniach Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MILENA_M: Hej! Logest brałam 15 m-cy, a odstawiłam bo poczułam taką potrzebę. Choć fizycznie było w porządku, to jednak zmienne nastroje, ogólna chandra i rozdrażnienie dały mi się we znaki. Taki jeden wielki dół i wewnętrzna potrzeba uwolnienia się od tej chemii. Ani trochę nie żałuję decyzji o odstawieniu, czuję się teraz dużo lepiej. :) Praktycznie przez cały czas brania pigułek znosiłam je dobrze, choć było kilka niepożądanych skutków. Napisz proszę, jak u Ciebie z czasem. Mam nadzieję, że Logest Ci podpasuje. To są Twoje pierwsze tabletki, czy brałaś już jakieś wcześniej? Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym, to u mnie dziś 15-ty d.c. Od 2 dni mam takie objawy owulacyjne, więc po cichu liczę, że tym razem nie będę zbyt długo czekać na kolejny okres... ;) Dziewczyny po odstawieniu - jak tam u Was? Odezwijcie się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalam ze odstawilas logest dlatego ze mialas jakies straszne skutki uboczne, dobrze ze sama to wybralam ja tez bede je stosowac przez rok i wtedy przerwe sobie zrobie jezeli wczesniej ze bede miala jakis powazniejszych skutkow ubocznych. Narazie jestem z nich zadowolna dopiero to moj drugi dzien i nie wystapily zadne skutki uboczne. Mam nadzieje ze bedzie dobrze chociaż jak sie naczytalam kilka stron z waszego topiku to sie troche przestarszylam ale mam nadzieje ze bedzie wszytsko ok Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MILENA_M: Oj, uwierz, że takie skutki uboczne mogą być równie dotkliwe. Sama w to trochę powątpiewałam dopóki mnie to nie spotkało. Ciężko to wytłumaczyć, ale w pewnym momencie po prostu organizm mi się zbuntował i wiedziałam, że muszę dać mu odpocząć i odstawić hormony. Sądzę, że to sprawa indywidualna kiedy, ale w końcu każdy organizm zacznie wysyłać takie czy inne sygnały o potrzebie \"oczyszczenia\". Pozdrawiam i mam nadzieję, że u Ciebie nadal wszystko będzie w porządku. Do BUM: Zobaczysz, że wszystko się rozwiąże. Ja ostatnio czekałam tydzień, a to był już trzeci okres po odstawieniu, więc tym bardziej myślałam, że wszystko powinno się wyregulować. Również były wszystkie objawy zapowiadające, a potem już nawet nie i wtedy dopiero niespodzianka. ;) Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tabletki jednak sporo mieszają w organizmie i on potrzebuje czasu, aby powrócić do normy. Pozdrawiam, nie stresuj się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MILENA_M: Nie, nie przytyłam, a nawet nieznacznie jeszcze waga się obniżyła. Ale ja ogólnie mam bardzo szybką przemianę materii i BMI w dolnej granicy normy. ;) Do BUM: Mam nadzieję, że za długo nie będziesz musiała czekać. A jak się czujesz bez tabletek? Jakieś zmiany zauważyłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Witajcie kobietki.Chcialam sie z Wami podzielic moimi malymi doswiadczeniami z tabletkami i dowiedziec sie pare rzeczy od Was.W wieku 18 lat dermatolog w zwiazku z moja straszna cera(tradzik bliznowaty)przepisala mi tabletki Diane ktore bralam caly czas przez okres 2 lat.Nie powiem bo widzialam same zalety tego leczenia bo nie dosc ze w koncu wyregulowal mi sie okres to jeszcze znacznie poprawila sie cera.Po 2 latch postanowilam zrobic sobie przerwe w kuracji i odstawilam te tabletki.I tu zaczely sie problemy.Pierwszy okres spoznil mi sie 1,5 miesiaca.Zrobilam sobie USG ale moj gin stwiertdzil ze wszystko jest ok i dal mi tabletki na wywolanie.Po tych tabletkach dostalam okres ktory trwal normalnie ale pozniej znow spoznial mi sie prawie miesiac.I znow wizyta u gina i znow tabletki na wywolanie.Nie dosc ze pojawily sie takie problemy z okresem to jeszcze moja cera tragicznie sie pogorszyla.Szok.Postanowilam znow wrocic do tabletek wiec lekarz przepisal mi znow Diane.Bralam ja 5 miesiecy.Ok, okres sie wyregulowal ale z to cera nadal do du..!!A przeciez Diana jest lekiem androgennym.Zreszta zaczelam sie po niej zle czuc.Wczoraj bylam u mojego lekarza i zmienil mi tabletki na Logest.Zaczne je brac od niedzieli ale mam straszne watpliwosci.Ginekolog twierdzi ze wszystko jest ok.Ale ja mam obawy.Moze ktoras z Was ma lub miala podobne problemy?Czy po Logescie poprawila Wam sie cera?Jak wogole sie po nim czulyscie?Wiem ze to jest indywidualna kwestia ale wdzieczna bede za kazda porade i dobre slowo:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do YENNEFER22: Witaj! :) Logest nie jest środkiem antyandrogennym, więc teoretycznie nie poprawia cery tak jak Diane. U mnie podczas brania najpierw było gorzej, potem znośnie, ale zawsze w czasie 7-dniowych przerw i na początku nowego opakowania cera mi się pogarszała. W lutym odstawiłam i powiem Ci, że teraz cerę mam dużo lepszą. Reasumując - na mnie akurat Logest nie podziałał najlepiej jeśli chodzi o tą kwestię. Ale też fakt, że aż tak poważnych problemów z cerą nie miałam. Myślę, że w Twoim przypadku lepiej by się sprawdził Cilest, Regulon lub Yasmin, które oddziaływują antyandrogennie, podobnie jak Diane. Czemu lekarz przepisał Ci właśnie Logest, jakoś to uzasadnił? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
Hej dziewczyny, długo mnie nie było na forum z powodów technicznych, niestety. Postanowiłam zrezygnować z Logestu. Mój ogranizm dawał mi znaki, że chyba trzeba sobie zrobić przerwę. libido spadło prawie do zera, ciągle nerwowa jestem, taka nieswoja :( W piątek kończy mi się okres i nie zamierzam kolejnego opakowania zaczynać. Mam do Was pytanie, jaką minimalną przerwę powinnam sobier zrobić, żeby mój organizm sobie odpoczął? Czy 3 miesiące wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Wreszcie znalazlam dobrego ginekologa i to nie prywatnie. Stwierdzila ze dla mnie dobrymi tabletkami moglyby byc yasmin. slyszalyscie cos o nich? moze ktoras z Was brala? zbieram opinie, bo wlasciwie to nie wiem czy sie zdecyduje na tabletki znowu, po moich traumatycznych przezyciach :P Prezerwatywy nie sa zle, masa ludzi ich uzywa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ELA87: Witamy \"po drugiej stronie\". ;) Co do przerwy, to co najmniej 3 m-ce, najlepiej jeszcze troszkę dłużej. Sama widzę po sobie, że trzy cykle to trochę mało, bo jeszcze mi się wszystko nie wyregulowało. Ja akurat nie zamierzam już wracać do pigułek. Podziel się swoimi spostrzeżeniami z odstawienia. :) Do LEAA: A na jakiej postawie lekarka stwierdziła, że Yasmin będzie dobry? Zrobiłaś profil hormonalny? Bo chyba tylko to badanie pozwala obiektywnie stwierdzić, które tabletki byłyby najlepsze... A jak się teraz czujesz? Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was Ja wlasnie biore trzeci dzien juz Logest i wszytsko jest wporzadku troche lydki mnie bolaly ale to chyba nie od tych tabletek tylko od cwiczen ktore zaczelam robic a tak to wszytsko jest wporzadku jestem dobrej mysli!! :D Cera troche mi sie pogorszyla ale zazwyczaj u mnie tak jest w czasie okresu ale mam nadzieje ze pozniej bedzie lepiej Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MILENA_M: Ból łydek może być od tabletek. Przeszłam przez to sama i wiele dziewczyn na tym forum również. Zazwyczaj pomaga magnez, nawet jak ćwiczysz, to dodatkowa suplementacja dobrze Ci zrobi. Polecam Maglek B6 - 2 razy dziennie po jednej tabletce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacze jak ten bol sie jeszcze powtorzy to zaczne lykac magnez. Ostro ostatnio cwiczylam na nogi tazke moze to byc od tego, ale dzieki za rade napewno z niej skorzystam jezelu cos bedzie nie tak Lece juz do lozka Dobranoc camelia i jeszcze raz dzieki za rady :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MILENA_M: Nie ma za co, po to tu jesteśmy, żeby sobie wzajemnie doradzać i dzielić doświadczeniami. :) Pozdrawiam, dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×