Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Aganiok tak mi przykro, choć wierzę, że wszystko będzie dobrze. Ja wiem, że kobiety w ciąży są silne i potrafią wiele znieść, pisze to z doświadczenia! Aganiok dzisiaj trochę czytalam forum strae wpisy, proszę przypomnij troszkę swoją historię, Ty chyba już sporo przeszłaś starając się o dzidzię, więc tym bardziej trzymam za Was oboje kciuki! Ja znów mam dzisiaj ciężki dzień i mętlik w głowie;( patrze na mojego synka i kocham go ponad wszystko i zastanawiam się czy jakbym miała córkę to tak samo ppragnęłabym syna....już w pierwszej ciąży marzyłam o córce, ale starszy brat:) borykam się z moimi myślami....czekam na czerwiec z utęsknieniem, ale też boję się.... Aganiok jestem z Wami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak jest z tymi testami owu? Do kiedy należy się starać? Dlaczego 2 grube kreski np utrzymują się przez 2 dni, na dziewczynkę należy się starać do 1 dnia(włącznie z tym dniem?) kiedy pojawią się 2 grube kreski?Ja już powoli głupieję....I najlepiej współżyć codziennie od zakończenia @?Czy co 2 dzien?A nie lepiej by było osłabiać już troszkę plemniczki podczas@? Proszę dziewczyny pomóżcie bo mi wszystko już się miesza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noemi nie mozesz liczyć tylko na to że bedziesz miała tylko i wyłącznie dziewczynkę...Nikt nie da ci gwarancji że te 3,4 dni przed owulką będziesz miała 100% dziewczynkę! Wiele dziewczyn się tutaj zawiodło na tym całym planowaniu...:-( Trzeba dojrzeć do tego że jak chcesz mieć następne dziecko musisz być przygotowana że możesz mieć kolejnego syna!!! Powtarzam to setny raz że planowanie planowaniem a natura swoje... Będąc obecnie w ciąży powoli uświadamiam sobie że mogę mieć kolejnego syna, choć nie muszę bo tli się jeszcze iskierka nadziei... ;-) Jesli chodzi o testy owulki to jak pokażą ci się 2 grube krechy to za 24-36h będzie owulacja!!!Bynajmniej ja tak miałam napisane na ulotce. Natomiast jak kreska jeszcze będzie nie taka mocna jak testowa, to już powinnaś na dziewczynkę poprzestać na staraniach...tylko że trzeba wiele obserwacji ile dni potrzeba na zmianę koloru drugiej kreski...bo np.ja tak miałam,że jak zobaczyłam słabą drugą kreskę to przestałam ze staraniami i upłynęło jeszcze parę dni do 2 grubych kresek...a od tego czasu trzeba jeszcze dodać te 24-36h...i w sumie było za długo do owulki i plemniczki popadały....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka calkowicie się z Tobą zgadzam!! I wiem, że masz rację, dlatego zadręczam się;( Dzięki za odpowiedź jeżeli chodzi o testy owu. Mówie Wam mam dzisiaj doła, bo sama nie wiem, czy jestem wystarczająco gotowa na drugie dziecko, a tak naprawdę na drugiego syna....A wiecie jaką mam presje dodatkowo...u teściowej jest już 4 wnuków i ona marzy o wnuczce, już przy pierwszej ciąży był lament, że ona nigdy wnuczki nie będzie mieć, bardzo chcę mieć córkę, ale nie zniosę znów tych lamentow i spojrzeń, że jesteśmy pokrzywdzeni, że się nie udało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze???? Olej tesciową i to co ona chce!!! Ważne żeby dziecko było zdrowe!!! A jak urodzisz kolejnego syna ,to co ,teściowa się wyrzeknie Was i "kolejnego wnuka bo już ma ich dużo"???? Powiedz jej że nie jesteś maszyną do spełniania życzeń, to co się urodzi to los szczęścia..takie będzie życzenie tego Najwyższego...moze po prostu bedzie chciał jej utrzeć nosa że tak wymyśla i mówi kto co ma rodzić! Kobieto jesteś pod presją...wyluzuj i zdaj się na intuicję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie nie bylo i musze nadrobic! Aganiok bardzo mi przykro ale nie musi byc najgorsza wizja! mocno trzeba wierzyc choc wiem ze ciezko! ja bylam wczoraj na usg bo stwierdzili ze brzuch mam za maly ,ale wszystko okazalo sie oki!!! wymiary idealne ...wod plodowych tez dobra ilosc!! a to on! z wczoraj [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/861f110f59dc1890.html]http://images49.fotosik.pl/570/861f110f59dc1890m.jpg a to dla porownania z 20tc [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3083b9e22d95a9f9.html]http://images45.fotosik.pl/572/3083b9e22d95a9f9m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj olma -mama zycze powodzenia oczywiscie!!!! fajnie ze dolaczylas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Aganiok wspolczuje:( ale moze bedzie dobrze idz do innego gina na konsultacje Ewik jaki slodki malec .....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monico pytalas ze 3strony temu jak z pierwszym dzniem cyklu ...wiec liczyy od krwawienia a plamienie wliczamy do starego cyklu!!! dopiero nowy rozpoczyna normalna krew! czy moje dzieci sie zgadzaja z kalendarzem... to teraz mialo byc dziewczynka a pierwszy syn dobrze wyszedl natomiast drugi tez zle... ja ostatnio zalwazylam ze niemal nikomu sie nie zgadza.... aaga co do marzen o posiadaniu corki to czuje to samo i tez wiem co bede czuc.... i duzo moglabym pisac i mowic -wiec rozumiem cie ze nie ma jak tu pisac bo ten topik jest otwarty... wiele ludzi nie sympatycznych go czyta i oddzywaja sie tylko po to zeby bardziej dopiec nic poza tym!!! jak ominelam jakies pytania to smialo prosze o powtorzenie!!! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robia sie same w macicy...czasem od jakiegos ucisku gosiu.... zawsze sa zagrozeniem dla plodu ,ale kurcze powinny sie po hormonach zmniejszyc!! az wreszcie zaniknac.... aganiok a od poczatku bralas dupka na to??? tak??? i nie pomogl??? kuzwa zawsze cos musi byc ...szlak by to trafil.... az zla jestem. musi byc dobrze!!! BOZE nie pozwol by stalo sie cos zlego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za paskudy te krwiaki , slyszalam o miesniakach to tez podobno paskudztwo, kurcze jak nie urok to sra...ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krwiak powstaje od pęknięcia jakiegoś naczynka...ma je ok.25 % kobiet w ciąży,ja mam podkosmówkowy,jeśli nie będzie się zmniejszał to grozi odklejeniem się łożyska a co za tym idzie....obumarciem płodu :( :( :( moja dzidzia walczy dzielnie,widziałam na usg dzisiaj jak sobie fikała...mimo że to dopiero 9tc...nie mogę pojąć że niedługo może jej nie być...po prostu nie mogę... Lekarz był rzeczowy i bardzo delikatny...przeprosił mnie że takie ma wieści ale uprzedził że nie moge mieć złudnych nadzieji,krwiak miał 4 tygodnie temu 17/15 mm,dzisiaj już 25/13mm....a cały ten czas biorę 3xdziennie duphaston...tak wygląda sytuacja i mam być przygotowana na najgorsze :( :( :( Nie wiem czy mam siły konsultować się z innym lekarzem,,byłam niedawno (tydzień temu) u innej lekarki,zapłaciłam krocie a ona nie widziała żadnych powodów do niepokoju... Spróbuję się umówić jeszcze do lekarza któy prowadził moją pierwszą ciążę a do tego czasu chyba tylko pozostało gorąco się modlić bo pogodzić się z losem na pewno nie pogodzę... Dziękuję wam wszystkim za ciepłe słowa...czuję się jak z jakimś amoku,jakby poza sobą,jakby to była nieprawda tylko jakiś koszmar z którego zaraz sie obudzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż Aganiok tylko trzymać kciuki i modlić się żeby było wszystko było ok. Tak sobie myślę,że każdy pędzi na oślep myśląc tylko o upragnionej płci a nie patrzymy na to że są gorsze historie ludzi...tuż obok nas :-( Dziewczyny przed chwilą gadałam z moją kuzynką która też niby planuje płeć dziecka...zadała mi pytanie na które nie umiem jej odpowiedzieć.Może Wy umiecie... Otóż kochała się z mężem 3 dni przed owulką i w dzień owulki. I teraz jej pytanie brzmi :czy te plemniki z trzech dni przed owulką może czekały na owulkę i ma jakąś szanse na dziewczynkę czy raczej nie???????????? Nie umiałam jej odp.na to pytanie,dlatego pytam Was.Dzięki za podpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze. Spróbuj jeszcze innej konsultacji. Lez i myśl pozytywnie. Nie znam sie zupełnie na krwiakach więc nie chce doradzać 🌻 ewik to dobrze ze ci zlecili jeszcze jeden scan. Ninka też sie zastanawiałam nad taka kwestia czy plemniki z 3 dni przed owu dotrą pierwsze czy te późniejsze bo u mnie tak było. Starania w 10, 11, 13 bodajże i jeszcze w 15 coś mnie podkusilo :-p a owu chyba ok 16 dc i chłopak. Więc nie wiem które dotarły na czas. Mi sie wydaje ze jak nawet sie staramy 2 dni przed owu to i tak jakiś męski mutant może dotrzeć. To jest chyba czysty przypadek. Znów dziś mnie brzuch bolał jak na @, wogóle wszystko mnie meczy, brzuch twardnieje i już sie nie nadaje do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok moja bratowa miała krwawienie i odklejanie się kosmówiki...ale brała luteinę i leżała....I wszystko zakończyło się dobrze...Wstawala tylko do toalety...I wszystko ładnie się zagoiło i dzieciątko urodziło się zdrowe...Może faktycznie trzeba trochę poleżeć??? Walcz o maluszka...wierzę,ze będzie dobrze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja akurat napiszę co do tematu topiku ostatnio pytałam się mojego lekarza czy jest możliwe zaplanowanie płci dziecka i on Powiedział że to jest totalna bzdura i z jednej strony się z tym zgadzam bo : moja szwagierka z męzem kochała się codziennie :) nawet po kilka razy i zaszła w ciaze a 25 grudnia 2010 urodziła dziewczynkę a co wy o Tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ,z e jesli wspolzyje sie w dzien owu to zaplodnia te plemniki z tego dnia a nie te starsze, tak gdzies czytalam , bo meskie sa szybkie wiec mysle ze na chlopca:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za wsparcie i już nie smęcę Wam, bo Aganiok ma większe zmartwienia i musimy być z nią! Co do plemnikow to ja uważam, że poprostu jak się kochamy np 3 dni przed owulką i zajdziemy w ciążę to większę szansę są na dziewczynkę bo X są mocniejszę i będą czekać na owu, a jeżeli poprostu nasienie jest słabe to nie doczekają i z dnia owulacji plemniczki zapłodnią komórkę. Bo my możemy sobie liczyć ile chcemy a dużo też zależy od nasienia jakie jest. X z paru dni przed owu może zapłodnić, a jeżeli nie dotrzymają do owu to Y bo jest szybszy i współżycie i owu są w jednym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różni lekarze mają różne zdanie co do tematu planowania ;) Jedni uważają,ze to bzdura...a drudzy,że zwiękasza się prawdopodobieństwo ... I tak będzie z ludźmi...tym co się sprawdziło powiedzą,że działa...tym co nie to powiedzą,że nie działa...A tak na prawdę czy były jakieś konkretne badania w tym kierunku??? W sumie to nie wiem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bede starac sie o synka o zdecyduje sie na monitoring owu bo wtedy bedzie duza szansa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale właśnie u mojej szwagierki jak się tak kochali to powinien urodzić się chłopiec a jest dziewczynka :) mnie się wydaje że bardziej prawdopodobne jest to co gdzieś czytałam że raz komórka jajowa przyciąga plemniki z chromosonem x a raz z y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez to slyszalam , i ze w pewnym wieku sie to zmienia , mam taka nadzieje ze po 12 latach uda mi sie miec synka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny ;-) W sumie też jej mówiłam,że jak na moje to te plemniki 3 dni przed owulką jak dotrą do jaja to sobie czekają i wtedy to jest prawdopodobieństwo dziewczynki.....a jeśli nie dotrzymają to te nowe plemniki z owulki i niestety męskie będą panować... Niby jest jakaś szansa ale jak to będzie to zobaczymy za ok 2 miesiące jak Izka się dowie co do płci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria niekoniecznie chłopiec...według mnie i tak w ten sposób zwiększa się szansę na dziewczynkę...Na chłopca tylko jeden strzał w owulację...A tak to nie wiesz czy z wcześniejszych przytulań nie zostały plemniki żeńskie, które już wcześniej ładnie otoczyły komórkę jajową nie dopuszczając "nowych" do niej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×