Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

tak Andziak wszystko się zgadza tylko to że meskie potrzebują 48 h na regenerację to też tak z przymróżeniem oka bo jak twój M ma silne meskie to i to nie pomoże. Piszesz że z 6 dc nie przeżyły wtedy, ale to nie znaczy że teraz też by tak było. Kiedyś któraś pisała że w tej książce Wójcka było żeby próbować kilka miesięcy określonego dnia cyklu i sie nie przyblizać tak odrazu. Jednego cyklu nie przeżyją bo np. twój M bedzie jakis podziębiony, zestresowany czy nie w formie, a drugiego cyklu mogą przezyć. Także w twoim przypadku jak wiesz że dwa dni przed owulacją macie chłopczyka trzeba po prostu więcej cierpliwości i ja bym sie oparła na tym 6dc narazie sprawdziała może przezyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Hej dziewczyny! Ja tylko na chwilkę :) Jutro wieczorem USG. Trzymajcie kciuki na mojego chłopaka. Uściski :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaluk_27
a sa jakies tabletki na corke? jakies witaminki? Slyszalam o wapniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak owul.10 11 dzien cyklu cykle 24 25 dni.to 6 dzien nie jest za wczesnie zeby zakonczyc?moze lepiej 7 I starac sie 5, 6 i 7 dnia.pytam sie bo zdarzylo mi sie raz miec 9 dnia ow. ale robie testy owul.i wychodza mi 7 dnia slaba kreska a owul. tak 10 dzien cyklu.a ty bajaderko jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Andziak, kucze ciężko jest mi coś podpowiedzieć bo wiesz jak to jest z praktyką, ja mogę powiedzieć Ci że teoretycznie przy takich cyklach jakie masz to 7 dzień cyklu jeszcze mozna się starać bo faktycznie ta owulacja wypada na 10,11 dzień cyklu, jeśli robisz te testy owulacyjne to przynajmniej bedziesz wiedzieć kiedy masz test pozytywny. Jeśli mogę jakoś dodatkowo pomóc to wejdź na tą stronkę ,podałam Ci poniżej link i tam wpisz datę miesiączki czyli pierwszy dzień okresu, średnią długość cyklu miesięcznego i ile trwa menstruacja i wciśniesz" kalendarz", wyświetli Ci się Twój cykl kiedy możesz teoretycznie spodziewać się owulacji, mi się to sprawdziło i faktycznie tak miałam.:) http://piekielko.info/kalendarzyk/?action=render&josDate=2009-08-06&josMP=24&josML=5 Jak chcesz również sprawdzić kiedy masz dni płodne to poszukaj na necie kalkulator dni płodnych i tam też wpiszesz sobie podobnie z tym że będzie już bez wykresu. To tyle co mogę pomóc, śluz rozciągliwy może być 2,3 dni takiej bardzo dobrej jakości. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg tego kalendarza 7 , 8 dc zaczynaja sie dni plodne.a z testami dziwnie teraz bo od 7 Dnia slaba kreska a dzisiaj 9 Jest zobacze kiedy wyjdzie gruba krecha. zobacze w przyszlym cyklu na poczatku zrobie test i ciekawe czy wyjdzie tylko jedna kreska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o 12 dzisiaj druga kreska nadal jasna.a sluz nie wiem kiedy mi sie zaczyna bo zaraz po okresie juz jest.a jak nawet 6 Dni jest rozciagliwy to nie wiem kiedy sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczynki po dlugim urlopowaniu moje pierwsze lipcowe staranka nieudane zakonczylismy staranka w 11 dc i testy owul pozyt mialam w 18 dc cos sie popier papier dzisiaj mam 10 dc i zabieramy sie do roboty tak jak Bajaderka radzila 10 11 i 12 z moich obserwacji test najwczesniej pozytywny wychodzil mi w 14 dc troche sie boje przyblizac ale z drugiej strony Andzak ty masz za wczesno ta owul ja za pozno ja nie wiem co z tego wyjdzie ale pozdrawiam i trzymam kciuki KASIULAK CO U CIEBIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dremgirls jak test?aga a jak wczesniej robilas testy to byla jedna krecha?bo mi od przedwczoraj jasna druga krecha sie pokazuje.i dlatego z sexu nic a ciemnej krechy nic.bajaderko ty dluzej sie staralas.powiedz w ktore dni cyklu zawsze sie staralas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja chyba w tym miesiacu zaczynam znow staranka :) pierwsza ciaze niestety poronilam w 6tc bardzo chcielibysmy chlopca ale przy nieregularnych cyklach raczej niemozliwe jest zaplanowanie plci???moje cykle wahaja sie miedzy 28 a 35 czytalam gdzies na forum, ze niektore zeby miec chlopca kochaly sie codziennie i sie udalo, co wy sadzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wieczorem druga kreska jasniejsza niz byla wczoraj.wg mnie owu.jutro bedzie tzn 10 dc.zobacze jak ze sluzem.a wiec wyraznej drugiej krechy nie bylo wcale.i nadal nie wiem co z tym 7 dc.starac sie czy nie jak jasna krecha wychodzi!a ja sie zalamalam.bo przeczytalam ze jak takie krotkie cykle sa to w tej pierwszej tak krotkiej fazie komorka nie zdazy dojrzec i nie ma ciazy.prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Andziak ja starałam się zawsze ale nie od samego początku tak jak to było w teorii że na dziewczynkę staramy się od momentu zakończenia @ tylko tak dzień przed pojawieniem się śluzu i tak co drugi dzień, czasem codziennie, najczęściej był to 8 d.c, 10 d.c i 11 d.cyklu, różnie czasem 9 d.c i 11 dzień cyklu a wtedy kiedy się udało to tylko staranka były w 11 dniu cyklu. Ja też bałam się przybliżać termin starań , wolałam spokojnie sobie poczekać niż później trochę mieć do siebie żal. Andziak, nie wiem jakie testy stosujesz i nie wiem ile czasu je stosujesz, w każdym razie u nie każdej kobiety test pokaże dwie grube krechy, czasem jest tak że ta jedna testowa może być ciut jaśniejsza i wtedy już zaliczamy go do pozytywnego wyniku, jeśli stosujesz testy chociaż 3 m-ce to wiesz jak to u Ciebie jest z tą kreską testową. Może byc też tak że dzisiaj możesz mieć albo dwie grube krechy albo jedną ,jeśli jedną to znaczy że lepiej już nie ryzykować z jeśli dwie to też raczej bym nie próbowała bo od pozytywnego testu owulacja najwcześniej może być po 24 godzinach z tego co pamiętam. Wydaje mi się że nie masz racji z tym że komórka nie zdąży dojrzeć i nie ma ciąży, owszem masz krótką pierwszą fazę ale i cały cykl więc gdyby było tak jak piszesz to nie miałabyś w ogóle dzieci. Ja na Twoim miejscu starała bym się jeszcze w tym 7 dniu cyklu ale najpierw musisz przestudiować jeszcze te testy jak to wychodzi i jak ma się ze śluzem:) Majmon, zgadza się , jeśli ktoś chce chłopca i stara się codziennie aż do momentu owulacji to może być z tego chłopiec i może byc z tego dziewczynka, jeśli wyjdzie chłopiec to znaczy że plemniki żeńskie nie miały sprzyjających warunków bądź z jakiejś przyczyny nie przeżyły a już blisko samej owulacji męskie plemniki były szybsze i przetrwały w zasadowych warunkach bo tylko takie im sprzyjają.Jeżeli natomiast wyszła by z tego dziewczynka to znaczy że starania będąc już od 3 czy 4 dni przed owulacją a wtedy są najlepsze warunki właśnie dla tych żeńskich bo one w tym kwaśnym środowisku mogą sobie spokojnie przetrwać, odżywiając się i przeczekać ać do momentu owulacji i wtedy nawet jeśli starania są nadal już przed samą owulacją to te męskie zanim dotrą do komórki jajowej to ten żeński plemnik który już tam sobie czekał przez tyle czasu zapłodni ją i stąd taki efekt. Dlatego właśnie mówi się że chcąc córkę musimy zaprzestać starań przynajmniej 2,5 dnia przed owulacją a na chłopca starać się właśnie wtedy kiedy jest najbardziej odpowiednie środowisko dla tych plemników męskich krótko żyjących czyli najlepiej 1 dzień przed owulacją w dzień owulacji lub tuż po niej :) Ogóreczku odezwij się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
727bajaderka dziekuje za odpowiedz poczekamy i zobaczymy co z tego wyniknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bajaderka.ja tak krotkie cykle mam dopiero po ostatniej ciazy i karmieniu przedtem takich nie mialam.a co do kresek nie wiem.ale w czerwcu w 8 dc byla ta druga gruba wyrazna.a moze u ciebie przez to oslabianie plemnikow nie zaciazylas?a teraz u mnie byly takie jasne i juz od 7 dc. a ow. jest tak 10 11.niewiem czemu w tych tabelach w necie owulacja mi wychodzi ze jak mam 24 dni cykl to ze jest w 11 dniu?i ze dni plodne od 7 dc nie od 6?ja mam cykle 24 25 dni a miesiaczke tak 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziak, skoro w czerwcu miałaś 8 dnia cyklu pozytywny test owulacyjny z grubą krechą to znaczy że owulację masz tak jak przypuszczasz czyli 10,11 dzień cyklu moim zdaniem też to jest tak jak piszesz, nie możliwe żeby ona była przykładowo 8 dnia cyklu , no ten 9 dzień cyklu jeszcze może być zdradliwy i na niego lepiej uważać. Powiem Ci że mam rozrysowany przykładowy wykres z cyklem 23 dniowym przez kobitkę( o której kiedyś pisałam )prowadzącą NPR i owulacja występuje pomiędzy 9 a 10 dniem cyklu bo w 9 jest jeszcze niska tempka a 10 następuje już jej znaczny wzrost i zanik śluzu i jest to naprawdę krótki cykl w którym jejeczkowanie ma miejsce.:) a jeśli chodzi o te dni płodne które piszesz że zaczynają Ci się od 7 dnia cyklu według tabeli w necie otóż teoretycznie mówi się że zaraz po @ 2,3 dni należy brać pod uwagę jako dni mniej płodne czyli że prawdopodobieństwo zajścia w ciąże zaraz po @ jest bardzo małe ale przy tak krótkich cyklach może to być tylko jeden dzień po@ mniej płodny a 7 dnia cyklu tak jak tam było napisane zaczynają się dni płodne w których są największe szanse na zaciążenie.:) tzn. od 7 dnia cyklu. I u mnie też tak było że okres trwał 5 dni, następne 2 dni były takie gdzie obserwuje się jeszcze suchość a od 8,9 zaczęłam odczuwać jakikolwiek śluz który z dnia na dzień zamieniał się w coraz bardziej zasadowy ten który sprzyja najbardziej plemnikom męskim oczywiście takie środowisko jest najbliżej owulacji a ten śluz który dopiero się zaczyna oczywiście mówimy o płodnym już ma podłoże kwaśne.:) Dlatego może przy krótkich cyklach ciężko jest też wycyrklować od którego dnia się starać bo to jest trochę bzdura żeby zaraz po @ zacząć starania no chyba że chodzi jedynie o to osłabianie plemników ale nawet jeśli okres masz 5 dni i będziecie się starać w 5 i 6 dniu cyklu to moim zdaniem można nawet z gumką bo i tak według mnie w tych dniach są nikłe szanse na to że zajdzie się w ciąże, oczywiście przy takich cyklach jakie masz czyli 24,25 dni a owu występuje 10 czy 11 dnia cyklu. Kurcze znowu się rozpisałam, mam nadzieję że nie namąciłam Ci za bardzo w głowie co?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Dziewczyny, normalnie nie uwierzycie... Mój lekarz został wczoraj pilnie wezwany do cesarskiego cięcia i musieli mi przesunąć wizytę na dzisiaj na 18!!!! A mój mąż się ze mną droczy, że dzisiaj nie będzie prądu, albo dziecko się nie odwróci znowu, albo znowu coś się stanie i nie zrobią mi tego USG.... Aaaaaaaaaa!!!! Już nie wytrzymam :D :D :D :D Odezwę się wieczorem, buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajaderka dzieki.a jak uwazasz jak lepiej 5 i 7 sie starac czy 6 i 7?bo nie wiem czy stanac na 6 u mnie to nie za wczesnie.bo chociaz testy robie je wieczorem danego dnia tak o 22 wychodzi slaba krecha.ale chyba musze zaryzykowac co?a jeszcze ten kalendarz chinski.wiem ze to moze bajki ale w mojej sytuacji majac tyle dzieci,i jak zajde i lekarz powie syn to nie chce sobie wmawiac ze to przez ten kalendarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Witajcie dziewczyny;-) kiedyś pisałam receptę na płeć dziecka. Jest na 40 stronie tego forum. Wtedy też, wspomniałam, że chyba jeszcze nie jestem gotowa na ciążę. A wiecie, dziś zrobiłam Bobo-test i wyszła mi jedna gruba krecha ta testowa a druga cieniutka. Więc wzięłam nogi za pas i poleciałam do gina. On mi zrobił USG i powiedział, że raczej nie ma ciąży. No to poszłam do drugiego i ten też nic nie stwierdził. No to chyba jeszcze za wcześnie na stwierdzenie przez ginekologów czy to ciąża?! Bo @ miałam ostatnio 7 lipca. A mam regularnie co 28-29 dni. Czy któraś z Was miała podobną sytuację???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobie sobie nastepnym razem test juz w 6 dc zobacze jak to wyglada.ja mam testy z apteki.slyszalam ze na testach z alegro jest instrukcja co do plci.wiecie jak tam pisze na corke?aha jak liczycie?jak jest sex wieczorem lub w nocy z 11 na 12 dc np to piszecie ze byl 11 dc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druzdowska.a wiesz kiedy byla owulacja?mysle ze lekarz nic nie stwierdzi.a kiedy byly staranka?kup test innej firmy i zobacz co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziak, pytałaś jak się starać najlepiej czy 5 i 7 czy 6 i 7 a więc wydaje mi się że 6 i 7 bo 5 dnia cyklu plemniki moim zdaniem raczej żadne nie przetrwają a 6 jest już jakaś szansa no i tego 7 można też jeszcze działać.:) ale decyzja należy do Ciebie:) Ja miałam też testy i z allegro i z apteki, te z allegro miały instrukcję czyli na dziewczynkę: -testy wykonujemy co 12 godzin,wyznaczamy moment pliku LH(czyli dwa razy dziennie) a)ostatnie starania powinny przypadać najlepiej do kilku godzin przed pozytywnym testem, b) jeśli współżycie miało miejsce do 12 godzin przed pozytywnym testem to już się nie staramy , c) jeśli współżycia nie było 24 godziny przed pozytywnym testem, starania powinny nastąpić do 4 godzin po pozytywnym teście. Na chłopca: -testy wykonujemy co 12 godzin,wyznaczamy moment pliku LH, -starania rozpoczynamy po 12 godzinach od pozytywnego testu owulacyjnego. Andziak jeśli chodzi o tą ostatnią pozycję c) to ja bym tutaj już nie ryzykowała! Jeśli mieliście przytulanka w nocy z 11 na 12 dzień cyklu to ja liczyłam to jeszcze jako 11 dzień cyklu no chyba że to było o 3 czy 4 nad ranem. Witaj Druzkowska,, myślę że na tym etapie nie jest możliwe żeby lekarz mógł cokolwiek stwierdzić, odczekaj i zrób test, Andziak ma rację !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Hej dziewczyny!!! No i nie uwierzycie... Nie jest to oczywiście 100%, lekarz kazał mi się nie nastawiać, ale wiecie jak to jest. Moje dziecko ruchliwe okropnie, ale cały czas leżało tyłem,w pewnym momencie doktor uchwycił pośladki i kawałek plecków i co się okzało... NC TAM NIE MA!!! Jednym słowem całe planowanie o kant d... rozbić ;) Zatem wygląda na to, że będzie dziewczynka, a ja przez 5 pięknych miesięcy byłam mamusią chłopczyka ha ha ha, powtórka z rozrywki ;) No cóż, zatem będę kupować różowe sukieneczki, laleczki i spineczki :) :) :) Ściskam Was wszystkie, buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Dziewczyny bardzo dziękuję za odpowiedź, naprawdę:-) Andziaczku, Ty o datę starań mnie nie pytaj, bo wyszliśmy z założenia, że jak będzie dzidzia, to będzie. Choć mogłaby być dziewczynka, bo synka mamy - siedmioletniego. Aby zdrowe. Jutro zrobię Pro-test, trochę inny niż Bobo-test. I się może przekonam. Macie rację, że to chyba za wcześnie na lekarskie potwierdzenie. Tak wiele opisałam sposobów na dziewczynkę (bo sama chciałam mieć), ale na chłopca też podałam sposoby, i wiecie co???? W końcu sobie odpuściłam te wszystkie zabiegi na Pannę i teraz jak gdyby się okazało, że naprawdę jest ciąża to aż głupio się przyznać, że zawaliłam;-) Zresztą to nic, dziecko to dziecko i ten fakt jest najważniejszy - by było zdrowe a płeć niech tam na Górze zadecyduje;-)!!! Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ogóreczku cieszyć się trzeba że jest zdrowe! , widocznie tak miało być skąd wiesz jak by to było gdyby był chłopak a może miałabyś z nim same problemy i dlatego ten górze tak zadecydował a nie inaczej! i tak gratuluję Ci z całego serca że jest wszystko dobrze i będziesz miała drugą wspaniałą córeczkę:) ja bym tam się nie obraziła jakbym miała dwie córki a zobacz z innej strony jakie będziesz miała pomocnice i mąż też myślę że nie będzie narzekał bo jakby nie było faceci rozpieszczają swoje córcie:) nie da się ukryć że facet czasem gdzieś w głębi marzy o synku , ja mam synka i wierz mi że czasami muszę odganiać tych swoich facetów bo skaczą na siebie jak dwa koguciki.:) jednak syn bardziej lgnie z każdym problemem do matki, ciekawa jestem jak będzie kiedy synek dorośnie aż boję się pomyśleć...ale na to też nie ma reguły, dzieci to dzieci czy syn czy córka oby zdrowe były....:) Dopóki jeszcze nie ma dziecka człowiek myśli innymi kategoriami ale zobaczysz jak już się urodzi, będziecie w nią zapatrzeni i powiesz jak ja mogłam myśleć inaczej ......taki cud życia, owoc Waszej miłości jak można się nie cieszyć!!! A tak z ciekawości , kiedyś pisałaś że cykle masz 32 dniowe a jeśli możesz napisać kiedy się staraliście w jakim dniu cyklu? pisałaś że staranka były 1 dzień i 2 dni przed owulacją a skąd wiesz kiedy dokładnie była owulacja? mogła być ciut później i stąd odwrotny efekt bo z tego co wiem najlepiej na chłopca starać się w dniu owulacji i dzień po, jest też jeden dzień przed owulacją wskazany ale wystarczy że owulacja się przesunie i stąd jest tak jak jest.:) ale to też sprowadza się do tego że tak miało najwidoczniej być i co tu dużo mówić:) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu:) buziaki dla wszystkich forumowiczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki prosze o pomoc w tym miesiacu staranka byly w 10 dc i 11 planowalam probowac do 12 dc wczoraj sie nie udalo i dzis jest 13 d c nie wiem co robic czy dzisaj cos dzialac czy odpuscic testy wychodza negatywne najwczesniej pozytywny wyszedl mi w 14 dc a czesciej w 15 poradzcie czy dzialac czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki prosze o pomoc w tym miesiacu staranka byly w 10 dc i 11 planowalam probowac do 12 dc wczoraj sie nie udalo i dzis jest 13 d c nie wiem co robic czy dzisaj cos dzialac czy odpuscic testy wychodza negatywne najwczesniej pozytywny wyszedl mi w 14 dc a czesciej w 15 poradzcie czy dzialac czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki prosze o pomoc w tym miesiacu staranka byly w 10 dc i 11 planowalam probowac do 12 dc wczoraj sie nie udalo i dzis jest 13 d c nie wiem co robic czy dzisaj cos dzialac czy odpuscic testy wychodza negatywne najwczesniej pozytywny wyszedl mi w 14 dc a czesciej w 15 poradzcie czy dzialac czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×