Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Ewinka, będzie dobrze trzymam kciuki, za udany cykl Sonia_29 za ciebie również trzymam kciuki :) działajcie :) U mnie nawet ok. trochę brzuch mnie boli i krzyże ... a moja cera się pogorszyła powychodziły mi jakieś czerwone plamy, ale cóż nie ma co narzekać :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka wielu dziewczynom wychodziła 1 kreską nawet w dniu @ a dopiero później dwie. Cierpliwości :) U mnie dalej to samo testy owu pozytywne 18 dc i temp 37.1 Pozdrawiam i też czekam co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA_29
HopeU A MOZET JUZ U CIEBIE :) JAKAS MALUTKA FASOLECZKA ROSNIE , A TAK TO JA SIE CZUJESZ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA_29
minutka78 ;) UROKI CIAZY!!! FAJNIE AZ ZAZDROSZCZE CI TROSZKE :) A JAK RANO MDOSCI JAIES CZY SPOKOJNE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia w sumie to porannych mdłości nie mam, ale chce mi sie spać tak po południu, tak to nie ma co narzekać ...trzymam za wasze staranka kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam doła. Znów plamię, boli mnie brzuch, gin na wyjeździe. Nie mam siły. Mam ochotę wyć. Tylko to wychodzi mi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny już sama nie wiem ale test, który robiłam rano teraz jak przyszłam do domu to pokazał cieniutką druga kreskę widoczna jest przy świetle-może jeszcze jest nadzieja -no nic poczekam do poniedziałku; wtorku zobaczymy czy przyjdzie@ już teraz wyluzowałam :). Kubolinko trzymam kciuki aby było wszystko dobrze. A reszcie dziewczyn bardzo dziękuję za wspieranie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikusowo
Witam wszystkich. Jestem tu nowa, piszę pierwszy raz. Mam 26 lat i 5 miesięcznego synka. teraz chciałabym za jakiś czas zaplanować dziewczynkę bo bardzo o tym marzę. Czytałam dużo że aby tak się stało trzeba próbować 3 dni przed owulacją. Ale czy ktoś potrafiłby powiedzieć kiedy ta owulacja występuje jeśli ktoś prowadzi obserwacje temperatury i sluzu? Właśnie rozpoczynam zabawę z tym i dlatego pytam aby być pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubolinka...jestem dobrej myśli i mocno wierzę że wszystko się uspokoi..i będzie wszystko dobrze z fasolką odpoczywaj ..trzymaj się ciepło :) Ewinka..czekaj cierpliwie czasem testy nie wychodzą przed @ , a do niedzieli już 2 dni, trzymam kciuki. Fikusowo witam w gronie... poczytaj poprzednie posty myślę że znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie, ale zastanawiam się czy trafne jest stwierdzenie że planowanie płci dziecka to zabawa - bez urazy - to moje zdanie :) Pozdrawiam i witam w gronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i myślę że jak ktoś prowadzi obserwację - temp. i śluzu to raczej wie kiedy owulacja następuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minutko78, pisząc ZABAWĘ chodziło mi raczej o mierzenie codzienne temperatury oraz śluzu i żadnego pejoratywnego przesłania w tym nie było. Temat traktuję poważnie jak każda obecna na tym forum osoba. A co do mojego pytania - kupiłam różne książki i ciężko mi zrozumieć kiedy występuje ta owulacja - tzn czy w dniu nagłego skoku temperatury ale po dniu szczytu, czy w pierwszym dniu suchym. Może trochę zakręciłam. Jestem w trakcje dokształcania sie. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo-prześledx proszę wcześniejsze posty a otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie. Ja cały czas czekam na @ (27dc). Kubolinka -co u Ciebie? HopeU i Minutka-dzięki za wsparcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia30
Witam dziewczynki :) Fikusowo owulacja wystepuje na 1,2,3 dni przed lub 1,3,3 dni skoku temperataury , niestety nnikt z nas nie ejst w stanie okreslic na 100% kiedy owu byla , kozystajac tylko z obserwacji szyjki , sluzu , tempki badz testów . Mozna podejrzewac ze owulka byla jesli wszytskie czynniki sie ze soba zlacza plud bol podbrzusza , ale z tym bolem to tez roznie bywa poniewaz nie zawsze towarzyszy on owulacji , moze towarzyszyc rosnieciu pecherzyka , peknieciu, moze byc skutkiem drazniacego plynu ktory pojawia sie po peknieciu , takze nie ma mozliwosci w warunkach domowych ocenic czy owu byla czy nie . Jedyna odpowiedz na pytanie da Ci monitoring cyklu. Testy owulacyjne daja duza mozliwosc przewidywania owulacji ale nigdy tak naprawde nie wiesz czy wou byla za 36 h czy za 12 . Pozdrawiam i zycze sukcesu . aaaaaaaaa i ejszcze jedno nie rozumie tego oburzenia jak Fikusowo napisala ZABAWA .... ????? Co w tym zlego ja tez uwazam ze jest to w pewnym sensie zabawa bo planowac to my sobie mozemy ale i tak dostaniemy to co jest nam przeznaczone :) Dlatego uwazam ze jest to zabawa bo my sobie zycie sobie ... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Już nie mam na kogo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubolinka trzymaj sie cieplo! "owulacja wystepuje na 1,2,3 dni przed lub 1,3,3 dni skoku temperataury" - przepraszam że może truję, ale nie załapałam tej drugiej części "1,3,3 dni skoku temperatury":// jeszcze muszę sporo poczytać ale dziękuję za pomoc. Marzę o tym żeby mój synuś miał siostrzyczkę ,ale co ma być niech sie dzieje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia30
Fikusowo qrde przepraszam ale jak szybko pisze to pozniej mi takie glupoty wychodza :D , a nie sp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia30
nosz kurde a teraz mi tylko kawalek wyslalalo :P Fikusowo qrde przepraszam ale jak szybko pisze to pozniej mi takie glupoty wychodza :D , a nie sprawdzalam co wyslalam . Chodzilo mi o to ze do 3 dni przed lub do 3 dni po skoku tempki jest owu . kubolinka oj :( bardzo mi przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi akurat test owulacyjny
hej Kubolinko bardzo bardzo mi przykro :( fikusowo :) jak chcesz określić mniej więcej kiedy masz owulkę to powinnaś mierzyć temp o stałej porze od początku cyklu w pochwie, odbycie lub ustach. ja mierzyłam w pochwie. przed wstaniem z łóżka. mogą być małe odchylenia czasowe. dodatkowo obesrwuj śluz zapisuj kiedy jest rozciągliwy, wodnisty, kiedy się zmienia itd. ja dokładnie wychwytywałam moment zmiany śluzu z rozciągliwego na taki papkowaty, biały. wiedziałam wtedy że owulacja była. ciężko jednak na początku obserwowania było stwierdzić za ile będzie :) jeśli chcesz obserwuj szyję- przez macanie jej :). ja macałam i mniej więcej wiedziałam kiedy się rozwiera i zwiastuje owulację. dobrze by było robić też testy owulacyjne, wtedy po pozytywnym wyniku będziesz wiedziała że owulka się zbliża. co do temperatury to mi jeden lekarz mówił że skok zwaiastuje że owulka była, ostatnio inna lekarka mi powiedziała że skok następuje dwa dni po owulacji jak już hormony zadziałają. nie wiem sama. mi testy owul pokazywały dwie kreski a za dwa dni był skok :) i zmiana tego mojego sluzu na papkowaty. ale co ciekawe w miesiącu w którym zaszłam w ciażę śluz się zmienił a temp nie podskoczyła. dopiero chyba po tygodniu się podniosła ale na poziom 36.5 czyli na taką najwyższą z tych niskich. bo zawsze po owulacji miałam temperatury powyżej 36,6. potem już nie mierzyłam i nie mierzę do tej pory bo po co mam się stresować. widocznie taka moja natura :) teraz jestem w 10 tygodniu ciąży i wszystko jest ok więc ta temp nie ma chyba wpływu. zresztą lekarze mi odradzali raczej to mierzenie bo to archaiczna metoda i polecali testy owulacyjne bo reagują na hormony, a na temperaturę ma wpływ wiele czynników: leki , przeziębienie, stres itp. ja mierzyłam 1,5 roku miałam stresy, przeziębienia brałam leki a wykresy i tak były ładne i czytelne :) lekarze jeszcze odradzali mi to ze względu na to że mogę się za bardzo stresować niepotrzebnie. czasem rzeczywiście tak było. cykl przed tym jak zaszłam w ciąże w ogóle nie miałam skoku tempki, następny cykl zaciążony :) również przebieg temperatur dziwny, bez skoku. myślalam że z tych stresów mam cykle bezowulacyjne. ( stresy- ponad rok starań, poronienie :( śmierć bliskich osób ) poleciałam do lekarki w 21 dniu cyklu zestresowana że owulacji nie mam a ona po zrobieniu usg stwierdziła że wyglądam tam tak jakby jednak była. kazała przyjść na monitoring w następnym cyklu bym się uspokoiła. a ja już byłam wtedy w ciąży :) tylko na usg jeszcze nie było widać :) także z tymi tempkami to różnie bywa :) życzę Wszystkim owocnych staranek, ładnych wykresików i dwóch kreseczek na testach ciążowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi akurat test owulacyjny
powinno być szyjkę :) i tym samym termometrem mierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia_29
WITAM kubolinka :( tak mi przykro ......strasznie.:( wiem co przechodzisz , Trzymaj sie dzielnie :( !!!!!!!!!!!! fikusowo witam w gronie :0 Powiem ci ja ja mam owulacje . mam cykl 28 dniowy . używam testów owulacyjnych , moja owulacja jesy gdzies 13-14 dnia , odczowam silny bul jajników , i sluzu jest u mnie sporo i jest metny , Kazda z nas ma podobnie ja nie mierze tem :(działam z testami tez marze o coreczce :) Zyce ci powodzonka ewinka_i jak tam u ciebie kobietko ?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia-ja narazaie czekam na @ dzisiaj jest 27dc i jestem bardzo ciekawa czy jutro dostanę. Ale i tak muszę poczekać bo przeanalizowałam swoje wcześniejsze miesiące i raz było że cykl trwał 30 dni. Choć teraz mi się to nie wydaje aby tyle trwał bo na 99% jestem pewna że owu była z 14-15dc (jak wiemy po owu 14 dni trwa faza luteinowa). Jedynie co mnie pobolewa to piersi ale chyba nie są jakoś większe i twardsze więc możliwe że przyjdzie@ choć bym nie chciała no ale nic zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi akurat test owulacyjny - :) - dzięki za tak czytelną dla mnie wiadomość. Ja mierze tempkę i sprawdzam śluz dopiero od tego cyklu i przynajmniej pół roku będę musiała to robić aby móc określić jak wygląda mój cykl, kiedy mam owu itd itp. Dziś np a jest to dopiero 9 dc lekko pobolewał mnie brzuch i jakby lewy jajnik - ale co to znaczy to nie mam zielonego pojęcia, raczej na pewno nie owulacja. Dodam że urodziłam w grudniu 2009 więc może jeszcze wszystko się nie ustabilizowało choć pierwsze krwawienie po porodzie miałam już pod koniec stycznia mimo karmienia piersią. Wiem że muszę jeszcze to sobie wszystko przeanalizować i poukładać w głowie, ale natrudniejszy zawsze pierwszy krok - także tutaj. PS. Gratuluje małej słodkiej fasolki - czy też starałaś się aby była dziewczynka?? Sonia_29- moje cykle zawsze były niregularne - raz 24 dni raz 28/29. Więc tym bardziej będzie trudniej mi określić kiedy co u mnie następuje. Ale damy radę -prawda dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi akurat test owulacyjny - :) - dzięki za tak czytelną dla mnie wiadomość. Ja mierze tempkę i sprawdzam śluz dopiero od tego cyklu i przynajmniej pół roku będę musiała to robić aby móc określić jak wygląda mój cykl, kiedy mam owu itd itp. Dziś np a jest to dopiero 9 dc lekko pobolewał mnie brzuch i jakby lewy jajnik - ale co to znaczy to nie mam zielonego pojęcia, raczej na pewno nie owulacja. Dodam że urodziłam w grudniu 2009 więc może jeszcze wszystko się nie ustabilizowało choć pierwsze krwawienie po porodzie miałam już pod koniec stycznia mimo karmienia piersią. Wiem że muszę jeszcze to sobie wszystko przeanalizować i poukładać w głowie, ale natrudniejszy zawsze pierwszy krok - także tutaj. PS. Gratuluje małej słodkiej fasolki - czy też starałaś się aby była dziewczynka?? Sonia_29- moje cykle zawsze były niregularne - raz 24 dni raz 28/29. Więc tym bardziej będzie trudniej mi określić kiedy co u mnie następuje. Ale damy radę -prawda dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKCJA - POMOC
BARDZO PROSIMY O POMOC DLA WERONICZKI SĘKOWSKIEJ. DZIEWCZYNKA CIERPI NA AUTYZM WCZESNODZIECIĘCY. KOSZTY LECZENIA WYNOSZĄ OK. 2500 ZŁ. MIESIECZNIE I ZNACZNIE PRZEKRACZAJĄ MOŻLIWOŚCI RODZICÓW. KTO MOŻE - NIECH POMOŻE albo PRZEKAŻE APEL DALEJ. http://www.dzieciom.pl/5731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubolinka strasznie mi przykro :( Fikusowo :) ok źle zrozumiałam kontekst.... wypowiedzi przepraszam Mamunia30 ale to nie było oburzenie tylko stwierdzenie :) dobra nie ma co do tego wracać :) Jeśli kogoś uraziłam tą wcześniejsza wypowiedzią to przepraszam.. i Wszystkie was serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane:) mało pisze ale zaglądam każdego dnia i kibicuje wam:) też marzymy o córci, choć najważniejsze aby dzieciątko było zdrowe, staranka zawsze kończyliśmy na 2,3 dni przed owu i nic z tego nie wyszło, póki co były 4 podejscia, choc teraz nie weim czy nie przybliżyc sie blizej owu, stosowałam testy owu, czasem to było tak ze nawet w dniu pozytywnego wyniku testu nadal były przytulanki, nie wiem co o tym myśleć:( wiem ze mam tylne skrzywienie macicy, więc to może tez utrudnia nam zajscie w ciąże. no cóż, nie pozostaje nic innego jak tylko działać, działać i chyba nie trzymać się tak kurczowu tych testów. z drugiej strony nie ma pewnosci że uda nam sie zplanowac płeć, pytałam mojego lekarza ginekologa, powiedział ze to są jakieś stereotypy, ze ciężko wpłynąć na pleć dziecka, nie ma reguły ja jestem bardzo szczęśliwa ze już za tydzień okres, potem wczasy i w końcu mozemy rozpocząć staranka, wierzę ze w koncu się uda:) czekałam na to od marca, wtedy zdecydowaliśmy się na wyjazd za granice i zaprzestaliśmy się starać, lekarz odradził, latanie samolotem i przebywanie w gorących krajach podczas pierwszych miesięcy ciąży, wiec dostosował się do tego co mówił. u nas pogoda nawet łądna, ale mokro wszędzie że ho ho, tutaj u nas choc jestem z południa to w miarę, ale niedaleko ludzie przeżywają trgedie, domy pozalewany po dachy, potracili wsyztsko, zwierzeta potopione;( masacra, koniec swiata chyba sie już zbliża;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia30
Przeglądałam stronki i znalazłam cos takiego..... Żeby na świecie pojawiła się dziewczynka, seks powinien odbywać się podczas ostatnich dwudziestu czterech godzin przed lub zaraz po jajeczkowaniu. Chłopiec powinien się pojawić, gdy stosunek odbywał się pomiędzy czwartym a szóstym dniem przed spodziewanym jajeczkowaniem. Nie należy w takim przypadku współżyć jeszcze co najmniej dwa dni po jajeczkowaniu. takze calkowite zaprzeczenie metody Benedto i Shetlesa a tu link do stronki http://www.wozkidladzieci.com.pl/index.php/jak-zaplanowac-plec-dziecka/ aaaaa wlasnie Enkeli :) juz napewno jestes po porodzie , napisz jak sie ma maluszek i co u Ciebie slychac :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×