Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Gość optymka
Elfia mamo, olej wszystko i lez placuszkiem, naprawde! Napisalas ze jutro przyjezdza twoj tato robic remoncik... nie daj sie zaganac do pracy i dzwigania, przesuwania, malowania.... dzidzia jest najwazniejsza! Dbaj o siebie i... nie denerwuj sie, ze lezysz i nic nie robisz... my wszystkie kobietki mamy taka dziwna ceche, ze trudno nam po prostu polec bo zaraz gna nas jakies poczucie winy, prawda? Ale nie mozemy sie dac:):):) Zreszta czuje, ze to u ciebie przejdzie jak tylko sobie "dychniesz" elfia mamusiu:):):) trzymam kciuki i przesylam mooooc buziakow:) Asiek78 moja siostra ma podobne problemy z naczynkami, wiem ze stosuje jakis kremik ziaji z bardzo dobrym efektem... o flos-lek nie wiedzialam, musze jej powiedziec:) Z ta waga to naprawde czasami dziwna rzecz:) Moja najpierw pedzila w gore a teraz stanela, chociaz jem duuuzo -jak maly hipopotamik, nie przymierzajac;) Cos czuje, ze jak eksploduje... to nie pomoze babie roz:):):) Mojreczko hihihihi ja tez mam kotke i ona rowniez nacisnela mi lapka na piers i wtedy zauwazylam ta siare:):) Fajnie, ze tez masz koteczka:) Renia1 z tymi hot dogami mam ten sam problem (ja czy moj zoladek???) Kiedys w ogole mnie nie ruszaly a teraz okazuje sie ze nie moge obajetnie przejsc obok jak mi "zapachnie"... ech, hormonki:) Pocieszam sie tylko, ze etap lodow mam za soba;) Aaaa, na przeziebienie polecam rosolek, dziala lepiej niz pastylki;) Pozdrawiam cieplo wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie jestem na etapie lodów. Moja Gaja (córka) dostarcza mi ich codziennie. Ja też mam kotkę! Uwielbia zalegać na moim boku, nogach - tylko nie na brzuchu, którego unika - chyba, że musi potraktować go jako drogę tranzytową. Słodka jest ta moja kotka :) Jak przygrzało słoneczko, to właściwie cały dzień wygrzewa się w promieniach - lubię na nią patrzeć. Ok, idę zalegać. Dzięki za słowa otuchy - też mam nadzieję, że przejdzie mi i dotrwam do końca. W czwartek jadę do gina, zapisze mi - mam nadzieję - jakieś tabletki na te skurcze. Pozdrawiam! I nie dam się zagonić do roboty. Uprzedzałam ojca, żeby nie odkładał wszystkiego na ostatnią chwilę, ale on jak zwykle ma czas. No trudno. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfia mamo, dzis rozmawialam z kolezanka, ktora ma rodzic za 4tygodnie i mowila mi, ze miewa takie skurcze, ze az ja zapiera. dzidzia jest juz ulozona glowka do dolu i naciska na jakies nerwy. podobno boli jak diabli. ale kolezanka jest przez caly czas aktywna , pracuje. tyle tylko ze ma nosic przy sobie skierowanie do szpitala. mysle, ze bedzie dobrze. musi byc dobrze :) trzymam kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po krótkiej przerwie :D Elfia mamo - ja tez miewam takie bóle, jakby małę chciały sie przecisnąć, ale u mnie nasila się to zwłaszcza jak wstaje rano i jak mam pełen pęcherz :D W poniedziałek byłam u lekarza i niestety mam zakaz chodzenia na spacerki, mimo że pogoda piękna. Po prostu twardnieje mi od tego brzuch, a lekarz mówi, że jesli brzusio twardnieje to trzeba wyeliminowac czynnik, który go powoduje. :( Mam więcej leżeć i odpoczywać. Tabelki nie musze uaktualniać, bo od ostatbiej wizyty nic nie utyłam :) Słyszałam bicie serduszek moich córeczek ❤️ No własnie, miałam zamiar leżenia od wczoraj, ale okazało sie że musimy załatwić sprawę w urzędzie. W związku z tym, że mój mąż na samą mysl o jakimś urzędzie dostaje piany na ustach pojechaliśmy razem. Nie będę się dokładnie rozpisywac o co chodziło, powiem tylko tyle, że tak wkurzona dawno nie byłam. Czasem zastanawiam się po mco te kobiety tam siedzą i jak to jest, że każda zapytana o to samo udziela innej odpowiedzi. Ehhh....szkoda słów. Zmierzam tylko do tego, że jak wyjechalismy rano z domu to wróciliśmy okołó 16. I tyle było z mojego leżenia :( No, ale na poprawę nastroju kupilismy materac do łóżeczka dla maluszków i pieluszki:D Od razu humorek mi sie poprawił :D A dziś zamoczyłam w specjalnym mydełku do wybielania ubranka które dostałam od znajomych. Wiadomo jak to bywa z biela ubrań, a to mydełko ma cudowna moc przywracania bieli :) szkoda tylko, że powolutku mi sie kończy, a w Polsce jest niestety niedostępne :( Co do kociaczkó to ja tez mam kicię :) Najczęściej jak siedzę przy komputerze to siada mi centralnie na klawiaturze, jakby chciała dac do zrozumienia, że mam kończyć. Teraz wygrzewa sie na kanapie, ale jak tylko pójde sie położyć to zaraz do mnie przybiegnie, żeby głaskać ją po brzuszku. A mruczy wtedy jak traktor, ale ja to uwielbiam :) Teraz znikam idziemy sie połozyć :D POZDROWIONKA 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia mamo- pisalam na gg ze masz sie tak nie denerwowac :-) kochana tobie trzeba teraz duzo wypoczynku wiec lezec i lezec Asiek78- co do pekajacych naczynek to ja wlasnie tez to mam i mam zamiar kupic maseczke z flos-leku ktora podobna dziala ale jeszcze nie mialam okazji sprawdzic tego.Daj znac jak cos wiesz na ten temat. Ja wczoraj bylam na dluzszym spacerku i powiem wam ze chyba ostatni raz bo wiczorkiem bardzo bolal mnie brzusio i byl taki twardawy, nio za duzo chodzenia jak na jeden raz :-( troszke sie zmartwilam. Za to moja mala nie ma nic przeciwko budzeniu mnie, rankime kopniak jak stodola i koniec spania :-) ale ja ja kocham ❤️ A w przyszlym tygodniu juz zaczynam zajecia w szkolce.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka31
Witajcie dziewczyny !wracam po tak dlugiej nieobecnosci...alez duzo sie zmienilo!Juz jestem w Polsce ,i bardzo sie z tego ciesze.Na szczescie ja opieke w Stanach mialam bardzo dobra,za to teraz juz zdazylam sie o stresowac jak bylam na badaniach-jacy niektorzy lekarze potrafia byc niemili..!-szkoda mowic!Ale najwazniejsze, ze juz wiem ..,ze bede miec chlopaka!,rozwija sie prawidlowo i jest wszystko ok.Jego tatus to ciszy sie nieslychanie,zreszta ja rowniez.Wyniki mam miec dopiero w piatek,ale miejmy nadzieje ze wszystko jest w pozadku..Ja jeszcze nie mierzylam sobie brzusia,ale zrobie to w najblizszym czasie,ciekawe ile moge miec?Kazdy mowi ze mam taka pilke z przodu..tylko ta "pilka"nie daje mi spac w nocy.. Pozdrawiam was goraco wszystkie dziewczyny,i mam nadzieje ze teraz juz czesciej bede z wami.. Narazie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia juz pojechała ale bylo fajnie mieć ją dwa dni przy sobie:-) Ja przecholowałam z chodzeniem i teraz muszę leżeć plackiem! Napisze później ale teraz słówka do Elfiej mamy-kochana ja to o czym Ty piszesz czuje od 15 tyg ciąży i jakbym sie cały czas martwiła to bym zwariowala!!Uszy do góry!Będzie wszystko ok dostaniesz Fenoterol i będziesz spokojnie leżeć i czekać na synka:-)Zobaczysz!!!Trzymaj się cieplutko!!!!🌻 Idę leżeć pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedząc, że Wy również takie macie objawy, nie denerwuję się aż tak bardzo. Przyjechał mój tato, przywiózł wózek, który kupiłam od mojej internetowej koleżanki (tak się złożyło, że ona mieszka blisko mojego taty). Wózek jest piękny, wygląda jakby był przywieziony prosto ze sklepu. Tako, model Natalia. Teraz mam go u siebie i jeszcze goręcej polecam!!!Miałam szczęście, że jego poprzednia właścicielka bardzo o ten wózek dbała. No i cena atrakcyjna: 400 zł. Nowy kosztuje ok 700-800 zł. Widziałam te wózki w sklepie - naprawdę różnicy nie widać :D Tato: przyjechał 2 godziny temu i po tym czasie nie poznaje chałupy. Zewsząd się sypie gruz i wióry, nawet nie ma gdzie kości wyprostować, ni emówiąc o leżeniu. Do pracy nikt mnie nie zmusza, uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello:) Wczoraj byłam z mężem na wstępnych oględzinach wózków oraz łóżeczek i całego wyposażenia do nich. Oglądaliśmy tak pobierznie TAKO i ADBOR. Solidniej faktycznie wygląda TAKO i są naprawdę ładne też mi się spodobała Natalia choć pani w sklepie nie potrafiła powiedzieć czym się różni od Julii (czymś musi skoro cena różna). Mam jednak wątpliwości co do wyposażenia. Otóż z opisu wynika, że ADBOR ma większe. elfia mamo - to już dokładnie wiesz wszystko o wózkach TAKO i czy mają może w standardzie: pokrowiec przeciwdeszczowy na cały wózek, pokrowiec na nóżki i trzystopniową regulację oparcia. Zresztą wkleję co ma Adbor RING: - zawieszenie na amortyzatorach - przekładana rączka - wkład (nosidełko) - trzystopniowa regulacja oparcia - pięcioramienne szelki bezpieczeństwa - pokrowiec na nóżki - pokrowiec przeciwdeszczowy na cały wózek chowany w budce - koszyk na zakupy z materiału - okienko i wentylacja w budce - podręczna kieszeń na drobiazgi - wkład (nosidełko) - torba zapinana na rączce - dopinka przy nóżkach - materacyk w opcji: - pompowane koła - regulowana wysokość rączki. Jak wiesz to napisz czy mają również takie wyposażenie, bo na stronie Tako nie znalazłam niektórych pozycji, może jest niedokładny opis. A, i napisz w jakich kolorach masz TAKO:) Kupiliśmy też wczoraj drugi ręcznik-pajacyk, ubranko \"wyjściowe\" (elegancki kaftanik ze spodenkami) i niebieski pajacyk. W sobotę przyjeżdża przyjaciółka, która urodziła 8 m-cy temu i ma przywieźć mi ubranka do wyboru:) więc nie będę już kupowała ciuszków na razie. Podam dla orientacji ceny niektórych rzeczy u nas: - łóżeczko od 100zł - my wybraliśmy takie za 140zł, bardzo ładne i proste, kolor sosna, - materacyk kokosowy (polecany na szkole rodzenia) - 72zł - przewijak na łóżeczko - 46zł. - pościel na poduszkę i kołderkę oraz ochraniacz na szczebelki - 39zł gumecka sama od niedawna stosuję krem z Flos-Leku, więc nie mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia (choć wydaje mi się, że krem już zaczął działać), ale mam zamiar kupić resztę. Kosmetyczka (bardzo \"utytułowana\") zachwalała tą firmę. ewka31 witaj w kraju:) liczymy na udzielanie się w różnych kwestiach;) domi jak tam informacje nazbierane od mamy? Jak będziesz się lepiej czuła to napisz co się dowiedziałaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
cześć wszystkim! My z mężem zaczniemy w tym miesiącu kompletować wyprawkę. Już nie mogę się doczekać :-) Poza tym okazało się, że moje kochanie przez te najbliższe 2 miesiące nie będzie musiało nigdzie wyjeżdżać w delegacje. Co prawda trochę finansowo gorzej na tym wyjdziemy, ale ja się cieszę :-), bo bardzo go teraz potrzebuję... Kupiliśmy w tym tyg malutką sofę do naszego małego pokoju, bo stara wersalka zajmowała go w połowie, a trzeba zrobić jak najwięcej miejsca dla dzidzi. Co do łóżeczka, to moja ciocia wysłała mi takie malutkie, do 4 miesięcy; wygląda ono troszkę jak gondola od wózka, jest na kółkach i płozach. Dojdzie do Polski pod koniec kwietnia - już nie mogę się doczekać... Wczoraj przeżyłam szok. Jakiś tydz temu odkryłam, że moja sąsiadka-rówieśniczka jest też w ciąży. Spotkałam ją w windzie. Termin miała na końcówkę maja, czyli mniej więcej 3 tyg przede mną ślub też brała miesiąc przede mną). Mówiła, że jest na zwolnieniu, bo obniżyła jej się macica. A wczoraj jak byłam na spacerku z mężem spotkaliśmy jej męża i powiedział, że jest już tatą. W niedzielę w nocy odeszły Agnieszce wody płodowe. Urodziła synka, 1800 g. Na razie jest w inkubatorze. Jestem pewna, że wszystko będzie dobrze. Tata dzidziusia jest jeszcze w szoku. Trzymajcie kciuki za tą kruszynkę! Ja jutro mam wizytę u gina. Będę muiała uaktualnić tabelę, czym czuję się zestresowana. Dzisiaj rano mierzyłam obwód brzucha i dobiłamjuż 100! Coraz bardziej nie mogę się doczekać naszgo maluszka. Ale rozmawiałam wczoraj z Weroniką i starałam się jej wytłumaczyć, żeby nie przyśpieszała zabardzo swoich narodzin. Nie miałabym jednak nic przeciwko temu, żeby urodziła się 2 tyg wcześniej;-) Ale jak wiadomo to nasze dzidzie zadecydują kiedy zawitają na tym świecie. Ok, już nie zanudzam. Razem z Weroniką przesyłamy buziaki dla wszytkich mam i i ch skarbów. Madziam- zostaw mi swój adres na gg,to Ci wyślę te płytki. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050614/1/0/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia1
Witam cieplutko Jestem po wizycie u gin, mam 29 tydzień i dzidzia już jest główką w dół, mam nadzieje, że nie za wcześnie. Lekarz mówi, ze jest O.K. Strasznie jestem przeziębiona, nic nie mogę brać, najbardziej mi szkoda mojej dziewczynki, bo jak kaszle, to skacze ze mną. Jeżeli chodzi o wyprawkę, ostatnio też byliśmy zrobić rekonesans i wpadłam w panikę: - kołderka + pościel 210,00 zł. (3 części). - kaftaniki – 16 zł Dla nas jest to nowość, więc wypytujemy o wszystko w sklepie, (są jakieś prześcieradła tworzące becik, pościel kilku częściowa (nawet 7)), wyszliśmy zakręceni i ze stwierdzeniem, „jak sobie poradzimy przy takich cenach” Ale potem znalazłam mały sklepik, gdzie ceny już znacznie spadły, mam nadzieje, że jakoś nie……(wiadomo ża firmę też się płaci). Jeśli chodzi o wózek, to jak już pisałam upatrzyliśmy sobie Mikrusa AL. SPRINT , ale nigdzie nie mogę go znaleźć, wszędzie są tylko na sprowadzenie, a ja bym chciała go dokładnie pooglądać, a potem zdecydować czy kupuje(((( Jak macie jakieś namiary w okolicach Katowic na sklepy z tymi wózkami, jestem wdzięczna. Pozdrawiam i trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ello:) Streszczę co tam u mnie. Maksio biedaczek nawet kilka razy dziennie ma czkawkę i to taką okropną, że skacze mi cały brzuszek. Strasznie mi go żal wtedy, dorosłego czkawka męczy, a co dopiero takiego maluszka:( Wczoraj nareszcie przyszła mi książka \"Język niemowląt\" super lektura, zaczęłam ją czytać i zaraz lecę dalej. Jeszcze czekam na drugą część \"Język dwulatka\", którą miała zamówić mi koleżanka, mam nadzieję, że będzie:) Polecam wszystkim te książki, nareszcie nie tylko teoria, ale praktyczne porady jak sobie radzić z dzidziusiem. kasmo ja też wolę męża mieć teraz częściej przy sobie, na razie mniej wyjeżdża służbowo:) Pozdrów twoją sąsiadkę i trzymam za nią oraz dzidzię kciuki. Z drugiej strony fajnie, że ma już maluszka koło siebie:D reniu mój junior już od ponad trzech tygodni jest główką w dół i tak \"siedzi\", lekarz mówił, że to dobrze, choć do 32 tygodnia dzieci się mogą obracać. A ta kołderka i pościel to niemiłosiernie droga:o przeżyłam normalnie szok. Ja kupiłam antyalergiczną za około 80zł. My już postanowiliśmy dawno nie chodzić po jakichś firmowych sklepach ani nie kupować takich rzeczy bo za firmę się płaci dodatkowo, a jakość ta sama. My np. będziemy brać z firmy \"Klupś\" łóżeczko i pościel - dobra i niedroga firma, a takie same z \"Drewexu\" kosztują dużo więcej. Sama sprzedawczyni powiedziała, że nie warto z Drewexu(oczywiście chyba że ktoś bardzo chce) bo dopłaca się za firmę. Co do wózków to naprawdę najlepiej jest obejrzeć w \"naturze\" i wszystko wypróbować. Całusy dla Was od Asi i Maksia (wiercipięty);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :-)) Asiek78- jak tak piszesz o tym kremie to i ja chyba z niego skorzystam, bo juz naprawde nie daje rady z tymi naczynkami. Alfia mamo- pisz tylko zaraz jak wrocisz z wizyty bo bede sie zamartwiac. Ach ja wczoraj dostalam zla wiadomosc od kolezanki, jest miesiac dalej niz ja i ona juz od poczatku ma problemy z ciaza bo konflikt krwo maja z mezem oprocz tego miala anemie a teraz jej powiedzieli ze brakuje jej jakiegos chormonu i ze dzidzia zle sie rozwija i ma 10% szans na urodzenie zdrowej corki ale podobno teraz juz jest ok i ma 90% szans na to ze bedzie ok. A ja tu sie wkorzam bo mi nogi puchna a iektore maja takie problemy :-( ale mysle ze bedzie dobrze. Kasmo- ja trzymam kciuki za tego maluszka, mysle ze bedzie ok.🌻 [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png http://home.att.net/~scorh3/Baby03e2.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! asiek 78- napisz cos wiecej o tych ksiazkach?? jaka cena i jakie wydawnictwo;) czkawke to podobno maluszki nasze moga miec czesto...a czasem nawet caly czas...one na szczescie nie odczuwaja tego tak jak my dorosli:) moj maz dzisiaj zaproponowal mi ze moze w przyszly weekend to kupimy juz lozeczko:)...wiedzial jak mnie udobruchac, bo sie na niego troszke zdenerwowalam...mial mnie zawiezc dzisiaj do lekarza i w sumie zawiozl ale ja sie bardzo balam ze nie zdaze...i przez te nerwy to sie na niego oczywiscie wkurzylam, bo on zawsze leci na ostatnia chwile a ja staram sie byc zawsze wczesniej...:D kasmo na pewno z tym maluszkiem bedzie ok! teraz jest taka opieka w szpitalu ze na pewno dadza sobie rade...tylko tyle ze dzidzia bedzie musiala byz duzo dluzej pod obserwacja dzisiaj bylam u lekarza zeby zobaczyla jak tam moja nieszczesna infekcja...okazuje sie ze masc + globulki zadzialala i ze juz prawie wszystko dobrze. jedyny minus jest taki ze jak sie raz zlapie infekcje to moze ona powracac w trakcie ciazy najczesciej a i po porodzie:( zastanawiam sie tylko skad sie takie cholerstwa biora... ok ide zalegnac na lozeczku, bo lekarz kazal glownie lezec i odpoczywac.. caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teska78
Czytam was od poczatku, niestety nie mam dostepu do internetu-tylko u siostry wiec sie nie wlaczalam(sorry za brak polskich liter cos jest z tym kompem). Ja mam termin na 27 lipca i od wczoraj wiem ,ze to bedzie chlopak. Mieszkam pod Kaliszem a rodzic bede w Kaliszu. Lila 26 wczoraj gdy bylam na wizycie u swojego gina (on jest z Kalisza) to zapytalam sie go dlaczego twoj lekarz zasugerowal ci porod w Poznaniu. Z tego co pisalas to jakis bardzo powaznych problemow nie masz. On odpowiedzial mi, ze byc moze chodzisz do gina ktory przyjezdrza z Poznania i wygodnie jest mu zebys tam rodzila lub, ze ma jakies "uklady z Poznaniem"(przeciez z porodem wiaze sie tez doplyw kasy do szpitala moze i do lekarza tez). Z tego, które slyszalam to szpital na Torunskiej ma bardzo pozytywne opinie, a porod rodzinny nic nie kosztuje- bo tam dzwonilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teska78
Czytam was od poczatku, niestety nie mam dostepu do internetu-tylko u siostry wiec sie nie wlaczalam(sorry za brak polskich liter cos jest z tym kompem). Ja mam termin na 27 lipca i od wczoraj wiem ,ze to bedzie chlopak. Mieszkam za Ostrowem a rodzic bede w Kaliszu. Lila 26 wczoraj gdy bylam na wizycie u swojego gina (on jest z Kalisza) to zapytalam sie go dlaczego twoj lekarz zasugerowal ci porod w Poznaniu. Z tego co pisalas to jakis bardzo powaznych problemow nie masz. On odpowiedzial mi, ze byc moze chodzisz do gina ktory przyjezdrza z Poznania i wygodnie jest mu zebys tam rodzila lub, ze ma jakies "uklady z Poznaniem"(przeciez z porodem wiaze sie tez doplyw kasy do szpitala moze i do lekarza tez). Z tego, które slyszalam to szpital na Torunskiej ma bardzo pozytywne opinie, a porod rodzinny nic nie kosztuje- bo tam dzwonilam. Dziewczyny podpowiedzcie ile powinnam kupic ubranek w rozmiarze 62 i 68 - te rozmiaru podobno starcza na 3-4 miesiace. I jak wybielic ubranka z weluru- bo dostalam troche poszarzale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teska78
Czytam was od poczatku, niestety nie mam dostepu do internetu-tylko u siostry wiec sie nie wlaczalam(sorry za brak polskich liter cos jest z tym kompem). Ja mam termin na 27 lipca i od wczoraj wiem ,ze to bedzie chlopak. Mieszkam za Ostrowem a rodzic bede w Kaliszu. Lila 26 wczoraj gdy bylam na wizycie u swojego gina (on jest z Kalisza) to zapytalam sie go dlaczego twoj lekarz zasugerowal ci porod w Poznaniu. Z tego co pisalas to jakis bardzo powaznych problemow nie masz. On odpowiedzial mi, ze byc moze chodzisz do gina ktory przyjezdrza z Poznania i wygodnie jest mu zebys tam rodzila lub, ze ma jakies "uklady z Poznaniem"(przeciez z porodem wiaze sie tez doplyw kasy do szpitala moze i do lekarza tez). Z tego, które slyszalam to szpital na Torunskiej ma bardzo pozytywne opinie, a porod rodzinny nic nie kosztuje- bo tam dzwonilam. Dziewczyny podpowiedzcie ile powinnam kupic ubranek w rozmiarze 62 i 68 - te rozmiaru podobno starcza na 3-4 miesiace. I jak wybielic ubranka z weluru- bo dostalam troche poszarzale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teska78
Czytam was od poczatku, niestety nie mam dostepu do internetu-tylko u siostry wiec sie nie wlaczalam(sorry za brak polskich liter cos jest z tym kompem). Ja mam termin na 27 lipca i od wczoraj wiem ,ze to bedzie chlopak. Mieszkam za Ostrowem a rodzic bede w Kaliszu. Lila 26 wczoraj gdy bylam na wizycie u swojego gina (on jest z Kalisza) to zapytalam sie go dlaczego twoj lekarz zasugerowal ci porod w Poznaniu. Z tego co pisalas to jakis bardzo powaznych problemow nie masz. On odpowiedzial mi, ze byc moze chodzisz do gina ktory przyjezdrza z Poznania i wygodnie jest mu zebys tam rodzila lub, ze ma jakies "uklady z Poznaniem"(przeciez z porodem wiaze sie tez doplyw kasy do szpitala moze i do lekarza tez). Z tego, które slyszalam to szpital na Torunskiej ma bardzo pozytywne opinie, a porod rodzinny nic nie kosztuje- bo tam dzwonilam. Dziewczyny podpowiedzcie ile powinnam kupic ubranek w rozmiarze 62 i 68 - te rozmiaru podobno starcza na 3-4 miesiace. I jak wybielic ubranka z weluru- bo dostalam troche poszarzale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teska78
Sorry pierwszy raz sie wpisywalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teska78
TABELKA czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......10kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze.........18-20 czerwca......9kg.....80%Olimpia 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca.... 7kg ...Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.madziam27.. Gdańsk ... 26 czerwca...12kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 7 kg..........Adam 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 9. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........12 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........5kg....dziewczynka? 5.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 6.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......6kg..... ??? 7.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......10 kg......dziewczynka 8.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......7kg..........Wiktoria 9.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 10.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .......... ? 11.Domi24....Warszawa..... 19 lipca.......8,5kg....Wiktoria i Zuzanna 12.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 13.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........7 kg.........Tymuś 14.cicha...........Łódź............21 lipca......15kg(!).....chłopczyk 15. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 16. Mała Czarna 17.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 18.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 19.Teska78..........................27 lipca.............8 kg......synek 20.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 21.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 22.Zetka...................???.............????...........???...........??? 23. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojreczka ja zakupiłam sobie akurat z \"klubu dla ciebie\" - jedna z wysyłkowych księgarń. Teraz jest w promocji (obie pozycje). Podaję link: http://www.kdc.pl/servlet/SNFCategory?p_cat_name=KSIAZKI&p_scat_id=82&p_page=1&p_pagelen=10&session=2882e12801f33c13 Co do czkawki wiem, że ją mają, tylko mu współczuję. Dobrze, że nie odczuwają tego tak jak my;) Teska78 witaj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam u lekarza, nie miałam czasu (naprawdę!). Biorę no-spę i persen na uspokojenie. Asiek - teraz mam remont w chacie i nie mam jak sprawdzić tego wózka. Z tego, co tak na szybko czytałam, to ma to wyposażenie, o którym piszesz i dodatkowo uchylaną budkę tak, ze powstaje siateczka. To akurat sprawdziłam, fajna rzecz na lato, zwija się ten ciężki materiał i powstaje tylko lekka siateczka - widać dzidziusia no i przewiewnie jest. Jejku, dziewczyny, nie straszcie z tymi przedwczesnymi porodami, ja to mam niezlą schizę. Gumecka, ta dziewczyna, o której pisałaś, to ta, która miała mieśniaka i krwawienia (pamiętasz z gg?) - Chyba padnę! Przez ten remont w chacie, to nie mam nawet jak kości wyciągnąć. Wszędzie syf. Oby tylko zdążyć przed porodem. Znaczy się gdyby on był terminowy, to spoko, gorzej, gdyby dzidzia chciała sie pojawić na świecie prędzej - dlatego tak boję się porodó przedwczesnym. Bądźmy dobrej myśli. Aha, Język niemowląt też mam. Jest fajny, ale trochę mi to przypomina tresowanie tych maluchów. Mam mieszane odczucia, nie za bardzo ufam tej Zaklinaczce. Jakoś bliższe mi są poglądy, że w pierwszych miesiącach życia nie tresuje się dziecka. Zero barier. Z pewnością wyciągnę z lektury coś dla siebie, bo mimo wszystko jest tam baaaardzo dużo praktycznych informacji. A z tresurą. cóż, życie nas zweryfikuje, niebawem...;) Pozdrawiam, całuję, do następnego! Eeeee... jakby mnie nie było kilka dni, to znaczy, że drogę do komputera mam zawaloną gratami i nie umiem się odgruzować. Nie martwić się! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przez ostatnie informacje o przedwczesnych porodach popadłam w lekki lęk, że mogę zacząć rodzić wcześniej, a jeszcze nie mam nic dla siebie no i dla dziecka też dużo brakuje. Jeszcze na dodatek jestem na początku naszej listy, ale staram się myśleć, że biorąc fenoterol donoszę maluszka (wystarczy do 37tygodnia). Mam nadzieję, że do tego czasu zdąrzymy się przeprowadzić i przygotować wszystko:) jakby na to nie popatrzeć to zostało mi jakieś 6 tygdni;) elfia mamo nie ma problemu, że nie dasz radę posprawdzać, może końcem przyszłego tygodnia dokładniej obejrzę oba. Co do książki to też nie zamierzam trakotwać jej dosłownie (jeszcze nawet całej nie przeczytałam), ale myślę skorzystać czasem z jakichś porad w \"krytycznych\" sytuacjach;). W programie, który leciał często się sprawdzały. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów;) Ty jesteś w tej lepszej sytuacji, że już masz doświadczenie, a rodzące pierwszy raz to głównie panika:D Ja już jestem po całej szkole rodzenia (wykłady) i mam pytanko co do waszych wykładów: też wam mówiono, że trzeba mieć przygotowaną torbę do szpitala m-c wcześniej? i czy dotyczy to tylko rzeczy do szpitala, czy też trzeba mieć już wszystko na gotowo przygotowane dla dziecka? Normalnie zaczynam panikować pod tym względem:( kiedy poprać wszystko, przygotować ... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
najpierw tabela TABELKA czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......10kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze.........18-20 czerwca......9kg.....80%Olimpia 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca....11kg ...Wiktor ;-) 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.madziam27.. Gdańsk ... 26 czerwca...12kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 7 kg..........Adam 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 9. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........12 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........5kg....dziewczynka? 5.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 6.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......6kg..... ??? 7.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......10 kg......dziewczynka 8.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......7kg..........Wiktoria 9.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 10.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .......... ? 11.Domi24....Warszawa..... 19 lipca.......8,5kg....Wiktoria i Zuzanna 12.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 13.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........7 kg.........Tymuś 14.cicha...........Łódź............21 lipca......15kg(!).....chłopczyk 15. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 16. Mała Czarna 17.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 18.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 19.Teska78..........................27 lipca.............8 kg......synek 20.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 21.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 22.Zetka...................???.............????...........???...........??? 23. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Właśnie wróciłam z mężem od lekarza i jestem jeszcze w szoku. Okazało się, że Weronice wyrosły jajeczka i stała się Wktorkiem;-) Wcześniej, jak wymuszaliśmy na lekarzu określenie płci, to mówił, że raczej dziewczynka, ale kazał nam się tym nie sugerować. Tylko wiecie jak to jest ... A dzisiaj pokazywał nam męskie klejnoty i on jest 100% pewny, że to chłopiec. Ja szczerze mówiąc to mam teraz mętlik w głowie... Ale jeszcze 21.04 idziemy na USG 3D to myślę, i jak się potwierdzi... Zresztą dla mnie od początku nie miało znaczenia jakiej płci będzie to nasze bobo, ale zwracałam się już do maluszka jako do dziewczynki... Co do innych spraw, to niestety to nasze maleństwo jest nadal ułożone miednicowo i lekarz prorokuje, że raczej już nie zmieni pozycji. Niby ma czas, ale.. chyba czeka mnie cesarka. Pytałam się jak to jest wtedy z terminem. Otóż jeśli wcześniej nie wystąpią skurcze, to cesarkę wykonuje się w wyznaczonym terminie porodu. Umówiliśmy się z lekarzem, że we wtorek pojedziemy do jego szpitala i nas po nim pooprowadza. Od jakiegoś czasu odczuwam kłucia bardzo nisko i trochę mnie to martwiło, ale okazało się, że wszystko jest ok. Szyjka jest idealna i podobno poród przedwczesny raczej mi nie grozi. A te pobolewania to normalne. Wszystko szykuje się do porodu. Co do wagi ...:::-( 11 kg już na +. Co to będzie, co to będzie .... Pozdrawiam Was dziewczyny i życzę miłego weekendu. Dzisiaj taki smutny dzień, nawet pogoda płaczliwa, ale po wizycie u lekarza, kiedy wiem , że dzidzia ma się bardzo dobrze, dla mnie zaświeciło słońce. asiek, moje maleństwa waży ok. 1500 g. Ale lekarz powiedział, że ta waga w rzeczywistości się nieco różni. Przy dużych dzieciach to jest czasem nawe różnica 15 %. Moje maleństwo prawdopodobnie będzie miało wagę końcową 3500-3600g, ale to oczywiście tylko spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż właśnie zeżąrło mi wpis, nad którym produkowałam się z jakiś 25 minut. Baaardzo długi wpis. Znak, że trzeba przemyśleć jeszcze raz to wszystko, o czym chciałam pisać. Pozdraiwam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasmo hi hi hi ale masz niespodziankę;) Właśnie słyszałam, że częściej słyszy się pomyłki właśnie tego typu - z dziewczynki robi się chłopczyk - niż odwrotnie:) Musiał cię nieźle zaskoczyć;) Jestem ciekawa czy miałaś już pokupione jakieś typowo dziewczęce rzeczy? Co do pozycji dziecka to mój lekarz mówił, że teoretycznie może się obracać do 30-32 tygodnia, podobno są też sposoby jak można mu troszkę pomóc masażami. Popytaj go może. Mój już od ponad 3 tygodni jest odwrócony główką w dół. A z wagą idziemy prawie łeb w łeb;) miło mieć towarzystwo:) Dzięki za info o wadze twojego SYNKA. Wygląda na to, że mój jest naprawdę duży i z towjego opisu wywnioskowałam, że może się urodzić około 4kg!!!!!:o jestem przerażona ja sama nieduża a tu taki chłop;), oby się okazało iż jest mniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×