Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

DO CAMELIA: Ze wzgledu na bezpieczenstwo przecierpielismy z prezerwatywa ten tydzien.Dzieki za odzew.Szkoda ze tak pozno:))ale jakos sie trzymam:))pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta 1985
Witam wszystkich. Ja LOGEST biorę od pięciu lat. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Żadnych krwawień między-miesiączkowych, żadnych buli piersi (oczywiście większych niż normalnie), miesiączka trwa u mnie 2 dni (wcześniej trwała 4 dni). Sex uprawiam wtedy kiedy mam ochotę (i nie ma to nic wspólnego z LOGESTEM). LOGEST ma tak niskie stężenie hormonów, że raczej nie oddziaływuje na chęci :-) Jestem zadowolona z LOGESTU, uważam go za niezawodny środek antykoncepcyjny :-) Nie będę nikogo zachęcała do brania LOGESTU, ale jeżeli zaleci go Wam Wasz lekarz, to nie wachajcie się!!! Jeżeli Wam nie bedzie odpowiadał to po prostu Go zmienicie!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!mam pytanie..jak długo wchlania sie tabletka?wczoraj po mniej wiecej 3,5 h od wziecia tabletki wymiotowalam ale uswiadomilam sobie dopiero dzisiaj rano , ze moze byc z tego problem.wiem ze wszystko jest w ulotce ale chcialabym zeby ktoras z was powiedziala mi czy wszystko jest ok?dzisiaj wzielam tabletke o normalnej porze ale czy z tamta wczorajsza jest ok..czy tak jakbym jej nie wziela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta 1985
Witam. Logest, tak jak i każda inna substancja wchłania się od 3 do 4 godzin, więc bez obaw :-) Natomiast gorzej jest w przypadku biegunki. Wtedy lepiej zastosować dodatkowe zabezpieczenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przeczytałam Wasze komentarze na temat logestu....i w wieku 17 lat lekarka przepisała mi je bez jakich kolwiek badań, szczerze to nie spotkałam się jeszcze z badaniami. Teraz lekarze tzn. większość mają to gdzieś! Pierwszy okres był koszmarnie długi i bolesny potem było ok. Wszystko dobrze. I doskonale zabezpieczały. Tabletki przyjmowałam przez rok. Odczekałam 5 lat i urodziłam dzieciątko śliczne :-) Nie zgadzam się z tym, że logest zawiera tak mało hormonów, albowiemjest to tabletka 2-składnikowa Najniższą zawartość mają tabletki jedno składnikowe np creazette PO KAŻDYCH TABLETKACH ORGANIZM MUSI ODCZEKAĆ PRZYNAJMNIEJ ROK ABY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA DZIECKO jeżeli chce się mieć zdrowe i nie uszkodzone!!!! TAbletki nie są takie bezpieczne, wiem coś naten temat, ale nie mam wyboru przyjmuję, bo narazie nie wyrobiłabym psychicznie i finansowo przy kolejnym dziecku. Wszystko co najlepsze, całą moją siłe chcędać temu. Po porodzie tzn po 3miesiącach przyjmowałam creazette ale po nich okropnie krwawiłam widocznie organizm niedoszedł jeszcze do siebie. Teraz właśnie przyjęłam kolejną tabletkęlogestu tzn trzecią i czujęsiękoszmarnie boli mnie żołądek,mam zawroty głowy, paskudnie boli mnie brzuch i krwawie mocno, a nadodatek niemogę sięzałatwić i to wszystko po logeście, ale może wytrzymam jutro idę do lekarza......... A co sądzicie o skuteczności logestu???? pisze, że zabezpiecza w 99% a co z tym 1%? zabezpieczcie się dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pozatym biegunka nie niweluje skuteczności logestu, bo został on już wchłoniony do krwi...... Gorzej jeśli 2 godziny po przyjęciu wystąpią wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi18
a ja powracam do logestu.rok temu bralam logest ale odstawilam.ale od 2 lat mam bardzo bolesne miesiaczki a od jakiegos czasu to juz tragedia.zdazalo mi sie nawet omdlenie.a ze moja mamawybierala sie do gina to poprosilam zeby mnie tez zapisala zebym zrobila sobie dokladne badania.wiec lekarz zrobil mi dopochwowe USG,na cale szczescie wszystkie narzady mam w jak najlepszym stanie i stwierdzil ze to po prostu z powodu hormonow mam te bole i na razie na 3 miesiace przepisalmi logest:) ale powiem wam ze moja mama pracuje w sluzbie zdrowia i jest pielegniarka(wiec ten lekarz ja zna)i za nasze dwie wizyty nie chcial nic kasy.a normalnie powinien wziasc 100zl.wiec moja mama dala mu przynajmniej 50.a jak miala wczesniej robiona nadzerke za ktora powinna zaplacic 250zl to zaplacila 150:) zaskoczyl mnie ten moj ginekolog hehe....ciekawe jak sie bede czula.dla mnie to plus bo nie bede miala bolesnych miesiaczek a przy okazji zabezpieczenie;)pozdrawiam logestowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titka
przychylam sie do niektorych wypowiedzi,ze logest jest koszmarny!! dostalam jakies koszmarne pryszcze,mialam straszne humory..jakby tego bylo malo.to stracilam wiekszosc wlosow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu a długo przyjmowałaś logest?Może to tylko zbieg okoliczności No cóżkażdy organizm przyjmuje go inaczej Ja już na szczeście dobrze Najlepiejwogóle nic nie braćAle kto beztego wytrzyma zakonnica ;-) Prezerwatywy ZAWODZĄ i kalendarzykteża tak do tego namawiają nie?śmieszne A kto nam dzieci wykarmi.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dobra ale jestem za tym że pigułki szkodzą, ale biorę bonie jestem milionerkąnie stać mnie na niańkę imam faceta azjakiejkich on mana tym cierpieć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do KAJAF: Oj, nie przesadzaj - nie jest tak, że albo pigułki, albo dziecko i że \"coś trzeba brać\", aby nie zajść w ciążę. Metod jest wiele, a ich skuteczność często jest porównywalna, wiele zależy też od wiedzy i prawidłowości ich stosowania. Rozumiem, że preferujesz pigułki, ale proszę nie generalizuj aż tak, bo one nie są JEDYNĄ PEWNĄ metodą antykoncepcji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry aczy jest coś bezpieczniejszego niż hormony i równie skutecznego jak hormony który ingerują w nzsz organizm Wkładkado maciczna spirala też są na bazie hormonów A tabletki to hormony prawda Jaka według ciebie jest ta metoda? Kalendarzyk temperatura nawet specjalne pomiary temperatury nie skutkują Moja Jestem farmaceutką wiemcoś na ten temat Co zawodzi klientki Choć prawidłowoje stosują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest inna pewna metoda niż hormony? Hormony taż czasem zawodzą. Nie mówimy tu o prawidłowości ich stosowania ale o organizm każdy jest inny Może masz na myśli plastry Plastry to też hormony!!!!!!!! A jak pisałamo szkodliwościtabletek chodziło mi o hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titka
bralam logest przez 3 mc-e..chcialam zobaczyc reakcje na niego... kiedys bralam przez miesiac inne anty i takze mi nie sluzyly..mialam nudnosci i te same pryszcze..tyle ze wlosy mi wtedy nie zdazyly wypasc...rozumiem,ze jest to dobre zabezpieczenie..ale anty nie sa dlugo na rynku...wiec tez nie ma dlugoletnich obserwacji skutkow ubocznych tego leku po latach zazywania...oby nie odbilo sie na zdrowiu...bo to juz bedzie drosze od nianki..nikt go nam nie zwroci...zazywajacym gratuluje odwagi ;) ja wybieram zdrowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do CAMELIA: Ile miałaś okres jakzaczęłaśprzyjmować logest? Ja na początku tzn zapierwszym podejściem parę lat temu miałam 2miesiące a teraz po 5 dniach się skończył.......... A jak z tymu Was dziewczyny? Co sądzicie o skuteczności Ja wprawdzie słyszałam sporadyczne wpadkiale myśle żeto z powodu nie dostosowania się do ulotki lub przyjmowania innych leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do KAJAF: Wiem, jakie środki są na bazie hormonów i jak przedstawia się ich skuteczność, ale różnice w wielu przypadkach wynoszą do dosłownie kilku %. Co więcej, wiem również jak oddziaływują na organizm - teoretycznie i z autopsji. Ja przed tabletkami też myślałam, że albo one, albo ciąża, bo przecież nic mnie równie dobrze nie zabezpieczy - totalna bzdura. Na szczęście wyleczyłam się z tego ograniczonego myślenia i mogę równie spokojnie, bez stresu o ciążę i bez szkody dla swego zdrowia cieszyć się bliskością z Ukochanym. :) Wybacz, ale tekst: \"Kto bez tego (hormonów) wytrzyma? Chyba zakonnica\" jest nie tylko bardzo stronniczy i obraźliwy, ale i trąci jakimś uzależnieniem. I to bynajmniej nie od sexu. :P Pozdrawiam i życzę czasem nieco szerszego spojrzenia na tę kwestię. Do TITKA: Pozdrawiam i życzę zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bardzo proszę co mnie równie dobrze zabezpieczy????? a jeżelichodziło mi o kto bez tego wytrzyma to nie chodziło mi o hormony oczywiście Ja też doskonale wiem co jest skuteczne a co nie I wiemtakże że środki nahormonach ciesząsiędużą skutecznością min tabletki.Znam osoby które myślały podobnie jak Ty i się na tym przejechały dziewczyneczko............Ale życze powodzenia jeżeli chodzio przykłady to bardzo chętnie podam! No cóż żadna metooda w 100 nie zabezpiecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do KAJAF: Nie jestem żadną dziewczyneczką, więc proszę zmień ton. Nic mi do Twojego zabezpieczania się, stosuj co chcesz, oby Tobie to pasowało. Ale póki co, to czytam jak to się źle czujesz, no i że nie masz wyboru. Wybór jest zawsze, ale dla Ciebie oczywiście tylko jeden - hormony albo ciąża. ;) Skoro go dokonałaś, to ponosisz jego skutki. Nie rozumiem jak można tak źle się czuć, a mimo to pakować w siebie nadal tą chemię. Rzeczywiście odpowiedzialność godna naśladowania. Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam to Ty w siebie też tą chemie pakujesz Jak się nie będziesz zabezpieczała to wiadomo jak się to skończy Ja już mam jednonie chcęteraz drugiego Narazie..Wiem, że jeśli teraz byłoby drugie to bym w jakiś sposób tomaleństwo zaniedbała. A ja niestety cała ciąże leżałamw szpitalu. TRAGEDIA Tabletki nie sadokońca zbadane i zawsz e jest ryzyko. Masz racje trzeba być odpowiezdialnym za siebie i za innych.Zrozum tabletkisą ogólnodostępne, plastry to to samo w sumie...Cieszą sie sporą skutecznością dlatego ryzykujeNie wierze w prezerwatywy,globulki itp. już tyle znajomych się na tym przejechało.Jakośtrzeba prawda jaką znasz inną metodę, Którą mogłabym zastąpić tabletki Czekam z zaciekawieniem. A z moim czuciem się....... to jużjest wporządku. droga Cameliopodziwiam za upór,aleprzemyśl także mojąwypowiedz prześledz uważnie ja czekam na odpowiedz jaką metodę, comi byś doradziła Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czytałam Wasze wypowiedzi. To jest super że można tak pogadać Też przyjmuję logest 7 dzień. DO kajaf: masz dużo racji rozumiem nie mamjeszcze bobo ale narazie jakbym miala trumna. A prezerwatywa iglobulki nie zabezpieczją pewnie? Do camelia: ty też ale się chyba dziewczyny nie rozumiecie Do titka: nie zabezpieczasz się??? czy w inny sposób Buziaki dziewczyny Fajna strona ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra zabezpeczała się prezerwatywą i globulkami Jakiminapisze potem bo muszę się do pytać i jakoś zaszla w ciążę Ale niestety dzicka już niema Każdy o skutecznośi mówi inaczej Nawet lekarze mają odmienne zdania na ten temat...... trudnopowiedzieć Moim zdaniem to nic pewnie nie zabezpiecza ale jestem pesymistką Ale narazie jestem zdania że pigułki są pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale camelia jest optymistką Do camelia: Napisz jak to robisz żesię nie boisz czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni28
witam. Ja bralam logest przez 5 lat, osobiscie nie mam zadnych zastrzeżeń. Wygląd cery się poprawił, cykle mialam jak w zegarku no i nie zaliczylam wpadki, ale z tego ostatniego wcale sie nie cieszę. odstawilam tabletki 18 m-cy temu i nie moge jak na razie zajść w ciążę. I to jest wielki minus!!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Moni 28 Mi od osdstawienia tzn 4 lata później też nie mogłam długo zajśćw ciążę, ale wreszcie się udało :-) Pij zieloną herbatę i łykaj kwas foliowy Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację po roku od odstawienia też z mężem się nie zabezpieczaliśmy i bobaska nie byłoPotemznalazłam pracę i prezerwatywa...... Ale potem organizm wrócił do siebie i było ok Nie wiem czy to wina logestu, ale............. Zobaczysz da rade:-) Idę do maleństwa bo się obudziło pa pa Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do KAJAF: Nie czytałaś uważnie, bo ja już od prawie 9 m-cy nie biorę tabletek. :) I tak, jestem optymistką, lepsze to niż życie w ciągłym stresie i zamartwianie się. Rozumiem, że skoro masz już jedno dziecko, to szukasz skutecznych metod i statystycznie owszem hormony wypadają najlepiej - ale 100% pewności też nie dają. ;) No i co z tym 1%? Nadal za duże ryzyko? Poza tym nie radziłabym się aż tak kierować tymi indeksami, bo to sprawa relatywna - ktoś wpadnie przy pigułkach, a ktoś inny latami stosując gumki nie zajdzie w ciążę (i to nie dlatego, że jest bezpłodny :P ). A jak to robię, że się nie stresuję? A czemu mam? :P DO STRZAŁKA: Witamy i zapraszamy. :) DO MONI28: Oczywiście lekarze i firmy farmaceutyczne ich sponsorujące uparcie będą twierdzić, że problemy z zajściem w ciążę nie mają związku z przyjmowaniem tabletek. Może i nie, tylko skąd aż tyle podobnych przypadków? Pozdrawiam, życzę owocnych starań. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Camelia: ale z tymi gumkami to więej tych przypadków..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, w sumie Ty camelio jeszcze nie masz bobasa ;-) Wszystko rzed Toba Ja mam nadzieję że teraz nic nie wypali..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×